CHP Samsun Büyüksehir Bld. Bsk. Adayi Mehmet Atalay´dan SAMSUNSPOR´a destek sözü

Başlatan europe_55, 25 Ocak 2009, 00:53:39

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: SamsunSpor_34 - 05 Şubat 2009, 22:47:36
Site ismi değildi Mehmet Yılmaz ismi verildi 20 sn kadar sürdü tv sesi biraz kısıktı tam olarak konunun ne olduğunu anlamadım.

Bir söylemin üzerine konuşuldu program sunucuları Samsunspor'un menfaati için bu konuşmayı yaptığını soyledi yanlış anlaşılmaması için Mehmet Atalayda bu bağlamda konuşulmuştur diyerek konu kapandı.

Aslında Söylemin ne olduğunu bilsem bu yanlış anlaşılma olmicaktı en azından hatırlamanı sağlamış olurdum :)

Sanırım ben çıkardım ne olduğunu. Çünkü Mehmet Atalay daha önceki bir konuşmasında aynen benim yazdıklarımı kullanmıştı.

AlıntıMalumunuz, Osmanlılarda belediye reisi yerine "Şehremaneti" kavramı kullanılırdı. Yani şehrin emanet edildiği kişi...

Sayın başkan, lütfen size emanet edilen bu şehrin en önemli parçalarından birisi ( bizce birincisi ) olan Samsunspor'muza yardımcı olun. O size bir emanettir; lütfen emanetin hakkını verin!
Samsunspor'suz bir Samsun eksiktir, yarımdır ve hatta bizler için bir hiçtir!

yazmıştım bir yerlerde, Sn. Atalay adaylık açıklamasını yaparken de bu ifadelere yer vermişti.

AlıntıGERÇEKLERİ YANSITMIYOR
Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Atalay, AKP'nin yaptırdığı kamuoyu anketlerinin gerçeği yansıtmadığını kaydederek: "Maça çıkmadan skor belli olmaz" dedi. Ardından: " Eskiden Belediye, şehir emaneti anlamına geliyordu. Belediye Başkanı'na da 'Şehr-i emin' deniyordu. Yani şehrin emanet edildiği kişi. Biz göreve geldiğimizde, şehrin emanet edilebileceği emin kişiler olmaya söz veriyoruz. Kapalı kapılar arkasında ihaleler yapmak yerine, şeffaf ve her şeyin kamuoyu önünde olduğu bir belediyecilik yapacağız. 19 Mayıs Şehri'nin simgesini sülün yerine, yeniden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olacağının sözünü veriyoruz . Yasalar çerçevesinde, Samsunspor'a da elimizden gelen tüm yardımı yapmaya söz veriyoruz" dedi.

Samsunspor konusunda aklın yolu birdir ve her zaman dediğim gibi bizim ideolojimiz yerelde Samsunspor'dur!

samsunmania

Keşke kazansa ama gerçekçi yaklaşmak gerekirse YZY yi geçmek çok zor. Merkez sağ ve milliyetçi kanat da sağlam rakip çıkartamadı ki oyları bölünsün YZY nin. Bizim insanımızda böyle bir bilinç yok ki.Aynısını Trabzon'da, Bursa'da yapmaya kalksa belediyeyi basıp indirirler aşağı.
Bir de işin ilginci gurbette Samsunlular birbirlerine çok sahip çıkarlar, Samsunluluk ruhu her zaman vardır ama özellikle Samsun'da Samsunspor'a karşı neden böyle bir uzak duruş var anlamıyorum. İnsanlar dünyanın en güzel kentinde yaşadıklarının farkında değiller herhalde. Al işte ben İzmir'de yaşıyorum.94 ten beri Ankara, İzmir gubetteyim. Samsun'un bir karış toprağına buraları değişirsem en adi şerefsizim. Bu Samsunspor düşmanlarını buralara sürgüne göndereceksin ki anlayacaklar insanının, toprağının değerini.

Pergani 55

Samsunporun kendi bütçesini oluşturmaktan aciz kişilere ve yerel yönetimlerin eline bakması çok acı birşey. ne zaman kendi ayakları üzerine basan bir Samsunspor görecegiz

Yalnızca BİZ

Çin'de çok ünlü bir topçu bulsak, getirsek SAMSUNSPOR'umuza. 50 dolardan formasını satsak 2 milyon Çinliye eder 100 milyon dolar... Hiç yerel yönetimlere gerek duymayız...

red_white

Yzy nin desteklemeyeceği kesin olduğuna göre başka adayları denemek zorundayız vede bir slogan oyum SAMSUNSPOR a die

since1965

Yzy yardım destek talep edince siyaset olmuyor ama Samsunspor a sahip çıkacagım diyen Mehmet Atalay a sahip çıkmak siyaset oluyor.Hadi oradan be...

ramcQ_55

Alıntı yapılan: europe_55 - 25 Ocak 2009, 00:53:39
Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Atalay, AKP'nin yaptırdığı kamuoyu anketlerinin gerçeği yansıtmadığını kaydederek: "Maça çıkmadan skor belli olmaz" dedi. Ardından: " Eskiden Belediye, şehir emaneti anlamına geliyordu. Belediye Başkanı'na da 'Şehr_i emin' deniyordu. Yani şehrin emanet edildiği kişi. Biz göreve geldiğimizde, şehrin emanet edilebileceği emin kişiler olmaya söz veriyoruz. Kapalı kapılar arkasında ihaleler yapmak yerine, şeffaf ve her şeyin kamuoyu önünde olduğu bir belediyecilik yapacağız. 19 Mayıs Şehri'nin simgesini sülün yerine, yeniden Gazi Mustafa Kemal Atatürk olacağının sözünü veriyoruz . Yasalar çerçevesinde, Samsunspor'a da elimizden gelen tüm yardımı yapmaya söz veriyoruz" dedi.

Kaynak: http://haberexen.com/news_detail.php?id=8462

sonunda yasalar gereği demiş yani buda fıs
yzy da yasaları öne sürerek bişe yapamıyor mehmet atalayda secilirse yasalar el vermiyor diyip kenara cekilir bu böle biline  :-[ :-[  bence tabiki  ::)

beşnumara

yasalar sadece samsunspor için geçerli heralde.gaziantep,antalya,kayseri,adana...  gibi illerin belediyeleri takır takır destek verirken bizim belediye yasalara takılıyo çok ilginç.federasyonda da öyle. borcu olan transfer yapamaz denilirken  alacağını kulüpten temin edemediği gerekçesiyle futbolcularını ellerinden kaçıran malatya,diyarbakır,kocaeli,sakarya,konya,denizli vs gibi kulüpler nasıl oluyor da transfer yapabiliyor.federasyon nasıl oluyor da transfere izin veriyor.anlaşılan gerçekten yasalar sadece bizim içinmiş :'(

KocumVolkan

tabikide ysalar çerçevesinde yardım edecek çıkıp el altında para aktaracam diyemezya :D
Samsunspora destek diyoruz ama umarım sadece lafta kalmaz bir seçim propaganda aracı olarak kullanılmayız

kaptan 55

ya arkadaşlar kim hangi partili olursa olsun ama oyumuz SAMSUNSPORa olsun artık trabzonlu belediye başkanları istemiyoruz samsunda gitsinler trabzondan aday olsunlar lütfen herkezden rica ediyorum trabzonlulara oy atmayalım samsunun öz evlatları varken bizler partici değilSAMSUNSPOR luyuz...!!!!

bafralı erhan

Alıntı yapılan: Yalnızca BİZ - 07 Şubat 2009, 15:48:47
Çin'de çok ünlü bir topçu bulsak, getirsek SAMSUNSPOR'umuza. 50 dolardan formasını satsak 2 milyon Çinliye eder 100 milyon dolar... Hiç yerel yönetimlere gerek duymayız...
dahiane fikrin için tebrikler baba ;D ;D ;D

esedullah

AntZ

Siyasetle işi olmayan biz Samsunspor sevdalılarını Siyasetçilerin ağzına bakar hale getirdin, hepimizi siyasetçi yaptınya YZY Allah seni bildiği gibi yapsın  >:(

Akyol

Alıntı yapılan: 35ama55 - 11 Şubat 2009, 20:25:57
bu başlığa 61 kez cevap yazılmıştı , dayanamadım yalandan yazayım bir şeyler dedim  ;D
helal olsun ne diyeyim birde şey vardı oruç bozunca muhabbeti :)

Sadece Samsunspor

AlıntıAtalay'dan Samsunspor'a ziyaret!

11 Şubat 2009 / 18:45

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Atalay, Samsunspor Kulübü'nü ziyaret etti.

Samsunspor Başkanı Fuat Köktaş, Samsun şehrini idare edecek herkese kapılarının sonuna kadar açık olduğunu, şehir ve marka yolculuğunda Samsunspor ismini her fırsatta vurgulamaya çalıştıklarını, Samsun şehrinin idaresini yapacak bütün idarecilerin bu olguyu hiçbir zaman göz ardı etmemesi, geçmiş dönemlerde yaşanan sıkıntılardan ders alınarak Samsunspor'a nasıl hizmet edebileceklerini bütün idarecilerin görmesi gerektiğini söyledi. Köktaş, Samsunsporsuz bir Samsun olmayacağı gibi, Samsunsuz da bir Samsunspor olamayacağının altını çizdi.

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Atalay, Samsunspor'da yıllar önce görev yaptığını, kulübü kendi evi olarak gördüğünü ve Samsunspor'un kendisi için bir kutsal olduğunu söyledi. Samsunspor için kentin bütün kurumlarıyla birlikte hareket ederek Samsun'da bulunan bütün kaynakların ortaya çıkarılarak destek olunması gerektiğini belirten Atalay, Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu takdirde şehrin dinamiklerini Samsunspor için ortaya çıkarma adına elinden geleni yapacağını ifade etti.(iha)

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=9005

Arkadaşlar başkan Ak Partinin Samsun il başkanıydı. Kulübe gelen ise Chp'li Atalay. Bence Samsun Büyükşehir Belediye için Atalay'a, Atakum içinde Fevzi Er'e oy verilmeli.