6- Can Özgür Arslantaş

Başlatan mehmet yılmaz, 30 Ağustos 2009, 16:54:08

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Kartal maçının en iyilerinden birisiydi. Savunmada eksiksize yakın oynadı, gitti bir de gol attırdı. Böyle devam etmesi dileğiyle...

kuzey55

madem bu şekilde oynayabiliyo bunlar o inanılmaz hataları nasıl neden yaptılar.neden isteksizdiler.neden ruhsuzdular?

estalpi

kumaşııı iii futbolcu ancak devamlılık şart... son haftaların yükselen değeri tabi bence... sakatlanmadan 2. yarıya başlasaydı karabük maçında sigorta olurdu... devamlı oynarsa bu çocukta iş var....

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: estalpi - 24 Ocak 2010, 11:47:24
kumaşııı iii futbolcu ancak devamlılık şart... son haftaların yükselen değeri tabi bence... sakatlanmadan 2. yarıya başlasaydı karabük maçında sigorta olurdu... devamlı oynarsa bu çocukta iş var....

Bende o ışığı görmeyi ümit ediyorum  :-\

estalpi

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 24 Ocak 2010, 15:13:16
Bende o ışığı görmeyi ümit ediyorum  :-\

kartal maçında çok ii oynadıııı.... diğer maçlarda ise direk 11 başlamadı fazla hakkı vardı bence hakkıya verilen şans ona verilseydi daha önce kazanılırdı.. bazı futbolcular zamanla topçu olur....buda öle olacak sanırsammmm....

YaşarDoğu

Samsunsporum kazansında kötü oynasada farketmez iyi oynasada fakat bu fuybolcu öyle ahım şahım geleği parlak felan değil. ;)

estalpi

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 24 Ocak 2010, 15:22:35
Samsunsporum kazansında kötü oynasada farketmez iyi oynasada fakat bu fuybolcu öyle ahım şahım geleği parlak felan değil. ;)

kenan nasıl yıldız değil görev adamı ise tabiii geçmişteeee şimdi yaşlandı artık bu oyuncu bence canözgürde Samsunsporun görev adamı olacak... birkaç maçını izledimmm herkes Stam olmasını istioooo biz ise sahada yaptığına bakıyoruz... ben beğendimmm hatta kenandan önce formayı ona veririm....

ata55

sakatlıgı gecmedı bır turlu muzmın sakat olmasa barı  ::) ::)

gozgoz yýlmaz

Bir türlü ısınamadım bu çocuğa, bence yeterli değil. Kesiciliği zaman zaman iş yapıyor ama topu oyuna sokma konusunda çok yeteneksiz. Isınamama sebebim kaptanlık meselesi olsa gerek. Samsunspor kaptanlığı bu kadar kolay olmamalı! Takımdaki ilk yılın, bsanko oyuncu değilsin, tribünlerce benimsenmemişsin henüz. Bilmiyorum ama içime simiyor bu pazuband işi, keşke Turgay devam etseydi...

mehmet yılmaz

Alıntı
Samsunspor takım kaptanlarından Can Özgür Arslantaş, tedavi olduğu İzmir'de, yazarımız Mert Oral'ın sorularını cevapladı.

Can öncelikle seni tanıyalım?

05.05.1982 Ankara doğumluyum. Ancak 25 yıl kadar İstanbul'da yaşadım. Tek çocuğum. Babam İngilizce öğretmeni annem ise sağlık teknisyeni. 3 yıldır evliyim, inşallah 1.5 ay sonra da bir kız çocuğu babası olacağım. Onun heyecanı var bugünlerde.

27 Numara giyiyorsun, bunun Antep ile alakası var mı?

Yok hayır, 27 yaşımda olduğum için o numarayı seçtim. Güngören'de de 26 numarayı seçmiştim. Aslında benim forma numarası tercihim 5 numaradır ancak Turgay giydiği için o numarayı alamadım. Oynadığım takımlarda hep 5 numara giymişimdir.

Futbol hayatın nasıl başladı?

Mahallede oynarken, İBB yetkilileri tarafından keşfedildim ve futbola İBB altyapısında başladım. 1999 yılında profesyonel oldum. İBB altyapısından gelip profesyonel olan ilk oyuncuyum. 4 sene orada oynadıktan sonra sırasıyla Alibeyköy,Kasımpaşa,Kırşehir,Tokat ve Güngören'de forma giydim.

Samsunspor'a transferin nasıl gerçekleşti?

Güngören'den ayrıldıktan sonra Altay ve o zaman Denizlispor'un başında bulunan Erhan Altun beni çok istedi. Sezon sonunda iki kulüple de görüştüm, istediğim rakamı alamayınca görüşmeleri durdurdum. Ardından Altay istediğim rakamı vermeyi kabul etti ve benimle sözleşme yapmak istedi. Hatta sabahı bile beklemediler, gece 12'de İzmir'e gidip imza attım. Altay'la kampa katıldım, kampta ufak bir adale sakatlığı geçirdim. Sağlık ekibi ile problemler yaşadım, farklı bir ortam oluştu ve tedaviyi İstanbul'da yaptırmak istedim. Bu nedenle yollarımız ayrıldı daha sezon başlamadan halbuki flaş transfer olarak gitmiştim oraya. Ardından İBB'den hocam olan Turhan Özyazanlar beni aradı. Turhan hoca muhteşem bir insandır, çok beyefendidir. Keşke Samsunspor'la yolları başka bir zamanda kesişseydi, kısmet olmadı. Menajer Bülent Albayrak ve Mustafa Soley'in de katkısıyla Samsunspor'la anlaştım. O zamanlar transfer tahtası sorunu vardı, hallolunca resmi sözleşmeye imza attık.

Samsunspor'a gelirken neler düşünüyordun, Samsunspor neyi ifade ediyordu senin için?

Bizim jenerasyonumuzda olan oyuncular için Samsunspor çok büyük bir marka. Samsunspor Celil,Serkan,İlhan,Tümer,Ertuğrul,Erman Güraçar gibi oyuncular yetiştirmiş bir kulüp. İstanbul takımlarının Samsun deplasmanına giderken ne kadar çekindiklerini hatırlıyoruz. Bank Asya'da da olsa, kötü günlerde geçirse marka değerinden birşey kaybetmedi. Gerçekten Samsunspor büyük bir camia, takımı çok seviyorum.

Takıma geldikten kısa bir süre sonra kaptanlık görevine uygun görüldün?

Kaptanlık olayı tamamen benim isteğim dışında gelişti. Yeni gelmiş bir oyuncu olarak kaptanlık yapmak istiyorum demedim tabiki. Giresun maçından önce Kenan abi kaptanlıktan alınmıştı. Bende adaylar arasında olduğumu yerel basından öğrendiğim de çok şaşırmıştım. O zaman ki sportif direktörümüz İsa Turan bana gelip " Hakkı ve Ömür'ün ardından 3.kaptan olarak seni düşünüyoruz." dedi. Ben de kendisine takıma yeni geldiğimi, daha bazı yöneticileri, basın mensuplarını dahi tanımadığımı söyledim. İsa hoca ise bana güvendiklerini belirtti. Büyüklerimiz böyle birşeyi uygun gördüyse, görevden kaçmak olmazdı. Tabiki benim için Samsunspor gibi bir takımda kaptanlık yapmak çok büyük gurur oldu.

Takım kaptanı olarak insiyatif alıyor musun?

Kesinlikle. Ancak bunları kaptan olduğum için yapmıyorum, sonuçta sadece pazuband takmakla olmaz bazı şeyler. Arkadaşlarımla sık sık ilgileniyorum. Aslında saha içinde herkes birbirine uyarılarda bulunur, insiyatif alır. Birbirimize uyarılarda bulunuyorsak, bu takımımızın iyiliği içindir. Pazunad kolumuzda olsun olmasın, insiyatif almak için kaptan olmaya gerek yok diye düşünüyorum.

Taraftarlar defansımızı biraz zayıf görüyorlar?

Ben buna pek katılmıyorum. Geçtiğimiz sezon çok gol atmamıza rağmen, kalemizde çok gol yediğimiz bir gerçek. Ancak sakatlıklar, savunma ikilisindeki sık partner değişikliği, özellikle ilk devrede kaleci hatalarından da çok puan kaybettik. Beklerimizin önünde oynayan Oktay ve Turgut önde oynamayı seven oyunculardı, defansif anlamda beklerimize yardımcı olmazlardı. Ve herşeyden önemlisi yeni bir takım, yeni bir kurgu oluşturulmuştu. Zamanla bunlar oturdu mesela sene başında çok tepki çeken Orhan'ın her maç üzerine koyarak oynadığını söylemeliyim. Belki tribünden öyle gelmiyor ama ben yanında oynayan bir oyuncu olarak ondaki gelişimi görebiliyorum. Orhan kardeşim gibidir, sık sık uyarılarda bulunurum. Bu sezon daha iyi olacağımızın garantisini verebilirim.

Sakatlık konusuna gelelim, geldiğinden beri şanssızlıklar yakanı bırakmadı?

Çok ilginçtir, ben 11 senedir bir kez olsun adale sakatlığı bile yaşamadım. Ancak hayatımda bu sezon 3 kez sakatlık yaşadım, üçü de çok ters zamanlara geldi. Birinde Altay ile anlaşmam bozuldu, birinde Samsunspor'dan 10 hafta ayrı kaldım. Son olarakta takımımızın sezon başı kampını kaçırdım. Dediğim gibi hayatımda hiç sakatlık yaşamadım, 3-4 kez pozisyon icabı burnum kırılmıştı o kadar.

Ne zaman sahalara döneceksin?

2 hafta dinlenmem gerekecek. 3.hafta düz koşulara başlamayı ve 4.haftanın sonunda da takıma dönmeyi planlıyorum Allah nasip ederse.

Sakatlanan oyuncularımız İzmir'i tercih ediyorlar, sebebi nedir?

İzmir'de Bülent Zeren adlı bir doktor var. Diz ameliyatlarında alanının en iyi isimlerinden birisi. İstanbul'dan bile birçok oyuncu ameliyat için kendisini tercih ediyor. Daha önce Sercan,Caner ve Ahmet Şahin'in de ameliyatlarını gerçekleştirmişti. Kulübümüz sağolsun, elinden geleni yapıyor tedavimizle ilgili.

Geçtiğimiz sezonla bu sezon arasındaki farklar neler sence?

Çok fark var. Geçtiğimiz sezon başında yaşanan tahta sorunu kulübü çok yıprattı. Transferin son günü 13 oyuncu birden alındı takıma ve bunlardan sadece 3-4 tanesi sürekli olarak forma şansı buldu. Büyük bir karmaşa vardı, kaynaşma olmadı. Ancak zamanla herşey rayına oturdu.Bu sene ise takımdaki arkadaşlık ortamı çok mükemmel. Kim ne derse desin geçtiğimiz sezon bulunduğumuz konum Samsunspor için başarıdır. Çünkü sezonun ilk 8-9 haftası çok karmaşık bir yapı vardı. Allah'a şükür o günleri atlattık. Samsunspor büyük bir camia, başka bir takım olsa yerle yeksan olurdu. Samsunspor'un bundan sonra önü oldukça açık. Biz oluruz veya olmayız ama Samsunspor o günleri bir daha asla yaşamaz. Bu sezon ise ilk 6 sıraya oynayacağımızı düşünüyorum. Tabiki bu benim şahsi fikrim.

Oktay ve Turgut gibi iki önemli oyuncumuz gitti. Yeni transferlerimiz yerlerini doldurabilirler mi?

Oktay Alibeyköy'den takım arkadaşımdı. Samsunspor'da beraber oynamak kısmet oldu. Burada Oktay'ı seyredince tanıyamadım. Futbolunun üzerine çok koymuş, çok geliştirmişti. Turgut ise müthiş yetenekli bir oyuncu. Bank Asya'daki bir oyuncu için çok büyük paraya gitti, bugün ligdeki hiç kimseye o bonservisleri vermezler. Galatasaray'a giden Mehmet Batdal'a bile kimse 1.000.000 dolar vermedi. Turgut aldı mı gider çok süratli, ligdeki birçok defans oyuncusu Samsunspor maçlarından sonra adale sakatlığı yaşamıştır onun yüzünden. Kiralık olarak geri dönme ihtimali var diye okudum, inşallah takımımıza katılır, çok sevinirim. İkisi de kaliteleri nedeniyle süper lige transfer oldular.

Ancak yeni transferlerimiz de onlar kadar kaliteli. Sakatlığım dolayısıyla pek kendilerini seyretme şansım olmadı ancak Zenke çok ses getirecek bir oyuncu. Çok güçlü, çok klas bir futbolcu. Hakan Bayraktar'ın tecrübesi ise bizi çok rahatlatacak. Orta sahada top tutabilen, tempo ayarlayabilen bir oyuncu.

Takımda kimlerle aran daha iyi?

Kader sanırım takımdaki birçok oyuncu ile daha önceden birlikte çalıştık. Oktay ve Savaş ile Alibeyköy'de, Ahmet Şahin ile İBB'de, Orhan'la Kırşehir'de hatta Adem Gezici ile Güngören'de birlikte oynadık.İnan şu an takımda çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Geçtiğimiz sezon ilk devrede kampta kaldım, genelde Adem,İlhan ve Orhan'la vakit geçirirdim. Devre arasında eşimi Samsun'a getirdim, futbolcularla da ailecek görüşmeye başladık. Birgün Oktay ve İlhan'ın ailesi ile yemeğe gidecektik, o sıra Kenan abi ve Murat da eşleri ile bize katıldılar. Tesislerde buluşup konvoy yaptık ve yemeğe gittik. Yaklaşık 20-25 kişilik bir ortam oluştu, çok eğlenceli bir gündü. Yine Abdülaziz ile go-kart'a gittiğimiz gün çok neşeliydi.

Ancak Ahmet Şahin ve Orhan'ın bendeki yeri başkadır. Ahmet benim İstanbul'da mahalleden arkadaşımdı, evlerimiz çok yakındı. O benden daha önce profesyonel olmuştu, arabası vardı her gün beni idmana götürürdü. Çok başkadır Ahmet, ligin en iyi kalecisi diyebilirim. Çok hırslı,çok yetenekli, her zaman arkadaşlarına destek olan bir isim. Orhan'ı ise kardeşim gibi seviyorum. Dediğim gibi ilk zamanlar tribünden çok tepki aldı ama toparladı şimdi. Onunla birçok anımız var, abi-kardeş gibiyiz.

Genç oyunculara olan yaklaşımın nasıl, kaptan olarak ilgileniyor musun mesela senin mevkinde oynayan İsmail'e ne gibi öğütlerde bulunabilirsin?

Samsunspor'un altyapısından çıkan oyuncular çok yetenekli. Sercan özellikle. Şanssız sakatlıklar yaşadı. Aslında genç oyunculara tavsiyem hedeflerini bitirmemeleridir. Çünkü hedef bitince, kafa olarak bir hevesin kalmıyor. Altyapıda oynarken hedefin A takıma yükselmek, Samsunspor forması giymektir. O andan itibaren kendine yeni hedef koymalısın. Mesela takımla süper lige çıkmak veya daha üst liglere transfer olmak, milli formayı giymek gibi.

İsmail'le yarım devre görüşebildim, devre arasında Bafra'ya gitti. Bolu kampında da yoktu. Geldiğim zaman yeni bir oyuncu olduğum için, pek üzerine düşemedim. Ama Oğuzhan'la çok ilgileniyorum. Takım olarak ona çok destek oluyoruz, çok yetenekli, geleceği parlak bir oyuncu Oğuzhan.

5-1 kazandığımız Erciyes maçında inanılmaz agresiftin, bunun sebebi neydi?

Erciyes deplasmanına giderken 3 maç üstüste kaybeden bir takım olarak gitmiştik. İyi mücadele etmemize rağmen psikolojik olarak yediğimiz golün ardından demoralize oluyorduk. Skor 1-1 devam ederken, İlhan atıldı ve 10 kişi kaldık. Benim attığım golle 2-1 öne geçtik. Golün ardından kendimi kaybetmişim, hiçbir şey hatırlamıyorum. Tabi son zamanlarda alınan kötü sonuçlar, deplasman fobisi, 10 kişi kalmanın gerginliği ve attığım gol. Hepsinin patlaması bir anda oldu. Zaten hocamız golün ardından beni hemen oyundan aldı.

Oyun yapısı olarak eksikliklierin neler, biraz sert oynuyorsun?

Sert oynuyorum evet ama mevkimiz bunu gerektiriyor. Bazen saha içinde böyle şeyler oluyor, bir de ben çok agresif bir oyuncuyum bazen frenleyeniyorum kendimi. Eksik gördüğüm yanım ise süratim. Ancak onun da fizik yapımla alakalı olduğunu düşünüyorum. Futbolcular arasında bir laf vardır " Onu da yapsaydım Real Madrid'de oynarım" şeklinde. Ben de mesela Erman Güraçar gibi hızlı olsam, daha başka yerlerde olurdum.

Takımda maddi olarak sorun yaşanıyor mu?

Şu an maddi durum iyi çok şükür. Ama ben takımımızda para için sorun yaratacak kimseyi görmüyorum. Zaten hepimizin elinde sözleşme var. Ben o tipte bir oyuncu değilim, sahaya çıkar ne varsa sahada bırakırım. Zaten yapım buna müsade etmez. Küçük hesapları sevmem, küçük hesaplar yapan, büyük şeyler kaybeder.

Bu sene ligi nasıl değerlendiriyorsun?

Belediye takımlarının sayısı arttı. Belediye takımları futbolda çok önemli. Bakın bu sene Akhisar ve Güngören, süper ligde İBB. Kulüplerin hayatını devam ettirebilecek maddi güçleri yok mecbur belediye yardımıyla devam edecekler. Bu sene Diyarbakır ve Denizli gibi iki tehlikeli takım daha geldi. Adana kadrosunu korudu, Karşıyaka iyi takım kurdu. Altay'ın durumu iyi değil. Bakalım zaman neyi gösterecek.

Samsunspor'da kalıcı olmak istiyor musun?

Evet istiyorum. En azından yönetimin bir tasarrufu olmadığı sürece sözleşmem bitene dek burda devam etmek istiyorum. Samsun'u, Samsunspor'u,taraftarımızı çok seviyorum. Bir de kaptanlık yaptığım bir takımdan ayrılmak istemem.

Samsun'u nasıl buluyorsun?

Ben İstanbulluyum ama Samsun'un İstanbul'dan aşağı kalır yanı yok. Bir sürü aktivite yapma şansına sahibiz. Ben Kırşehir'de oynarken de evliydim ancak şehirde yapacak hiçbir şey yoktu, o nedenle ailemi taşımamıştım oraya. Zaten yarım dönem sonra ayrıldım. Şimdi eşim Samsun'a geldi, o da çok beğendi Samsun'u. Eşimin memleketi Kuşadası, sahilini ve kumsalını oraya çok benzetiyor. Zaman zaman mangal yapıyoruz, sahile gidiyoruz, alışveriş merkezlerine gidiyoruz. Bir de Samsun'un insanlarını çok sevdim, bir gün olsun yolda sokakta kötü bir tepki ile karşılaşmadım. Taraftarlar çok seviyor futbolcuları, forma almak istiyorlar.

Son olarak taraftara vermek istediğin bir mesaj?

Samsunspor taraftarı gerçekten çok büyük. Ligin son maçı olan Ordu maçında bile desteklediler bizi. Gittiğimiz hiçbir deplasmanda yalnız kalmadık. Çanakkale deplasmanında kendimize ayrılan yeri doldurmuştuk, Çanakkale seyircisi kadar kalabalıktık. Adana maçı aklıma geldikçe tüylerim ürperiyor. O gün sakatlığım nedeniyle tribündeydim ama öyle bir atmosfer oldu ki, hocam görev verse tribünden inip ayağım kopana kadar oynardım Adana maçında. Sahaya çıktığım zaman Maraton tribünü dolu görmek müthiş zevk, o tribün rakip oyuncuların üzerinde büyük baskı kuruyor mesela Hacettepe maçında hem Oktay hem de seyirci perişan etti sağ beklerini. Şirinler her maç kaleyi dolduruyorlar. Stadda çok grup olması problem değil bence, çok grup olması takımın ne kadar sevildiğinin bir göstergesi aslında.

Taraftarımıza birşey demeye gerek yok, onlar zaten her yerde bizi destekleyeceklerdir. Sezona iyi başlayıp, o havayı tüm seneye yaymak istiyoruz. Kaptan olarak Samsunspor'u süper lige çıkarmak en büyük hayalim, umarım en kısa zamanda bunu elele gerçekleştireceğiz.

http://www.samsunspor.biz/haber-Can_214_zg252_r_Samsunsporun_246_n252_a231_ik-7771-

Burak

Ne oldu buna yaaa gerçi artık 11 e giremezde yine de merak ettim :)

sadece55

sakattı yeni iyileşti aslında belki Ersinin yerine iyi bir alternatifte olabilir...Can da bazen iyi maçlar çıkarmıştı

YaşarDoğu

Aman Burak sessiz ol  ;) ,  Kemal - Ersin ikilisi iyi gidiyor.

mehmet yılmaz

Müzmin sakattı, yaşı da 29 oldu. Yolların ayrılması isabetli bir karar.

yirmiuc

son 2 sezonda bildiğim kadarıyla hiç oynamadı. göndermek yönetimin aklına yeni geldi.
bu kararla birlikte takımımızdaki antepli sayısı 2ye düştü.