1- Mahmut Ertuğrul Taşkıran

Başlatan AntZ, 02 Eylül 2011, 13:27:09

« önceki - sonraki »

Theofanis Gekas

eger mert gunok bugun kupada izlediğim gibiyse.fener ertugrulu kimseye vermez demedi demeyin

Theofanis Gekas

Bu sezon başında da yine kiralık olarak Samsunspor'a transfer oldun. Bu transferin nasıl gerçekleşti?

Geçen sezon Fenerbahçe A takımıyla antrenmanlara çıkıyordum. Maç eksiğimi kapatmak için de A2 takımıyla maçlarda oynuyordum. Bu sezon başında Samsunspor'a kiralık olarak transferim gerçekleşti.Geçmişiyle, bugünüyle, taraftarıyla, şehriyle çok önemli ve güzide bir kulüp Samsunspor.  Benim için çok büyük bir fırsat oldu. Samsunspor'da kiralık olmama rağmen bunu hissettirmediğimi düşünüyorum. Kiralık oyuncuların, "Sezon sonu ayrılacağım" düşüncesiyle bir rahatlığı oluyor. Ama ben bunu hiç düşünmedim ve her zaman en yüksek motivasyonla, elimden gelenin en iyisini yapmaya çalıştım. Belki de birçok insan bu sezon benim Süper Lig'de bu kadar çok oynayacağımı düşünmüyordu. Ancak ben buna çok inanıyordum ve Samsunspor'a transfer olduğum andan itibaren kendimi hep buna hazırladım. Hatta Süper Lig kariyerime başlangıcım, ligin ikinci haftasında deplasmandaki Galatasaray maçıyla oldu. Maçın bitimine 15 dakika kala oyuna girdim ve Galatasaray penaltı atıyordu. Kariyerime gol yiyerek başladım diyebilirim. Kariyerimin ilk saniyesinde Selçuk İnan'ın kullandığı penaltıdan golü yedim. O maçtan önce babamla konuşmuştum. Bana takılarak "Oynayacak mısın?" diye sordu, oynamayacağımı biliyordu. "Oynayacağım, izle maçı" deyince çok şaşırdı, heyecanlandı. Ancak düğün nedeniyle Amasya'da oldukları için maça gelemedi. Transferimin netleştiği gün aslında Amasya'ya düğüne gitmeyi planlıyordum. Ailem de benden gelip gelemeyeceğim konusunda haber bekliyordu. Transferim kesinleşince ertesi gün Samsun'a gittim ve aileme "Ben geldim" diye haber verdim. Onlar da düğüne gittiğimi zannetti. Samsunspor'a transfer olduğumu duyunca çok şaşırdılar. Ligin ikinci haftasında da bir anda kendimi 40 bin kişinin önünde buldum ama sahaya çıktığımda çok rahattım. Her zaman ne yapıyorsam onu yapmam gerektiğini biliyordum. Galatasaray maçından 3-4 gün sonra Trabzonspor maçı vardı. O maç Samsunspor ve Samsun halkı açısından çok önemliydi. Süper Lig'deki ilk doksan dakikamı oynadığım için kariyerim açısından çok önemli olan Trabzonspor maçı benim açımdan çok iyi geçmişti.

Bundesliga'da gol krallığı yaşayan Gekas'la takım arkadaşı oldun. Gekas Türkiye'ye gelen ilk Yunan futbolcu. Saha içi performansını hepimiz iyi biliyoruz. Saha dışındaki nasıl biri olduğunu anlatır mısın?

Futbolculuk kariyeri ve kalitesi bakımından zaten kendini kanıtlamış bir insan. Çok önemli bir golcü olduğunu takımımıza yaptığı katkılarla da gösterdi. Ayak içine geliyorsa kimseyi üzmüyor, atıyor golü. Biz onun gibi bir golcünün eksikliğini çok hissettik. Topu kale önüne kadar götürüp gol yapamadığımız, çok iyi oynayıp da kazanamadığımız bir çok maç oldu. Gekas'la beraber bu durumun biraz daha önüne geçtik. Daha önce, özellikle Güney Amerikalı olmak üzere birçok yabancı futbolcuyla aynı takımda oynadım ama bir Yunan futbolcuyla ilk defa aynı takımda yer aldım. İlk geldiği günden beri Gekas'ı yabancı bir futbolcu gibi görmedim. Sanki bir Türk gibi. Sadece konuştuğu dil farklı. Onun dışında oturması, kalkması, yemek yiyiş tarzı, hareketleri aynı bizim gibi. Zaten çabuk uyum sağlaması ve başarılı olmasının da nedeni bu bence. Ailesini getirememesine rağmen hiç yabancılık hissetmedi. Geldiği zaman eminim ki o da aramızda hiç fark olmadığını gördü. Çok neşeli ve hep gülen bir insan. Sürekli konuşmayı ve espri yapmayı seviyor. Yaşı bizden fazla olmasına rağmen şakalaşmayı seven, renkli bir kişilik. Hatta sadece sözlü şakaları değil el şakalarını da seviyor. Biri ensene vurup saklanıyorsa veya bir anda arkandan sarılıyorsa bil ki Gekas'tır.

cembaba

CurvaSs

sanırım gençlerbirliği'ne gidiyormuş, gazeteler öyle diyor ama bilemiyorum. fb soner aydoğdu için 2.7 milyon euro ve ertuğrul taşkıran'ı bonservisiyle gençlerbirliği'ne verecekmiş. aslında fotospor yazmış bunu, inanmak mantıklı değil ama olabilir.

keşke bizde kalsaydı...

cembaba

emre

Alıntı yapılan: CurvaSs - 19 Mayıs 2012, 13:21:23
sanırım gençlerbirliği'ne gidiyormuş, gazeteler öyle diyor ama bilemiyorum. fb soner aydoğdu için 2.7 milyon euro ve ertuğrul taşkıran'ı bonservisiyle gençlerbirliği'ne verecekmiş. aslında fotospor yazmış bunu, inanmak mantıklı değil ama olabilir.

keşke bizde kalsaydı...

Soner 2.7 milyon euro ve 1 futbolcu karşılığında Fb'ye satılmış.

SametYılmaz55

Kemal'i verelim Ertuğrul'u alalım

Lusage

Cavcav dikkat et. Tahta yaş. Düşersin..

AhmetDenizci

Ahmeti

Bugünkü Fanatik gazetesinde ise Aykut kocaman'ın Ertuğru'lu kesinlikle bırakmayacağı yazıyor.

ibrakadabra55

Alıntı yapılan: Ahmeti - 29 Mayıs 2012, 15:12:32
Bugünkü Fanatik gazetesinde ise Aykut kocaman'ın Ertuğru'lu kesinlikle bırakmayacağı yazıyor.

Mert Günok'un sözleşmesi bitmiş adı BJK ile çok söyleniyor Mert BJK'ya gider diye heralde.

maviay55

AlıntıKarabüksporlu gibi

Samsunspor'da yıldızı parlayan kaleci Ertuğrul Taşkıran'ın Spor Toto Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor ile anlaşmak üzere olduğu açıklandı

Samsunspor'da yıldızı parlayan kaleci Ertuğrul Taşkıran'ın Spor Toto Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor ile anlaşmak üzere olduğu açıklandı. Daha önce Gençlerbirliği ile temasta olduğu öğrenilen Samsunsporlu eski kalecinin yeni takımı büyük olasılıkla Kardemir Karabükspor olacak gibi görünüyor. Genç kaleci Ertuğrul Taşkıran, "Süper Ligde kendimi kanıtlamak için büyük bir fırsat yakaladım. Sürekli oynamak bir oyuncu için büyük avantaj. İnşallah bir gün A milli takımda da yerimi almak istiyorum" diye konuştu.

denge gzt.

gel tekrar kaleyi sana emanet edelim Karabükte bulamazsın bizim gibi seveni  >:(

5trawberry

Ertuğrul düşen bir takımın kalecisi sıfatıyla ve önyargısıyla, kimsenin kaleyi direk emanet edeceği isim değil. Ertuğrul'un düşerkenki özverisini ve mücadelesini sadece biz biliyoruz. O yüzden Ertuğrul bir senesini daha bize ayırmalı ki, çıktığımızda bu takımın gerçek kalecisi sıfatına erişsin.

twitter

Ertuğrul gelmek ister gibi geliyor ama fener bırakmaz süper lig'de tecrübe kazansın diye.

mimar55

Normal bir federasyon olsaydi fenere bank asya tecrubesi olan kaleci lazimdi da neysaa