Samsunspor Basketbol Takımı ( Karadeniz'in İlk Birinci Lig Takımı )

Başlatan supporter, 23 Ekim 2005, 21:04:54

« önceki - sonraki »

supporter

Gerçekten yazık karadeniz'in en büyük kenti Samsun, bir basketbol takımını 1.ligde oynatmayı beceremedi. TBL ye çıkmışken ikinci defa bu fırsatı değerlendirmedik. çözümü bulduk basket şubesini kökten kapattık. millet bizim durumumuza ulaşmak için bir sezon çalışıyor. yerimize beykoz balıklama daldı. şimdi trabzon şube açtı 1.lige çıkıp adını duyurmanın ve 1.basketbol liginde mücadele eden Karadeniz takımı olmanın peşinde..

http://img374.imageshack.us/img374/6833/231005pasket104au.jpg

Şu manzaradan Samsunspor'a destek olmadan Samsun'u yönetenler utansın. İzmir belediyesi hem karşıyaka hem göztepe basketbol takımları için salon inşa  etti. Mersin Büyükşehir Belediyesi basket takımı TBL de oynuyor. bizimkiler bırakın böyle aktivitelerde bulunmayı çıkan takıma destek OLMADILAR. Sözünde durmayan Ayhan Bermek de utansın. Samsunspor'dan uzak durup TV başında İstanbul özentisi ile yaşayan insanlar utansın. adam gibi Samsunspor'a ilgi olsa başka sponsor da bulurduk rahatlıkla.

samsunsevdalısı

yukardaki resmi görmek gerçekten ıstırap veriyor insana.biz elimizdeki değere sahip çıkamzken insanlar o değere ulaşmak için seferber oluyorlar.şu takımı birinci ligde tutamayan herkese yazıklar olsun.
10 tane sanayici bir araya gelip 40 ar bin dolar veremiyorsa,metro turizm konyaspora sponsor olur baketbol şubesine sahip çıkamıyorsa,sözde samsunlu özde trabzonlu hainlere aman veriyorsak şu şehirde karadenizin en büyük kentine yazıklar olsun.
hele de verdiği sözü tutmayıp samsunsporu yarı yolda bırakan Ayhan BERMEK' SANA BİN DEFA YAZIKLAR OLSUN.

curva55

İlgisiz belediyeye halka.Bırakın zaten bunlara fazla bileydi.

timofte

Acaba TBL'ye çıkacak mıyız diye büyük heyecanlar yaşadığımız geçen sezon her maça gidip Samsunspor'u desteklemiştim. Özellikle final grubundaki her maçtan fotoğraflar çekip foruma koyuyordum. Güzel günlerdi, sonu da güzel olmuştu. Ama yazık ettiler.

Forumda basketbol bölümü de kalktığından maç resimlerini bir nevi arşiv olarak buraya kaydetmek istedim..

Samsunspor 93-85 Fmv İstanbul Işıkspor
maçından kareler..

Samsunspor 75-73 Pakpen Selçuk Üni.
maçından kareler..

Samsunspor 80 Ted Ankara Kolejliler 68
Samsunspor 90- Çanakkale Belediyespor 64 maçları.

Samsunspor'un Tofaş'ı yendiği maçta Yaşar Doğu'daki Samsunspor taraftarı..

Mersin Büyükşehir belediyesi'ni mağlup ederek TBL'de mücadele hakkı kazanan
Samsunsporlu basketbolcular, Başkan İsmail Uyanık ve taraftarların sevinci..

Clint_Eastwood

Samsun'un şu resimlerini görünce üzüntüm daha da arttı. Ne güzel 1.lige çıkmıştık ama yerimize Beykoz geldi. Sonuçta yapacak bişey yok para olmayınca,sponsor bulunamayınca hiç bir şey gerçekleşmiyor...

alemduysunkralsamsun

Şerefsizler çok Samsun'Da Samsunun bitirdiler ayhanmış yalannnnnn samsunluyum diyor samsunluyum demek eşine dostuna yardım eden değildir samsuna yardım edendir anlayan anladı benii allaha emanet

yönetici

Diğer bölümünde bulunan başlık arşiv değeri taşıdığından bu kateogoriye taşınmıştır.

Böylelikle TBL'ye yükseldiğimiz halde Samsunspor'un basketbol şubesini kapatmakla sonuçlanan süreci bir kez daha hatırlamış olalım.

jean

ikinci kez ligden cekiliyoz bunlar adami timarhaneye sokar boyle bir olayi ancakl bizimkiler yapiyor bravo dogrusu iki defa lige cik iki defa cekil ne guzel

mehmet yılmaz

tam da o dönemde askerde olan ve Samsunspor'un TBL'ye çıkış haberiyle hem çevresine hava atıp hem de önümüzdeki yılın hayalini kuran ben...

siz, en azından o havayı teneffüs ettiniz. Biz ise fotoğraflarla avunuyoruz uzaktan!

samet

bir zamanlar çok güzel atmosfer vardı.basket takımıda çöktü...

mehmet yılmaz

Yarım kalan bir hikâye; Samsunspor Basketbol Takımı

Samsun'da bir basketbol potansiyeli de olmuştur. Karadeniz Bölgesinin Türkiye Birinci Erkekler Basketbol Liginde mücadele eden ilk takımı Samsunspor olmuştur. Yetmişli yıllarda bu başarıyı elde eden takım ( 1972-73'te Birinci Ligde oynamıştır. Karadeniz'in ve Anadolu'nun ilk takımıdır. ) iki kere daha 1. TBBL'ye yükselmiş ancak sponsor sorunu nedeniyle son anda bu haklarından feragat etmek zorunda kalmıştır. 2001-02 sezonunda 1.TBL'ye çıkma hakkı elde eden takım tam da ülke genelindeki ekonomik krize denk gelince bu hakkından feragat etmek zorunda kalmıştı. 2004-05 sezonunda ise İsmail Uyanık'ın özel gayretleri eşliğinde 1973 yılından sonra tekrar 1. TBL'ye yükselmeyi başarmıştı takım, hatta fikstür çekimine de girilmişti lakin Uyanık'ın başkanlığı bırakmasıyla birlikte yeni yönetim yeterli desteği göremedikleri bahanesiyle lige iştirak edilmedi.

Şimdi sizlere hep o anlatılan ama bir türlü fotoğrafını göremediğimiz Samsunspor Basketbol Takımının resimlerini göstereceğim. Kadroda şimdinin basketbol yorumcusu İsmet Badem de var.

O kadro; Faruk Araboğlu- Osman Şener- Tansev Mıhçıoğlu- İsmet Badem- Uğur Pehlivan- Cudi İmamoğulları- İren İmre- Samet İmamoğulları- Güner Ataman ( Çarşamba Lisesi Beden Öğrt. ) - Yalçın Gürpınar - ABD'li iki oyuncu ( Birinin adı Perry )

Göztepe maçı öncesinde en sağda uzun boylu İsmet Badem, kaptan İren İmre ve Cudi İmamoğulları

veis

ismet badem samsundamı oynadı :-[

**KaR6**

cudi imamoğulları eğer o cudi yse ki o dur buyuk ihtimal, uzun bi sure ozel ar kolejinde beden eğitimi öğretmenliği ve basket coach lugu yaptı.. şu anda nedir durumu bilmiyorum ama..

yaman55

**KaR6**

zamanında oynamış.. ben öyle biliyorum yani..