Kent Kültürü

Başlatan mehmet yılmaz, 04 Mart 2008, 18:01:37

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

04 Mart 2008, 18:01:37 Son düzenlenme: 04 Mart 2008, 18:03:32 samsuni
Samsun'da 8. sayısını deviren ve sadece Samsun üzerine fikir üreten bir dergi var. Dergini ismi Kent Kültürü... Derginin derdi ise Samsun...

Bir nevi Samsunlu ya da Samsuncu aydınların buluşma yeri diyebiliriz. Bafra sigarasından, Orhan Gencebay'a, Yıldıray Çınar'dan Samsun Fuarına, Samsunspor'dan Samsun nüfusuna kadar Samsun'a dair herşey var bu dergide. Aylık olarak çıkıyor ve fiyatı 2 YTL.

Endülüs Kitabevinden aldım ben, Cibran merkezi imiş. Akademisyenlerin ağırlıkta olduğu bir dergi. Adeta Samsun intelijansiyası orada...

"Samsun Samsun İçinde" isimli son sayıda Orhan Gencebay'ın bestelediği şiirleriyle tanınan ve çok iyi bir Samsunlu olan Cemal Safi üstat ile yapılan bir röportaj ve onunla ilgili bir araştırma yazısı var.

Ayrıca Samsun simidi
Orhan Pamuk'un Samsun'daki roman kahramanı
Samsun Demiryolu tarihçesi
Eski Samsun'da levanten mahalleleri
Numaralı şehirler gibi başka bazı dosyalar da var.

Meraklısına duyurulur...

veis

bu dergiyi istanbulda alma ihtimalimiz varmıdır acaba.

mehmet yılmaz

bir web sitesi adresi verlimşi ancak çalışmıyor
yine de google'da "samsun kent kültürü" yazılınca bazı sayfalar çıkıyor karşımıza
yıllık abonelik ücreti 25 YTL imiş

samsunkentkulturu@hotmail.com
nevzat_onmus@hotmail.com

ile 0362 431 59 94'ten irtibat kurulabilir.

veis

çok teşekkürler esasında samsun için bulunmaz nimet bizler istanbul vs başka illerde olan arkadaşlar samsunu tam anlamında tanımıyoruz bu eser sayesinde tanımışda oluruz.

Sioux

24 Mart 2008, 19:22:32 #4 Son düzenlenme: 25 Mart 2008, 13:03:31 berusa55
Trabzon lobisi bu dergiye de sızmış diye duydum kendi içlerinde bir anlaşmazlık var galiba kökeni nereli olursa oslun bir adam samsunluyum diyemiyorsa bıraksın bu işleri.