Şampiyon Takımın, Şampiyon Taraftarı

Başlatan cembaba, 16 Mayıs 2011, 20:40:56

« önceki - sonraki »

cembaba

16 Mayıs 2011, 20:40:56 Son düzenlenme: 17 Mayıs 2011, 12:06:29 Ant55
Şampiyon Takımın, Şampiyon Taraftarı

Tam beş yıl olmuştu Süper Lig'den düşeli. Artık taraftarımızın sabrı taşmıştı. Çünkü, Samsunspor evinden; ait olduğu yerden; Süper Lig'den hiç bu kadar uzun süre ayrı kalmamıştı. Samsunsporluluk bilinci bu lige ait olmadığımızı, evimize dönmemiz için bir şeyler yapmamızı gerektiriyordu. 9 Temmuz 2010 günü Samsun 56'lar Caddesi'nin önünde Samsunspor'a sahip çıkılması, şehir dinamiklerinin harekete geçmesi ve iyi bir yönetimin gelmesi için, "Samsunspor Taraftar Yürüyüşü" başladı. Samsunspor'un artık Süper Lig'e, evine dönmesi için gerekli yerlere, ilgili mecralara ve şehrin dinamiklerine mesaj gönderilmiş oldu. Aslına bakarsak her şey bu taraftar yürüyüşü ile başladı diyebiliriz. Çünkü, Samsunspor tarihinde böyle bir olay yoktur. Her şeyi ile ilkleri yaşayacağımız bir yılın da başlangıcı oldu bu olay.

Daha sonra yeni bir yönetim seçildi. Açıkçası yeni seçilen başkan, Erkurt Tutu'ya güven zayıftı. Bu yüzden taraftarlar bu sezonun da hüsranla geçeceğini düşünüyordu. Derken yönetim geçen sezon ligde tutunmamızı sağlayan Sayın Hüseyin Kalpar ile yola devam kararı aldı. Biraz süre geçtikten sonra, takıma önemli takviyeler yapıldı. Taraftarımız yapılan bu transferlerden son derece umutlandı. Çünkü daha önceki yıllarda, transfer yapılmadan geçen yıllar, kapalı olan transfer tahtası ve mali olarak çekilen sıkıntılar belimizi iyice bükmüştü. Kadro oluşturulduktan sonra antrenmanlar başladı. Takımımızdaki hava olumlu yöndeydi. İdmanlarımızı seyredenler, bu sezonun farklı bir sezon olacağını dile getiriyordu.

Hazırlık dönemini geçirdik ve yeni umutlarla Akhisar maçı geldi çattı.
İlk haftalardan sonra takım oturmaya ve galibiyetler gelmeye başlayınca taraftarımız etkisini daha da gösterdi. Takıma inanmaya, arkasında sürekli olmaya ve desteğini esirgememeye devam etti. Tribün grupları üzerlerine düşeni hem stadyumda hem de maç öncelerindeki meşale şovlarla fazlasıyla yapıyorlardı. Orduspor maçında yine muhteşem bir koreografi ortaya koyuldu. Geçen sezon terfi maçları oynama şansını göz önünde bulundurarak, muhteşem taraftarının yaptığı "Kabus Geri Döndü" koreografisinden sonra, ikinci olarak bu yıl "Bu Aşkın Romanı Yarım Kalmayacak" diyerek adeta rakiplerine nazire yapıyordu. Kale Arkasında Şirinler, Maratonda Çılgınlar ve diğer gruplar karşılıklı tezahüratları ile rakiplerin üzerine bir fırtına gibi esip, adeta sahada 12. Adam oluyordu sezon boyunca. Zaten hem bizim futbolcularımız hem de rakip oyuncular bu gerçeği sürekli vurguluyorlardı.

Her geçen hafta içeride ve dışarıdaki maçların tamamına giden taraftarımız, nadir yenilgiler ve beraberliklerde bile takımına küsmüyordu. Taraftarın bu isteği ve azmi takıma olumlu yansıyordu. Gittikleri her deplasmanda taraftarını orada tribünde görmek, futbolcularımıza her zaman artı bir güç kattı. İlk yarıda puan durumuna baktığımızda, Samsunspor 27 puanla 4. Sırada bulunuyordu. Fakat birinci sıradaki takım olan Denizlispor'un puanı 28'di. Arada 1 puanlık bir fark bulunuyordu.
İkinci yarı başlamadan önce ara transferde, taraftarımız iyi transferler bekliyordu. Fakat beklenildiği gibi olmadı. Üstüne üstlük, Cenk İşler gibi çok önemli bir oyuncumuzun da aralarında bulunduğu 7 kişi ile yollar ayrılmıştı. Hüseyin Kalpar böyle istemişti. Taraftarımız gelen transferlerle takımımızın zayıfladığını düşünüyorlardı. Bütün bunlara rağmen takıma olan inancı azalmamıştı. Nitekim sonuçta gülen taraf biz olacaktık.

İkinci devre başlarken şehrin her tarafına, her caddesine, her köşesine binlerce kırmızı - beyaz bayrak asıldı. Bu bayrak kampanyasının başlatılması şehri gelin gibi süslüyordu adeta. Üstelik bu tamamen kendiliğinden gelişen ve gönülden gelen bir kampanya idi.  Samsun'a gelen rakip takım taraftarları şehrin kesinlikle Süper Lig'de olması gerektiğini bildiriyorlardı.

Türkiye'de nadir olan bir şeyi Adana deplasmanında yaptı taraftarlarımız. Deplasman tribününde yapılan bir koreografi ile bir başka güzellik sunduk. Öyle ki centilmenliğimizle de Adanasporlu taraftarların tebrik mesajlarına mazhar olduk. Berabere biten bu maçta yine takımımıza güveni eksik etmedik. Takımımızın sonuna kadar arkasında olduk. Bu maç belki de kırılma maçımızdı. Bundan sonraki beş maçımızı da kazanıyorduk. Bütün bunlar olunca da herkes Samsunspor'umuzu konuşmaya başladı. Her an her yerde duyabileceğiniz bir muhabbet haline gelmişti.

Başta Şirinler ve Çılgınlar olmak üzere bütün gruplar üzerlerine düşeni fazlasıyla yapıyordu ve artık Karşıyaka maçına gelmiştik. Bu maçta da led fenerleri ile yapılan ışıklı tezahüratlar Türkiye'de bir ilktir. Keza, Denizli deplasmanı ve Erciyesspor maçında yapılan muhteşem konfeti şovumuz yine Türkiye'de ilklerdendir. Taraftarımız bu maçta da takımına ve televizyon başında izleyenler için müthiş bir görsellik sundu. İçerideki maçlarımızda biletler saatler öncesinde tükendi; insanlar stada 3-4 saat öncesinden girdiler ve o stadın bize yetmediği; Samsunspor'un yeni bir stadyuma acilen ihtiyacı olduğu çok açık bir şekilde ortaya çıktı.

Özetle taraftarımız bu şampiyonluğun önemli bir parçasıdır... İnanmışlığın, takıma güveninin, 12. Adam olmanın ve en önemlisi güvenin şampiyonluğudur. Yılmadan, usanmadan, takımın peşine binlerce kilometre yol giden taraftarımız bu sezon sonunda şampiyon olacağına inanıyordu. Samsunspor takımına; "Şampiyonluk kimin eseridir?" sorusu sorulduğunda eminim ki her futbolcu "Samsunspor Taraftarınındır" yanıtını verir. Şu taraftar profili ile seneye Süper Lig'de de kesinlikle ilk beş taraftarın arasına girer. Şampiyonluğumuz tüm Samsunsporlulara hayırlı uğurlu olsun.

http://www.samsunspor.biz/haber-Sampiyon_Takimin_Sampiyon_Taraftari-9154-

mehmet yılmaz

Sene boyunca söylediğimiz şey, taraftarın çoktan Süper Lig'e çıktığı idi.
Yazıda da bunu açıkça görüyoruz zaten.
Hepinizin emeklerine sağlık, tribünde olan herkesin...

samsunluhakan

bu taraftara bank asya yakışmıyor allah bu günleri bidaha göstermesin hep süper ligde kalalım inşallah.

Ajan

Başlıkta ufak bir hata olmuş Şampiyon Taraftarın,Şampiyon Takımı bana daha cazip geldi.

samet_55

şahsen m. yılmaz hariç hiç kimseyi tanımıyorum.ama cem baba yazını okuduktan sonra bende şöyle bi his uyandı.bu seneki tüm iç saha maçlarına gittim.en çok miy. maçı beni uyuz etti.hem donuma kadar ıslandım hem maç yarıda kaldı. şu yazıyı okuyunca iyki gitmişim iyki ıslanmışım o yagmurda..diyorum.eline saglık bizi anlatan güzel bir yazı olmuş

berusa55

Bu sene şampiyon taraftar olmuş, bu takımı süper lige çıkarmıştır ama futbolcularımız sağolsular lig sıralamasında Samsunspor'umuzu en tepede göstermeyi bize çok gördüler; canları sağolsun! Samsunspor'umuz bakidir gerisi yalan!

King Of The North

Bu yazının bir gazetede yayınlanması lazım, eline yüreğine sağlık Cem kardeşim. >l< >l<

fındık

Son paraf can alıcı, yüreğine sağlık Cembaba

PALA REİS

MAÇINA BU SENE GİDEMEDİM SAMSUNUN  ÇÜNKÜ KÜÇÜKTÜM AMA BU SENE GİTCEM :)

kabacevizli55

güzel bekleriz kardeşim ama şimdilik şahsi görüşüm forumda yazma takipçisi ol ama

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: PALA REİS - 05 Haziran 2011, 13:55:08
MAÇINA BU SENE GİDEMEDİM SAMSUNUN  ÇÜNKÜ KÜÇÜKTÜM AMA BU SENE GİTCEM :)
şimdi anlaşıldı. :kanka:

domin55

05 Haziran 2011, 17:56:53 #11 Son düzenlenme: 05 Haziran 2011, 18:05:54 domin55
Alıntı yapılan: PALA REİS - 05 Haziran 2011, 13:55:08
MAÇINA BU SENE GİDEMEDİM SAMSUNUN  ÇÜNKÜ KÜÇÜKTÜM AMA BU SENE GİTCEM :)

facebookunda çarşı grubuna üye olduğun görünüyo doğukan bey çift takımlılar giremez bu siteye inanmazsan sor admin amcaya sor admin amcaya al_sana

sercan5592

arkadaşın yaşı küçük yaptıgı hatayı anlar zamanla

silopilimuhsin

Yazı harika olmus. Eline yüreğine sağlık. Bu sezon tribunlerlerde oturup takımımızi destekleme firsatim olmadı. Gerçeği her sezon böyleyim  :D ama Bu sezon Samsunda olmayan bütün Samsunsporlular siz tribünlere gidenlerle gurur duyduk. Seneye süper lig süper taraftar görsün şimdiden başarılar diliyorum size.

silopilimuhsin

Eyvallah kardeşim selamin basım üstüne