TFF 1.LİG 2022-2023 15.HAFTA | Keçiörengücü 1 - 1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan brigand, 15 Kasım 2022, 14:12:17

« önceki - sonraki »

jean

Aynen katiliyorum yorumuna bende yazacaktim onu ilk yaridaki pozisyonlari atsak rahat kazanacaktik ikinci yari kotuyduk kazansak cok guzel olacakti yine kazanamadik cok onemli bir maci

eprianu

Futbolun içinde böyle şeyler oluyor. Maalesef ilk yarı gösterdiğimiz reaksiyonu ve etkili futbolu ikinci yarıya taşıyamadık. İlk devre hem daha fazla pozisyon bulmuş hem de kusursuz bir savunma yapmıştık. Ancak ikinci devre rakip hem savunmada hem de orta alanda gerekli önlemleri almıştı. Haliyle çok fazla pozisyona giremedik. Ayrıca defansta da fire verdik.

İlk penaltıyı veren hakem ikinci pozisyonda da verebilirdi. Bu bakımdan 1 puana şükretmek lazım. Bana kalırsa ikisi de penaltı değildi.

Artık şanssızlık mı dersiniz gününde olmak mı dersiniz bilemiyorum ama bugün bizim böyle bir gündü. İlk yarı Laura farkı üçe çıkarabilirdi, olmadı. İkinci yarı Harris'in net pozisyonu vardı, olmadı. Tanque'nin iki net pozisyonu var, olmadı. Hepsini geçtik, Ahmet Sagat o topa dokunsa yine kazanacaktık, o da olmadı. Olmayınca olmuyor yani.

Her şeye rağmen bizim için korkulan bir deplasmandı ve üç puan alamadığımız için üzülüyoruz. Tuzla maçında yükselen hücum futbolu grafiğimiz bu maçta da devam etti. Hocayı ilk başlarda haklı olarak  aşırı savunma yapmakla eleştiriyorduk ancak şimdi hücum organizasyonlarımızda da gelişme var.

Ne yapıp edip iç sahada oynayacağımız iki maçı da almalıyız. Zirveden kopmadan devre arasına girmek lazım.

Ben bugün her zaman olduğu gibi Soner'i beğenmedim. Maç boyunca hiçbir pozitif hamlesi olmadı. Bir tane orta dahi yapamadı. Artık devşirme veya alt yapıdan bir futbolcuya yerini bırakmalı. Ayrıca Hüseyin Hoca'nın Ahmet Sagat hamlesini de geç buldum. Laura - Tanque ikilisi tükenmişken 77. dakikaya kadar beklemesi yanlıştı.

55.hakan

İlk pozisyonları penaltı değildi ama ikinci pozisyonları penaltıydı son dakikalarda daha usta ayaklar oyunda kalmalıydı. Laura deplasman maçlarında mutlaka oynamalı. Bazen girmeyince girmiyor. Soner e birkaç maç daha dayanacağız. İleride de Haris oynamalı Ali değil. Bu arada Sagat çok ağır kalıyor. Luara Tangue terchi doğru arkadaşlar.

Raqua55

Kabus gibiler Ne zaman seri yapsak onumuze cikiyorlar. Tarihden silinirler insallah.

emre

Ben 1 puana razı idim. Ancak ilk yarı oynadığımız oyun beni bayağı ümitlendirmişti. Hepimizin aklına gelmiştir o kadar kaçırınca 'kesin saçma bir gol yeriz' diye. Atamayana atarlar oldu sonuçta. Gerçekçi olmak gerekirse daha yeni iki maç peşpeşe kazanmayı başardık hemen mucizeler beklememek gerek.

Neyse asıl önemli olan evimizde alt sıralardan takımlarla oynayacağımız önümüzdeki iki maç. Öyle ki rakipler de birbiri ile oynuyor. 6 puan çok şey demek olacak.

brigand

İlk devrede maçı koparacakken cömertçe harcayıp ikinci devre için rakibe hem moral hem fırsat tanımış olduk. İkinci devre her ne kadar oyunu Keçiören domine etmiş olsa da fırsatlar yakaladık. Maçı kazandıracak pozisyonlara biz de girdik. Çok kötü bir sonuç mu elbette değil ancak şu staddan artık galibiyet ile ayrılmayı istiyorduk hepimiz.

Tribünde bize ayrılan bölümü doldurup, bir de sayı olarak 400'leri geçince iyi bir sinerji ve görüntü oluştu. Tribünün içinde ayrışma, kendini ön plana çıkarma olmayınca, herkes birbirine olumlu ve saygılı davranınca ortaya çıkan sonuç hep güzel oluyor. Bu arada nasıl ki tribünün takımı itmesi bekleniyorsa bazı anlarda da takımın tribünü itmesi lazım. İkinci devreki saha içi görüntümüz tribünede yansıdı haliyle.

Şimdi gelelim Soner'e. Olumlu hareketi olmayan, tek bir pası bile aksiyonun içinde doğru kullanamayan, bir tane bile isabetli ortası olmayan, rakibi karşılama konusunda sıfır, rakip kanatlarını refakatla cezasahası içine kadar sokan ve bunu haftalardır yapan birine bu sabır niye? Bizim sabrımız kalmadı bu şahsa. Hadi diyelim A takım kadrosundan birini devşiremiyoruz, yahu altyapıda bir tane bile sol ayaklı oyuncumuz yok mu? En azında şu 3 hafta idare etsin. Zaten sol kanattan bir kere bile olumlu aksiyonumuz yok, olmayacak da. Tembihleyin çıkmasın oynatacağımız arkadaş da olsun bitsin. Nefret ettirdiniz adamdan. Şu 14 günlük arada belki bir alternatif çalışır hoca diyordum ama yine yok yine yok. Yani Soner sakatlansa yada ceza alsa mesela napıcaz biz eksik mi çıkacağız sahaya. Ali'yi değiştiriyorsun da bu adam ne yapıyor haftalardır sahada. Ben böylesine kötü bir bek görmedim, göremem de heralde bundan sonra.

_SoN_

İlk yarıdaki oyunla kazanabilirdik ama bence sonuç yine de bizim için kötü değil, kendi sahamızda oynayacağımız maçlarda kesinlikle fire vermememiz lazım, Soner için yapılan eleştiriler sonuna kadar haklı, bunu hocanın görmemesi mümkün değil, oraya bu kadar verimsiz birini kesecek adam bile bulamıyor olması gerçekten düşündürücü, belki alttan gelecek gençlerin kaldıramayacağını düşünmesini anlayabilirim ama takım içinden birini o tarafa monte edememesi anlaşılır gibi değil, bir tane faydası yok Soner'in bize.

adige73

Soner sanırım bu hafta kart cezalısı bakalım yerine kim oynayacak

Sol Açık

Alıntı yapılan: adige73 - 28 Kasım 2022, 19:59:37Soner sanırım bu hafta kart cezalısı bakalım yerine kim oynayacak

Soner'in 3 sarı kartı vardı ama Keçiören maçında sarı kart görmedi diye biliyorum. Yani bu hafta da sahada olur...

adige73

Alıntı yapılan: Sol Açık - 02 Aralık 2022, 15:10:07Soner'in 3 sarı kartı vardı ama Keçiören maçında sarı kart görmedi diye biliyorum. Yani bu hafta da sahada olur...
Evet 3 kartı varmış ve bu hafta kart görmemiş sürekli tartışmalı pozisyonlarda ve hakemlerle sert diyaloglarda olduğu için gördü diye hatırlıyorum