Çatalarmut Köprülü Kavşağı

Başlatan berusa55, 03 Aralık 2010, 18:19:09

« önceki - sonraki »

berusa55

AlıntıSamsun'daki Çatalarmut Köprülü Kavşak İnşaatı İhalesi Sonuçlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Tarafından Daha Önce Duyurusu Yapılarak İhaleye Çıkarılan, 'Çatalarmut Köprülü Kavşak Yapımı' İnşaatı İçin Açılan İhale Sonuçlandı

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından daha önce duyurusu yapılarak ihaleye çıkarılan, 'Çatalarmut Köprülü Kavşak yapımı' inşaatı için açılan ihale sonuçlandı.

İhaleyi toplam 4 milyon 856 bin 959 lira bedelle 'Mehmet Öntürk' kazandı.

İşin bitiş tarihi 19 Ekim 2011 olarak belirlendi.

28,70 metre uzunluğunda 4 açıklıklı üst geçit, 22,60 metre uzunluğunda alt geçit yapımı ihalesi için toplam 8 firma teklif verdi.

Komisyon başkanlığı yaptığı değerlendirme sonucu bu tekliflerin 6 adedini geçerli saydı.

Söz konusu ihale, 16 Eylül 2010 tarihinde açık ihale usulü ile yapılmıştı.

http://www.haberler.com/samsun-daki-catalarmut-koprulu-kavsak-insaati-2393115-haberi/

Geçen gece terminalden evime gelirken Çatalarmut Köprülü Kavşağı inşaat alanının çevrildiğini gördüm. Önemli bir noktaya önemli bir çalışma. Hayırlı olsun Samsun'umuza.

hakan55

Ertuğrul Sağlam

Kavşak çalışmaları sebebi ile sokağımız çıkmaz sokak oldu. İnşallah biran önce bitirirlerde hem trafik hemde sokak rahatlar...

Akyol

Burada üst geçit değil tüp geçit yapılacağı söyleniyor böyle bişey yapılması 2 katı masraf demek  :o

epçeli köylü

Burasının neresi olduğunu tam anlayamadım.Hiç bilmediğim bir yer. Askeriyeye çıkarkenki kavşakmı?

epçeli köylü

Şimdi buranın nere olduğunu anladım. Meğersem burada bazı kirliişler dönüyormuş. Bende buraya köprülü kavşağa ne gerek var diye düşünüyordum. Aşağıdaki linke bir göz atın.

http://www.habergazetesi.com.tr/koseyazilari.php?yazarID=3&id=3798

Tufan

davası devam ediyor bu köprünün Osman Reis'in ortağı Fuat Köktaş zamanında yöneticilik yapmış İsmail Türedi ordan biliyorum. Yusuf Ziya ile aralarındaki bu belkide 10. dava ama bu köprü büyük bir ihtimalle yapılacak.

Burak

Yalnız bu bölgede bu köprülü kavşağa ne ihtiyaç var ben anlamış değilim hala ?  ışık olmazsa bile o kavşakta trafik yürüyor . Bence çok acil olarak bulvar trafiğine el atılmalı ve yaya üst geçitleri yapılmalı en azından modern pazarın oradan unkapanına kadar trafik durmadan gitmeli arada ki iki tane yaya trafik ışığı çok aksatıyor orayı

berusa55

AlıntıÇatalarmut'a köprülü tünelli kavşak
06 Ocak 2011 / 11:40

Samsun'da şehir merkezinde yer alan büyük hacimli ticaret, savunma, sağlık ve sosyal faktörlerin bulunduğu bölgenin kesiştiği nokta olan Çatalarmut mevkisinde, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından tünelli ve aç-kapa tünelli bir kavşak yapılıyor.
Çatalarmut Köprülü Kavşak hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Yurt, "Çatalarmut Köprülü Kavşak çalışması hakkında zaman zaman bir takım spekülasyonlar yapılıyor, ancak bu spekülasyonların hiçbirisi doğru değildir. Gıda Borsası, Sebze Ve Meyve Hali, Balık Hali, alış veriş merkezi, yeni otogar, askeri kışlalar, hastaneler ve mezarlık gibi trafik yoğunluğu oluşturan yerlerin bu bölgede olması taşıt ve yaya yoğunluğunda bir aksama meydana getirmekte" dedi.

Projenin ekim ayında bitirileceğini ifade eden Mustafa Yurt, "Barış Bulvarı, İkinci Bulvar, 30 Ağustos Caddesi ve Ankara Bulvarı yol kesişiminde köprülü ve aç kapa tünelli bir kavşak projesi projelendirildi. Bu proje ile halk arasında 'Sülün Kavşağı' denilen kavşak alttan tünelle, Barış Bulvarı ise köprü ile farklı seviyeli olarak geçilecek. Yüklenici firma işe başladı ve Ekim 2011 tarihinde bitirecek. Her karayolu teknik bilgisine sahip bir insanın bu güzergahı böyle geçeceği aşikardır" diye konuştu. (İHA)

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=27616

Burak

bu kavşağın bu kadar erken yapılmasının sebebinin oradaki onpet'e yzy'nin aradaki husumetten ötürü iş yaptırmamak adına yapıldığını duydum bilmiyorm ne kadar doğru :-\

berusa55

19 Ocak 2011, 14:13:43 #10 Son düzenlenme: 19 Ocak 2011, 14:52:42 berusa55
Sen buna inanıyor musun Burak kardeşim? Sence oraya bir köprülü kavşak gerçekten şart değil mi?

O kavşak şu an bile çok yoğun bir kavşak. Ve en son eğitim ve araştırma hastanesinin açılmasıyla da yoğunluk daha da arttı. Bu kavşak yukardaki haberde de görüldüğü gibi otogara birçok iş yerine hastaneye avm'ye ve mezarlıklara giden yolun tam kesişme noktası şehir içinden. Kavşağa geldiğinizde 4 tarafın trafik lambalarıyla çevrili olduğunu ve bir süre kavşakta araçların bekleme yapmak zorunda olduğunu biliyoruz. Şimdi ise bu köprülü kavşak çalışması sayesinde kimse beklemeden kendi güzergahına kesintisiz devam edecek. Bu kötü olamaz sanırım. Bahsi geçen benzin istasyonunu da köprünün geçtiğini sanmıyorum; netleşsin proje tekrar bakarım ama geçse bile yan yoldan orda benzin istasyonu olduğunu bilen herkes ihtiyacını karşılar rahatlıkla.

Burak

ben duyduğumu söyledim sadece abi  ;) bu kesinlikle böyledir demedim zaten

berusa55

19 Ocak 2011, 14:29:35 #12 Son düzenlenme: 20 Ocak 2011, 01:58:27 berusa55
Tamam kardeşim kesin dedin diye açıklama yapmadım yanlış anlama. ;)

Bu şehirde Samsun'umuzun adına yapılan her yararlı işe çomak sokmaya çalışan nice hainler var hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu da onlardan biri işte. YZY'nin benzinlikle benziliğin YZY ile sorunu mu varmış zerre kadar ilgilenmiyorum ama bildiğim bir şey varsa buraya bu tür bir kavşak çalışması %1milyon gerekliydi.

Projenin gördüğüm kadarıyla tahminimce şekli. Netleşmeye başladığında gider fotoğraflarını da çeker paylaşırım. Şu an çok yeni inşaat  ;)

berusa55

27 Aralık 2011, 21:38:14 #13 Son düzenlenme: 27 Aralık 2011, 21:51:39 berusa55
Güzel oldu  :ok

binikalamadım

Samsun'a her geldiğimde hissettiğim eksiklik SEMTLEŞTİRME YÖN LEVHALARI yok halbuki bunlar kente hava katan burası büyük şehir izlenimi veren küçük ama önemli nüanslar...şehir içinde araç kullanırken genelde yön tabelalarına resmi daire isimleri yazılmış sürüş halinde onları okumak pek mümkünde değil zaten...bu fotoğraflarda olduğu gibi ATAKUM CANİK TEKKEKÖY İLKADIM gibi yön levhaları bir çok yerde olmalı...hatta kentin bir çok yerinde ÇİFTLİK MECİDİYE BAHÇELİEVLER FATİH KADIKÖY v.b. semtleştirme levhaları olmalı