Bulvar Samsun [A.V.M.]

Başlatan berusa55, 26 Ekim 2009, 16:45:43

« önceki - sonraki »

Burak

ben katılmıyorum orası çok güzel ve imrenilecek bir yer olacaktır diye düşünüyorum çünkü bu formatta tarihi bir yerin restore edilip avm yapıldığını hiç duymadım belki vardır ama ben duymadım değişik bir havası olacak güzel kafeler oturma yerleri olursa hoş bir yer olur.

sadece55

Büyük Alışveriş merkezleri şu aşama da ölü yatırımdır...Bence büyük yapılacağına orta ölçekli yapılsın daha iyi...bu projede de Dukeburağa katılıyorum bence de güzel bir iş çıkacak ortaya hem orası başka nasıl değerlenecekti ki

cembaba

Bende çok iyi olacağını düşünenlerdenim. Çünkü Gazi Caddesi esnafına, bir Çiftlik esnafı kadar müşterisi olmadığı bir gerçek. Site Camii'nin burada bulunması, ve Alışveriş merkezine gelenlerin "bir de şu caddeyi gezelim" anlayışında olacağını düşünüyorum. İnşallah çok güzel bir yer olur. keşke ismi "SAMSUNSPOR AVM" olsa :)

eLLis

Ben forumun eski otogar alanına yapılacağını duydum novotel hilton anemon özdilek yer almış falan filan bakalım gelişmeler ne olacak..

AntZ

Alıntı yapılan: eLLis - 26 Haziran 2010, 22:07:35
Ben forumun eski otogar alanına yapılacağını duydum novotel hilton anemon özdilek yer almış falan filan bakalım gelişmeler ne olacak..

Tekel binalarını Torunlar ve Turkmall ortaklığı yapıyor, Turkmall Forum AVM leri yapan firma, ayrıca söylediğin gibi eski otogar alanı ihalesini alan Acteum Group, Torunlar ve Turkmall ortaklığıyla görüşmeler yapıyor.

Novotel, Hilton, Anemon, Özdilek, Güral Grup, Tanrıverdi ve bir kaç grup daha otel yapmak için girişimlerde bulunuyorlar ama Tekel binaları dışında kesin olarak alınan ya da satılan yer yok. Eski otogar alanını saymazsak tabi.

Meteoroloji, DLH, DMO, Karayolları arazisi otel yapılması düşünülen yerler.

eLLis

Gezdiğim forumları düşündüğümde tekel binası forum için yetersiz olur, bence acteumdan alıp eski otogara forum yapacaklar diğer anemon hilton novotel özdilek güralda bana göre yatırım yapacaklar burası kayseri olsaydı şimdi başlamışlardı Samsunda nedense herşey yavaş işliyor.

Burak

peki otel avm nereye kadar hep samsuna tüketim üzerine birşeyler yapılıyor dikkatinizi çektimi nerede fabrikalar nerede üretim?...

sadece55

Limanın gelişmesi ve Ukrayna Rusya gibi ülkelere bağlantımız bu konuda çok önemli ilerleyen zamanlarda bu konuda güzel gelişmeler olacak diye umut ediyorum!!!

cezayir55

biraz sabir bencede samsunun onu yavas yavas aciliyor

alperen

dukeburak'a katılıyorum..bence acilen üretime geçilmesi gerekiyo.mesela tekkeköy'deki tersane kaç senedir ha bitti ha bitcek deyip duruluyo..Samsun bi liman kenti bence bian önce tersane yapımının bitirilmesi lazım.

berusa55

27 Temmuz 2010, 13:53:26 #40 Son düzenlenme: 27 Temmuz 2010, 13:55:57 berusa55
AlıntıSıra ruhsatta
[ 27.07.2010 ]

Samsun'da eski TEKEL binalarını 30 yıllığına kiralayan Torunlar ve Turkmall Grubu'nun 'Yenileme Avan Projesi' Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı. Verilecek ruhsatın ardından inşaata başlanacak.Samsun'da 122 yıllık endüstri mirası TEKEL binalarını alışveriş merkezi ve otel olarak yenilemek için açılan ihaleyi alan Torunlar ve Turkmall Grubu'nun Yenileme Avan Projesi' olağanüstü toplanan Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından onaylandı.

OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi, eski TEKEL binalarını 30 yıllığına kiralayan Torunlar ve Turkmall Grubu'nun 'Yenileme Avan Projesi'nin de aralarında bulunduğu 3 gündem maddesini görüşmek için olağanüstü toplandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz başkanlığında toplanan mecliste, maddeler ilgili komisyona havale edildi. Komisyonda oy birliğiyle geçen maddeler, tekrar meclis gündemine sunuldu.

SIRA RUHSATTA

5366 sayılı kanun uyarınca son olarak meclise sunulan Torunlar ve Turkmall Grubu'nun proje onayı teklifi oy birliğiyle kabul edildi. Alınan meclis kararıyla, grubun Büyükşehir Belediyesi tarafından verilecek ruhsatın ardından inşaata başlaması bekleniyor.

20 BİN METREKARE OTOPARK

Öte yandan otopark hariç toplam 16 bin 115 metrekare alan bulunan eski TEKEL binalarına grup tarafından bin 950 metrekare restoran-kafe, 10 bin 840 metrekare çarşı-mağaza, bin 180 metrekare sinema, 400 metrekare kültür-sergi, 950 metrekare ofis ve 795 metrekare ortak alan yapılmasının planlandığı bildirildi. Ayrıca yine proje çerçevesinde 20 bin metrekare zeminaltı otopark yapılacak.

Kaynak

Şehrin kalbinde çok güzel bir projenin gerçekleşmesine az kaldı. Artık bu kötü görüntüden Samsun'umuz kurtulmak üzere..

Akyol

Ersin abi böyle güzel haberleri bizlerle paylaşıyorsun sevindiriyorsun bizleri >l< Şehirde gerçekten hoş bir mekan olacağı kesin çalışmalarınızda kolaylıklar dilerim TURKMALL&TORUNLAR...

Burak

Alıntı yapılan: 35ama55 - 27 Temmuz 2010, 17:54:41
Trafik işini nasıl çözecekler o bölgede merak ediyorum? Üstgeçit yapılırken kaç kere denildi, Gazi Caddesi iloe Mecidiyeyi birleştirelim yeni yolu üstten verelim diye dinlemediler.

tekelin altıda otopark olacakmış cumhuriyet meydanının altındaki ile birleştirilip işletmesi büyükşehir belediyesinin olacakmış. bir ihtimal gazi caddesinin tekel tarafındaki kısmı trafiğe kapatılabilir vergi dairesi de oradan taşınacak vergi dairesinin yanından  meydana dönüş verilebilir ama buranın bitmesini sabırsızlıkla bekliyorum en önemliside buraya bir SAMSUNSPOR STORE çok yakışır

berusa55

Yaklaşık 1.5 - 2 sene sonra Tekel'in oraları tanıyamayacağız  >l< >l<

**KaR6**