9- Savaş Esen (Takımdan Ayrıldı)

Başlatan 80lerden, 28 Aralık 2009, 17:41:26

« önceki - sonraki »

lucarelli

bu kadar gol atabileceğini düşünmemiştim. Helal olsun.. formu devam etsin..

mehmet yılmaz

AlıntıKENDİMİ BULDUM
24 Şubat 2010 / 13:11
Kırmızı-Beyazlı ekibin son dönemde parlayan yıldızı Savaş Esen, DENGE Gazetesi'ne çarpıcı açıklamalarda bulundu...

Takım içindeki arkadaşlığın ve yardımlaşmanın kendilerini başarıya götürdüğünü söyleyen Samsunspor'un başarılı ismi Savaş Esen, "Önümüzdeki 3 maçta alacağımız sonuçlar bizim ligdeki kaderimizi belirleyecek" dedi. Samsunspor gibi büyük bir kulüpte forma giymekten dolayı kendisini şanslı olarak gören Savaş Esen, "Bu sezon olmasa bile önümüzdeki yıl bu kadro ile Süper Lig'i yakalayacağımıza yürekten inanıyorum" diye konuştu.

- Savaş Esen'i tanıyalım?

1983 Zonguldak doğumluyum. Zonguldak'ta yetiştim. 16 yaşında Kilimli Belediyespor'da profesyonelliğe ilk imzamı attım. Daha sonra Zonguldakspor, Boluspor, Alibeyköy son ilk adıyla OFTAŞspor daha sonra ise Hacettepe'den de Samsunspor'a geldim. Yaklaşık 2,5 senedir evleyim bir tane de Zeynep Esile adında bir kızım var.

- 80'li yıllarda ki efsane Samsunspor'da yıldızlaşmış olan Savaş Demiral'da sizin gibi Zonguldaklıydı. Adınızın oradan gelme ihtimali var mı acaba?

Vallahi bugüne kadar hiç aklıma gelmemişti bu soru. Ama Zonguldaksporlu bi tane Savaş vardı belki babam ismimi belirlerken o Savaş'tan esinlenmiş olabilir. Gerçekten Zonguldak'tan çok iyi futbolcular yetişti. Türkiye'de söz sahibi isimler olarak tarihe geçen futbolcular bunlar.

- Samsunspor da oynamış ve efsaneleşmiş bir çok Zonguldaklı oyuncu var.(Muzaffer Badalıoğlu, Ertuğrul Sağlam, Tümer Metin, Savaş Demiral gibi) Bu isimler hakkında neler düşünüyorsunuz?

Tümer Metin Zonguldak'lı, memlekettede oldukça ünlü. Diğer isimler zaten Türkiye'ye malolmuş. Savaş Demirhan ismini duymamak münkün mü? Zaten buraya ilk geldiğimde de bana söyleşmişlerde inşallah o Savaş gibi sende Samsunspor'la anılırsın. Bu sayılan isimler Türkiye'nin ender futbolcularından. Ayrıca Zonguldak'lı olmaları ise benim için ayrı bir önem taşıyor. İnşallah bende burada büyük başarılar yakalayacağıma inanıyorum. Bu konuda kendime olan güvenim sonsuz.

- Ciddi bir sakatlık geçirdiğini duyduk.

Süper Lig'de oynadığım zamanlarda devre arasında ayak bileğimde kırık oluştu. Sağ ayak bileğimde yırtık oluştu. Bunlar beni bayağı zor durumda bıraktı. Süper Lig'de iki ay kadar hiç idmana bile çıkamadım. Sakatlığım geçtikten sonra tekrar oynamaya başladım sonra son iki hafta ayak bileğimden yeniden sakatlandım bu da bir dahaki sezon başına kadar yansıdı. Sonra Urfa'ya kiralık olarak gitmiştim. 6 ay kadar sakatlıklarla boğuştum. Sonra yeniden Hacettepe'ye gittim. Geçen 6 ayda Hacettepe'de hiç şans bulamadım. Sonrasında Samsunspor'a transfer oldum ve şu anda da süper bir çıkış yakaladım.

- Türkiye genelinde Samsunspor'un futbolcular arasında sorunlu bir kulüp imajı oluşmuştu. Buna rağmen sen Samsunspor'a transfer oldun.

Ben Erkut Tutu Bey'le görüştüm. Erkut Bey bana herşeyi tek tek anlattı. Kulübün ekonomik zorluklarla boğuştuklarını söyledi. Sende bize yardımcı olursan sana ödeme koşullarımızı söyleyelim kabul edersen seni Samsunspor'da görmek istiyoruz. Ben zaten maddi yönünü hiç düşünmedim benim için maddiyat ikinci planda. Ben eski kimliğimi yakalamak istiyorum. Bu 6 ay Samsunspor hemde benim için çok önemli.

- Takımımızın sevilen ve başarılı oyuncularından Oktay Delibalta ile Alibeykoy de birlikte oynamıştınız. Aranızdaki uyum gördüğümüz kadarıyla süper. Bu uyumunuzun takıma olumlu yansıdığını görüyoruz

Evet Oktay'la Alibeyköy'de beraber oynadık. Oktay'la Alibeyköy'deyken inanılmaz derecede anlaşıyorduk. Orada beni koşturuyordu resmen. Buraya geldiğim andan itibaren de yine o eski günlerimize döndüğüme inanıyorum. O Alibeyköy'deki Oktay gitmiş yerine çok daha kendisini geliştirmiş bir Oktay gelmiş. Gerçekten süper bir futbolcu. Arkadaşlarımın bana dediği Arda Turan bile haltetmiş Oktay'ın yanında. Böyle bir çalım özelliği olan bir futbolcu daha yok diyolardı. Gerçekten de öyle. Çok büyük bir yetenek. Kendisi için dileğim inşallah önümüzdeki yıllarda Süper Lig'de olmasıdır. Bunu gerçekten hakediyor

- Hacettepe neden sürekli forma şansı bulamadınız, maç eksikliğinizin olması sizi zorladı mı?

Zorlamaz olur mu elbette zorladı. Özellikle ikinci yarının açılış maçı olan Kardemir Karabükspor ve Karşıyaka maçlarında maç eksikliğimin büyük sıkıntılarını yaşadım. Ancak sonralarında çok çalışıp açıklarımı kapatmaya başladım. Şu anda ağırlığımı üzerimden attık. Ben zaten yeteneklerimin farkındayım. Benim en büyük şansım Turgut gibi Oktay gibi futbolcularla bir arada oynamak. Benim işimi gerçekten çok hafifletiyorlar. Takım olarak iyi bir hava ve uyum sağladık.

- Pazar günü Samsun'da oynanan karşılaşmada eski takımına karşı iki gol birden attın. O anda duygularını bizimle paylaşır mısın?

İnanılmaz değişik bir duygu. Aslında Hacettepe'den ayrılmak istemiyordum. Benim eski hocam Osman Öztekin bize Hacettepe'den kovulmadıkça ayrılmayın derdi çünkü Türkiye'de bulabileceğiniz en değerli en rahat kulüp burası. Hem ekonomik hem manevi olarak çok rahat bir takım. Bu sene daha çok gençlere şans verdiler. O yüzden bu düşüş yaşıyorlar inşallah bu sezon düşmezler. Bu maçta iki gol atmam gerçekten benim için çok anlamlıydı. Zaten golden sonraki sevincimde de bunu herkes görmüştür. Hele hele o dolu tribünler önünde oynamak süper bir duyguydu. Şu anda konuşurken bile hala tüylerim diken diken oluyor.

- Takım olarak süper bir çıkış yakalandı. Sence bunun en önemli sebepleri nelerdir

Takım içinde herşey çok güzel. İnanılmaz bir arkadaşlık hakim. Birde takım içinde evli oyuncuların çokluğununda büyük faydasını görüyoruz. Sürekli olarak ailece görüşüyoruz. Yani tam bir aileyiz. Ağabeylik kardeşlik ilişkisi içerisinde mücadelemizi sürdürüyoruz. Birimizin sıkıntısı hepimizin sıkıntısı oluyor. Buda bizi başarıya götürüyor. Bu arkadaşlıığımız inşallah böyle uzun süre devam eder. Gerçekten dört dörtlük bir arkadaşlığımız var.

- Samsunspor bundan önce hep pivot forvetlerle oynadı. Uzun bir aradan sonra ilk kez senin gibi kaleye direkt gidebilen yüzü kaleye dönük bir forvetle oynuyor. Pozisyonun için neler söyleyeceksin.

Rahat olduğum yerde oynuyorum. Forvet arkası gibi. Turgut'a yakın olmaya çalışıyorum. Hala benim maç eksiğim olduğu var. Ama biraz daha zaman geçtikçe daha iyi olacağıma inanıyorum. Benim tarafımdan bir sorun yok. Hocamın verdiği görevleri yerine getirmek için çalışıyorum.

- Şehirde acaba play-off oynarmıyız konuşulmaya başladı. Samsunspor'un bir oyuncusu olarak sen neler düşünüyorsun. Hedefimiz ne zaman play-off olur

Biz de takım içinde konuşuyoruz ama ilk hedef alt sıralardan kurtulmak. Önümüzdeki 3-4 maç bizim bundan sonraki hedefimizi belirleyecektir. Özellikle Bolu, Buca ve Adanaspor maçlarından alacağımız sonuçlar bizim ligdeki kaderimizi belirleyecektir. Bu karşılaşmalardan en iyi sonuçlarla ayrılmak için gerekli tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz.

Denge Gazetesi

ahmetsefa55

Biz de takım içinde konuşuyoruz ama ilk hedef alt sıralardan kurtulmak. Önümüzdeki 3-4 maç bizim bundan sonraki hedefimizi belirleyecektir. Özellikle Bolu, Buca ve Adanaspor maçlarından alacağımız sonuçlar bizim ligdeki kaderimizi belirleyecektir. Bu karşılaşmalardan en iyi sonuçlarla ayrılmak için gerekli tüm hazırlıklarımızı yapıyoruz.

bu roportajda aslında dıkkatımı ceken en onemlı nokta burası oldu genelde futbolcular 2 hafta sonra kımle oynayacagını bılmezken bızım futbolcularımız macların sırasını bıle bılıyor bence bu cok onemlı bu konsatrasyonun bır gostergesı demekkı takım da bızım gıbı onumuzdekı macları ıncelıyor bence bu cok onemlı bır gelısme

KareAs55

Belirli Bir Hedefin Olması Güzeldir

Bizler İnandık Play-Off Oynamaya Sizlerde İnanın!!! ;)

Cagdas Ünver

Playof Sistemi nasil oynaniyor ? Bilgi verirseniz sevinirim.

beşnumara

Alıntı yapılan: Cagdas Ünver - 25 Şubat 2010, 15:27:38
Playof Sistemi nasil oynaniyor ? Bilgi verirseniz sevinirim.
lig bittiğinde 3.ile 6.- 4. ile de 5. karşılaşıyor

babasamsunlu

Alıntı yapılan: beşnumara - 25 Şubat 2010, 17:42:26

Bu sene bi değişiklik olacaktı sanki Fatih bu sistemde bilgin var mı ??

**KaR6**

Alıntı yapılan: beşnumara - 25 Şubat 2010, 17:42:26
Alıntı yapılan: babasamsunlu - 25 Şubat 2010, 17:46:41
Bu sene bi değişiklik olacaktı sanki Fatih bu sistemde bilgin var mı ??

bu sene ilk olarak lig usulu oynanacak play offlar fatih kardeşim ;)

beşnumara

heeee yaaavv eski kafayız işte napalım.o daha iyiymiş

Akyol

Alıntı yapılan: beşnumara - 25 Şubat 2010, 18:08:53
heeee yaaavv eski kafayız işte napalım.o daha iyiymiş
eski değil kel kel :-*

babasamsunlu

Kais

Sözleşme Başlangıç T.  : 4 Ocak 2010 
Sözleşme Bitiş T.  : 31 Mayıs 2011

mehmet yılmaz

aslanım benim, Boluya da yazdı...

sadece55

Savaş iyi uyum sağladı, Abdülazizin biraz daha toparlanmasıyla Savaşta daha etkili olacaktır...

babasamsunlu

evet boş geçmiyor..alıştı artık..maşşallah diyorum nazarlara karşı nazar boncuğu koyuyorum..