2018-2019 Transfer Söylentileri

Başlatan Nuri Asan, 04 Mayıs 2018, 00:44:30

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Ismail uyanik varkende boyle seyler oluyorsa. Yapacak birsey yok her turlu girgira ses cikartmicaz. Aldik mi aldik bedava mi bedava o zaman savunmaya gerek yok degerleri falan.

Shane_Falco

Beşir'in o kadar kötü bir transfer olduğunu düşünmüyorum. Geçen sezon o takımda gol atabilen tek oyuncumuzdu. Ayrıca şu sosyal medyadaki şakrabanlara canınızı sıkmayı bırakın artık. Açıp bakmayın bile yorum kısmına. Normal hayatta iki kelimeyi yan yana getirip cümle kuramayan adamlar orada malzeme çıkınca bülbül kesiliyor.

Alperen konusunda ise bence kendi seçimi. Bende kalmasından yanaydım. Gelen adamlar Batdal, Akyüz bile olsa gitmeyip rekabete girmesi girip formayı alması gerekirdi. Geçen sene Tokatspor'un tek forvet oyuncusu kendisiydi. İyi de oynasa kötü de oynasa forma onundu. Rekabete girmeden bir üst seviyeye ulaşamaz.

eprianu

Hocam şakraban dediğiniz sayfa 45 bin takipçili, Trabzonspor'un en büyük sosyal medya taraftar hesaplarından biri. Kaldı ki mesele bu değil, mesele bu sözleri söyleyecek fırsatı vermemek.

Resmi hesaptan yapılan açıklamaya bakar mısınız?
"Muhammet Beşir ile 3 yıllık anlaşmaya varılmıştır. Bu transferin gerçekleşmesinde büyük destek veren ve anlayış gösteren sayın Özkan Sümer, Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz."

Biz kimi aldık, ben mi karıştırıyorum. Trabzonspor'un kadroda düşünmediği, TS taraftarının çöp dediği bir ismi almak için bu isimler ne gayret gösterebilir ki? Gerçekten de mide bulandırıcı.

ngonge

Bence Beşir olabilecek transferlerin en iyilerinden biri. Memlekette son dönemde forvet oyuncusu hiç çıkmıyor. Beşir'i geçen yıl gördük, yetenekli ama biraz bencilceydi. Bu kadroda daha etkili ve bu ligin üstünde olacaktır. Benim görüşüm 32-33 yaşındaki oyunculardan daha kıymetli ve gelişime de açık. Kiralık gelmemesi çok iyi, umarım önemli bir bonservis vermemişizdir.

Kadro gayet iyi, alternatifli oldu, gerisi artık hocada. Biraz sol taraf diğer bölgelere göre zayıf görünüyor ama daha uzunca bir süre var, acele etmemek lazım.

s_uzunkaya

beşir futbolcu değil. ne işi var bizde. halı sahaya çağarırdık. oda 12 yi tamamlamak için.

Karabudun

Alıntı yapılan: eprianu - 31 Temmuz 2018, 17:56:56
Hocam şakraban dediğiniz sayfa 45 bin takipçili, Trabzonspor'un en büyük sosyal medya taraftar hesaplarından biri. Kaldı ki mesele bu değil, mesele bu sözleri söyleyecek fırsatı vermemek.

Resmi hesaptan yapılan açıklamaya bakar mısınız?
"Muhammet Beşir ile 3 yıllık anlaşmaya varılmıştır. Bu transferin gerçekleşmesinde büyük destek veren ve anlayış gösteren sayın Özkan Sümer, Başkan Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederiz."

Biz kimi aldık, ben mi karıştırıyorum. Trabzonspor'un kadroda düşünmediği, TS taraftarının çöp dediği bir ismi almak için bu isimler ne gayret gösterebilir ki? Gerçekten de mide bulandırıcı.

Etik ilkeleri olan, duruşu olan tüm renktaşlarıma senin özelinde selamlar arkadaşım. Hassasiyetine halel gelmesin ancak bu mevzuda ne Samsunludan ne de Samsunspor'dan bir şey eksilmedi, rahat olunuz.

İsterse 450 bin olsun takipçi sayısı. Trabzon'dan kaç tane aklı başında adam çıkmış ki ciddiye alınacak? Biiliyorum da yazıyorum, bir tarafım aslen Trabzonlu. Boş işler, bunlar takılmayın. Özellikle de muhatap almayın ki prim yapmasın herifçioğulları. Adam yerine koymayın, kudursunlar.

Beşir meselesine gelecek olursak TS kadroda düşünmüyor diye alınamaz mı bir oyuncu? Beşir bu ligde her türlü iş yapar. Ayrıca kendi takımına herkesten, her şeyden çok zarar veren bir güruhun yaftasını yönetici niye ciddiye alsın? Adı üstünde "Trabzon  taraftarı". Herifler birbirlerini biliyor, o kadar da eksik değiller.

Şayet oyuncuyu bedavaya aldıkları için karşı tarafa "Oyuncuyu beleşe verdiğiniz için alayınızın ..." diye sövmelerini beklemiyorsanız resmi siteden yapılan açıklama da gayet makul. Arıza çıkarmadıkları için heriflere teşekkür edilmiş, normal şartlarda olması gereken bu. Vatikan bile Darwin'e karşı üslubunu düzeltti. Artık esme, gürleme devri bitti. Devir karıncayı bile belini incitmeden düdükleme devri! Bizimkiler de inceden o hesaba yatmışlar, iyi de yapmışlar.

eprianu

Muhammet Beşir transferiyle ilgili çok fazla yazdım, farkındayım hakkınızı helal edin. Bu sezon ile ilgili muhtemelen son yazımı yazıyorum. Ben ve benim gibi düşünen bir avuç insan olarak sezonu başlamadan bitirdik zaten. En azından yönetimden biri çıkıp da bilmediklerimizi bize aktarana kadar durum böyle. İnşallah biri çıkar bi açıklama yapar da hatalı olan biz oluruz, İnşallah yanlış düşünüyor oluruz. Bunu o kadar çok istiyoruz ki...

Muhammet Beşir transferini hiçbir mantık çerçevesine oturtamıyoruz. Olaya sportif açıdan bakalım. Alperen gibi bir oyuncuyu kiralık gönderip, yerine hala ne gördüklerini anlamadığım Muhammet Beşir'i almayı herhalde sadece biz yadırgıyoruz. Hele o sosyal medyadan Beşir'e methiyeler dizen, "Kralll" diyen kitleyi hiç anlamıyoruz. Ne gördünüz Beşir'de de "Krall" diyorsunuz arkadaş?

Şimdi birileri çıkıp neden Beşir transferine bu kadar kafayı taktığımızı soracaktır. Mesele sadece transfer değil bir camianın küçük düşürülmesidir. Hem de biz bunu kendi elimizle yaptık. Uyanık ve yönetimi nasıl böyle bir hata yapar hala anlamıyoruz.

Muhammet Beşir, Trabzonspor'un kadroda düşünmediği bir oyuncu. Düşünse bile alternatifin alternatifi olacak bir oyuncu. Böyle bir oyuncu için para veriyorsun, transfer yapıyorsun ama sonunda çıkıp resmi siteden kendini düşüren bir açıklama yapıyorsun. Neymiş TS başkanı ve yöneticiler büyük fedakarlık göstermişler.

Ne için fedakarlık? Kim için fedakarlık? Ve niye fedakarlık? Para verip almadık mı? Gelirse gelir gelmezse gelmez? Bu yağcılık içeren ifadeler neden arkadaş?

Kimi aldık, 21 yaşında ve tecrübesi bulunmayan sıradan düz bir futbolcuyu aldık. Bu tantana nedir arkadaş? Bizim Trabzonspor'a bu kadar yaranma çabamız nedir?

Trabzonspor camia olarak zor günler geçiriyor. Eldeki oyuncuları çıkarmaya uğraşıyor, 1 Milyar TL'nin üzerinde borç içinde bocalıyor. Daha bir hafta önce Ersun Yanal'a 10 Milyon TL tazminat ödeme kararı çıktı mahkemeden. Biz ise tam tersine maddi olarak rahat günler geçiriyoruz. Ligde isteyip de alamadığımız oyuncu yok. Ama şu durumda bile Samsunspor, Trabzonspor'a muhtaç portresi çizdik. Eğer şu durumda bile biz onların artık bir oyuncusu için yağlı ballı teşekkür mesajları yayınlıyorsak Süper Lig'e çıktığımızda, aynı ligde rekabete başladığımızda durum daha da vahim olacaktır. En büyük korkumuz da bu.

İki gündür Trabzonspor taraftarlarının attığı yüzlerce twit'ten sadece ikisini aşağıda görebilirsiniz. Kendi paramızla yaptığımız bir transfer sonucu resmi açıklamada yapılan bir yanlıştan ötürü yıllardır süregelen husumetin suçlusu biz olduk. Yıllarca bu şehirdeki Trabzonlu yöneticiler Samsunspor'u ezmek için elinden geleni yaptı ve ezdi. Ama bizim gösterdiğimiz haklı tepkiler bir açıklama ile hataya,suça dönüştü. Yani suçlu olduğumuzu, bu düşmanlıkta kin ve nefret güden taraf olduğumuzu kendi kendimize açıklamış olduk. Yıllardır ezildiğimiz de üstüne cabası...

Yıllar önce Adnan Güngör bu camiaya alındığında da aynı tepkiyi göstermiştik, bize demediklerini bırakmamışlardı. Bir sezon sonra kendisine güvenildiği için resmi sözleşme imzalanmadan kampa götürülen ve kamp fotoğrafında yer alan Büyük Futbolcu Adnan Güngör, kamptan kaçarak başka takıma gitmişti. Tabi bu sefer bize tepki gösterenler Adnan'a sövmeye başlamıştı. Gülmedik, sevinmedik, tersine üzüldük.

Camia olarak o kadar kötü bir huyumuz var ki, zamanında tepki gösteremiyoruz. Tutu için de aynısı oldu. Tesislere gidelim, tepki gösterelim dedik 50 kişi gelmedi. Tepki gösteriyoruz diye bize kızanlar oldu. Bize "Camiayı karıştırıyorsunuz" diyenler bile oldu. İşin acı tarafı ne biliyor musunuz, şimdi o taraftarlar Tutu'ya "Hırsız" diyor. Ama tabi iş işten geçtikten sonra. Tutu, 13 Milyon TL borcu kitleyip, takımı düşürdükten sonra gerçeği görsen ne fayda. Olan Samsunspor'a oldu.

Ben sezon başlamadan söylüyorum, Muhammet Beşir'in bize hiçbir katkısı olmayacak. Mide bulandırıcı bir transfer olarak kalacak. Bir sezon sonra, şu anda bizi anlamayanlar ve hak vermeyenler, Beşir'e kral diyenler yerden yere vuracaklar. Tabi ki iş işten geçtikten sonra. Zamanında tepki verirsek olay olur.

Trabzonspor ile düşman olalım, küfürler savuralım, her ortamda çatışalım demiyorum. Herkes işine baksın istediğim bu. Üç senedir her fırsatta hazırlık maçları yapmaya çalışıyoruz, neden? Her sene TS'nin bir döküntüsünü, sanki biz onların A2 takımıymışız gibi almaya çalışıyoruz, neden? Herkes yoluna ve işine baksın. Trabzonspor'dan transfer yapılmasın demiyorum, parayı al, transferini yap ama gereksiz bir oyuncu için de methiyeler dizmenin anlamı yok.

Bu düşünceler sebebiyle hem sosyal medyada hem burda hem de çevremizde bizi yadırgayan insan çok. Ama bir iki sene sonra ne dediğimiz anlaşılacak. Bu yazımız da burda kalmış olsun, şahitlik eder :)

Eğer yönetim içerisinden bir büyüğümüz çıkar da bu konuyla ilgili bir şeyler yazarsa memnun oluruz ama onun dışında artık bu konuyla ilgili kimseye bir şeyler yazmak istmemiyorum. Kibirden değil Estağfurullah, anlatamıyoruz derdimizi ondan. Allah'a emanet olun.  :)

Shane_Falco

Karagümrük işin suyunu çıkardı. Ne yapmaya çalışıyorlarsa ? Erkan Zengin'i de almışlar.

salihcakir

@eprianu nickli renkdaşımızın serzenişlerine istinaden kendi çapımda bir iki konuyu kaleme almak isterim.

burada tanıştığımız hepimizin bildiği bir iki büyüğümüz daha geçmişte Emin Kar abimizin başkanlığında yönetimde bulundular. Onlar da muhakkak o dönemlerinde önemli tecrübeler edinmiş ve kulüp yönetimine dair bir çok şeyi görmüşlerdir.
Benim henüz ilk aylarım. Fakat bu kısa zaman zarfında dahi kulüp denen şeyin hele ki Samsunspor gibi bir önem derecesi bakımından çok üstte yer alan bir camianın yönetilmesinin gerçekten önemli bir olay olduğunu gözlemledim.

Bundan önceki yönetimler bir şeyi eksik yapmıştır, fazla yapmıştır, hiç yapmamıştır; bunları tartışmıyorum ama, Samsunspor yönetimi bu heyecanda ve bu denli geniş bir spektrumda ilk kez ele alınıyor; bu bir gerçek.
Konunun bir çok sac ayağı var ve her birinin organizasyonu dahi kendi başına son derece karmaşık.
Çok detaya girmek istemiyorum ama tesislerdeki 15+15 yönetici, 60 idari personel, 10 yeni istihdam futbol profesyoneli, 30'u aşkın futbolcu, 100'den fazla altyapı sporcusu, İstanbul (Yıldırım Holding) ayağı vs derken çok büyük bir organizyondan bahsettiğimizi anlatmak istiyorum. Tesisler, stad, sosyal medya, emniyet birimleri, taraftar ilişkileri, şehir stk'ları, federasyon vs vs derken liste uzar da gider. Bunlara ilaveten müthiş maliyetli bir sektör; finansal yönetim başlı başına bir olay. Bana inanın stres yükü acayip boyutlarda bir iş. Bu işin zaten profesyonel biçimde yürütülmemesinin intihar olduğunu görüyorsunuz içine girdiğiniz zaman. Türk futbolunun neden bu halde olduğunuda...

Konunun özünden uzaklaşmayalım. Belli hassasiyetler, kulüp kültürümüzü oluşturan değerler hakkında zerre bir itirazım olamaz. Savunduğum, Samsunspor benliğimi besleyen ve içimde yaşattığım duygular bunlar zaten.
Yukarıda ifade ettiğim devasa organizasyon büyük hedefler ile yeni baştan kurgulanıyor. Belli konularda başkanımız olayın tam göbeğinde yer alıyor kimisinde a kişisi kimisinde b kişisi kendi inisiyatifiyle süreçleri yönetiyor. Bütün ayaklarda henüz bir koordinasyon ve kooperasyon olmadığı aşikar lakin bunun bir anda olmasını beklemekte hayalcilik olur zaten. Bu minvalde başkanımızın her noktaya müdahil olması, her noktada tam doğruların yapılabilmesi mümkün olamayabiliyor. Fakat bu demek değildir ki kulüp kültürümüz ve değerlerimiz bilinmiyor; bizi Samsunspor yapan nüanslar umursanmıyor. Bu süreç ötesi berisi önceden kurgulanmış bir süreç değil. Belli şablonlar muhakkak oluşturulmuş, masterplan kafalarda oturmuş lakin detaylar ve günlük operasyonlar her daim sürprize açık biçimde ilerliyor. Bunların da "kervan yolda düzülür" mantığıyla zaman içerisinde belli kalıplara sokulacağını taktir edersiniz.

Son olarak başkanımız gerçekten çok büyük bir maceraya girişti. Bundan önceki efsanevi dönemlerinde gençliğini, finans gücünü, iş çevresini bu takıma hibe etti; şimdi ise çok daha büyük hikayeler yazabilmek hayali ile inanın bana hayatını ortaya koyuyor.  

55.hakan

Muhammet Beşir illaki yararlı olacaktır. Bahattin'le aynı tipte oyuncu olarak gözlemledim izlediğimde.Forvet için biraz daha bileklerine hakim bitirici bir oyunca alınabilir diye düşünüyorum.

emor

Facebook'ta bi sayfada Erdem Şen'in gelmek istediği yazılmış

Kaya

@eprianu'nun söyledikleri malesef ki kelimesi kelimesine doğru. Ancak şöyle de bir gerçek var ki İsmail başkan ve yanındaki birkaç adam gibi adama güveniyoruz. Bir bildiği vardır başkanın,yoksa o da en az bizim kadar mesafelidir o sevimsizlere.

yilmazselcuk55

Desiqner

Alıntı yapılan: yilmazselcuk55 - 02 Ağustos 2018, 01:23:16
İshak Doğan İsmi Geçiyor

Trabzon maçında Canberk ben burada yapamam diye bağırıyordu gelebilecek iyi isimlerden İshak , harika olur...

bayfa55