Botaş - SAMSUN BASKET

Başlatan beşnumara, 04 Mart 2009, 20:47:38

« önceki - sonraki »

Revenge

BAŞKA BİR AÇIDAN BAKMAK
  Hepimiz yani samsunlular,sbk lılar,samsunsporlular sbk'nın aldığı başarılarla gurur duyuyoruz. Bu başarıyı bizlere getiren başta Cantuğ Hoca ve oyunculara övgüler düzüyor,yeri geliyor I Love You Julia diye bağırıyor,yeri geliyor,büyük kaptan takımı buraya getir tezahüratları yapıyor,yeri geliyor Cantuğ Hocayla birlikte halay çekiyor,bu haklı gurur ve sevinci hep birlikte yaşıyoruz. Bunda bir gariplik var mı? tabiki yok ve son derece doğal. Ama şimdi isterseniz birde madolyonun diğer yüzüne bakalım. Önce oyunculardan başlayalım,sbk ya bu başarıyı getiren oyunculardan. SBK2ya verdikleri ortada. Onu biliyoruz. Ya sbk'dan aldıkları. Ona hiç değinmiyoruz. Oysa ki bu karşılıklı bir süreç.
  Julia McBride.....Hepimizin bildiği gibi olağanüstü bir yetenek. Belki çok iyi bir oyun kurucu değil ama inanılmaz bir şütör. Çok çabuk, çok seri,çok rahat adam geçebilen,her oyun sıkıştığında attığı üçlüklerle oyunu açan ve lehe çeviren bir oyuncu. Onu çok seviyoruz. Bunların hepsine eyvallah. Tamam da. Ya julia'nın sbk'dan aldıkları. Bunla kasteddiğim kesinlikle aldığı para değil. Kaç lira alır, zamanında alabilirmi bunlar beni hiç alakadar etmiyor. Benim bahsettiğim tamamiyle farklı şeyler. Julia tüm bu yukarıda sayılan özelliklerine rağmen müzmin sakat bir oyuncu. Yani sakatlandığında sezonu kapatan çinsten. Hani neredeydi sbk onu transfer edene kadar. sbk onu transfer ederek hem çok önemli bir risk almış,hemde ona kimsenin kolay kolay yapmadığı ve yapamayacağı bir iyilikte bulunmuştur. yani onu basketbola döndüren sbk olmuştur. Çok şükür ki oda taraftar olarak ne bizi utandırmıştır ne de kendisini transfer edenleri . Şimdi söyleyin bakalım ... sbk'nın verdikleri mi daha çokdur yoksa julia'nın verdiklerimi.
  NESİBE BURCU UZUN....  Zamanında Galatasarayda ve milli takımda oynamış,ama artık aktif basketbol hayatının son demlerine gelmiş bir oyuncu. Bir zamanların her attığını sokan inanılmaz şütörü. Artık iyice yaşlanmış ve ligin sıradan ekiplerinden birinde sıradan bir oyuncu olarak basketbol hayatını noktalamaya hazırlanırken,talih kuşu başına konmuş,yani sbk tarafından transfer edilmiş ve adeta herşey onun için yeniden başlamıştır. Bu başlangıç kafaya oynayan-İnşallah şampiyonda olacak-bir takımın kaptanlığına kadar yükselmeyle devam etmiş,ve all star da seçilmesiyle zirve yapmıştır. ŞİMDİ SÖYLEYİN BAKALIM N. BURCU UZUN'UN SBK'YA VERDİKLERİMİ DAHA ÇOKTUR YOKSA SBK'NIN OANA KAZANDIRDIKLARIMI.

NİHAN ANAZ.... İşte size bir kariyer parlatması daha. tamam eyvellah,yine bir zamanlar gs da oynamış, kupalar şampiyonluklar yaşamış bir oyuncu. Ama bir zamanlar. Nerdeydi Nihan en son. Sbk'nın yanından bile geçemeyecek,burada taraftarının önünde fark attığı,orada ise en kötü gününde ölüsünün bile yine yenilmediği Çankaya'da. Evet yine bir diriliş öyküsü. Hemde All Stara yükselecek kadar bir diriliş. Kimin sayesinde oldu bu. Sadece Nihan'ın kendi çabalarıylamı asla. Tabiki sbk sayesinde. SÖYLEYİN BAKALIM NİHAN'IN SBK'DAN ALDIĞIMI ÇOK YOKSA ONA VERDİĞİMİ.

VE LARKİNS VE BALES... Amerikada, wnba da son derece sıradan oyuncular iken,ortalama 3-5 dakika oynayıp yine 3-5 sayı atarlarken burada yıldızmı yıldız oldular. Kimin sayesinde iyi bir ekip olmuş,kafaya oynayan  sbk sayesinde. KİM NE VERMİŞ NE ALMIŞ.
  CANTUĞ HOCA... Tüm zorluklara rağmen kanırta kanırta takımı taaa buralara kadar getiren,  Cantuğ hoca. Milli Eğitimin,eğitim ordusuna mensup binlerce öğretmeninden sadece biriyken,yıllarını bu işe vermiş,Azizler,Cemler,Erdallar la aynı saygınlık içinde anılıyorsa şimdi bu kimin sayesindedir. Ona her zaman tam destek vermiş,hep yanında olmuş H. TAYINCI ve sbk sayesinde değilmidir.
  TARAFTAR.... Hiç bir şey almadan verenlerde bunlar işte. Oraya gelip, o salonu hınca hınç doldurup bu takımı ateşleyen Taraftar. Onların almış olduğu sadece Samsunspor'un kötü günler yaşadığı bu günlerde yine bir Samsun takımının aldığı başarılı sonuçlarla gelen mutluluktur.
  VE REVENGE   Bir baltaya sap olamamanın getirdiği ezikliği, sbk ile ilgili yazılar yazarak aşmaya çalışan ve böylece kendince mutlu olan bir adam. Peki ne vermiştir Sbk'ya revenge. Sadece iki haftada bir 3 ytl'lik giriş bilet ücreti. Aldığının yanında devede kulak....
   Birde bu açıdan bakın istedim.

celebi

beşnumara

çok farklı bir yaklaşım. emek vermişsin emeğine sağlık.hiç bu açıdan bakmadım.çünkü bizde oynayan oyunvuların geçmişteki kariyerlerini bilmiyordum.paylaşımın için sağol.

salon55

sevgili revenge   unutmaki   sende sbk olmasa ortaya çıkıp böyle şhov yapıp insanların sinirini bozamazdın. geçen sene neler yazdın? bu sene başında neler? amacını anlamak zor ya iyi ya kötü bir karar ver de bizde doğruyu anlayalım.ama tabiki..gerçek amacın basketbol sevgisi ise ????

Sioux

Alıntı yapılan: salon55 - 07 Mart 2009, 10:30:15
sevgili revenge   unutmaki   sende sbk olmasa ortaya çıkıp böyle şhov yapıp insanların sinirini bozamazdın. geçen sene neler yazdın? bu sene başında neler? amacını anlamak zor ya iyi ya kötü bir karar ver de bizde doğruyu anlayalım.ama tabiki..gerçek amacın basketbol sevgisi ise ????

bilader,okusana,adam demisya işte.

Alıntı yapılan: Revenge - 07 Mart 2009, 01:24:46
  VE REVENGE   Bir baltaya sap olamamanın getirdiği ezikliği, sbk ile ilgili yazılar yazarak aşmaya çalışan ve böylece kendince mutlu olan bir adam. Peki ne vermiştir Sbk'ya revenge. Sadece iki haftada bir 3 ytl'lik giriş bilet ücreti. Aldığının yanında devede kulak....

bu arada sayın admin, burada samsunsporla ilgisi olmayan, iki yorum yazmayan,sbkyı tutuyorm deyip istanbultakımları tutan tipler yine gelecekgibi. 

KocumVolkan

arkadaşlar nasıl işliyor basketbolda ligler... yani şu kalan 3-4 maçı da kazanırsa bizimkiler 1.sırada bitirirlerse şampiyon mu oluyor lar yada şampiyon nasıl belirleniyor kazanana kaç puan veriliyor biraz açıklarsanız sevinirim

jean

normal sezondan sonra playy off lar var orda belirleniyor normal sezon sadece avrupa kupalarina kimin katilacagi vede playy off ta kimlerin kimlerle oynicagi belirlenir

yaman55

stadamı gitsem internetten bu maçımı takip etsem kararsızım ::)

beşnumara

maç için hazırlıklarımız tamamlandı :D pankartımız da hazır.maç öncesi salonun önünde takımı karşılamak için meşale de aldık.bir de stadın yanından geçecez salonun yanına gitmek için.tezahüratlarla geçeceğiz atkılarımızla yürüyeceğiz bakalım sabırsızlanmaya başladım :D

yaman55

Alıntı yapılan: beşnumara - 07 Mart 2009, 22:06:50
maç için hazırlıklarımız tamamlandı :D pankartımız da hazır.maç öncesi salonun önünde takımı karşılamak için meşale de aldık.bir de stadın yanından geçecez salonun yanına gitmek için.tezahüratlarla geçeceğiz atkılarımızla yürüyeceğiz bakalım sabırsızlanmaya başladım :D

Helal olsun sizlere HERYERDEYİZ

Yalnızca BİZ

Kızlarımızı ateşleyin, galibiyeti bizlere yollayın...

GençKozluklu

Alıntı yapılan: beşnumara - 07 Mart 2009, 22:06:50

Tebrik ediyorum beşnumara. Yarına onnumara hazırlandığın belli. SAMSUNSPOR taraftarının kalitesini basktbolda da göstereceğiniz için ne mutlu sizlere.

Revenge

08 Mart 2009, 00:34:51 #42 Son düzenlenme: 08 Mart 2009, 01:07:59 Revenge
  SBK'lı oyunculardan İlkay ile Gamze'nin kaldıkları evde elektrik sobasının battaniyeyi tutuşturması nedeniyle yangın çıkmış. Oyuncular bunu son anda fark edip canlarını zor kurtarmışlar. Geçmiş olsun diyor,bir daha bu tür olayların yaşanmamasını yüce Allah'dan diliyoruz.
http://www.halkgazetesi.com.tr/news_detail.php?id=14576

Akyol

Allah korusun olacak şey değil geçmiş olsun ..

edmontdante

Alıntı yapılan: yaman55 - 07 Mart 2009, 22:02:40
stadamı gitsem internetten bu maçımı takip etsem kararsızım ::)

İşte bunu anlamadım böyle bir tercih olabilir Mİ?