Oğlumuz Teoman'a (Timofte)

Başlatan taş ailesi, 29 Ocak 2008, 13:39:23

« önceki - sonraki »

sefanur

basın sagolsun aynur teyze bende senin akrabanım

dogangun

Canım kardeşim Teoman'ın benim için ne kadar önemli olduğunu anlatmak, onu tanıyan herkesin aslında ne kadar bahtiyar olması gerektiğini ifade etmek ve ona duyduğum büyük özlemi haykırmak için bu satırları kaleme alıyorum. Belki de onun arkasından yaktığım bir ağıt bu...

Konya personel okulu eğitim ve merkez komutanlığında ilk tanıştığım kişiydin. Bir gün sonra kader bizi yine yan yana getirdi. Aynı takım aynı mangada arka arkaya dizili vermiştik. Dört ay boyunca yemek yiyeceğimiz masa gösterildiğinde karşımda yine sen oturuyordun. Bilemezdim ki bu tesadüfün bizi sonsuza dek sürecek bir dostluğun, arkadaşlığın, sevginin başlangıcı olduğunu. Yemek alma sırasında masaya önce kim oturacak diye yaptığımız yarışlar ve o anki bakışmalarımızı hatırladım birden. Orada dört ay süresince hiç ayrılmadık, kopmadık birbirimizi hiç bırakmadık. Daha sonra kader beni Erzurum'a seni de Kayseri'ye gönderse de biz yine kopmadık çünki biz birbirimizi çok sevmiştik, biz kan kardeşiydik. Hep ilerde torunlarımıza -bak bu benim askerlik arkadaşım, dostum, kardeşim- diyeceğimiz günleri hayal ederdik. Çünki bu durum bizim için bir gurur vesikasıydı. Bir hafta birbibirmizin sesini duymasak rahatsız olurduk. Hatta bazen takılırdım sana ya teo derdim acaba biz aynı annenin ve babanın çocuklarımıyız acaba diye. Sen de o güzel sesinle gülerdin bana. 2005'in Mart'ında yanına, o canından çok sevdiğin Samsun'una gelmiştim. Biraz hasret gidermiştik, şimdi düşünüyorumda şükürler olsunki iyi ki yanına gelmiş ve seni bir kez daha görmüşüm. Döndüğümde -kardeşim keşke biraz daha kalsaydın sana doyamadım- dediğini dün gibi hatırlıyorum. Çünki ben de sana doyamamıştım kardeşim. Senin için sen üzülme diye Samsunspor'luydum.  Çünki o kardeşimin takımıydı. İtiraf edeyim benden daha çok sevdiğini bildiğim için de bazen kıskanırdım.
Geceleri bitmek bilmiyo Teoman çünki biliyosunki genelde geceleri seslerimiz birbirine kavuşur, hayat bulurduk, içimiz rahatlardı. Ama şimdi geceler bitmiyo Teoman. Ne zaman arayacaksın diye telefonuma bakıyorum hep. Ara artık Teoman haydi ara diyorum. Ben seni arayamıyorum kardeşim telefonunun ulaşılamıyor olduğunu idrak etmek bile istemiyorum. Ara artık Teoman ne olursun artık ara. Doğan'cım derdin o güzel sesinle, kuluklarımdan beynimden gitmiyor Teoman.
Bilemezdim, nerden bilebilirdim ki çarşamba gecesi saat 23.30'daki görüşmemizin son görüşme olduğunu. Nerden bilebilirdim ki beni bırakıp uçmağa varacağını nerden bilebilirdim. Yazın düğününe gelmeyi planlarken, ne için Samsun'a geldim Teoman. Vuslatına mı geldim canım kardeşim. O güzel kokulu yatağında uyumak kaderimizde olmalımıydı kardeşim. O kadar düşüncelisin ki uçmağa vardın ama bana bir anne bir baba ve iki tane kardeş daha verdin. Onları sakın merak etme onlar senin bana emanetindir gözün arkada kalmasın. 
Seni senden daha iyi tanıyorum derdim yanılmışım, anlatmadığın o kadar çok şey, seni seven o kadar çok kişi varmış ki o da senin büyüklüğün. En yakınında olan insan olarak da bu da benim için bir gurur vesilesi.
Samsun'a ve Samsunspor'a vermeye çalıştığın ruh hiç bir zaman mağlup olmayacak, bir gün hayattayken bile göremediğin büyük başarılar gelecek. Buna yürekten inanıyorum. Canımızdan çok sevdiğimiz, mensubu olmaktan şeref duyduğumuz Yüce Türk Milleti de tarihte hak ettiği konuma tekrar gelecektir. Buna da inancım tamdır.
Sensizliğe alışmak zor, seni unutmak ne mümkün. Allah'ım sabır ver bizlere.
Adımın, o güzel yüreğinde yazılı olduğunu bilmek bile dünyada sahip olabileceğim en büyük güzelliklerden bir tanesi...
Ruhun şad olsun canım kardeşim. Aziz hatıranı yaşatmak için fedakarlıklarla mücadele eden herkesden de Allah razı olsun. Sağ olsunlar...

canan83

teyzeciğim ben teomanın istanbulda staj yaptığı dönemlerden arkadaşıyım.aylarca aynı ofiste çalıştık.ben daha çok yeni öğrendim teomanın gittiğini.gittiğini diyorum çünkü diğer kelimeyi yakıştıramıyorum ona.onunla o kadar güzel günlerimiz geçti ki ve ben teomanı tanımış olmaktan o kadar mutluyumki anlatamam.acınızı paylaşıyorum gerçekten.ama ne desem acınızı dindirmez,özleminizi azaltmaz biliyorum.size ancak teşekkür edebilirim bu kadar nazik,sevecen,beyefendi bir evlat yetiştirdiğiniz için.Allah sabır versin diğer evlatlarınıza uzun ömürler versin.TEO BENİ DUYDUĞUNU BİLİYORUM CANIM ARKADAŞIM SENİ ÇOK SEVİYORUM VE ÇOK ÖZLEYECEĞİM...

CANAN

istanbuldan

Ben Teoman'ın kardeşiyim, teşekkür ederim güzel sözleriniz için. Aileme de söyleyeceğim başsağlığı dileklerinizi.

aydın uzun

teomanı asla ama asla unutmayacagız.teoman bizim kardeşimizdi.mekanı cennet olsun kardeşim.

veis

allah bu sayfaya girdikçe ruhuna dua eden insanlardan nasip eylesin herkesi.

yaman55

SAMSUNSPORLULAR ASLA ÖLMEZ!!!!!!

celebi

Alıntı yapılan: veis - 15 Nisan 2008, 22:32:35
allah bu sayfaya girdikçe ruhuna dua eden insanlardan nasip eylesin herkesi.

ve bu sayfaya girdiğimde duamı her zaman yaparım.

veis

abi anlatmak istedigim tamda bu.

celebi

Alıntı yapılan: veis - 16 Nisan 2008, 17:27:03
abi anlatmak istedigim tamda bu.

ve her zaman yapıyoruz Allahın izniyle.

veis

Sitesine ayırdığı zamanı kendine ayırsın, ailesine ayırsın, evlensin kucağımıza torun versin diye hayıflanırken anladım ki o, Samsunspor'la evliymiş. Sitesi de çocuğuymuş. Yıllardır damla damla sevgiler biriktirip bu sevgiyi sele dönüştürmüş...
bu laf beni inanılmaz etkiliyor bir annenin yazabilecegi en üst duygularda yazılmış.

hayati

12 Eylül 2008, 23:30:28 #41 Son düzenlenme: 12 Eylül 2008, 23:47:51 hayati
canım abim benım senın yokluguna alışamdık hala  azrail ayırdı bizi ama o  azraile inat senı unutmucagız canım abim benım senınle  ilk tanışmamız içimizin kan agladıgı maç malatya macıydı maç sonun da üzremize yagmur gibi taş yagdıgında koltukları söküp başıma koyduk ya taşlardan korunmak ıcın o taşlar bizi tanıştırdı seni rahmetle anıyoz sen biz herzaman timoftemiz olarak kalacak sın ..... senı untmucagız...allah mekanını cennet eylesin.. :'( :'(

King Of The North

Az önce Teoman'ına bana 2 yıl önce Oftaş maçı için yazmış olduğu mesajı okudum tekrar gözlerim doldu,zamansız gidişin olmadı be Teo.

_SoN_

mehmet yılmaz

@35ama55

evet, baban tanırdı teoman'ı.. birkaç kere tesislere gitmiştik onunla, o gün tanışmışlardı. hatta ilkinde emin kar abi de vardı yanımızda.

hani sen diyorsun ya samsuni abi sen acayip bir samsunsporlusun diye, işte beni alıp 100 ile çarpacaksın ki teoman'ın samsunsporluluğuna ulaşacaksın. bizim için samsunsporluluğun amentüsü idi; o şeyhti biz ise müridleri... :(

yokluğuna alışacağımıza her gün daha da özlüyoruz...