M. Teoman Taş Samsunlular Derneğinden Kongre Çağrısı

Başlatan berusa55, 15 Mayıs 2009, 16:45:55

« önceki - sonraki »

berusa55

Alıntı

Taraftarlardan kongre çağrısı

15 Mayıs 2009 / 16:25

M. Teoman Taş Samsunlular Derneği Başkanı Erdem Eynel, Samsunspor'un Yönetim Kurulu'nun güçlendirilmesi için acil Kongre Çağrısı yaptı.

Samsunspor konusunda yaptığı çalışmalarla dikkatleri çeken M. Teoman Taş Samsunlular Derneğinin Başkanı Av. Erdem Eynel, Samsunspor'un mevcut yönetim kurulu'nun oluşturulma gayesinin ortadan kalktığına dikkat çekerek, acil Genel Kurul çağrısı yaptı.

Basın toplantısı düzenleyen Av. Erdem Eynel, Samsunspor'un geçmiş yıllardaki sıkıntılarının tekrarlamaması için bir an önce Genel Kurul'a gitmesi gerektiğini ifade etti. Eynel, Büyükşehir Belediye Başkanı Y.Ziya Yılmaz'ın attığı olumlu adımlar ve Samsun'a verilen bakanlığın Samsunspor için önemli gelişmeler olduğunu ifade etti.

Eynel: "Mevcut yönetimin oluşturulma gayesi ortadan kalkmış durumdadır. Şu an için adeta atanmış bir yönetim gibi görünen yönetim listesinin hiç değilse revize edilmesi ve güçlendirilmesi için bir genel kurul yapılması ve Samsunspor için son yıllarda hiç olmadığı kadar olumlu görünen bazı dış şartların daha çabuk harekete geçirilmesi, oluşturulacak yeni yönetimin şehrin değişik kademelerinde de taraftarlar arasında da bir heyecan uyandırması gerektiğini"dedi.

http://www.haberexen.com/news_detail.php?id=11830

Artık kulübün önünü açmanın ve adam gibi ayakları yere sağlam basan bir kulüp şemasının oluşturulma zamanı gelmiştir. Ve bunun içinde şu anki zorlama yönetimin bir an önce istifa edip genel kurul kararı alması gerekmektedir.

King Of The North

Acele etmeliyiz,takım kampa gidecek,transfer yapılıp yapılmayacağı belli değil.Bu belirsizlikler çok daha kötü etkiliyor bizleri.

maraton

M. Teoman Taş Samsunlular Derneğinden Kongre Çağrısı

Samsunspor konusunda yaptığı çalışmalarla dikkatleri çeken M. Teoman Taş Samsunlular Derneğinin başkanı Av. Erdem Eynel bir basın toplantısı düzenleyerek Samsunspor'un geçmiş yıllardaki sıkıntıları tekrarlamamak adına bir an evvel genel kurula gitmesi gerektiğini ifade etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Y.Ziya Yılmaz'ın attığı olumlu adımlar ve Samsun'a verilen bakanlığın Samsunspor için önemli gelişmeler olduğunu ifade eden Eynel, "ancak mevcut yönetimin oluşturulma gayesi ortadan kalkmış durumdadır. Şu an için adeta atanmış bir yönetim gibi görünen yönetim listesinin hiç değilse revize edilmesi ve güçlendirilmesi için bir genel kurul yapılması ve Samsunspor için son yıllarda hiç olmadığı kadar olumlu görünen bazı dış şartların daha çabuk harekete geçirilmesi, oluşturulacak yeni yönetimin şehrin değişik kademelerinde de taraftarlar arasında da bir heyecan uyandırması gerektiğini" de sözlerine ekledi.

Basın açıklamasının tam metni şu şekilde;

Samsunspor şanlı tarihinin en karanlık günlerini yaşamaktadır. Takımın ligde düştüğü durum ve sergilen ruhsuz futbol ve büyük bir camia olmanın bilincinden uzak olarak sergilenen idari zaaflar bu takıma gönül verenleri derinden yaralamıştır.

Bu karanlık günlerde tek kurtuluş reçetesi Samsun halkının kulübe ve bu kulübü yönetenlere olan güven zaafını telafi etmek, siyasilerin kulübe karşı takındıkları anlamsız ve yanlış tutumdan vazgeçip ilgi gösterdikleri bir noktada bu ilgiden yaralanabilmektir ve unutulmamalıdır ki bu ilgi; ne şehrin ileri gelenlerinin telkinleri ile ve ne de geçmiş yönetimlerin çalışmaları ile mümkün olmuştur. Bu başarı yerel seçim döneminde kulübü, siyasetin gündemine sokan Samsunspor taraftarının başarısıdır.

Bu kurtuluş reçetesini uygulamak genel kurulun liyakatini ve olurunu almış camianın içinden seçilmiş yeni bir yönetimin oluşması ile mümkündür. Asla ve asla unutulmamalıdır ki; ne boşluktan menfaat arzulayıp kişisel reklamını yapan, niyetleri ne kadar iyi olursa olsun, sorunları ve yaşananları bilmeyen kişiler bu reçeteyi uygulayabilir ve ne de geçmiş kongrelerde kayyum ve kapanma ile genel kurul iradesini ipotek altına alan, hukuku ve tüzüğü esneterek, adeta atanmış bir kurulla bu iş başarılabilir. Bu metotla oluşmuş bir yönetim kurulu çözüm olarak bu taraftara sunulamaz.

Geçmişte makamını ve bu makamın getirdiği sorumlulukları göz ardı ederek bu camiadan desteğini o yada bu nedenlerle de olsa esirgeyen sayın Büyükşehir belediye başkanımızın kongrede sarf ettiği seçimlerden sonra koşulsuz destek sözünü büyük bir umut ışığı olarak gören bizler, sayın başkanın kişilere bağlı kalmaksızın Samsunspor'a fayda sağlayacak ve güven telkin eden girişimlere de destek vereceğini düşünüyor ve umuyoruz.

Samsunspor camiası geleceğine yön verecek bu kongreyi sabırsızlıkla beklemektedir. İstişare ve gelecek planları ancak camianın içinden çıkacak seçilmiş bir yönetimle olabilir. Sayın Hakkı Tomaç başkanlığındaki bu geçici yönetim bu kongreyi yapmamanın veya geciktirmenin vebalini ve camia üzerinde yaratacağı travmanın sonuçlarını taşıyamaz.

Bu yüzden Sayın Başkan Hakkı Tomaç'tan kongrede verdiği sözleri hatırlatarak, bir an önce genel kurulu toplamasını talep ediyoruz. Kaldı ki kendisinin başkanlığında ve şu an özveri ile görev yapan yönetim kurulu üyeleri ile göreve devamı hayırlı görülüyorsa, kongrede başkanlığında hazırlayacağı bir liste ile seçilmiş olarak bunu yapmak zorundadır. Sayın Büyükşehir belediye başkanımıza da seslenerek '' kalbimizde bizi süper lige taşıyacak isimlere ait tahtlar boştur, kongrede camianın iradesinin oluşmasına koşulsuz destek vererek lütfen o tahta oturunuz ve makamınızın getirdiği sorumluluklara sarılarak atanmışlarla değil seçilmişlerle kalbimizdeki yerinizi alınız'' diyoruz.

Samsunsporun ne kadar büyük bir camia olduğunu unutanlara, kitapçılarda satılan Kırmızı, Beyaz, Siyah'ı şiddetle tavsiye ediyor, dışarıdan gelenlerle veya atanmışlarla değil, camianın içinden büyüklerimizin oluşturacağı seçilmiş bir yönetime koşulsuz destek için kongre talep ediyoruz. Amacımız bu kongreden finans ve nüfuz açısından daha güçlü, işlevsel bir yönetimin çıkmasıdır.

İkili averaj ile bize zaten ızdırap veren bu ligde kalmış olmak bizi asla sevindirmemiş, daha da üzmüştür!

Başka diye soranlara inat, sadece Samsunspor'luyuz!..

Saygılarımızla...

M. Teoman Taş Samsunlular Derneği adına Başkan Av. Erdem Eynel

**KaR6**

iş başa düştü heralde yine, başkanım çıkmış ortaya :)

siz de olmasın başıboş kalacak bunlar, Allah razı olsun..

celebi

mayıs sonuna en geç muhakkak her sene yaşadığımız sıkıntıları yaşamamak adına yapılmalı.

maraton

geçtiğimiz tam metin bu şekilde.. haberexen kırpınca biraz zayıf kalmış..

berusa55

15 Mayıs 2009, 17:06:55 #6 Son düzenlenme: 15 Mayıs 2009, 17:09:54 berusa55
Teşekkürler maraton başkan. Harika ve tam zamanında yapılmış bir açıklama. Umarız bazıları bundan anlaşılması gerekeni anlar ve de gereğini yaparlar.

ali ihsan

55.hakan

bir an önce belirsizliğin giderilmesi lazım artık sabrımız kalmadı

kaptan 55

15 Mayıs 2009, 18:24:08 #9 Son düzenlenme: 16 Mayıs 2009, 09:23:53 kaptan 55
eğer kongreye gidilecekse ki gidilmeli bu bir an önce yapılmalı.bu iş ne kadar sarkarsa bizim için o kadar kötü neticeler doğuracaktır ki bunu son üç sezondur gayet iyi yaşadık ve ceremesini çektik yeterince.güçlü bir yönetim ve belediyelerin desteğiyle SAMSUN halkıda takıma gereken ilgiyi fazlasıyla gösterecektir yeterki işi taraftara bıraksınlar.

mehmet yılmaz

anti maraton  ;D

bu anlamsız ve gereksiz bildiriyi tasvip etmediğimi bildirir, şayet ilgili banka hesabıma 100.000 lira yatırılmazsa dernekten istifa edeceğimi de ifade ederim.

Öncelikle beni fazla yormadığı ve bu sağlam metni hazırladığı, sonrasında ise doğru yorumları için Maraton başkana teşekkür ederim. Şayet iskeletini bu kadronun oulşturacağı bir yönetimle devam edilecekse dahi -ki öyle görünüyor- revizyona gitmeleri ve genel kurulun olurunu almaları hem daha sağlıklı hem de daha etik olacaktır.

Biz her zaman olduğu gibi fikrimizi ve tarafımızı belli edelim de sonra kimse çıkıp da "o zaman neredeydiniz?" demesin.

Sempatik Bengülü

ramcQ_55

hakkı tomac bırakmaz aday cıkarsada engeller cünkü para var ortada sıcak sıcak offf gelsin paralar

CeLiL_55

İsmail Başkan İsmail Başkan Neredesin İsmail Başkaaan

Sadece Samsunspor

Alıntı yapılan: CeLiL_55 - 16 Mayıs 2009, 08:55:15
İsmail Başkan İsmail Başkan Neredesin İsmail Başkaaan

aynen yaa, ismail başkan desteksizlikten yakınıyordu şimdi belediye desteğide başladı gel artık ismail başkan