Wilson Oruma (Samsunspor 1998-99)

Başlatan timofte, 24 Temmuz 2005, 18:10:16

« önceki - sonraki »

jean

evet benim sinifimda bir tane tunuslu cocuk vardi futbolu iyi takip edecn samsunsporlu oldugumu biliyordu kais ve ayariden dolayi bana demisti oruma samsunsporda oynamis sen hatirliyonmu diye hatta bir fransiz spor dergisinde adi geciyordu oynadigi takimlar arasinda samsunsporda vardi ne yazikki kaybettim

veis

evet bak unutmuşsum anis ayaride çok güzel topçuydu ufak boyuna ragmen fuleli koşuları vardı hatta gs ile maçda omzu çıkmış ve epey oyuna devam etmişdi.

Nuri Asan

Alıntı yapılan: timofte - 05 Ekim 2005, 19:10:14

Oruma deyince aklıma 1998-99 sezonunda deplasmanda kazandığımız Sakarya maçı geliyor. O zamanlar İstanbul'da öğrenciydim ve Samsunspor'un İstanbul'daki maçları bana ilaç gibi gelirdi takımımla hasretimi dindirirdim. Çevre illerdeki maçlara da gidiyordum. Sezonun ilk yarısında Adapazarında oynanan maç için sabah erken saatlerde İstanbuldan yola çıkmıştım. Stada geldiğimde Samsun'dan ve çevre illerden gelenlerle birlikte çok sayıda Samsunsporluyu, kırmızı beyazlı renkleri görmenin mutluluğunu ancak yaşayan bilir.

Maçı sağ taraftan gelen bir ortaya Oruma'nın yaptığı kafa vuruşundan bulduğumuz golle 1-0 kazanmıştık. Gol, uzaktaki kaleye atılmış olmasına rağmen, Oruma ta oradan yanımıza kadar gelip sevincini bizimle paylaşmıştı.

O zamanlar deplasmana giden taraftar sayısı, Samsunspor'un gittiği şehirlerde Samsunlular tarafından sahiplenişi unutulmaz. Ve bizim bu tavizsiz Samsunsporluluğumuz işte buralardan gelir. İşte bu yüzden bazı kolaycı hemşehrilerimizin böyle bir maziyi yeniden canlandırma çabamıza omuz vermek yerine, mutluluğu İstanbul'da aramaları, onların başarılarına yamanmaya çalışmaları kanımıza dokunur..

Çok özledik abi seni :'(

Lazoli

ne topcu yaw. suraya bak 10 sene önce bizdeydi bizde ozamanlarin degerini iste simdi anliyabildik. demekki biz neydik nolduk  :'(

mehmet yılmaz

Wilson Oruma, bence Timofte ve Stelea ile birlikte Samsunspor tarihinin en kaliteli üç yabancısından birisidir.

Kaya

tam yaşımı hatırlamıyorum ama oynadığı döneme rahatlıkla yetişmiş biriyim SAMSUNSPOR umuza gelmiş en iyi yabancıların başında yer alır onun için ingilizce öğrenip idmanda gidip söylediğimi bile hatırlıyorum  :P you are the best oruuumaaa diye bapğırırdım idmanda hey gidi güzel günler

seckin55

oruma geldigiınde daha 10 yaşında felandım ama çok rahat hatırlıyorum kendisini...bende fenerbahçeyle samsundaoynadıımız ve 1-1 maçı hiç unutamam...faruk vardı bizde defanstan..fb futbolcu sakatlanmıştı bizimkiler maça dewam etti faruk uzun top oynamıştı fener ceza sahasına dogru...orumada gogsuyle topu  sanırım serkana indirmişti ve penaltı kazanmıştık..son daikalardı...gole cevirdik ve beraberligi almıştık...

Kais

su anda 34 yaslarında falan olması lazım

jean

trabzonspor almak istemisti 5 milyon dolar bonservisi oldugundan alamadi bizdede kiralikti nerden kiraladigimizi hatirlamiyorum

kumköylü ahmet

Alıntı yapılan: samsuni - 18 Mayıs 2008, 00:32:56

Wilson Oruma, bence Timofte ve Stelea ile birlikte Samsunspor tarihinin en kaliteli üç yabancısından birisidir.

tamamen ayni fikirdeyim

kalptenþimþek

SAMSUNLU ORUMA 55

ORUMA lakabı bana samsunda yaşarken mahalledeki kardeşlerimizle ve abilerimizle maç yapardık tabi ki ben çocukluk dönemin de süper futbol oynardım o yüzden beni Wilson Orumanın oynayış şekline benzetirlerdi o gündür bu gündür Adımız Oruma kaldı

kalptenþimþek

mehmet yılmaz

Oruma ve Shorunmu'nun ardından uzun süre sonra ilk defa Nijerya Milli Takımına çağırılan bir oyuncumuz daha oldu, Ekhigo Ehiosun  >l<