Çarşamba ve Kavak'tan futbol cümleleri :)

Başlatan mehmet yılmaz, 30 Kasım 2006, 22:42:50

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Alıntı[SERBEST VURUŞ]

Geçen hafta Giresun yöresinden futbol cümleleri kurmuştuk. 'Yurttan Sesler' tribününün bu haftaki uğrak yeri ise Samsun yöresi... Sizler de kendi yörenizle ilgili futbol cümleleri kurup mizah@zaman.com.tr'ye yollayabilirsiniz.

Hau döl cetten fızlım gidiy!
(Şu genç futbolcu jetten bile hızlı gidiyor!)

Ula defanstaki yienüm, bori gel bori!
(Defansta onayan futbolcu, buraya gel!)

Çangal boylu Mıstıa toplan geliiken, düşiy!
(Sırık boylu Mustafa topla gelirken düşüyor!)

İkidir golu atamiyala!
(İki seferdir golü atamıyorlar!)

Anuv... Gormüyon mu la dekmüü?
(Tekmeyi görmüyor musun?)

Ay anaaam... Kartı gostersen ya...
(Kartı göstersene)

http://sporvizyon.zaman.com.tr/?bl=23&hn=12418

jean

senin allahina kole bu konusmalari duymayali bayagi oluyor samsundaki insanlar geldi aklima boyle konustularmi gulesim gelirdi

ondestan_11

memlekete has yorumlar..
hele birisi poymasın ağzından çıkan her kelime komedi

hala kızı

Alıntı yapılan: jean - 01 Aralık 2006, 19:58:26
senin allahina kole bu konusmalari duymayali bayagi oluyor samsundaki insanlar geldi aklima boyle konustularmi gulesim gelirdi
;D ;D ;D ;D ;D ;D

Kadir ÇELEBİ

kartal maçında ramazan münasebetiyle pek duymasakta hemen yanımda 30 35 yaşlarında bir taraftarımızdan duydum yenik olmamıza rağmen beni gülümsetti :) top toplayan çocuk macın son dakikalarında bilinçli bir şekilde sahaya iki top birden atınca arkadaşımız sinirlendi ula şu ... dölünün yaptığına bak gibilerinden söylendi ve devamı...:)

kumkoylu ahmet

celebi

Recep

celebi

Alıntı yapılan: recep55 - 17 Eylül 2008, 08:13:40
aman ha rtük e şikayet ederim sizi

evet abi ya dikkat etmek lazım değil mi

kumkoylu ahmet

arkadaslar ben carsambaliyim ama dememe gerek yok cunku agzi alinmayacak soz bunlar....
bizim carsambanin insani maalesef kendini hicbirzamn gelistirmiyor..

samet

ondestan_11

Alıntı yapılan: kumkoylu ahmet - 20 Eylül 2008, 22:35:51
arkadaslar ben carsambaliyim ama dememe gerek yok cunku agzi alinmayacak soz bunlar....
bizim carsambanin insani maalesef kendini hicbirzamn gelistirmiyor..

bugun çarşambanın dışında yaşayan okadar çarşambalı varki kendini geliştirmiş insan hayert edior .. ama normalde gerçek olan şu çarşambanın yerli insanı bir şekilde çarşambadan çıkmış okumaya çalışmaya gitmiş yerine gelen koyluler kendilerini geliştirmemiş.. aslında carsambanın yerli insanları cok görgülü insanlardır.. benim dedem 90 yaşında vefaat etti olene kadar takım elbise kravatla gezerdi..işin özü şu çarşambada çarşambanın yerlisi kalmadı.. birisyle tanıştığında soruyorlar köyün nere?? yok abi köy möy.. illaki vardır diyolar.. yok işte çarşambanın yerlisiyim

kumköylü ahmet

benim dedem suan 90 yasinda carsambanin yerlisi yok diyor hala herkez bir koyden zaten
koylerimiz olmazsa carsambada kimse olmaz kardes.
mesla carsambada okur fotografcilik var kendisi carsambalimi?veya fatih kasabi?veya degirmenbasi eczanesi?veya sonkaya petrol?veya ozdemirler?

evet kardesim bunlarin isyerleri var carsambada ama hicbiride carsambalinin yerlisi degil herkezin bir köyü var eger o köylüler olmazsa carsambada kimse olmaz.carsambanin yerlisi yok kardes

selamlar

ondestan_11

Alıntı yapılan: kumköylü ahmet - 26 Ekim 2008, 16:31:38
benim dedem suan 90 yasinda carsambanin yerlisi yok diyor hala herkez bir koyden zaten
koylerimiz olmazsa carsambada kimse olmaz kardes.
mesla carsambada okur fotografcilik var kendisi carsambalimi?veya fatih kasabi?veya degirmenbasi eczanesi?veya sonkaya petrol?veya ozdemirler?

evet kardesim bunlarin isyerleri var carsambada ama hicbiride carsambalinin yerlisi degil herkezin bir köyü var eger o köylüler olmazsa carsambada kimse olmaz.carsambanin yerlisi yok kardes

selamlar

benim dedemde 1996da 90 yaşında vefaat etti ve kendisi çarşamba tarihini anlatan kitapta resimleri vardır anıları vardır çarşambanın 1930lu yıllarında 40larda cekilmiş fotoraf karelerinde vardır ve dedesi gibi babası gibi çarşambada doğup büyümüş köyden gelmemiş bilmem anlatabildimmi.. senin yukarda saydığın isimler özdemirler fatih et falan filan bunlar evet köyden gelmişler ama parayı bulup zengin olanlar var semizoğulları gibi.. şimdi dedenin dediği gibi çarşambada çarşambanın yerlesini bulmak cok zor zaman içerisinde yerli halkı göçmüş gitmiş köyden gelenler yerleşmiş.. ama benim bildiğim köyü olmayan çarşambanın yerlisi ve hala daha carsambada bulunan coşkundere ailesi var gazete matbaaları vardır çarşambaın ilk gazetesini çıkaran aile dilbazlar vardır bu aileler bile hep göçmişde şuan çarşambada son temsilcileri yaşamkta.. çarşambanın ilk millet vekli ve atatürkün arkadaşı mehmet güneşdoğdu vardır cocukları samsunda yaşıyor ilkokul hocamdır çetin hoca  vs vs vs.. ya bişe dicem deden 90 yaşındaysa dedene sor çarşambadan TERZİ AHMET NİHAT YAZICIYI tanıyormu.. bence kesin tanır