İlkadım Spor Salonu

Başlatan Musti, 12 Aralık 2011, 22:24:11

« önceki - sonraki »

Musti

12 Aralık 2011, 22:24:11 Son düzenlenme: 17 Ağustos 2012, 11:37:39 Cheregi
İlkadım Spor Salonu Temeli Atılıyor

Samsun'da yapılacak olan İlkadım Spor Salonu'nun temeli, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın katılımı ile atılacak.

Bölge Gençlik Çalıştayı'na katılmak üzere Samsun'a gelecek olan Bakan Kılıç, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapılacak olan İlkadım Spor Salonu'nun temel atma törenine de katılacak. 17 Aralık Cumartesi günü saat 12.00'de Eğitim Fakültesi deniz tarafı Batıpark'ta düzenlenecek tören ile İlkadım Spor Salonu'nun temeli atılacak.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Altunsoy, "Eğitim Fakültesi önüne yapacağımız spor salonumuz 2000 kişilik kapasiteye sahip olacak. Temel atma törenimiz Sayın Bakanımız Suat Kılıç ve beraberinde gelen bakanlık bürokratlarımızın katılımıyla gerçekleştirilecek. Samsun'a kazandıracağımız bu yeni tesisin temel atma törenine tüm Samsunluları bekliyoruz" dedi.

Kaynak : http://www.haber3.com/ilkadim-spor-salonu-temeli-atiliyor-1108138h.htm#ixzz1gLjqHuZi

2000 kişi kapasiteli İlkadım Spor Salonu, İlkadım- Atakum sınırına inşa edilecek...

Bir türlü yer bulunamayan İlkadım Spor Salonu'nun yapım çalışmaları sonunda başladı. 2000 kişi kapasiteli salonun temeli 17 Aralık'ta Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından atılacak

İLKADIM- ATAKUM SINIRINDA

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın daha önceden açıkladığı projelerden birisi olan İlkadım Spor Salonu'nun yapım çalışmaları başladı. İlçede bu salonun yapılabilmesi için uzun bir süredir arazi arayışı sürerken, yer sonunda bulundu. Yeni salon İlkadım- Atakum ilçelerinin sınırında bulunan OMÜ Eğitim Kampüsü'nün deniz tarafına inşa edilecek. Bu bölgede çalışmalar başlarken, salonun temeli de 17 Aralık'ta Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın katılımıyla atılacak.

YENİ SALON HAYIRLI OLSUN

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Altunsoy, "Uzun süredir yerini aradığımız İlkadım Spor Salonu için en uygun yer Eğitim Kampüsü'nün önü oldu. Bu bölgeyi düzeltme ve inşaya uygun hale getirme çalışmaları başladı. Tüm Samsunlulara ve İlkadımlılara yeni salon hayırlı olsun. Bakanımız Suat Kılıç'ın üzerinde durduğu bir proje. Hem modern görüntüsü hem de birçok spor branşının salonda yapılabilecek olması projenin en büyük artıları olacaktır" diye konuştu.

Yaşar Doğu yıkılıyor

Yaşar Doğu Spor Salonu'nun da İlkadım Spor Salonu bittiğinde yıkılacağını söyleyen Ömer Altunsoy, "Bu konu ile ilgili protokoller yapıldı. Protokole göre İlkadım Spor Salonu bittiğinde Yaşar Doğu Spor Salonu yıkılacak. Bu konu ile ilgili herhangi bir değişiklik yok" dedi.

Temelini Bakan Kılıç atacak

2000 kişi kapasiteli İlkadım Spor Salonu'nun temelini 17 Aralık Cumartesi günü Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç atacak.

http://www.habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=4&id=83203

Hayırlı olsun. Tesisleşme adına güzel gelişmeler oluyor. Samsunspor'umuzun da gelecekte diğer branşlarda takım kurarak daha güçlü bir kulüp yapısına kavuşacağını ümit ediyorum. Ayrıca umarım bu spor tesisleşmesi modasından gerek amatör futbol takımlarımız gerekse Samsunspor'umuz nasibini alır.

Yine ayrıca Yaşar Doğu Spor Salonu'nun yıkılmasını içime sindiremiyorum. Şehir planlaması ve kentsel dönüşüm için kabul edilebilir ama salon yıkılarak belki de ismi Samsun halkının hafızasından yitip gidecek. Yeni yapılacak salonun ismi 'İlkadım Yaşar Doğu Spor Salonu' olarak düşünülse idi daha şık olmaz mıydı.

epçeli köylü

Hayırlı olsun. Suat Kılıçın faydası oluyor...

twitter

şehitlerimizin adı ne zaman bir tesise verilecek acaba

ilkadım spor salonu
stadyum samsun

Ajan

Mete Adanır için verilen sözler nerede  :kafa: :kafa:

masbene

cembaba

Ajan'ım Mete Adanır için çok şey istedik sanırım...

Stoper

Eski isimleri yok etmeyi ne kadar çok seviyorlar.Ulan böyle basit, hiç bir önemi olmayan isimler verince ne oluyor.Kullansanıza bu şehrin değerli isimlerini!

Musti

17 Aralık 2011, 18:39:09 #7 Son düzenlenme: 17 Aralık 2011, 18:42:34 Musti
AlıntıGSB_SuatKilic 52 mins 6 secs ago Twitter
Temel atma töreninde engelli sporcu Enes'in babaannesi elense çekti. Beni çok seviyormuş sağolsun:)

Alıntı'Kaynaklarımız Türkiye'nin'

Kılıç: Hiçbirimiz bu eserleri yaparken, parayı babamızın elinden alıp buraya getirmedik.

Gençlik ve Spor Bakan Suat Kılıç, ''Hiçbirimiz bu eserleri yaparken, parayı babamızın elinden alıp buraya getirmedik'' dedi.

İlkadım Kapalı Spor Salonu'nun temel atma törenine katılan Bakan Kılıç, Samsun'un her geçen gün kendini yenileyen ve daha iyiye giden bir şehir olduğunu belirtti.

Samsun'u bulunduğu yerden daha iyi bir yere taşıma ideali ile hareket ettiklerini ifade eden Bakan Kılıç, şunları söyledi:

''Samsun'a her gelişimizde şehri biraz daha ön plana çıkaracak, yeni bir projenin temelini atma imkanını bulabildiğimizden dolayı gerçekten son derece mutluyum. Bize bu imkanları veren Allah'a her şeyden evvel hamd ediyorum, şükrediyorum. Bu eserler, bu imkanlar, bu temeller, bu projeler, artacak çoğalacak. Her birinin bereketleri olacak. Her defasında, yepyeni adımlarla Samsun'u bulunduğu yerden çok daha iyi bir yere taşıma ideali ile hareket ediyoruz.''

Samsun'un bugünkü halini 10 yıl öncesiyle kıyaslayan Bakan Kılıç, ''10 yıl önceki Samsun'a göre bugünkü Samsun bambaşka bir şehir. 5 sene sonraki Samsun da, bugünkü Samsun'a göre bambaşka, çok daha nitelikli, çok daha modern, eksikliklerini daha fazla tamamlamış bir şehir olarak, Karadeniz'in, kuzeyin parlayan yıldızı olacak. Buna ben inanıyorum, siz de inanın'' diye konuştu.

Konuşması sırasında kendisini alkışlayan vatandaşlara seslenen Bakan Kılıç, ''Cumhuriyet Türkiyesinin kuruluşuna giden yoldaki en önemli kilometre taşı olan Samsun'a, yeni bir takım güzelliklerin kazandırılmasına şahitlik etmek için alkışladınız. Ama kendinizi alkışlayın bunu sizden istiyorum, bunu siz hak ediyorsunuz, bunlar sizin eseriniz. Bugün İlkadım Kapalı Spor Salonu'nun temel atma merasimini gerçekleştiriyoruz'' ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin kaynaklarını iyi yönettiklerini söyleyen Bakan Kılıç, şunları kaydetti:

''Bu çalışmaları gerçekleştirdiğimiz kaynaklar Türkiye'nin kaynakları. Türkiye Cumhuriyeti'nin kaynaklarını yönetiyoruz. Hiçbirimiz bu eserleri yaparken parayı babamızın elinden alıp buraya getirmedik. Devletin kaynaklarını iyi yönetiyoruz. Türk milletine Allah'ın verdiği zenginlikler var, fırsatlar var. Bu fırsatları iyi yönetiyoruz. Derenin suyuyla, milletin değirmeninin çarkını çeviriyoruz. Kent üzerindeki ölü toprağını atalı çok oldu. Bu şehir bu heyecanı üretiyor. Sizden eserlere daha fazla sahip çıkmanızı istiyoruz. Hizmetin siyaseti olmaz. Bugüne kadar yapılamayanları, bugün bizler yapıyorsak, siyasi bir kaygı taşımadan, herkesin bunu Samsun'un caddelerinde, sokaklarında, işyerlerinde, kahvesinde herkese anlatması lazım. Şehrin önüne bir hukuk koyuyoruz. Yalancıktan bir temel atıp gitmiyoruz.''

''Hareketliyiz, enerjimiz var'' diyen Bakan Kılıç, şöyle devam etti:

''Sizden de istediğim bir destek var o da sinerji. Cumhuriyet Türkiyesi olmasaydı, cumhuriyet idaresi olmasaydı hiçbirimizin buralarda olamayacağını biliyorum. Bu heyecanla, küçük şeyler bile bana büyük mutluluklar yaşatıyor. Bir sonraki görüşmemiz inşallah bir sonraki temel atma merasiminde olacak. 2 bin 222 koltuk kapasiteli İlkadım Kapalı Spor Salonu'nun Samsun'a, Samsunlulara hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.''

Bakan Kılıç, programın sonunda gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi ve Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün engelliler için tahsis ettiği bir engelli minibüsünü inceledi.

http://www.gercekgundem.com/?p=424298

Alıntı"Seçim öncesi Sağlık Kenti Samsun yanında Kongre Kenti Samsun, Tarım Kenti Samsun, Sanayi Kenti Samsun yanında sözünü verdiğimiz bir vurguda daha vardı, ne demiştik Spor Kenti Samsun" diyerek sözünü hatırlatan Bakan Kılıç şöyle devam etti:

"Sadece 6 ay oldu, bu altı ayda Spor Kenti Samsun olmaya giden yolda çok büyük katkılarla yolumuza devam ediyoruz. Spor yatırımlarının ayak sesi inşallah 2012 yılının ilk yarısında Stadyum Samsun'un temeline atmaya götürecek bunu hazırlanıyoruz. Stadyum Samsun, yaklaşık 100 trilyonluk bir yatırım. Bu yapılanları halkın fark etmesini istiyorum. Marifet iltifata tabidir, bunu ben kendim için istemiyorum. Bu yatırımların şehirde bir heyecan yarattığını görmemiz lazım. Kolay şeyler değil bunlar. Bırakın 100 milyon Liralık Samsun Stadyumunu, engelliler için aldığımız 150 bin liralık engelli aracı bile beni heyecanlandırıyor, bunu hissetmek lazım. Oradaki engelli kardeşlerimin duasını almak desteğini almak, onların bir eksiğini karşılıyor bulunmak beni heyecanlandırıyor. Çünkü geldiğim yeri biliyorum, doğduğum köyü biliyorum. Cumhuriyet Türkiye'si olmasaydı, Cumhuriyet idaresi olmasıydı hiç birimizin burularda olamayacağını biliyorum. O heyecanla küçük şeyler bile bana büyük mutluluklar yaşatıyor. Samsun'la birlikte önümüzde yılda 14 ilde stadyum temeli atacağız. Eskiden bu ülke bir stadyumu bitirebilmek için on yıl para biriktirilirdi, şimdi bir yılda 14 stadyumun temelini bir arada atabilecek kadar kuvvetliyiz. Bul ülkeyle gurur duymak hakkımızdır."

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, spor müsabakalarında derece yapan engelli sporculara hediyeler takdim etmesinin ardından, Samsun protokolündekilerin katılımıyla birlikte butonlara basılarak temel atma töreni gerçekleştirildi.

http://www.stargazete.com/spor/bakandan-14-ile-stadyum-mujdesi-haber-406806.htm

berusa55

03 Ağustos 2012, 03:17:48 #8 Son düzenlenme: 03 Ağustos 2012, 03:21:27 berusa55
26.07.2012

Foto: Çetin Koşar

berusa55

12 Temmuz 2013, 01:55:55 #9 Son düzenlenme: 12 Temmuz 2013, 01:59:13 berusa55
İsmi "Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu" oldu...

Mustafa Dağıstanlı kimdir?

kalptenþimþek

projedeki kırmızı beyaz giydirme ambalaj değilse ne?

(bitmemiştir diye düşünüyorum artık..)

HoliganSamSunLu

aynen öyle projede harika duruyor.... inşallah bitmemiştir yapacaklardır.

Sadece Samsunspor

O gördüğümüz kırmızı metaller valla bordo gibi duruyor önünden geçerken bordo beyaz gibi geldi bana :kafa:

5trawberry

zaten o bordo rengini kim çıkardıysa ....

berusa55

Salonun zaten kırmızı beyazla alakası yok. Bordo, beyaz, yeşil gibi alakasız renkleri vurmuşlar; Allah razı olsun...