SÜPER LİG 2023-2024 | 6.HAFTA | Antalyaspor 2 - 0 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan brigand, 18 Eylül 2023, 11:06:32

« önceki - sonraki »

GurbetciFanatik

Zeki yerime Ercan girmeli

Ama mac bitti hoca cok gec kaldi degisikirken.
Bu mac mal hocaya yazar

futbolcu

Hakem artık kart göstermeli. Antalya rahat 20 dakika zaman harcadı, yavaş hareketlerle ve sahte sakatlıklarıyla.

emre

Alıntı yapılan: emre - 19 Eylül 2023, 13:33:20Ben GS maçı ile hocadan ümidimi kestim. İnşallah yanılırım. Nuri Şahin de iyi bir taktisyen olacak gibi duruyor. Aynı zamanda hocaların da savaşı olacak tabiri caizse.

Nuri Şahin:2 Hüseyin :0

Alenen söylüyor ben bu ligin hocası değilim diye.

GurbetciFanatik

Nitcham ve Emre
Sahanin en iyileriydi

Hocamizin taktigi muhtesimdi

Fofana ve Ercani cok erken oyuna soktu
90 da sokabikirdi oyuna

Benim yorumum bu

Raqua55

Önümüzdeki 3 maçı kazanmak zorundayız.9 puan alırsak lige tutunabiliriz.

Sadece Samsunspor

Tamam yine maca kotu basladik. Ama kardesim su takima biraz da futbol sansi lazim ya. 2.yedigimiz gol de Allah askina toplar sekiyor biseyler oluyor drongolen in kafasina carpan top direk ceza sahasi icindeki antalyali nin onune dusuyor. Dimata nin 2 net poziyonu var biri dk 8de atsa her sey degisecek. Hele 2.yarida fofana nin antalya nin sag tarafini felc edip adamlari ipe dizip cizgiye kadar inip ortasinda. Dimata cok net kafa golu vurusu yapiyor. Bilerek de koseye dogru kavis veriyorki kesin girsin kaleci uzanmasin diye. Resmen stopere carpiyor girmiyor. Olacak seyler degil ama oluyor. Ayrica 2 tane penalti pozisyonu var es geciyoruz ama bunlar suan bize verilmiyor eminim baska maclar olsa detayli sekilde var a bakilir penaltimsi seyler cikarilirdi

_SoN_

Maalesef bu saatten sonra hocaya yazar, yıllardır özlemle beklediğimiz süper lig başlangıcı bu şekilde olmamalıydı, daha dünki hoca seni sınırlı kadrosu ile yeniyorsa, oturup düşüneceksin Hüseyin hoca, bu şekilde nereye kadar gidecek, maalesef destek olmak istedik oluyor ama hiç transfer yapamamış takımı yenemiyorsun, istanbul maçına yanlış kadro ile çıkıyorsun ertelenmese yine mağluptuk, kayseriye çağdaş hocaya yeniliyorsun, dönüyoruz antalyaya daha dünki hocaya kaybediyorsun, feneri gs yi saymadık bile, bunların hepsini şansızlıkla nasıl açıklıyorsun, yazık valla, bu şekilde olmasını istemezdik ama maalesef bu lig için yeterli görünmedin hocam. Şunu diyebilirsin "takım yetersiz" o zaman da bu şekilde başlamamalıydın, güvenip başlıyorsun ilk 10 hedefi belirliyorsan bu şekilde olmaz, maalesef bu şekilde takım küme düşer, iş işten geçmeden hoca değişmeli, ilk 3 maçta 9 puan alamadıysak , en kötü 7 puan alamadıysak hoca ile ısrar edilmemeli, daha sonra toparlayamayız.

forzasirin55

Olsun takım otobüsümüz en iyisi.
Defansa çekersek gol yemeyiz!
Başkan bir açıklama yapmalı!

mehmet yılmaz

Maç öncesinde güçlü bir umut taşıyorduk. Çünkü bir önceki hafta Galatasaray deplasmanında ilerisi için ışık veren bir oyun oynamıştık. Ancak bu maçtaki kadrodan beş değişiklikle başladık maça, örneğin Yunus Emre neden kesik yedi bilmiyorum.

Fikstür dezavantajını iliklerimize kadar hissettiğimizi söyleyebilirim. Çok kötü bir lig başlangıcı yapıyoruz. Fikstür çekildiğinde bahsini ettiğimiz kötü durumlar tebarüz ediyor.

Oyuncu değişiklikleri olsa bile kaderde bir değişiklik olmadığını gördük. Öyle ki yine pozisyonu biz bulduk, kaçırdık ve sonrasında kalemize gelen ilk top yine gol oldu. Bir takım, kalesine gelen ilk topta gol yiyorsa bu şanssızlık olabilir. İkinci maçta da olursa tekrar eden bir şanssızlıktır. Ama hep öyle oluyor ve ayrıca hiç ilk golü atamıyorsa bu şanssızlık değil, başka bir şeydir. Keza hep aynı golden yemek de öyledir. Aynı golü farklı takımlardan altı defa yedik!

Yani şanssızlık falan değil, çalışmamak ve beceriksizliktir. Rakiplerinin de senin bu zaafının üstüne gitmesidir. Nitekim Antalya'dan da ilki Bola'nın tariflere sığmayan acemiliğiyle doğan, iki golün aynısından yedik.

Üzücü olanın yenilmek olmadığını geçen hafta gördük. Üzücü olan futbol oynayamadan ve oyun olarak geriye giderek yenilmek. Üstüne koyamıyor, yaptığımızı da bozuyor, yeniden ve yeniden bir şeyler deniyoruz.

Çoğunuz bana katılmayacak belki, farkındayım ama her şeye rağmen, bize yaşattığı o bir sezon için Hüseyin Hoca'ya bir iç saha şansı tanımamız gerektiğini düşünüyorum. Gaziantep FK maçı son şansı olmalı. Fikstür olumsuzluğunu kıramadık. İçeride sadece bir maç oynadık. Gerçi yarım kalan İstanbul maçına çıkardığı kadroyla da eleştirilerin odağındaydı.

Ben Antalya'daki yenilgiyi çok büyük oranda hocaya yazarım. Ama onun üstünde sorumluluk makamında bambaşka bir şey daha var. Bir kişi başarı olduğunda "benim" diyorsa başarısızlık ya da kötü gidişte de "benim" demeli. Ancak sanırım bu psikoloji biliminin de konusu olan bir durum. Sadece başarı meselesi de değil. Sözleriyle birleştirmiyor dağıtıyorsa, sevdirmiyor suçluyorsa, bu iyi bir liderlik özelliği sayılmaz. En azından genel toplam için, yoksa kendi kitlesi için bu da bir yönetim biçimidir. Bilemem.

Bu arada doğrudan isim de vereyim; bu ligin elinde hangi oyuncu grubu olursa olsun garanti hocası Rıza Çalımbay'dır. Birkaç isim daha olabilir?

Ama Çalımbay gibi güçlü futbol karakterlerinin kendilerine has bir çalışma kaidesi vardır ve parayla her şeyi yapmazlar! Yani herkesle çalışırlar mı, emin değilim.

İçeriden aldığım bazı bilgilere göre, yabancı oyuncuların uyum sorunlarının olduğu açık görülüyor. Bu uyumdan kastım ise saha içiyle ilgili. Nerede, hangi pozisyonda oynayacakları, onlardan en yüksek verimin alınması gibi konular bunlar. Anladığım kadarıyla hocanın yeterliğiyle ilgili birtakım sorular da var kafalarında.

Maçı dışarıda seyretmiştim. İstanbul'da, metrodan indim evime doğru yürürken aklımdan bunlar geçti. Yürüyen bir taraftardım ben, yürüyen bir müşteri değil. Takım otobüsümüzün eşsizliğiyle ise ilgilenmediğimi ifade ederek bitireyim.

brigand

Alıntı yapılan: brigand - 18 Eylül 2023, 11:06:3223.09.2023 - Cumartesi
Saat: 20.00

Corendon Airlines Park Antalya Stadı

Bana göre ilk önemli virajımız. Galatasaray deplasmanında mağlubiyete rağmen yeni transflerin iyi performansı ve gösterilen takım reaksiyonunun, galibiyete dönüşmesi gereken bir maç.
Birkaç değişiklikle uzun süre sahada göreceğimiz (sakatlıklar dışında) 11'in maçı olacaktır.

Antalya tarafı ise Fenerbahçe deplasmanında oldukça iyi bir maç çıkardı. Onların da yeni transferleri adapte oluyor. Zor maç olacak ama benim takımdan beklentim bu sefer yüksek.

Maç başlığında belirttiğim beklentimin maalesef çok altında kaldık.
Hocanın tercihleri, bazı oyuncuların seviye olarak çok geride olması ve özgüven kaybı hak edilmiş bir mağlubiyet getirdi.
Fofana da olmasa hiçbir şey yapmadan biten bir maç olarak kayda geçecekti.

Merkezi Osman'la tutmaya çalışmamız, Bola'nın fahiş hataları, Holse'u kanada atarak verimini düşürmemiz, Dimata'nın beceriksizlikleri vb. bir çok olumsuz durum var. 5 maç geride kaldı ama henüz bu tamam dediiğimiz bir konumuz mevcut değil.

Furkan

Şair'in dediği gibi:Mâni oluyor hâlimi takrire hicâbım.

Sol Açık

Alıntı yapılan: mehmet yılmaz - 24 Eylül 2023, 22:32:18Maç öncesinde güçlü bir umut taşıyorduk. Çünkü bir önceki hafta Galatasaray deplasmanında ilerisi için ışık veren bir oyun oynamıştık. Ancak bu maçtaki kadrodan beş değişiklikle başladık maça, örneğin Yunus Emre neden kesik yedi bilmiyorum.

Fikstür dezavantajını iliklerimize kadar hissettiğimizi söyleyebilirim. Çok kötü bir lig başlangıcı yapıyoruz. Fikstür çekildiğinde bahsini ettiğimiz kötü durumlar tebarüz ediyor.

Oyuncu değişiklikleri olsa bile kaderde bir değişiklik olmadığını gördük. Öyle ki yine pozisyonu biz bulduk, kaçırdık ve sonrasında kalemize gelen ilk top yine gol oldu. Bir takım, kalesine gelen ilk topta gol yiyorsa bu şanssızlık olabilir. İkinci maçta da olursa tekrar eden bir şanssızlıktır. Ama hep öyle oluyor ve ayrıca hiç ilk golü atamıyorsa bu şanssızlık değil, başka bir şeydir. Keza hep aynı golden yemek de öyledir. Aynı golü farklı takımlardan altı defa yedik!

Yani şanssızlık falan değil, çalışmamak ve beceriksizliktir. Rakiplerinin de senin bu zaafının üstüne gitmesidir. Nitekim Antalya'dan da ilki Bola'nın tariflere sığmayan acemiliğiyle doğan, iki golün aynısından yedik.

Üzücü olanın yenilmek olmadığını geçen hafta gördük. Üzücü olan futbol oynayamadan ve oyun olarak geriye giderek yenilmek. Üstüne koyamıyor, yaptığımızı da bozuyor, yeniden ve yeniden bir şeyler deniyoruz.

Çoğunuz bana katılmayacak belki, farkındayım ama her şeye rağmen, bize yaşattığı o bir sezon için Hüseyin Hoca'ya bir iç saha şansı tanımamız gerektiğini düşünüyorum. Gaziantep FK maçı son şansı olmalı. Fikstür olumsuzluğunu kıramadık. İçeride sadece bir maç oynadık. Gerçi yarım kalan İstanbul maçına çıkardığı kadroyla da eleştirilerin odağındaydı.

Ben Antalya'daki yenilgiyi çok büyük oranda hocaya yazarım. Ama onun üstünde sorumluluk makamında bambaşka bir şey daha var. Bir kişi başarı olduğunda "benim" diyorsa başarısızlık ya da kötü gidişte de "benim" demeli. Ancak sanırım bu psikoloji biliminin de konusu olan bir durum. Sadece başarı meselesi de değil. Sözleriyle birleştirmiyor dağıtıyorsa, sevdirmiyor suçluyorsa, bu iyi bir liderlik özelliği sayılmaz. En azından genel toplam için, yoksa kendi kitlesi için bu da bir yönetim biçimidir. Bilemem.

Bu arada doğrudan isim de vereyim; bu ligin elinde hangi oyuncu grubu olursa olsun garanti hocası Rıza Çalımbay'dır. Birkaç isim daha olabilir?

Ama Çalımbay gibi güçlü futbol karakterlerinin kendilerine has bir çalışma kaidesi vardır ve parayla her şeyi yapmazlar! Yani herkesle çalışırlar mı, emin değilim.

İçeriden aldığım bazı bilgilere göre, yabancı oyuncuların uyum sorunlarının olduğu açık görülüyor. Bu uyumdan kastım ise saha içiyle ilgili. Nerede, hangi pozisyonda oynayacakları, onlardan en yüksek verimin alınması gibi konular bunlar. Anladığım kadarıyla hocanın yeterliğiyle ilgili birtakım sorular da var kafalarında.

Maçı dışarıda seyretmiştim. İstanbul'da, metrodan indim evime doğru yürürken aklımdan bunlar geçti. Yürüyen bir taraftardım ben, yürüyen bir müşteri değil. Takım otobüsümüzün eşsizliğiyle ise ilgilenmediğimi ifade ederek bitireyim.

Ben de takımda çözümü kolay olmayan ve hocanın çözemediği sorunlar olduğunu, ama yine de Gaziantep maçını da görmek gerektiğini düşünüyorum. Açıkçası, bu gerilimle Hüseyin hocanın kazanabileceğini de sanmıyorum, ama şansı halen hak ediyor.

Hüseyin hoca olmazsa kim olur dendiğinde, benim de aklıma gelen ilk isim Rıza hocaydı. Hep başarılı olan, dürüst ve çalışkan bir hoca Rıza Çalımbay ve Atatürklü armayı taşıyabileceğini düşünüyorum... 

Stoper

Zor Ama Çaresiz Değil

'Oyun ezberi' ve 'Kadro istikrarı' denilen tabirler varken, bir maç öncesinden 5 oyuncu değişiminin izahı kabul edilebilir değil. Hem de bir deplasman oyununda Galatasaray'a karşı hiçte fena olmayan bir görüntü vermişken...

Nerede ise kadronun yüzde 50'si niye değiştirilir. Birlikte oynama alışkanlığı, gelişimin motorudur. Kadroda bu denli rotasyon yapmak yerine modifiyeler daha akılcı ve gerçekçi kaçmaz mıydı? Hüseyin Hoca'yı bu fantastik yaklaşıma iten neden, sahadaki hayal kırıklığının nedenidir. Bu altı çizilmesi gereken teknik adam hatasıdır.

Dahası, sağ tarafa, yabancı kontenjanından Nanu ve Kingsley'i transfer etti yönetenler. Buna rağmen sahada halen Zeki varsa eğer, orada oturup düşünmek, hatta kaygılanmak gerekir. Aynısı maalesef Osman için de geçerli. Profesyonel anlayışlarına, aidiyet duygularına, iş ahlaklarına son derece saygı duyduğum isimler olsalar da... Burada transfer stratejisinin hatalarından söz edilebilir rahatlıkla. Bir veridir bu! Bir transfer karnesi. Bu da iki.

İlginçtir, Antalya'da Fofana'nın ayaklarına bakan bir takım vardı sahada. Fofana kadardık yani, geçmişte olduğu gibi. Bu da kötü. Bu da üzücü ve düşündürücü. Patinaj yapmak gibi bişey. Başka şeyler konuşmak gerekirken, kuyruğunu yakalamak için kendi etrafında koşturan aptal kediden bir farkı olması gerekirdi sürecin.

Yazmadan geçmeyeyim:
Emre Kılıç sol ayaklı olmasına rağmen, akan bir oyuncu değil. Daha çok sağ ön çizgide bir oyun kurucu orta saha. Penetre becerisi ile de kaleyi etkin ayağı ile de görebilir bu şekilde. Futbolda amaç oyuncunun maksimum potansiyelini açığa çıkarmaksa eğer, Emre'yi kullandığı pozisyonu yeniden gözden geçirmelidir hoca.

https://www.gunaydinsamsun.com/zor-ama-caresiz-degil