Samsunspor'un Yabancı Futbolcuları

Başlatan mehmet yılmaz, 05 Eylül 2011, 20:13:23

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

İsmail Başkanın 1. döneminde en başarısız olduğumuz konu maalesef yabancı oyuncu transferleri olmuştu. Ertuğrul, Osman, Celil, Serkan, Ercan, Ali Akdeniz, İlhan, Tümer, Cenk, Vural, Sinan gibi çok iyi yerli oyuncularımıza rağmen yabancılarda diğer Anadolu takımlarının yabancılarından sağladığı katkıyı bir türlü sağlayamadık.

Şu listede ilk 2-3 sezonuyla Timofte, biraz Stelea, Oruma ve Allum dışında standardın üstüne çıkan olmadı hiç. :(

12.Daniel Timofte ( Romanya ) 1993-99
13.Dobre Silvian ( Romanya ) 1993
14.Ovidiu Hanganou ( Romanya ) 1993
15.Constantin Luca ( Romanya ) 1993-94
16.Marius Cheregy ( Romanya ) 1993-94
17.Bogdan Stelea ( Romanya ) 1994-95
18.Eben Dugbatey ( Gana ) 1994-95
19.Alioum Buker ( Kamerun - Türkiye ) 1995-2002, 2005
20.Alex Agbo ( Nijerya ) 1996
21.Michel Felix N'Gonge ( Zaire - Belçika ) 1996-98
22.Joachim Yaw ( Gana ) 1998
23.Wilson Oruma ( Nijerya ) 1998-99
24.Andre Ottou ( Kamerun ) 1998
25.Sergei Epurueanu ( Moldova ) 1999-00
26.Stephen Baidoo ( Gana ) 2000-02
27.Joao Da Silva ( Brezilya ) 2000

edmontdante

08 Eylül 2011, 14:53:44 #16 Son düzenlenme: 08 Eylül 2011, 15:59:00 edmontdante
Ristoviç ve Kalayiç'i hatırlıyorum.Ristoviç kısa saçlı hafif esmer bir tipti.Defansif bir oyuncuydu stoper diye aklımda kalmış.Kalayiç de kısa süre takımda kalmıştı.İlk kez bir hazırlık maçında izlemiştim.Yanılmıyorsam o hazırlık maçında gol atmıştı ancak bir defans oyuncusuydu.

Golü de hatırladım şimdi.Şirinler tarafındaki kaleye maraton köşesinden korner atılmış Kalayiç 6 pasta  karambolde vurmuştu topa.

edmontdante

08 Eylül 2011, 15:03:58 #17 Son düzenlenme: 08 Eylül 2011, 15:08:22 edmontdante
Bir de Gürcü Kikinadze vardı kel kafalı.

Gürcü Kikinadze Samsun'la anlaştı
Samsunspor, Gürcistan Milli Takımı'nda 24 kez milli formayı giyen D.Tiflisli orta saha oyuncusu George Kikinadze ile yıl sonuna kadar sözleşme imzaladı. Kulüp Binası'nda basın toplantısı düzenleyerek Kikinadze'ye törenle imza attıran Şube Sorumlusu Tarık Darende, Kikinadze'nin, orta sahadaki önemli bir boşluğu dolduracağına inandığını belirterek, "Kikinadze 24 yaşında ve 1.86 cm boyunda." dedi. Bu arada Teknik Direktör Erdoğan Arıca, bu transferi onaylamadığını belirterek herkesi şaşırttı. İLHAN BASMACI

mehmet yılmaz

Alıntı yapılan: edmontdante - 08 Eylül 2011, 15:03:58
Bir de Gürcü Kikinadze vardı kel kafalı.

Gürcü Kikinadze Samsun'la anlaştı
Samsunspor, Gürcistan Milli Takımı'nda 24 kez milli formayı giyen D.Tiflisli orta saha oyuncusu George Kikinadze ile yıl sonuna kadar sözleşme imzaladı. Kulüp Binası'nda basın toplantısı düzenleyerek Kikinadze'ye törenle imza attıran Şube Sorumlusu Tarık Darende, Kikinadze'nin, orta sahadaki önemli bir boşluğu dolduracağına inandığını belirterek, "Kikinadze 24 yaşında ve 1.86 cm boyunda." dedi. Bu arada Teknik Direktör Erdoğan Arıca, bu transferi onaylamadığını belirterek herkesi şaşırttı. İLHAN BASMACI

Bu kikiriknadze :) hiç resmi maçta oynamadı demek ki abi, parfarit mandanda hesabı hazırlık maçıyla kalmıtır en fazla.

edmontdante

bu adam bizim kadroda oldu hatırladığım kadarıyla.çünkü  sanırım ara transferde gelmişti ve  oynaması gereken haftalarda hazır değil vs deniyordu biz de  madem hazır değil neden aldınız vs isyan ediyorduk.ve yine hafızam beni yanıltmıyorsa oynadı da  son yarım saatlerde falan çünkü resmen tipi gözümün önünde şöyle zayıf kel hafif kambur bir tipti.

mehmet yılmaz

Tebrikler abi  :ok

Giorgi Kiknadze

Sadece bir maç oynamış. Onda da 70. dakikada oyuna girmiş. Valla tebrikler ;)

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macID=29072

Listeye bunu da ekleyeceğiz o halde.

edmontdante

peki ya siyah şort kırmızı-beyaz forma desem çok mu abartı olur.Bir gece maçı yağmurlu hava

Serkan

Alıntı yapılan: edmontdante - 08 Eylül 2011, 16:35:40
peki ya siyah şort kırmızı-beyaz forma desem çok mu abartı olur.Bir gece maçı yağmurlu hava

Yaşayan tarih desek abartı olmaz :D

Tufan

önünde saygıyla eğiliyorum Engin abi Kral olmak böyle birşey demekki :)

Ayberk

Alıntı yapılan: Tufan - 08 Eylül 2011, 16:38:34
önünde saygıyla eğiliyorum Engin abi Kral olmak böyle birşey demekki :)

Herkese nasip olmaz vallaa :)