Samsunspor Fırtınası - 1980'li yıllar

Başlatan timofte, 27 Kasım 2004, 22:22:38

« önceki - sonraki »

timofte

SAMSUNSPOR 1986 - 87[/size]
1986-87 sezonunun büyük bir bölümünü Hasbi Menteşoğlu başkanlığında ve teknik direktör Milorad Mitroviç idaresinde lider götüren, ancak son haftalarda gelen kötü sonuçlardan sonra şampiyonluğu G.Saray'a kaptıran ve  ligi 3. sırada tamamlayan Samsunspor kadrosu.

Hasbi Menteşoğlu
Samsunspor, 1984-1989

Samsunspor'un Efsane Başkanı
Menteşoğlu Holding'in Sahibi
3 Büyüklere Kafa tutan Samsunspor'un mimarı
1989'daki kazadan sonra
Hayali ihracat suçlamalarıyla silinen
Çarşambalı Hasbi Ağa..

atakum

ahh ahh gun gelcek bızde gorcez o gunlerı gercı o gunlerı hayal meyal hatırlıyorum kazayı falan hatta babam cakallıda ogretmenken o solemıstı kazadan once el salladılar bıze dıe tuylerım dıken dıken olmustu ole soleyınce aklma geldıkce bı tuhaf oluyorum yaa...

timofte

Samsunspor'un 23 haftasını lider götürdüğü 1986-87 sezonu başta olmak üzere her yönüyle unutulmaz Menteşoğlu döneminden Samsunspor resimleri.. Daha önce bir arkadaşımız da bu resimlerden olan varsa eklesin diye rica etmişti.

İnsanların stada girmek için kapılarda yattığı, sabah erkenden kuyruğa girdiği, Samsunspor'un bölge takımı olduğu, hatta Amasya, Tokat, Ordu'dan taraftarların maç günleri Samsun'a aktığı ve şampiyonluğa çok yaklaştığımız bir dönem. İstanbul'da kaldığım dönemde Samsunla hiç bağı olmadığı halde eskiden Samsunsporlu olduğunu söyleyen çok insana rastladım ..

O dönemde Türkiye'nin değişik bölgelerinde de taraftarlarımızın, sevenlerimizin olması ve hatta o sırada Türkiye'nin farklı yerlerinde yaşayan birçok çocuğun ilk tuttuğu takımın Samsunspor olması her zaman gurur duyacağımız şeyler.

timofte

Sevgili Samsunsporlular sizlerle paylaşmak istediğim bir video var 80'lerin Samsunspor'undan.. mov'dan mpg formatına da çevirdim, rapidshare'den indirip kolaylıkla izleyebilirsiniz.

1986-1987 sezonunda Tanju'nun attığı, spikerin deyimiyle "avrupa sahalarında bile ender görülen" bir rövaşata golü.. Golün estetik açıdan güzelliği kadar tribünleri hınca hınç doldurmuş olan taraftarımızın gol sevinci de görülmeye değer.

tüm arkadaşlara indirmelerini tavsiye ederim.

http://rapidshare.de/files/10303759/rovasataTanju.mpg.html

.

jean

abi su insanlara kopek deyip iltifat etme lutfen

south_london

vidyoyu izledim.o tribünler o kadro...

Rentboy

indirdim videoyu.gerçekten çok kaliteli bir gol.ama stadyumun görüntüsü,taraftarlar kopardı beni.tüylerim diken diken!!!

timofte

1986-87 sezonu.. Samsunsporumuz sarı lacivertlilerin cezası nedeniyle
İzmir'de oynanan maçta Fenerbahçe'yi 87.dakikada Tanju'nun attığı golle
1-0 mağlup ediyor, lig liderliğine devam ediyor..

jean

su son fotograf super timofte abiye tesekkurler

tunç güvenoðlu

tımofte yasın kactır bılmıyorum ama bu ızmırde kı fener macı unutulmaz bır mactı bu resmı hatırladım ama galıba hurriyet gazetesınde samsun trıbunlerının önunde takım elele tutuşmus diz çökmüs halde taraftarını selamlarken üstte büyük başlıkla yine onlar kazandılar dıye yazmıştı.zaten o dönem fenerbahçeyi hep yenerdik.

tunç güvenoðlu

evet kardes aynen bu fotograftan bahsetmıstım valla bravo sana

jean

allahim bugunler geri gelecekmi acaba

Clint_Eastwood

80'li yıllar Samsunspor'un unutulmaz zamanlarıdır. O günlere ne zaman geri döneriz bilemiyorum...
Sanırım biz göremeyiz ama belki çocuklarımız belki torunlarımız...

timofte

Alıntı yapılan: "TUNCANO"tımofte yasın kactır bılmıyorum ama bu ızmırde kı fener macı unutulmaz bır mactı bu resmı hatırladım ama galıba hurriyet gazetesınde samsun trıbunlerının önunde takım elele tutuşmus diz çökmüs halde taraftarını selamlarken üstte büyük başlıkla yine onlar kazandılar dıye yazmıştı.zaten o dönem fenerbahçeyi hep yenerdik.

sevgili tuncano ben 27 yaşındayım, o günlerde Çarşamba'nın bir köyünde oturuyorduk, 87 sezonunu hayal meyal de olsa  hatırlıyorum. Televizyondan takip eder, spor programında her hafta "Lider Samsunspor" denilmesinden büyük mutluluk duyardık. Samsun ve ilçelerinde hemen hemen herkesin Samsunsporlu olduğunu hatırlıyorum. Hatta Tokat, Amasya gibi yakın illerde de Samsunspor sevgisi kök salmıştı. Sonradan tanıştığım başka yerlerden, bölgelerden birçok insanın o dönemden dolayı Samsunspor'a sempati beslediğini gördüm. Hatta o dönemde Samsunsporlu olduklarını, kazadan sonra bıraktıklarını söylüyorlardı.

İlçenin köyünde olduğumuz için maçlara gelme şansımız olmıyordu pek ama efsane kadroyu ezbere sayıyordum. Hayatım boyunca ezberimden hiç çıkmayan şeylerdendir.

1.Fatih
2.Jovanovski
3.Zafer
4.Muzaffer
5.Yaşar
6.Rıfat
7.Emin
8.Savaş
9.Orhan
10.Tanju
11.Erol

yönetici