TFF 1.LİG 7.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - Baltok Balıkesirspor

Başlatan Kaya, 24 Eylül 2017, 20:59:54

« önceki - sonraki »

sadece55

Kanat oyuncularımız ve orta sahamız beklenileni verebilse Ayite gerçekten çok etkili olacak gibi görünüyor. Umarım Angan ve Chibuikenin de artık keyfi gelir de bir şeyler yaparlar.  Bu arada Abs bu takım da kesinlikle olmalı Ufuktan daha etkili olacaktır. Sağ bek konusunda da Erkam ısrarı yerine Ömer denenebilir.

mehmet yılmaz

gerçekten ihtiyacımız olan bir galibiyet elde ettik. alpay'ın olmaması bile ne kadar olumlu bir etki yapmış takıma. zaten ondan kötüsü zor olurdu.

binikalamadım

ilk 17/18 dakika çok kötü oynadık sonra birdenbire ne oldu anlamadım süper oynayıp maçı aldık.

tactician

çok önemli bir galibiyet aldık.
Kadro'yu görür görmez taktiksel anlamda köklü bir değişiklik ile sahada yer alacağımızı anlamıştık.
4-4-2 düzeni ile sahada yer aldık.

erkam-hasan-abdülkerim-ufuk
ahmet cebe-kenan-çağrı-abs
------göksu-ayite----------

kadro yapısına bakınca ilk etapta orta sahada nispeten zayıf kalacağımızı ve yapısal olarak orta alanı kalabalık tutarak oynayan balıkesir karşısında sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüştüm. maçın başların da bunu destekler nitelikte bir görüntü de vardı sahada zaten. Dakikalar ilerledikçe gerek hatlar arasındaki mesafenin düşürülmesi gerekse de göksu'nun ve ayite'nin savunma anlamında orta alana daha fazla yardım götürmesi orta saha direncimizi yükseltti. savunma anlamında enden daralarak oynarken; hucumda da mümkün mertebe çizgilere kadar oyunu açarak oynamamız son dönemde görmeye hasret kaldığımız bir taktiksel yaklaşımdı. Alpay döneminde maalesef toplama bir takım havasında sahada yer alıp herhangi bir taktiksel şablon gösteremeden maçı bitiriyorduk.

Maçın büyük bölümünde oyuna hakim olan taraftık. Rakibin eksik kalması ile beraber artık dengeleri tamamen kendi lehimize çevirdik. Bundan sonraki haftalar için umut veren bir birliktelik ile de golleri ve galibiyeti kutladık.

Maçtan önce önerdiğim gibi bizim takıma 4-3-3 düzenini oturtmaya çalışsak çok daha dinamik ve başarılı bir ekip oluruz. Maç içerisinde oyun gidişatına göre 4-4-2 (4-4-1-1) geçişlerini yine yaparız.

ramazan-çağrı-gökay
angan-ayite-cihubike

ön bloktaki hareketle

angan-ramazan-çağrı-gökay
------chibuike
-------------ayite----------

dip not: kenan çok tuttuğum bir oyuncu idi. ama ne olduysa kaptanlık sonrası çok geri gitti. lakayıt bir çizgiye evrildi. Yardımlaşma becerisi olarak ramazan, çağrı ve gökay üçlüsünün birbirini daha tamamlayarak oynayacağını düşünüyorum.

evolution55

Alıntı yapılan: tactician - 02 Ekim 2017, 17:04:07
çok önemli bir galibiyet aldık.
Kadro'yu görür görmez taktiksel anlamda köklü bir değişiklik ile sahada yer alacağımızı anlamıştık.
4-4-2 düzeni ile sahada yer aldık.

erkam-hasan-abdülkerim-ufuk
ahmet cebe-kenan-çağrı-abs
------göksu-ayite----------

kadro yapısına bakınca ilk etapta orta sahada nispeten zayıf kalacağımızı ve yapısal olarak orta alanı kalabalık tutarak oynayan balıkesir karşısında sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüştüm. maçın başların da bunu destekler nitelikte bir görüntü de vardı sahada zaten. Dakikalar ilerledikçe gerek hatlar arasındaki mesafenin düşürülmesi gerekse de göksu'nun ve ayite'nin savunma anlamında orta alana daha fazla yardım götürmesi orta saha direncimizi yükseltti. savunma anlamında enden daralarak oynarken; hucumda da mümkün mertebe çizgilere kadar oyunu açarak oynamamız son dönemde görmeye hasret kaldığımız bir taktiksel yaklaşımdı. Alpay döneminde maalesef toplama bir takım havasında sahada yer alıp herhangi bir taktiksel şablon gösteremeden maçı bitiriyorduk.

Maçın büyük bölümünde oyuna hakim olan taraftık. Rakibin eksik kalması ile beraber artık dengeleri tamamen kendi lehimize çevirdik. Bundan sonraki haftalar için umut veren bir birliktelik ile de golleri ve galibiyeti kutladık.

Maçtan önce önerdiğim gibi bizim takıma 4-3-3 düzenini oturtmaya çalışsak çok daha dinamik ve başarılı bir ekip oluruz. Maç içerisinde oyun gidişatına göre 4-4-2 (4-4-1-1) geçişlerini yine yaparız.

ramazan-çağrı-gökay
angan-ayite-cihubike

ön bloktaki hareketle

angan-ramazan-çağrı-gökay
------chibuike
-------------ayite----------

dip not: kenan çok tuttuğum bir oyuncu idi. ama ne olduysa kaptanlık sonrası çok geri gitti. lakayıt bir çizgiye evrildi. Yardımlaşma becerisi olarak ramazan, çağrı ve gökay üçlüsünün birbirini daha tamamlayarak oynayacağını düşünüyorum.

Önder özen gibi adamsın valla helal olsun 👏👏👏

tactician

Alıntı yapılan: evolution55 - 02 Ekim 2017, 21:01:25
Önder özen gibi adamsın valla helal olsun 👏👏👏

teşekkürler hocam iltifatınız için :)
İsmimizin hakkını vermeye çalışıyoruz sadece.
Takım yeter ki modern futbolun gerektirdiği biçimde bir karakter ve taktiksel disiplin ortaya koyabilsin. Ben hep yazarım.

jean

Ayitenin atmasina ayri sevindim surekli gol atan adama ihtiyacimiz car

özkan

Bizim kekolar tribünde yine kendilerine prim yapmaya çalışırken balıkesirlilerle dalaşmaya 75de koydukmu yapmaya başladılar her zamanki gibi.Ayrıca orada ailesiyle eşiyle çoluk çocuğuyle gelenlere lan kalkın lan niye bağırmıyosunuz diye bağırmakdan orda milletin kızının çoluk çocuğunun önünde çıplak şekilde durmaktan utanmayan çorbacılar formundaydı her zaman ki gibi.Ve her zamanki gibi aklı başında dediğimiz (öyle bilinen)tayfa bunlara prim yaptırmaya onları şakşaklamaya devam ediyordu.Bedava forma selfi yalakları yine oradaydılar..

evolution55

Alıntı yapılan: özkan - 05 Ekim 2017, 01:18:07
Bizim kekolar tribünde yine kendilerine prim yapmaya çalışırken balıkesirlilerle dalaşmaya 75de koydukmu yapmaya başladılar her zamanki gibi.Ayrıca orada ailesiyle eşiyle çoluk çocuğuyle gelenlere lan kalkın lan niye bağırmıyosunuz diye bağırmakdan orda milletin kızının çoluk çocuğunun önünde çıplak şekilde durmaktan utanmayan çorbacılar formundaydı her zaman ki gibi.Ve her zamanki gibi aklı başında dediğimiz (öyle bilinen)tayfa bunlara prim yaptırmaya onları şakşaklamaya devam ediyordu.Bedava forma selfi yalakları yine oradaydılar..

hele 'balkes balkes baksana, şampiyonluk şampiyonluk al sana' diye bağrılması beni 25 sene öncesinde ortaokul dönemine götürdü, beni eskiye götüren tezahüreata hüzünleneyim mi yoksa bu kadar basit tezahürata kızayım mı bilemedim  >:(  ;D

eprianu

Seviyeli, kültürlü, amaçlı, ne yaptığını bilen, tepki mekanizması iyi olan bir hareket başlasa son yılların en önemli olayı olur.
İnşallah deyip bekleyelim.

Barış555

Alıntı yapılan: eprianu - 05 Ekim 2017, 11:01:13
Seviyeli, kültürlü, amaçlı, ne yaptığını bilen, tepki mekanizması iyi olan bir hareket başlasa son yılların en önemli olayı olur.
İnşallah deyip bekleyelim.

kardeşim forza samsun başladı adamların önünü kapattılar herkez biliyor bunu bunlar düşmü topcudan yonetımden nasıl para kopartırım peşine