Samsunspor Kitabı ( Kırmızı-Beyaz-Siyah )

Başlatan mehmet yılmaz, 22 Aralık 2008, 10:08:58

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Gönül rahatlığı ile şunu söyleyebilirim, Samsunspor Kitabını İletişim Yayınları gibi bir markadan çıkartmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Kitabımız gerçekten -eksiklerine rağmen- çok güzel bir kitap olmuş. Yayınevi de okuyanlar da bunu söylüyor.

Malumunuz kitaptan elde ettiğimiz tüm gelirleri yazarların ortak kararı doğrultusunda Samsunspor'umuza bağışladık. Yani, kitap bugünden sonra hiç satmasa da tüm baskısını bitirse de bizi ilgilendiren maddi bir yönü yok. Zaten hiç bir zaman ticari bir kaygı da gütmedik, tek amacımız çok okunsun, bilinsin ki Samsunspor'umuzun büyüklüğü anlaşılsın.

Ancak üzülerek görüyorum ki forum üyelerimizin bir kısmı kitaba ulaşamamış. Haliyle de okuyamamış. Açık söylemek gerekirse -yazanını, çizenini bir kenara bırakalım- bu kitabı okumamış olmak Samsunsporluluk adına bir eksikliktir.

Kitap, bildiğim kadarıyla Deniz Kültür Merkezi, Yeşilyurt D&R ve Çiftlikten Site Camiine inen aradaki Endülüs Kitabevlerinde var. Fiyatı da 20-21 lira civarında.

Derseniz ki, benim kitapçıya girdiğimi gören olursa mahallede dedikodumu yaparlar :) o zaman bana özel mesaj atın, ben size elden ya da kargoyla ulaştırayım. Fiyatı yine 20 lira.

Maalesef birinci baskı bitmemiş halen.

O yüzden diyorum ki "özür dilerim ama siz Samsunspor Kitabını okudunuz mu?..."

Kaya

Gerçekten bizi gereğinden fazla üzmesi gereken bir başlık ilgisizlik bu olsa gerek böyle bir kitap nasıl okunmaz ya da nasıl hala ilk baskıdadır anlamak mümkün değil ne desen haklısın Mehmet abi.

**KaR6**

çoğu işte oldugu gibi bunda da mangalda kül bırakmadık ama kaç ay oldu hala 1.baskıdayız.. çenemiz çalıştığı kadar icraat yapsak 55 numara olacağız..

mehmet yılmaz

Benim sözlerim alanlara, okuyanlara değil zaten, ama biliyorum ki ulaşamamış pek çok kişi var aramızda bile...

KotuCocuk55

Kimse kusura bakmasın,hala 1.baskı bitmemişse biz burda boş konuşuyoruz,kendi kendini tatmin etmek için toplanmış bir avuç deliyiz şurda demektir.Gerçekten çok yazık,çok üzüldüm.

Asıl biz özür dileriz samsunspor,özür dileriz samsuni! verilen emeğin dahi kıymetini bilemiyoruz..

CeLL-O

hadi okumuyosunuz alın bari dursun elinizin altın  ::)

silopilimuhsin

ben samsuna gelirken mehmet hocam bana vermişti o kitabı bazı bölümlerini okuyunuca gözyaşını tutamıyor insan. henüz bu kitabı okumayan samsunspor taraftarlarının mutlaka edinmesi gereken bir eser

europe_55

Her Samsunsporlunun mutlaka almasi, okumasi gereken bir kitap.
Samsunsporumuzun gecmisine, özel röportajlar ile isik tutuyor...

Herkes alsin, okusun, inanin pisman olmayacaksiniz...

55.hakan

özellikle 80'li yıllardaki fırtına dönemleri okurken o anı yaşıyormuş gibi oluyor insan herkese tavsiye ederim

AntZ

Samsunspor hakkında oldukça fazla bilgiye sahip olduğumu düşünürdüm, ne kadar az şey bildiğimi farkettim. İlk temellerinden günümüze her türlü ayrıntısıyla, büyük bir özveri ve birikimle hazırlanmış bizim için eşsiz bir eser. Her platformda söylüyoruz ya Samsunspor büyük bir markadır diye, bu kitabın satış miktarı bu büyüklüğün göstergesi olmalıydı, büyüklüğümüzü göstermeliydik, gösteremedik. Tamam bu şehrin siyasetçisi, büyükleri sahip çıkmıyor da, biz ne kadar çıkıyoruz her yönüyle bizi, kendimizi anlatan kendi eserimize?

Alıntı yapılan: KotuCocuk55 - 29 Ağustos 2009, 04:06:25
Asıl biz özür dileriz samsunspor,özür dileriz samsuni! verilen emeğin dahi kıymetini bilemiyoruz..

sadece55

Kitabı okuyunca insan farkediyorki biz çok büyük bir takımı tutuyormuşuz meğer ne büyükmüşüz!!!

Ertuğrul Sağlam

Kırmızı Beyaz Siyah'ı (Samsunspor'u) okumasaydım belki bugün bu sitede bu kadar sık yada hiç olmayacaktım.....

supernatural_55

Mehmet abi okusak da asıl biz özür dileriz.bunu okuyunca çok üzüldüm gerçekten.Ankarada Sadece Samsunsporlu bi arkadaşım var sınıftan hemen onu aradım maalesef haberi yok kitaptan ağır bi işte çalıştığı için normal de internet de yok evinde durumu vs. dolayısıyla bi tane de ona hediye edecğm.10 eylülde nasipse ankaradayım zaten.Ünisam oluşumu doğrultusunda da senin emeğini verdiğin ve hiçbir şey de beklemedğin kitabımızla bazı çift cinsiyetli pardon çift takımlı arkadaşlarımı da Sadece Samsunsporlu yapma yönünde çabalayacağm elimdeki en büyük koz bu olacak zaten umarm elimden bişeyler gelir ???
Zaten bu kitabımızı okuyup sitemize takılıp da Sadece Samsunsporlu olmayacak adamın içinde Samsunsporumuz adına bişeyler olduğundan şüphe ederim hatta hiç inanmam.
Ayrıca Ant55 abimin de yazdıkları çok manidar aynen katılıyorum.

germencisse

böyle bir kitabı tüm samsunsporluların alması lazım..yani insan okurken bile tüyleri diken diken oluyor..bize taraftar olarak bir iş daha düşüyor bu kitabı bulunduğumuz her ortamda dile getirelim..çeşitli sitelerde açıklayalım..samsunsporun geleceği çin böyle bir kitaba ihtiyaç vardı..ee kitabımız çıktı sıra geldi reklama haydi samsun duyuralım kitabımızı haydi..

mehmet yılmaz

Alıntıhttp://www.ataryemez.com/gazete/cem-dizdar-samsunspor-fanatik-gazetesi/

Fanatik Gazetesi spor yazarı Cem Dizdar, Mehmet Yılmaz'ın 'Samsunspor' isimli kitabın tanıtımını yaptı.

Bir Kitap / Kırmızı Beyaz Siyah

Yeminle benim de yazım var diye söylemiyorum. Gerçi iyi yazmışım geçmişimi, doğup büyüdüğüm şehri ama yazıların çoğu benimkinden daha iyi, daha doyurucu. Mehmet Yılmaz'ın derlediği 'Samsunspor' kitabında futbola, hayata ve bu ülkeye dair çok şey bulacaksınız, emin olun...

Fanatik Gazetesi

11.9.2009 15:09