Çarşamba'ya Hukuk Fakültesi

Başlatan çarşambalı-55, 26 Nisan 2010, 14:56:02

« önceki - sonraki »

maraton

kimyasala devam  :D allah kemalı değil ya.. sivil toplum fikir beyan eder, yönetim belki dinler ve başka bir fakülte açar.. biz fikrimizi tarihe not düşelim de, beğenen alır, beğenmeyen almaz !!

maraton

Turuncu

Samsunumuza , Çarşambaya hayırlı olsun.

celebi

çarşambalı-55

Hukuk fakültesinde derse girecek bir hocanın işi zaten hukuk fakültesiyle olacak Adam asistanını neden gönderecek miş onu anlamadım Arkadaşlar hukuk fakültesiyle ortak dersleri olan tek fakülte iktisati ve idari ilimler fakültesidir bu iki fakülte arasındaki ortak dersler ise hukuka giriş, iktisat, ticaret hukuku, idare hukuku, anayasa hukuku ve vergi hukuku dersleridir Görüldüğü gibi iktisat dışında kalan bütün ortak dersler hukuk fakültesi hocalarının alanına girmektedir Eğer birileri bir yere asistan yollayacaksa oda hukuk fakültesi hocaları idari ve iktisadi ilimler fakültesine yollayacaktır Kaldiki bu iki fakülte yeni açılan fakülte iktisadi ve idari ilimler fakültesi geçen sene açıldı hukuk fakülteside önümüzdeki sene açılması planlanıyor Bu fakülteler daha mezun dahi vermediler ne asistanından bahsediyorsunuz daha hocalar bile yok ortada Bırakın asistanı asistanı yollayacak hoca yok

Bir kardeşimiz öğrencilerin geliş - gidiş yapacağından çarşambada kimsenin kalmayacağından  bu işin zorluğundan bahsetmiş OMÜ nün kurulu olduğu kurupelit kampüsünde yurtkurun sadece bir yurdu var ve kapasitesi OMÜ öğrenci sayısı yanında çok komik bir rakam Geri kalan tüm öğrenciler Samsun'a geliş geliş yapıyolar OMÜ kampüsten samsuna bir otobüs 45 dakkada geliyor ( ekspres hatlar dışında) Çarşamba - Samsun arasında da bir otobüs 45 dakikada geliyor.

Profesörler ilçeye gitmez demiş bir kardeşimiz Profesörlerin büyük çoğunluğu zaten Samsun'da oturuyor Hergün gidiş geliş yapıyor kurupelite Yani ha kurupelite gitmişsin ha çarşambaya Kurupelite giderken yolda 20 tane kırmızı ışığa yakalanırsın Çarşambaya giderken 5 tane Özel araçlar kurupelite 20 çarşambaya 30 dakikada gitmek mümkün Yani bu OMÜ deki hocalar için sorun değil adamlar öğlen tatilinde bile yemeğine üniversite yemiyolar atlayıp arabaya samsuna gidiyorlar

Bu arada ben ovayla ziraatın ne alakası var demedim Ovayla veterinerlik fakültesinin ne alakası var dedim Çarşamba ovasında büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık besicilik ve süt üreticiliği yapılmıyor Buradaki çiftçi ailelerinin herbirinin bir yada iki büyükbaş hayvanı var oda ailenin ihtiyacını karşılamak için geriye bişiler kalırsada onu getirip pazarda satıp üç beş kuruş kazanıyolar

Evet ovayla ziraatın çok önemi var Ama neden 1984 yılında ziraat fakültesi çarşambadan taşındı o zaman Ziraat fakültesini çarşambaya taşımak çok saçma Mevcut fakülteye yeni bir c blok yapılarak daha da büyütüldü o kadar yatırım boşamı yapılmış olacak yani Sonra ziraat fakültesi çok kompleks    bir  fakülte mevcut ziraat fakültesinin yanında bir tavuk çiftliği bir büyükbaş ve  küçükbaş hayvan tesisi bir arıcalık ünitesi onlarca kurulu sera bir adet ufak bir sulama barajı ve daha aklıma gelmeyen başka tesislerde var Peki ziraatı bafraya yada çarşambaya taşırsak oradaki tesisler ne olacak yıkılıp yeniden kurulduğu yerdemi yapılacak Bende bir  ondokuz mayıs üniversitesi ziraat fakültesi mezunu olarak fakültemin çarşambaya taşınmasını çok isterim ama bu çok gereksiz ve masraflı bir iş olacak Ziraat fakülteleri sadece bir tane eğitim öğretim binasından ibaret değil

Son olarakta ilçelerin sosyal hayatının yetersiz olmasına değineceğim Aileleri bu çocukları üniversitelere binbir zorluklarla okuması için yolluyolar Samsun sahilde manitasıyla gününü gün etsin Çiftliğe çıkıp piyasa yapsın diye değil...       

Pergani 55

brigand

ben olucam asistan başvururum her türlü bu sene. zamanında açmadılar omü ye iktisadı delirttiler beni.

brigand

ne olursa olsun hayırlı olur. omü yavaş ve dengeli büyüyor kanımca. ileride başı cekecek ünilerden olacaktır.zaten büyük ama dahada önemli bir konuma sahip olacak inş

YaşarDoğu

AlıntıFAKÜLTE İNŞAATI BAŞLIYOR

Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili F. Öztürk ve Çarşamba Belediye Başkanı H. Dündar Çarşamba'da kurulacak olan Hukuk Fakültesi inşaatı çalışmaları hakkında bilgi verdiler

Samsun"un Çarşamba İlçesi"ne kurulacak olan Ondokuzmayıs Üniversitesi Ali Fuad Başgil Hukuk Fakültesi inşaatı başlıyor. AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk, Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Köse, belediye meclis üyeleri ve AK Parti Yönetim Kurulu Üyeleri fakülte alanında incelemelerde bulundular.

Karayolu kenarında Devlet Su İşleri Müdürlüğü"nden Tahsis edilen 40 dönüm alanda hukuk fakültesi inşaatına başlanacak olan fakülte için AK Parti Milletvekili Fatih Öztürk, " Çarşamba"ya çok hızlı bir şekilde fakülteyi kazandıracağız. Yapılı bulunan idari bina ve konutları da değerlendirerek bu alan fakülte için tahsis edildi. Yapacağımız ek binalarla burası çok güzel bir fakülte yerleşkesi olacak" şeklinde konuştu.

Fakülte' nin 42 dönüm alan üzerine inşa edileceğini açıklayan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Hukuk Fakültesinin Ekim 2010 da 70 öğrencisi ile eğitime başlayacağını bildirdi. Başkan Dündar, "Fakülte yapımı için DSİ"den tahsis edilen 42 dönüm alanın yerleşke ve alt yapı maliyeti Çarşambalı işadamı Mustafa Kemal Güneşdoğdu tarafından karşılanacaktır" dedi.

erkutdem55

Çarşamba'nın yapısını iyi bildiğimden,Hukuk Fakültesinin Çarşamba'da kuruluyor olmasını çok doğru bulmasam da hayırlı olmasını dilerim.Eğitim her zaman çok önemlidir.

babasamsunlu

Öğrencilerin eylem yapmaya kalkamayacağı ilçemiz :):):)

erkutdem55

Alıntı yapılan: babasamsunlu - 14 Mayıs 2010, 15:32:28
Öğrencilerin eylem yapmaya kalkamayacağı ilçemiz :):):)

Orası kesin.Direk 28 ölü,yaralı yok :)

GökhanÇağlar

çarşambamıza ve samsuna hayırlı olsun çarşamba gerçekten bir fakülteyi hakediyor belki başka bir fakülte olabilirdi ama karar alınmış bizede bundan sonra desteklemek kalıyor biraz da ali fuat başgil hocamız gibi bir hukuk profesörünün çarşambalı olmasındanda kaynaklanıyor olabilir hukuk fakültesinin açılması

sadece55

Helal olsun işte Örnek Aydın böyle olur...

Burak

>l< >l< >l< >l< >l<

helal olsun hakikaten örnek bir aydın...