TFF 1.LİG 7.HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - Baltok Balıkesirspor

Başlatan Kaya, 24 Eylül 2017, 20:59:54

« önceki - sonraki »

evolution55

evolution55

GurbetciFanatik

Illeride amatörce davranmasak 4 olmustu.
3 puani alin su mactan

Ekrem

1 gol daha atalım rahatlayalım kafası yok adamlardan kalabalık atağa çıkıyoruz ama duruyorlar

evolution55

GurbetciFanatik

Şükürler olsun 3 Puan.
Ayaginiza emeginize saglik cocuklar.

oguz_5528

lige verilen ara öncesi 3 puan tadından yenmez ,2 haftamız güzel geçecek :)

_Jack Daniels_

ngonge

Çok önemli bir galibiyet oldu, takım fena değildi. Hatta maçın başları dışında eskiye göre baya iyiydi. Yine de üst sıraları zorlamak için toparlanmaya ihtiyacımız var. Besim Durmuş'a takımı bu maça hazırladığı için tebrikler. Ancak uzun vadede onunla olmaz.

s_uzunkaya

bu yoklukta güzel oldu güzel. kalporinhyo ile de rizeye çaktıkmıydı, düzelmiş yeni bir sahayla lig bizim için yeni başlar  8)

Tufan

çare Sir Kalpar 3 puan iyi oldu bu takım iyi bir mentörlükle iş yapacaktır.

ali ihsan

ANKARA'DA SOLUKLANDIK

Geçen hafta deplasman maçında sahaya çıktığımız Ankara'da bu hafta ise iç saha maçına çıktık.Sebebi yeni stadımızın kötü çimlerinin bakıma alınmasıydı.Hafta içi çalkantılı günler yaşadık.Alpay Özalan'ın istifa etmesiyle yönetim yeni hoca arayışı içindeydi.Erkan Sözeri ile anlaşma sağlanamadı ki şahsen Erkan Hocayı Samsunspor'un başında görmek isterdim.Bu arada Antep'ten Hüseyin Kalpar'ın istifa haberi geldi.Başkan Erkurt Tutu'nun yakın dostu olan Kalpar ile dedikoduları duymaya başladık.Bakalım takımımızın yeni hocası kim olacak ?

Balıkesirspor maçına ise takımı altyapı hocamız Besim Durmuş hazırladı.Besim Hoca bu ligi iyi tanıyan ,şampiyonluk yaşamış bir isim olarak ilk maçında iyi iş çıkardı diyebiliriz.Oyun formatı olarak 4-4-2 ye yakın bir kurguyla sahadaydık.Göksu ve Ayite ileri ikiliyi oluştururken,kanatlarda Ahmet Cebe ve Ahmet Burak Solakel orta sahanın göbeğinde ise Kenan-Çağrı ikilisi ile sahadaydık.Defans bloğumuz ise değişmemişti.

Maça tutuk başladık.Balıkesirspor daha dengeli ve hücum düşünen bir tarzda maça başladı.İlk devrenin ortalarında oyundaki dengeyi sağladık ve devrenin sonlarına doğru ancak baskı kurabildik.Kanatlardan yeterli katkıyı alamayınca Ayite ve Göksu ilk devrede pek etkili olamadılar.

2. devreye ise daha istekli başladık.50. dakikada Ahmet Cebe'nin ortasında Göksu çok klas bir vuruşla takımımızı öne geçirdi.Golün ardından rakip konsantre değilken yakaladığı net pozisyonu da gole çevirseydi Göksu maçı o dakika koparabilirdik.Farkı artırmayı beklerken yan topta,defansımızın yerleşim ve pozisyon hatasından kaynaklanan pozisyonu Otto kafa ile gole çevirdi.

Acaba demeye tam başlamıştık ki rakip oyuncu Nizamettin 56. dakikada 2. Sarı karttan kırmızı kart görüp atılınca rahatladık.Tekrar baskı kurmaya ve özellikle kanatları kullanmaya başladık.Rakbin çıkarken kaptırdığı topta Ayite ceza sahasının dışından enfes bir vuruşla tekrar öne geçmemizi sağladı.Ayite için şunları söylemek lazım.Her geçen gün takıma uyum sağlıyor.Güçlendikçe oyun içindeki katkısı da o oranda artıyor.Topu ileride tutmamızı ve arkasından gelen orta saha oyuncularımıza alan açmasının yanında sürekli oyuna konsantre halde.Mücadeleden yılmıyor.Çok faydalı olacağının sinyallerini güçlü bir şekilde verdi bu maçta.

Öne geçtikten sonra oyunun kontrolü hep bizdeydi.Rakibin 10 kişi kalması sebebiyle defansımızı çok zorlayamadılar.Duran toptan gol aradılar ama defansımız ilk golde yaptığı hatayı tekrarlamadı.

Çalkantılı günlerde,zor zamanlarda aldığımız bu 3 puan bize soluk aldırdı şimdilik.İleriye umutla bakmamızı sağladı.Yeni teknik direktörümüz ile milli maç arasında mental ve fiziksel eksikliklerimizi gidererek artık bu galibiyetleri seri hale dönüştürmek zorundayız.Sahada tek yabancıyla mücadele etmemizde üzerinde durulması gereken bir durum.Bu ligte yabancı kalitesi sıralamada belirleyici olan unsur.Maalesef yabancılardan henüz istediğimiz katkıyı alabilmiş değiliz.Son gün alınan Ayite şu anda en ümit veren isimse yönetim bu durumu iyice düşünmeli.

Erkurt Tutu yönetimi hoca seçiminde isabet sağlayıp bu takımı zirve mücadelesine dahil etmelidir.Çünkü bu saatten sonraki olumsuzluklarda hedef teknik adamlar değil direkt başkan ve ekibi olacaktır.Alpay Hocanın istifası şimdilik yönetimin ömrünü uzatmıştır.Bundan sonra gözler Erkurt Başkan ve arkadaşlarının üzerinde olacaktır.

Sol Açık

Özlemiştik, 3 puan güzel oldu.

Maçın ilk 20 dakikasında Balıkesir üstündü ve birkaç pozisyon buldu. Sonrasında takımımız üstündü ve bir dizi pozisyonu değerlendiremedi. İkinci yarı da kaldığı yerden devam etti. 1-0'ı bulduk, 2.yi kaçırdık, sonra kornerde bariz bir savunma hatasıyla golü yedik. Peşinden rakip 10 kişi kaldı. Olması gerektiği gibi 2-1'i bulduk. Ama 70.dakikadan sonra manasız bir şekilde hücum etmeden maçı bitirmeye çalıştık! İyi oynadık, ama bu oyunla farka gitmeliydik, olmadı...

İlk haftalarda forumda da çokça yazıldığı üzere, hücumda bir planımız yoktu. Bugün ise ilk kez hücum planı olan bir takım sahadaydı. Kanat organizasyonları ile gol aradık.

Alıntı yapılan: samsun 55 - 01 Ekim 2017, 12:06:14
Kenarlari kullanacagiz galiba o yuzden kafa toplari icin goksuyuyla baslamis olabilir

"samsun 55" maç öncesinde kadroya bakarak görmüş ve onun da öngördüğü gibi oldu. Gerçi, Göksu'nun tek katkısı yan toplarda değildi, ama olsun. ;)

Geçmiş maçlardan belirgin şekilde farklı olarak, hücumlarda ceza sahası içerisinde kalabalıklaştık. Bu, tek tek oyuncuların "özel" performansları ile değil, teknik direktör değişikliği sonucu bir taktik planla sağlandı. Yani bugün de gösterdi ki; Alpay Özalan Teknik Direktör falan değilmiş!

Buna karşın, son 20 dakikadaki oyunu soğutma çabası, Besim Durmuş'un da bizim için yetersiz kalacağının kanıtıydı.

Önceki maçlardan farklı olarak ilk 11'de oynayan Göksu ve Burak faydalı oldular. Ama tek tek oyuncuları değerlendirmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Önceki maçlardan fark; hücum planı olan bir takım olmamızdaydı, yani kenarda bir teknik adamın bulunmasındaydı.

Bir dip not: 2-1'den sonra, bu kadroya Samaras giremeyecekse (ki bence çok uygun bir ortam vardı), Samaras'ın işi bitmiş demektir! Kendi eksiğinden mi, yoksa Besim Durmuş'un çekincelerinden mi oynamadı, bilemiyorum.

Stoper

Göksu'nun golü, geçen sene ki Murat Gürbüzerol'un golünü hatırlattı. O gün, kalede Atilla Özmen vardı. Keşke bugün de kalede olsaydı, teneke herifi avlamak güzel olurdu.

Sadece Samsunspor

Valla ben mac ara ara bakabildim yolculuktaydim. Iyi oymadigimizi dusunuyorum. Ahmet cebe ve abs iyidi. Ayite golle tanisti cok iyi oldu. Goksuda kotu degildi savasti