TFF 1. LİG 8. HAFTA | Çaykur Rizespor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Kaya, 01 Ekim 2017, 15:08:20

« önceki - sonraki »

GurbetciFanatik

yirmiuc

Chibuikeyi oyunda tutmanin bi anlami yok. Al iste Ramazani orta sahayi guclendir.

GurbetciFanatik

Samaras a top gelince tv ayarlarina bakiyorum.
Sanki slowmotion ayarli

yirmiuc

Furkan sacmaliyorsun... uyumadan ciktin heralde maca.

evolution55

evolution55

GurbetciFanatik

Tamam anlasildi 1 puana oynanildi 2.yari.
Deplasmandan 1 puan da iyidir.
Ne yapalim tbr cocuklar. Takim iyidi son 30 dk cok yaslandik.

yirmiuc

Deplasmanda 1 puan iyidir. Kotu de oynamadik. Furkan biraz dikkatli olsa Ayite penaltiyi kacirmasa 3 puanla da donebilirdik.

cakir55

Samaras bu haliyle son 20 dk anca oynar. Her şeye rağmen yenilmemek güzel.

ngonge

Takımın 2.yarı geriye yaslanması normal. Hem psikolojik hem de takımın genel kondüsyonu yüksek değil. İlk devrenin vasat oyuncuları Ufuk'la Kenan özellikle 2.yarı çok iyiydiler. Samaras faydalı olabileceğini gösterdi kesinlikle. 30'ar dakika olarak sürekli oynatmak lazım. Sonuç olarak takım gelecek için ümit verdi, 1 puan da iyidir.

korayxyz

Engin hoca filan değil. ortasaha ikinci yarı dökülüyor ama adam 80dk değişiklik yapıyor. ayıp.

Kenan, samaras, Chibuike, hasan... bunların takımda yeri yok. takıma gram katkıları yok sene başından beri. Ama her maç oynuyorlar

eprianu

Ben maçı izleyemedim. Şimdi özete baktım. Biz daha fazla pozisyon bulmuşuz. Ahmet Cebe'nin maç başında kaçırdığı pozisyon ve kaçan penaltı gol olsaydı çok farklı olurmuş.

sunbeam

Samsun "çümeye" diye bağıran i bnelerin haddini bildirme açısından yensek çok iyi olacaktı, ama fena oynamadık, bir puan da fena sayılmaz. En geç evimizdeki Antep maçıyla birlikte çıkışa geçeriz diye düşünüyorum. 

tactician

Engin İpekoğlu'nun takımın başına geçmesinden bu maça kadar geçen sürede bir nebze de olsa takımını tanımış olması muhtemel. Bunun yanında Besim Hoca ile yaptığı bilgi alışverişinin de bugünkü kadro tercihinde önemli bir etkisi olduğu hissediliyor. Zira; Balıkesir maçındaki kadrodan bir değişiklik ile sahada yer aldı takımıız.

Yine 4-4-2'ye yakın bir düzenle sahada yer aldık. Yakım diyorum çünkü Göksu Balıkesir maçının ilk yarısındaki gibi uç bölgeyi direk ikileyerek başlamadı bu kez. Daha ortadaki dörtlüye yakın oynamaya çalıştı. Daha çok orta sahanın sağına yardım götürdü. Zaman zaman da orta 4 lü ile Ayite arasına girip takımı 4-4-1-1 formasyonuna itti. Onun da yardımları sayesinde sağ tarafımızdan özellikle ilk yarı da neredeyse rakibi hiç getirtmedik. İkinci yarı Göksu'nun çıkıp Samaras'ın sol çizgiye geçmesi ve tipik bir 4-5-1 havasına girdiğimiz anlarda da, özellikle sağ açığımız Ahmet Cebe'nin de yorulmaya başladığı dönemlerde Rizespor bizim sağımızdan az da olsa zorlayabildi bizi.

Fakat sol tarafımızın savunulması noktasında daha önemli sıkıntılar yaşadığımız söylemeliyiz. Bu noktada Ufuk'ın ilk yarıda Chibuike'den gördüğü yardım seviyesinin yeterli olması ve en önemlisi rakibi ilk 20-25 dakikalık bölümde tüm hatlarımız ile önde baskılamamız oradaki eksikliğimizi çok fazla göstermedi. Fakat rakip gerek ilk yarının sonları gerekse de ikinci yarının büyük bölümünde bizi bu kanadımızdan zorladı. Bu noktada Ufuk'un savunma anlamındaki formsuzluğunu da es geçmeyelim. ilk yarının sonunda adamların sağ bekleri golü attı. Bu gol üzerinden Furkan'a da ufak bir parantez açalım. Furkan sağ bek adamın sol ayağı ile iğne deliğinden geçirdiği topta çok bariz bir hata yaptı. Ve bugün bizim 3 puan almadan Rize'den dönmemizin baş sorumlusu oldu. Artık Sifakis'e kaleyi devretme zamanı geldi diye düşünüyorum.

İkinci yarı Samaras'ın sol çizgiye gelip Chibuike'yi serbest orta saha pozisyonuna iterek 4-5-1 düzeni ile sahaya yayıldığımızı yineleyelim. Özellikle Samaras'ın pozitif oyunu ilerleyen haftalar açısından müthiş ümit verdi bana. İkinci yarının 5. ile 30.dakikaları arasındaki 25 dakikayı çok iyi oynadık. Golü de bulduk. Son bölgede az daha akıllı davranabilsek ikinciyi de bulabilirdik. Son bölümde biraz oyundan düşmüş gibi görünsek de çok önemli bir pozisyon vermeden zor bir deplasmandan önemli bir 1 puan alarak Samsun'a döndük.

Alpay'ın hoca olmadığı kanıtıdır bu son iki maç. Hem Besim Hoca ile Ankara'da çıktığımız maç hem de bu maç takımdaki havanın tamamen değiştiğini gösteriyor. Bu kısım bile tek başına sevindirici. Takımın ahenk problemi-birbirlerine alışamaması vs gibi durumlar çok ufak azalsa da önemli biçimde devam ediyor. Zaman içerisinde Engin hocanın takım üzerindeki hakimiyeti sağlayıp bütün problemlerin üstesinden geleceğine inanıyorum. Samaras'ın her geçen hafta daha iyi olacağını ve Angan'ın da takıma katkı sağlamaya başlayacağını öngörebiliriz.  Devre arasına kadar maksimum puanı toplayıp devre arasında eksiklerin giderilmesi ile yeniden şampiyonluk kelimesini zikretmeye başlayacağımızı düşünüyorum.

jean

Penaltiyi atsak alacagimiz mactan 1 puanla donduk penalti kacmasa uzulmicem 1 puana yazik oldu artik 3-4 mac galibiyet serisi almamiz lazim