"Samsunspor Şehitleri" Keşke Olmasaydı'da Anılıyor!

Başlatan yönetici, 14 Temmuz 2010, 18:25:13

« önceki - sonraki »

yönetici

Türk futboluna altın dönemini yaşatan efsane Samsunspor'un jübilesi trajik bir trafik kazası ile noktalandığında tarihler 20 Ocak 1989'u gösteriyordu. Havza yakınlarında kulüp otobüsünün bir kamyonla çarpışması sonucu ortaya çıkan bilanço çok ağırdı.

Rüya takım, teknik direktör Nuri Asan, milli futbolcu Muzaffer Badaloğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve takımın göz bebeği şoför Asım Özkan'ı kaybetmişti. Kayıplar bununla da sınırlı değildi. Türk futboluna damgasını vuran ve gelecek vadeden birçok isim sakat kalarak futbolu bırakmak zorunda kalmıştı. Samsunspor kazasında hayatta kalmayı başaran futbolcular Erol Dinler, Mustafa Sinecek, Yüksel Öğüten, Mustafa Mutlu, Kasım Çıkla, Samsunpor Başkanı Hakkı Tomaç, kaza sonrası ilk müdahaleyi yapan Çarşambaspor teknik direktörü Cemil Cengiz ile olay yerine ilk ulaşan gazetecilerden Yusuf Ziya Çakır ve Ali Orhan, Samsunsporun faciayla biten altın dönemini, kaza anında ve sonrasında yaşanan tüm gerçekleri Keşke Olmasaydı' ya anlattılar.

Okan Başara imzalı Keşke Olmasaydı 18 Temmuz Pazar, saat 20:15' te 24 ekranlarında.

http://www.samsunspor.biz/haber-SAMSUNSPOR_SEHITLERI_KESKE_OLMASAYDI_DA_ANILIYOR-7703-

mehmet yılmaz

O saatte Allah nasip ederse Ankara yolu dönüşnde olacağım ve maalesef seyredemeyeceğim ama bir aksilik olmazsa belgeselin tamamını daha sonra sitemizin anasayfasında da izlettirebileceğiz. Belgesel çekimlerinin bir bölümünde bulundum, acizane üç-beş cümle de bendeniz kurdu. O kara günü anlatan güzel bir eser çıkacak ortaya bence.

Ama belgeselin ismi gibi, keşke olmasaydı! :(

SSBiz Gençlik

Mekanları cennet, ruhları şad olsun... Yoğun diski elime ulaşacak inşallah...

erkutdem55

Bunu izlemek çok zor olacak,ama mecbur izlicez.Mekanları cennet olsun.

AntZ

Oradaydım belgeselini her izlediğimde 9 yaşında bir çocukken televizyonda kaza haberini duyduğumdaki üzüntüyü yaşıyorum, her izlediğimde ilk izlediğimdeki gibi tüylerim diken diken oluyor. Evet, keşke olmasaydı.  :(

Yeri gelmişken daha önce Oradaydım belgeselini hazırlayan ve futbol şehitlerimizi unutmayan CNN Türk'e, şimdi de "Keşke Olmasaydı" belgeselinde şehitlerimizi unutmayan Kanal 24'e ve yapım ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

berusa55

Alıntı yapılan: Ant55 - 14 Temmuz 2010, 18:47:24
Yeri gelmişken daha önce Oradaydım belgeselini hazırlayan ve futbol şehitlerimizi unutmayan CNN Türk'e, şimdi de "Keşke Olmasaydı" belgeselinde şehitlerimizi unutmayan Kanal 24'e ve yapım ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Burak

arkadaşlar kaydetme özellikli receiverı olan veya kaydetme özellikli video kamerası olan ve bunu bilgisayara atmayı bilen arkadaşlarımız varsa bu programı kaydedip linklerini burada paylaşalım flv formatında pek net izlenmiyor çünkü

mehmet yılmaz

Burak, zaten belgesel hazırlanırken sitemizden çokça faydalandı yapımcılar. Bize dvd formatında bir kopya ulaştıracaklarını söylediler. Biz de ana sayfada ekler, sonrasında da sanal ortamlarda yayınlatırız...

Burak

eakgül55

Yeri gelmişken daha önce Oradaydım belgeselini hazırlayan ve futbol şehitlerimizi unutmayan CNN Türk'e, şimdi de "Keşke Olmasaydı" belgeselinde şehitlerimizi unutmayan Kanal 24'e ve yapım ekibine teşekkürlerimizi sunuyoruz.  +55

oguz_5528

Allah böyle acılar yaşatmasın kimseye,hiçbir spor kulubüne.Canı gönülden teşekkür etmek lazım...

kabacevizli55

inş böyle acılar bidaha yaşamayız.bu yapılcak tv organizasyono insanların bu acı günle ilgili daha fazla bilgi sahibi  olması gerekir sadece samsunsporumuzun değil türk futbolunun karagünü.ayrıca gecenlerde star tvde passaparola adlı programda çıkımştı böyle soru 20 ocak 1989da trafik kazası yaparak kırmızı beyaz olan renklerine siyahıda alan türk futbol kulubü hangisidir diye sormuşlardı maalesef 3 yarışmacıdan da cevap gelmedi o kadar sacma sapan şeyleri bilip bunu bilmemeleri üzdü beni ayrıca safın tekide beşiktaş dedi inş daha çok izlenen tvlerdede  yer alır bu kara gün

celebi

kabacevizli55

bide    arkadaşlar trt bu sene bank asyanın maçlarını yayınlama hakkı aldığı için bütün takımların şehirlerine gidip  belgesel çekip takımı taraftarları tanıyormuş şimdiye kadarda altay akhisar adana vs. çekmişler sizin bir bilginiz var mı?

Burak

Alıntı yapılan: kabacevizli55 - 16 Temmuz 2010, 14:31:16
bide    arkadaşlar trt bu sene bank asyanın maçlarını yayınlama hakkı aldığı için bütün takımların şehirlerine gidip  belgesel çekip takımı taraftarları tanıyormuş şimdiye kadarda altay akhisar adana vs. çekmişler sizin bir bilginiz var mı?

yuh ya benim fikrimi çalmışlar :)