2021 - 2022 Sezonu Transfer Söylentileri ve Beklentileri

Başlatan SSKLA, 25 Mayıs 2021, 09:42:07

« önceki - sonraki »

ali ihsan

Alıntı yapılan: Lusage - 15 Haziran 2021, 23:18:38Oltan Kocaeli'den 2.7 Milyon lira istemiş. Alsak ya mis gibi golcü adam..

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alınabilecek en iyi yerli isimlerden.

KareAs55

Yeni sezonda 8 yabancı oyuncuyla sözleşme yapılabilecek ilk 11'de 5, yedek kulübesinde 2 yabancı oyuncu bulunabilecekmiş. Bu noktada ikinci forvet olarak yerli bir isimden ziyade kulübeye potansiyelli afrika uyruklu bir forvet düşünülse mali açıdan daha yararlı olabilir.

Bunun haricinde başkanın önceki konuşmalarında diyalogunun olduğunu söylediği porto,genk,a.madrid vb. takımlardan kiralık oyuncu beklentim var elbette bu isimler bir risk midir risktir fakat genç istekli takım mottosuyla sezona başladığımıza göre bu takımlardan uyum sorunu yaşamayacağını düşünülen bir iki  potansiyelli oyuncu tff 1.ligde fazlasıyla fark yaratacaktır.

Sadece Samsunspor

Eyupspor Stancu ile gorusuyormus. Akilcilik budur. Burasi Turkiye. 1.lig supriz transferlerle tanimadigin bilmedigin yabancilarla bu is olmaz.

Lusage

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 17 Haziran 2021, 09:10:16Eyupspor Stancu ile gorusuyormus. Akilcilik budur. Burasi Turkiye. 1.lig supriz transferlerle tanimadigin bilmedigin yabancilarla bu is olmaz.
Müzmin sakat olan 2 sezondur yarım sezonu zor çıkartan adama milyonları dökmek akılcılık değil aptallık hocam.

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kaya

Mümkünse, daha önce malum memleket numarasını sırtında taşımış isimler gelmesin.

eprianu

Yeni transferlerimizi yorumlayacak bir kardeşimiz/abimiz var mı forumda? Malum transfer dönemine çok hızlı girdik ama alınan isimler hakkında benim gibi birçok Samsunsporlunun bilgisi yok. Soner'i falan biliyorum sadece.

SSKLA

Alıntı yapılan: SSKLA - 25 Mayıs 2021, 09:42:07Geçen sene en başarısız yanlarımızdan biriydi transfer. Umuyorum ki bu sene daha doğru adımlar atılabilir. Gyasi gibi adamlara 650 bin euro maaş, plumaine 450 bin euro bonservis gibi şeylerden sonra bilmem akıllanmış mıyızdır ama menejerlerden uzak bir dönem diliyorum. Hoca konusunda Türk hoca zorunluluğundan ötürü umarım Okan Buruk gibi bir isimle anlaşırız. Yani hiç değilse gençlere izin veren ve pozitif futbol oynatan.

Aklımda bazı isimler ve bence bizler gibi bu takım sevdalılarının dinlenmesi gerekli transfer konusunda. Baktığımızda bence son 7-8 senedeki en büyük transferimiz Umar Aminu ve bunu yanlış hatırlamıyorsam içimizden çıkan yönetime İnanç abi önermişti. Bu site takımdaki "profesyoneller"den daha bilgili değilse bile daha samimi.

Uzun lafın kısası şöyle bir flood hazırlamıştım pazar günü twitter'da onu şimdilik buraya link olarak atıyorum. İçeriktekilerin çoğu bonservissiz statüde alınabilcek isimler. Lakin bilerek biraz kabarık tuttum listeyi ve bazı olmaz isimler de koydum ki yarın öbür gün taraftar yazdı da alamadık olmasın diye. Flood'u yazarken gözden kaçırdığım bi iki şey olmuş mesela akintola'nın sözleşmesi bitiyor sanmıştım, kiralık sözleşmesiymiş biten gibi. Neyse:

https://twitter.com/sirbrianclough/status/1396467366490427392?s=20

Şu flood'da saydıklarımdan en ama en çok istediğim soner ve ali idi çok şükür yaptık bu işi bence takımın en önemli mevkileri olan bekleri uzun süre gğvenebileceğimiz isimlere emanet ettik. Kanat oyuncularımız da ekstra performans gösterecektir bu sene.

SSKLA

Alıntı yapılan: eprianu - 18 Haziran 2021, 08:16:51Yeni transferlerimizi yorumlayacak bir kardeşimiz/abimiz var mı forumda? Malum transfer dönemine çok hızlı girdik ama alınan isimler hakkında benim gibi birçok Samsunsporlunun bilgisi yok. Soner'i falan biliyorum sadece.
Soner zaten malum. Ali ülgen için konuşayım. 3-5-2 formatında oynadığı maçlarda bile ciğersiz gibi sağ kanadı koridor etti bu sene. İleri geri çok koşar. Ayaklarına hakim ve kademe almayı biliyor ama hücum özelliği daha ağır diyebilirim. İtalyanların bekleri gibi. Şahsi düşüncem şu anki durum olarak soner bir bek olarak daha iyi ama bence alinin geleceği sonerden daha parlak. Yani ikisi de aynı kanadın beki olsa 3 seneye en kötü ali soneri yedeği yapar.

55.hakan

Biz Aztopal'a diyorduk ya o suçlu değil sadece belirlenen futbolcularla gidip anlaşma yapıyor diye şu anda bu transferleri kim yapıyor peki bilen var mı?

SSKLA

Alıntı yapılan: 55.hakan - 18 Haziran 2021, 10:13:15Biz Aztopal'a diyorduk ya o suçlu değil sadece belirlenen futbolcularla gidip anlaşma yapıyor diye şu anda bu transferleri kim yapıyor peki bilen var mı?
Kim yapıyor bilmiyorum ama doğru şeyler yapıyor genel ortalama olarak bence. Ki benim bir düşüncem taraftarın yazdıklarını da dikkate alıyor başkan. Özellikle Ali Ülgen bana bunu düşündürttü, çünkü kimsenin umursadığı biri değilken ali ben bi genel değerlendirme yapıp yazdığımda kamuoyu oluştu ve sanırım bu etki ile gündemimize girdi, ben böyle düşünüyorum.

Edit: Şu kişiden de destek alıyor olabiliriz, profilde biraz inerseniz anlarsınız :) https://twitter.com/Jazemos

Sadece Samsunspor

Baskan gecen sezon gibi paraya fazla kiymayacagini belli etti. Genc veya biraz daha gelecek vaadeden oyunculara dondu. Ancak gecen sezon o paralara cok iyi kadro kurulurdu yanlis transferler yuzunden saniyorki para harcadim olmadi bu sene fazla harcamim modunda. Fazla para harcayabilirsin ama dogru oyunculara. Sen hem fazla para harcayip hemde leş topcular alirsan tabi olmaz. Bu sene transferler boyle devam ederse ilk 2 hikaye belki playoff olur. Kocaeli Eyup Genclerbirligi Erzurum Altinordu Bursa bunlarla ilk 2ye girmemiz imkansiz.

SSKLA

Alıntı yapılan: Sadece Samsunspor - 19 Haziran 2021, 12:37:53Baskan gecen sezon gibi paraya fazla kiymayacagini belli etti. Genc veya biraz daha gelecek vaadeden oyunculara dondu. Ancak gecen sezon o paralara cok iyi kadro kurulurdu yanlis transferler yuzunden saniyorki para harcadim olmadi bu sene fazla harcamim modunda. Fazla para harcayabilirsin ama dogru oyunculara. Sen hem fazla para harcayip hemde leş topcular alirsan tabi olmaz. Bu sene transferler boyle devam ederse ilk 2 hikaye belki playoff olur. Kocaeli Eyup Genclerbirligi Erzurum Altinordu Bursa bunlarla ilk 2ye girmemiz imkansiz.

Öncelikle az para harcadığımızı düşünmüyorum. Devamında ise tamamen doğru transfer yapıyoruz. Adını sanını bilmediğimiz transferleri dikkat ederseniz hep alternatif olarak yapıyoruz. Bakalım adı sanı bilinmeyen kimleri aldık. Hüseyin sol bek için, Erald Çinari sol açık için, Furkan Fehmi sol açık için, Alp tutar kale için. Peki bunlar alınıp bırakıldı mı? Hayır. Sol bek için ligin açık ara en iyisi olan Soner Gönül alındı, hüseyin ile yedeklendi. Sol açık için yine bu ligde iş yapmış Darri alındı ki zaten elimizde Yasin var Darri ekstra. Alp tutar dışında bir adet tecrübeli kaleci alınacağı biliniyor. Sağ bek için yine bu ligdeki en iyi iki genç sağbekten biri ile anlaştığımız söyleniyor, Ali ülgen ki bence ismail çokçalıştan daha iyi. Hasan Kılıç zaten geçen senenin pozisyon farketmeksizin en iyisiydi bence.

Yani baktığımızda 11 olarak alınan oyuncuların hiçbiri sürprize açık değil ve hepsi bu lig için çok çok iyi tercihler. (Soner, Hasan, Darri[Ki bence Yasin], Ali Ülgen)
Ve Transferlerimizi hep onları yedekleyerek yapıyoruz, yani mevkilerin rotasyonları hep kendini ispatlamak isteyen gençlerden oluşuyor ki 11ler de genç. Yani bence şu ana kadar nazar değmesin ama transfer nasıl yapılır onun dersini veriyoruz. Sırada transfer ihtiyacı iki adet stoper bir santrafor ve bir sağ açık. Geri kalanı kadro derinliği olur(Ortasahaya en az 2 yedek lazım biri 6 biri 8.). Sağ bek yedeği ise bence altyapıdan olmalı.

Sapla samanı ayırmak için edit:

11 transferlerimiz:
Hasan Kılıç - 8 - Gerçekleşti
Soner Gönül - Sol bek - Gerçekleşti
Ali Ülgen - Sağ bek - Gerçekleşmek üzere
Darri - Sol/Sağ açık - Gerçekleşti

Rotasyon ve sürpriz Transfer:
Hüseyin Öztürk - Sol bek - Gerçekleşti
Furkan Fehmi Güneş - Sol Açık - Gerçekleşti
Erald Çinari - Sol/Sağ Açık - Gerçekleşti
Alp Tutar - Kaleci - Gerçekleşti

Yani kısacası ben şu an ki politakadan razıyım. Geriye kalan işimiz, Stoper'e Sol stoper olarak erdi'yi sağ stoper olarak yusuf'u görmeyi isterim. Ortasaha için djedje-savicevic-hasan kılıç çok yeterli bir kombinasyon ama yedeklenmeleri lazım, savicevic yerine celil olsa süper olur. Sol açık artık aşırı dolu ama kesin bir kısmı sağ açık olarak oynayacak sene içinde. Sol bek tamam, sağ bek ali'nin gelmesiyle bence tamam en azından devre arasına kadar altyapı ile yedeklenmeli bence. Santrafor net bir santrafor lazım, coureur ne olursa olsun gitmeli, Tomane eğer kalacaksa yedek alınmayabilir ama bence güvenmek saçmalık olur, Tomane giderse bir adet yedek kesin olmalı ve Ali kılıç 3. santrafor olarak rotasyonda durmalı ve bu sene en azından 400-500 dakika forma giymeli bence.

Sonuç olarak Rodellega-ozegovic gibi bir santrafor, iyi bir sağ açık ve erdi-yusuf gibi bir stoper hattı ile iddialı konuşuyorum açık ara şampiyon oluruz. 

Ayrıca unutmayalım geçen sene en büyük eksiğimiz kalite değil ruh eksiğiydi, 29.6 yaş ortalaması ile ligin En yaşlı takımı olarak(Altaydan 0.2 yaş daha yaşlıymışız.). Şu an yaptığımız transferlerin çoğu kariyer başında, oynamazsa kendi paşa keyfi bilir.

mehmet yılmaz

muzo_55

Samsunspor'umuzda bu sezon transferde yaş ortalaması geri çekiliyor gibi gözüküyor sosyal medyada adı çıkan 30 yaş üstü futbolcular ile kesin görüşmüyoruz.

Bununla ilgili şahit olduğum eski bir futbolcumuz stoperde oynayan bir futbolcu gelmek için beni  bile aradı 30 yaş üstü olduğu için almak istemediler , özellkle aynı futbolcuyu gecen sezon ısrarla istiyorduk bu sezon araya menejarler bıle gırmesıne ragmen ıstemedıler,yanı buradakı 30 yaş üstü futbolcu burada şu an net bir şekilde düşünülmüyor.

kaleye nurullah , furkan yenı alınan kalecı ıledevam edeceğiz.
sol bek alındı dıye görüyoruz stopere ise bir yerlı sol bek buraya parantez acmak istiyorum erdı dıkmen ısmı gecıyor erdının 2023 e kadar sözleşmesi oldugundan bonservıs sorununu çözmeye çalışıyor yüksel yıldırım, bır tanede yabancı stoper alıp bolı ercan ile  devam edeceğiz diye tahmın edeıyorum belkı ercanın yerıne ıyı bır yedek stoper alınabılır.
2 tane sağ bek alıncak çünkü 2 sağbekımız  de gıttı..

stoper önlerınde dje deje var  oğuzun yerıne ıyı bır yedek alabılıriz.

orta sahayada takvıyeler olacak gibi gözüküyor

sağ acık sol acık hızlı adam eksıtebılen futbolcular alıncak dıye tahmın edıyorum.

forvete ise tahmını mathıas tomane nadır bunlara alternatıf ıyı bır zencı forvet golcu alcagımız tahmın edıyorum.
burada rodellga da 30 yaş üstünü geçtiği için kesin düşünmüyorz kesınlıkle öyle bir şey yok.

geçen sezonkı yabancı futbolculardan zencıler kıralık olarak gıdıyor tekrardan

hoca konusunda hıkmet karaman ıle kesınlıkle görüşmedık ısmı bıle gecmedı şu an hangı hoca gelse burada herkez her agızdan bır laf soylıyecek ertugrul hocanın ismi önünde kimse bır tık ötede kımseyı göremıyor Mehmet altıparmak ile başkan yıldırım görüşme yapmış 1 2 hafta içinde şartlar uyuşursa Mehmet altıparmak ile anlaşma sağlayacagız.

Sadece Samsunspor

30 yas ustu diye oyuncu almamak sacmalik. Iyi oyuncuysa yetenekliyse alirsin. Rodellega gibi bi oyuncuyu kim istemez her turlu her yerden gol atar. Veya o dediginiz stoper kimse topu oyuna sokabilen bi stoper ise yasi dolayisi ile almamak cok sacma. Tamam genc iyidir ama bu takima tecrubede lazim.