TFF 1. LİG 8. HAFTA | Çaykur Rizespor - SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan Kaya, 01 Ekim 2017, 15:08:20

« önceki - sonraki »

fanatik samsunsporlu

Sadece Samsunspor

Rizede dusus var asiri ozguvenli basladilar. Ben bile dedim kaybetmezler banko 1. Cikar dedim ama bozuldular. Bu moral bozuklugunda bizde morallenmisken. Kazanabiliriz. Ama milli ara var iyi hazirlanmaliyiz

eprianu

Rize'ye karşı şansımız tutuyor. Zenke'nin füzesi hala gözlerimin önünde. Evimizde 4 attığımız maçı da unutmamak lazım. 3 puan cepte  8)

sadece55

Acaba Chibuike ve Anganın durumu nedir ? Bu maça yetişmeleri lazım

binikalamadım

Karabudun

Gariptir ki çok rahat kazanacağız diye hissediyorum. Hayırlısı olsun.

GurbetciFanatik

Rizespor Hikmet Karamani gönderdi yerine Ibrahim Üzülmezi aldi.
Dicegim sudur adamlar 3 kötü sonuc alinca gönderiyor iki gün gecmeden yeni hoca aliyor.
Yönetim dedigin böyle olmali.
Iki Takimda yeni hocalarla maca cikacak , gerci biz daha hoca bulamadik ama o göne kadar buluruz insallah.
Bölye zor bi deplasmanda 1 puan alsak da üzülmem 3 puan tabi süper ötesi olur.

tactician

biz rize maçından önce hikmet karaman'ı alsak ya :)
Adam rakibine çalışmış olarak gelmiş olur.

şaka bir yana Hikmet Karaman'da bizde başarılı olabilir gibime geliyor.

mehmet yılmaz

Çok zor bir deplasman. Umuyorum hoca değişikliği bize yarar.

jean

BEn umitliyim bu mactan rize gibi takimi deplasmanda yenersek buyuk ozguven gelir takima

tactician

Takımın çıkış yakalaması anlamında çok önemli bir maça gideceğiz Rize'ye.
Rakibin lige fırtına gibi bir giriş yapması gözleri korkutsa da akabinde gelen seri puan kayıpları onlarda da hoca değişikliği ile son buldu.
İbrahim Üzülmez'in bu ligin havasını bilmemesinden ötürü Rizespor'a umdukları havayı katamayacağını öngörüyorum. Tabi yine en doğrusunu zaman gösterecek.

Olayın taktiksel tarafına döner isek;
Rakibin ileri hattının ne kadar becerikli ve yetenekli olduğunu anlatmaya gerek bile yok.
Ligin üstünde bir ileri uç hatları var.
Fakat öndeki kalite takımları çok iyi anlamına da gelmiyor elbette ki.
Şöyle ki; öndeki 5-6 oyuncunun gerideki 4-5 oyuncu ile oyun anlamında kaynaşmasında problem var. Takım içinde ciddi bir kompaktlık sıkıntısı var. Set oyunlarında orta alandaki oyuncuların savunma anlamında katkıları elbette ki oluyor ama hızlı ve tempolu oyunlarda adamlarını kovalamıyor geri koşmayı bırakıyorlar.  Bu anlamda tempolu oyunda yardımlaşma sıkıntısı çok bariz. Öne geçtikleri anlarda hep iyi göründüler ama maç ortada ve tempolu iken çok pozisyon verdiler. kazansalar da kaybetseler de. Bir diğer problemleri de sol taraflarını hiç savunamamaları. Sol bekleri 11 oyuncuları içinde en çok aksayan isim.

Bu maçın reçetesini Engin Hoca kendince çalışmış çıkartmıştır elbette lakin ben de bir öneri de bulunmak isterim.
Bir kere orta alanı ısıran oyunculardan ve Balıkesir maçına göre bir kişi fazla kurgulamak gerek. Besim Hoca Balıkesir maçında 4-4-2 gibi bir düzenle oynamıştı. Bu maç böyle bir lüksümüz yok. 4-5-1; 4-3-3 geçişli bir oyun oynamak çözüm olacaktır. Bir kritik taktiksel adım da chibuikenin sağ açık olarak daha önde oynamasını sağlayacak bir formül üretmek olabilir. Ondan savunma dönüşlerini daha az isteyip onun arkasını savunmada ortadaki üçlüden birisi ile besleyerek oynamak; bu nedenle sol açığı hücum aksiyonlarına daha az itmek şeklinde de savunma oyunundaki 1 kişi eksilmenin önüne geçebiliriz. Bu sebeple Sol açıkta  savunma orjini nedeni ile yine Ahmet Burak'ı düşünebiliriz Ufuk'un önünde. Anlatmaya çalıştıklarımı, tahta da anlatmak gerekir ise;

Mümkün mertebe de oyunu iten tempoyu yükselten taraf olmalıyız. Savunmada hata yapmaz ve ilk çeyreği gol yemeden konsantre bir şekilde geçersek maçı koparırız diye düşünüyorum.

ata55

evolution55

Şu milli maç aralarını hiç sevmiyorum, zaten futboldan soğutan bir milli takım var, iyice soğuyoruz futboldan! Yarın güzel bir gün olur umarım 🙏

GurbetciFanatik

Sezonun en zor 2 deplasmanindan biri bana göre.
Yenilmeden gelmek de iyidir Rizeden.
Iki yeni hocanin maca umarim bizim hoca kazanir  :D