Tahta ve MHK

Başlatan **KaR6**, 27 Ağustos 2009, 18:49:42

« önceki - sonraki »

**KaR6**

Tüm Samsunspor taraftarına ve camiasına hayırlı olsun. Aylardır dilimizden düşmeyen, asıl manasından başka her türlü anlam yüklenen 'tahta' nihayet çıktı hayatımızdan. Geçmek bilmeyen 3 aydan sonra liglerin başlamasına müteakip bu işin hallolması, önümüze umutla bakmamıza neden oldu. Karabük maçında bir kez daha şahit olduk ki, bu kadronun genişlemeye ihtiyacı var. Bundan sonra yapılması gereken, mevcut kadronun eksikleri iyi tespit edilerek, oyuncu alınması gereken yerlere -bu saatten sonra ne kadar mümkünse- iyi oyuncular almak.

Günlerdir kamuoyunda adı geçen isimler zaten hepimizce malum. Taraftarımız kimin ne yapabileceğini az çok tahmin ediyor. Yönetime düşen ise alınacak oyuncuların artısını eksisini iyi hesaplayarak, gerekiyorsa aynı mevkiye bir futbolcu daha almak. Özellikle sağ bek ve sol beke olan ihtiyacımız aşikar. Aylardır yönetim bazında sürdürülen kötü yönetim, umarım önümüzdeki 3-5 gün için de olsa bir ivme kazanır ve formasının hakkını verebilecek futbolcular takıma kazandırılır.

Bir müsibet bin nasihatten iyidir derler ya, biz de tahta açılması konusunda bunun canlı şahidi olduk. Birkaç yıldır, siyasetten gerekli desteği alamayan Samsunsporumuz, Sayın Bakanımızın yarattığı kaynakla ve Sayın Milletvekilimiz Cemal Demir'in çabalarıyla kısa sürede transfer tahtası sorununu çözüme kavuşturdu. Umarım bu durum, içinde az da olsa Samsunspor sevgisi taşıyan her siyasi kişiliği bir nebze olsun harekete geçirir. Gördük ki, istenirse yapılabiliyormuş...

MHK konusu ise akıl alacak türden değil. Süper Lig'de yaptığı hakem atamaları ile sürekli tartışma konusu olan Oğuz Sarvan, şimdi de Bank Asya 1.Ligi zıvanadan çıkaracakmış gibi görünüyor. İzmirli ve İzmirci olan Sarvan, yasal süresi dolmadan Süper Lig hakemi yaptığı, kendisi gibi İzmirli olan Hüseyin Sabancı'yı da maşa olarak kullanmaktan geri kalmamış. Yakın çevresinden öğrenildiği kadarıyla koyu bir Karşıyaka taraftarı olan Sabancı, haftaya Karşıyaka ile oynayacak olan Samsunspor'u gönül rahatlığıyla doğrayarak görevini yaptı geçen hafta. Maçtan sonra ki görüşlerimde de hakemin bize karşı yanlı tutum gösterdiğinden bahsetmiştim ama bu kadar organize bir komploya kurban edileceğimizi tahmin edememiştim.

Bu noktada asıl iş, bizlere düşüyor. Süper Ligden düştüğümüz sene de açık açık üstümüzde oyunlar oynanıyorken ses çıkarmayan Samsun'u- Samsunspor'u değil, tüm Samsun'u!- hala kolay lokma olarak görmeleri gayet normal. Bu saatten sonra şehrin idarecisi, siyasetçisi, halkı, esnafı, taraftarı hatta futbolcusu birlik olup, kara gömleklilere karşı birlikte mücadele etmesi gerekmektedir. Bir kez daha aynı oyuna gelmemek için, tekerlerine çomak sokmanın zamanı gelmiştir. Az önce de dediğim gibi, eğer içinizde biraz olsun Samsunspor sevgisi, biraz olsun Samsun sevgisi varsa, lütfen duyarsız kalmayın. Son pişmanlığın fayda etmediğini de unutmayın, bir tane daha Samsunspor yok çünkü...

c.tesi çıkacak denge gazetesi köşe yazısı..

celebi

ya kardeşim mustafa hangi zaman öğrendinde tahtanıınnaçılacağını yazdın bu yazıyı :D

**KaR6**

Alıntı yapılan: celebi - 27 Ağustos 2009, 18:50:43
ya kardeşim mustafa hangi zaman öğrendinde tahtanıınnaçılacağını yazdın bu yazıyı :D

eğer bi gun acılırsa diye önceden yazmıştım abi :) haber kesinleşir kesinleşmez yazdım işte az önce abicim ama c.tesiye kaldı yayın..

celebi

yine fena yazmışsın ???

**KaR6**

Alıntı yapılan: celebi - 27 Ağustos 2009, 18:57:06
yine fena yazmışsın ???

fena iyi anlamda mı kötü anlamda mı :)

celebi

**KaR6**

alperen

resmen tokat gibi bi yazı..güzelll

Sadece Samsunspor

Abicim bu yazıyı hemen güncellesende cumartesi değişse yazı olmaz mı ?

Dyarbakırla bizi bir tutmuşlar resmen, onların yapmadıkları bişe kalmadı bizle aynı cezayı almışlar nerdeyse

**KaR6**

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 27 Ağustos 2009, 20:06:20
Abicim bu yazıyı hemen güncellesende cumartesi değişse yazı olmaz mı ?

Dyarbakırla bizi bir tutmuşlar resmen, onların yapmadıkları bişe kalmadı bizle aynı cezayı almışlar nerdeyse

haklısın kardeşim, daha yollamadım gazeteye, yollamadan onu da eklemek lazım..

Recep

çok fena kötü iyi güzel bir yazı olmuş Kar+  :)
eline emeğine sağlık

55.hakan

Alıntı yapılan: **KaR6** - 27 Ağustos 2009, 20:23:40
haklısın kardeşim, daha yollamadım gazeteye, yollamadan onu da eklemek lazım..
malzeme çok sen en iyisi bi kitap yaz mustafa  :D

**KaR6**

Alıntı yapılan: hakanelgun - 27 Ağustos 2009, 20:28:15
malzeme çok sen en iyisi bi kitap yaz mustafa  :D

karabuk maçından sonra düşünmüştüm aslında, bu maça maç yazısı değil, kitap yazılır diye :)

55.hakan

Alıntı yapılan: **KaR6** - 27 Ağustos 2009, 20:30:56
karabuk maçından sonra düşünmüştüm aslında, bu maça maç yazısı değil, kitap yazılır diye :)
yaz yaz ben de tahta hakkında 13 bölümlük dizi çekmeyi düşünüyorum  :)

55JNR55

helal olsun mustafa güzel yazı gerçekten