''YUSUF ZİYA YILMAZ'' hangi şehrin başkanısın ?

Başlatan merkez, 14 Haziran 2008, 17:52:28

« önceki - sonraki »

veis

bide bu durum var samsunspora yardım yapılanların davaları devam ediyordu dimi o neoldu acaba.son 2 sezonda samsunspora kaç kişi aday oldu ve 1 hafta içinde niye vazgeçtiler.veya yöneticiler canlarını kurtarmış gibi niye bırakıp gitdiler burada sorun var bunun sebebi neyse samsunsporumuz ondan bu hallerde.

harbisamsunsporlu5517

bu adama sonunda etmedıgım kufuru ettıreceksınız arkadaslar ne gudubet herıftı geldıgınden berı sporla ilgili hiçbir icraatı yok

Sadece Samsunspor

AlıntıAnakent Sosyal Tesislerinde çelişkili iddialar

Usulsüzlük mü yolsuzluk mu?

Samsun'un gözde mekanlarından Anakent Sosyal Tesisleri'nde usulsüzlük tespit eden Sayıştay Denetçileri, hesapları incelemeye aldı. Yolsuzluk iddialarının açığa çıkması üzerine konunun aydınlanmaması amacıyla Genel Müdür Erdoğan Kanpolat ile Müdür Yardımcısı Orhan Yalçınkaya'nın Tesis Müdürü Ömer Acur'u görevden aldığı iddia edildi. Bu arada olayın patlak vermesi üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara'nın Kıbrıs tatilini yarıda keserek Samsun'a döndüğü öğrenildi

Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne denetime gelen Sayıştay denetçileri Anakent Sosyal Tesisleri'ndeki hesaplarda usulsüzlük tespit etti. Tesis Müdürü Ömer Acur görevden alınırken, Genel Müdür Erdoğan Kanpolat ile Müdür Yardımcısı Orhan Yalçınkaya'nın tesislerden haksız kazanç elde ettikleri ve kendilerine ulaşılmaması için Tesis Müdürü Acur'u görevden aldırdıkları öne sürüldü. Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Sayıştay tarafından gelen bir ekip tarafından pazartesi gününden itibaren denetlenmesi, bazı birimlerde sorunların çıkmasına neden olduğu öğrenildi.

HESAPLARDA USULSÜZLÜK TESPİT EDİLDİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne ait Anakent Sosyal Tesisleri'ndeki motelde kalan Sayıştay denetçilerinin, denetimlerini büyük bir titizlikle sürdürdüğü bildirilirken, belediyenin birimleri arasında yer alan Anakent Sosyal Tesisleri'ni kontrollerinde hesaplarda bazı usulsüzlükleri yakaladıkları belirtildi. Hesaplardaki usulsüzlük üzerine Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın, Anakent İmar İnşaat Şirketi'ne bağlı Anakent Sosyal Tesisleri Müdürü Ömer Acur'u görevden aldığı kaydedildi.

DENETÇİLERLE MOTELDE ARBEDE YAŞANDI
Görevden alındığını öğrendikten sonra gece geç saatlerde nöbetçi zabıta ekipleriyle birlikte Sayıştay denetçilerinin kaldığı motele giden ve burada denetçilerle arbede yaşayan Acur'un polise şikayet edildiği ve şikayet üzerine olay yerine gelen emniyet güçlerinin de zabıt tuttuğu öğrenildi. Acur'un görevden alınmasının nedenleri ile ilgili bazı iddialar ortaya atılırken, belediye yetkilileri Acur'un Anakent İmar İnşaat'taki en alt kademede görev aldığını ve kendisinden üstte yer alan diğer müdürler tarafından kullanıldığını öne sürdü. Acur'un denetçilerin tespitinin hemen ardından görevden alınmasının nedeni ise, İmar İnşaat Genel Müdürü Erdoğan Kanpolat ve Genel Müdür Yardımcısı Orhan Yalçınkaya'ya ulaşılmasını engellemek adına yapılan bir girişim olduğu belirtildi.

CİP ALMAKTAN ANLARLAR DİYE VAZGEÇTİ
Anakent Sosyal Tesisleri'nde Sayıştay denetçilerinin yaptığı hesaplamaların öncesinde haksız kazanç elde edildiği yönündeki iddiaların var olduğunu belirten bazı belediye yetkilileri, Genel Müdür Yardımcısı Yalçınkaya'nın müdürlük maaşının yetmeyeceği ölçüdeki mal varlığının bu tesislerden elde edilen haksız kazançla sağlandığını öne sürdü. Bir kaç tane yazlığa sahip olduğu öğrenilen Yalçınkaya'nın aynı zamanda kendisine son model lüks bir cip almayı planladığı ancak şirket yönetimindekilerin, haksız kazanç iddialarını gerçek kılacak olan bu davranışı kabul etmedikleri öğrenildi.

DÜĞÜN KAYITLARI ELE VERDİ
Anakent Sosyal Tesisleri'ndeki hesap usulsüzlüklerinin ise, düğün kayıtlarının bilgisayara geçirilmediği ve kayıt dışı düğünlerin yapıldığının anlaşımasıyla ortaya çıktığı belirtilirken, tesislere her düğünün alınmadığı, genel itibariyle Samsun'un elit tabakasının düğünlerinin kabul edildiği kaydedildi. Ayrıca, Yalçınkaya'nın eşinin işçi kadrosunda olmasına rağmen Huzurevi'nde müdürlük yaptığı ve bu konunun daha önce bazı sivil toplum kuruluşları tarafından gündeme getirilmek istendiği ancak üzerinin kapatıldığı iddia edildi. Sayıştay denetçilerinin belediyede çalışmaları sürdürdükleri belirtilirken, şirket müdürleri Yalçınkaya ve Kanpolat'ın mal varlığı ile ilgili bir çalışma yapıp yapmayacakları konusunda herhangi bir bilgiye ulaşılamadı.

AlıntıBaşkan "vurgun" yedi

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nde Sayıştay denetçilerinin ortaya çıkardığı hesap usulsüzlükleri üzerine dün belediyenin üst düzey kadroları olağanüstü toplandı.
Gün içerisindeki bütün planlarını iptal eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın, Genel Sekreter Kenan Şara, Anakent İmar İnşaat Şirketi Genel Müdürü Erdoğan Kanpolat, Müdür Yardımcısı Orhan Yalçınkaya ve diğer belediye üst düzey yetkilileri ile bir araya gelerek, görevden almayı, hesaplardaki açıkları ve Sayıştay denetçilerinin yaşadığı olaylı geceyi görüştükleri bildirildi.

BAŞKAN YILMAZ ETKİNLİKLERDE YOK
Hesaplarda ortaya çıkan usulsüzlüklerin ardından yaşanan olaylar ve merak edilenler, belediyede içerisinde de şok etkisi yaratırken, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından küresel ısınmaya dikkat çekmek ve bisiklet kullanımını teşvik etmek amacıyla 'Çevremiz ve Sağlığımız İçin Pedal Çevirelim' ismiyle düzenlenen sahilde düzenlenen bisiklet şenliğine Başkan Yılmaz'ın, konuyla ilgili yapılan toplantı nedeniyle katılmadığı ve diğer üst düzey yetkililerin de beraberinde olduğu kaydedildi.

celebi

Kadir ÇELEBİ

Bizim için hayırlısı neyse dava sonucuda öyle olur umarım..!

HoliganSamSunLu

veis

nekadar karışık bir iliz ya.hertarafta yolsuzluklar mevcut ve hangi taşın altına elini atsan samsunsporla ilgi birşey çıkıyor.

AntZ

Alıntı
Köktaş, Ben Yılmaz'dan para istemem

Samsunspor Kulübü Başkanı Fuat Köktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ın "Herkes işine baksın, gündemimde Samsunspor yok' açıklamalarına yanıt verdi: "Ben ondan para istemem!"

Geçtiğimiz Salı günü, Samsun'da yapılmakta ve yapılacak olan projelerle ilgili basın mensuplarıyla birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz şehir turu düzenlemiş, Samsunspor ile ilgili sorulan sorulara verdiği yanıt tartışma yaratmıştı.

Basın hizmet tanıtım turunun ardından verilen öğle yemeğinde markalaşma yolunda Samsunspor'un önemli bir yere sahip olduğunun hatırlatılması üzerine tepkili söylemlerde bulunan Yılmaz, 'Samsunspor ile ilgili yatırımlarınız ya da planlarınız var mı?' sorusu üzerine, herkesin kendi işine bakmasını istemişti. Yılmaz, "Biz neler yapıyoruz, sorulan sorular ise farklı.  Samsunspor benim gündemimde yok. Samsunspor'a yardım gibi bir konu da düşünmedim. Herkes kendi işini yapmalı" dedi.

Bu açıklamalara Samsunspor Kulübü Başkanı Fuat Köktaş cevap verdi. Manşet Gazetesi'ne konuşan Köktaş, "Başkan Yılmaz size böyle söylemlerde bulunmuş olabilir. Gelsin yüzüme karşı konuşsun, o zaman açıklama yaparım. Şimdilik bu konuda çok  şey söylemek istemiyorum. Ama şunu da belirtmek istiyorum. Ben yardıma ihtiyaç duysam bile gidip te ondan para istemem. Samsunspor menfaatleri doğrultusunda projeleri kapsamında yapacağı kurum ve kuruluşların işletme hakkını isterim. Ben her şekilde Samsunspor'u ayakta tutarım. İstediğimi de yaparım" diye konuştu.

Kaynak: http://www.samsunhaber.com/default.asp?part=portal_goster&id=5425

pitbul055

helal olsun başkanımıza.ağzının payını vermiş  Y.Ziyaya.seçimlerdede bizim gündemimizde sen olmayacaksın yusuf ziya yılmaz.

nomak55

Bu terbiyesiz yusuf ziya ya iyi bir cevap olmuştur heralde, sonunda başkanlarımızdan bir tanesi ağzının payını vermiş...eee yusuf ziya illaki o koltuktan ineceksin bakalım o zamanda bu şehirde yaşayabilecekmisin...

Tribün_ali

BU da yusuf beye kapak olsun agzına saglık başkanım

ozkan17

bu yzy denen karakter nerede yapmıs bu acıklamayı bilen varmı?

AntZ

Rotary üyeleriyle iş tanıtım turu yaparken sanırım gazeteciler; "Samsunspor bu şehrin markası ve tanıtım aracı, Samsunspor la ilgili bir düşünceniz varmı" diye sormuşlar

Oda gündemimde öyle birşey yok herkes kendi işine baksın demiş. Samsunspor a yardım kime atanmış bir görevse artık..!

ozkan17

Cix bir mekanda olmasının gazıyla heralde yzy bu sözleri söylemiş..Yiyosa eğer açık alanda halk konuşmasında söylesin daa bu lafları.Görürüm o zaman ben bu yzyyi!!!Yinede gidipde bir protesto bile yapmıyoruz taraftar olarak.Sessizliğimizi ne zaman bozacağız,biz burdayız! samsunspor taraftarı burda ne zaman diyeceğiz merak ediyorum vallahi.Yine bu sözüme de kimse birsey yazmaz normaldir klasik samsunspor taraftar yapısı gelene gecene eyvallah yapımız bu.!!!

AntZ

22 Ağustos 2008, 19:26:20 #44 Son düzenlenme: 22 Ağustos 2008, 20:03:24 Ant55
Benim başkanım (Fuat Köktaş) istese onu aday bile yapmaz seçimlerde :) Bu yorumda çok siyaset koktu :D