Çarşamba'ya Hukuk Fakültesi

Başlatan çarşambalı-55, 26 Nisan 2010, 14:56:02

« önceki - sonraki »

alperen

YaşarDoğu

AlıntıBakan'dan Hukuk Fakültesi'ne tam not

Bayındırlık ve İskân Bakanı Mustafa Demir, Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi inşaatını inceledi. Bakan Demir, Hukuk Fakültesi projesine tam not verdi
Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi inşaatını gezen Bayındırlık ve İskân Bakanı Demir, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar'dan proje hakkında bilgi aldı. AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Samsun İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Aslan Karanfil, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Karakurt, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Köse ve partililer de ziyarette hazır bulundu.

"HUKUK FAKÜLTESİ, BAŞKAN DÜNDAR'IN BAŞARISIDIR"

Çarşamba Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi'nin ilçe için büyük bir gelişme olduğunu kaydeden Bayındırlık Bakanı Demir, "Çarşamba, zekâsını ve projesini ortaya koydu, fakülteyi kaptı." dedi. Hukuk Fakültesi inşaatını yerinde inceleyen Bakan Demir, "Belediye Başkanı Hüseyin Dündar ilçeye üniversite kurulması için üstün bir çaba harcadı. Belediye başkanım bundan iki yıl önce de ilçeye meslek yüksek okulu kurulması için büyük çaba göstermişti. Şimdiki çabası ise ilçeye 4 yıllık hukuk fakültesi getirmek. İstedi, azmetti, gerekli alt yapı ve imkânları sağladı. Hukuk Fakültesi'ni Çarşamba'ya getirdi. İstediğini alan başarılı bir belediye başkanımız var. Çarşamba'ya Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi kuruluyor. Fakültenin yapımını üstlenen hayırsever işadamımız Mustafa Kemal Güneşdoğdu ağabeyimize de teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

ÇARŞAMBA'YA DEVLET ÜNİVERSİTESİ GETİRECEĞİZ

Çarşamba'ya devlet üniversitesi sözü veren Bayındırlık ve İskân Bakanı Mustafa Demir, "Ben sizlere devlet üniversitesi sözünü veriyorum. Sizler yeter ki hizmet alanı ve binayı ayarlayın. Belediye Başkanımız hukuk fakültesinin kurulduğu bu alanın 120 dönüme çıkaracaklarını belirtti. Gerekli alt yapıyı sağlayan çalışan üreten bir belediye var Çarşamba'da. Bizden ne isterlerse yerine getirmeye hazırız" diye konuştu.

"İLÇEMİZE, YENİ FAKÜLTELER DE GETİRECEĞİZ"

Belediye Başkanı Dündar ise şöyle konuştu, "İlçemize Ondokuzmayıs Üniversitesi'ne bağlı hukuk fakültesi kuruluyor. Fakülte kurulacak olan 40 bin metrekare alandaki inşaat yapıları ve yerleşke çalışmalarını Mustafa Kemal Güneşdoğdu ağabeyimiz üstlendi. 2010 yılı Ekim ayına kadar inşaatı tamamlayacağız. Yeni eğitim öğretim yılında Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi Çarşambamızda öğretime başlamış olacak. Hukuk fakültesinin yapıldığı bu 40 dönüm alanı 120 dönüme çıkarmak için gerekli imar uygulamalarını yapıyoruz. İlçemize gelecek olan yeni fakültelere yer ve mekân sağlıyoruz. İlçemizde eğitim ve öğretim gören öğrenci sayısı her gecen yıl artıyor" dedi.

Denge