Samsun'a Yeni Stadyum

Başlatan kuzey55, 17 Ocak 2011, 10:54:05

« önceki - sonraki »

jean

Hani 10 una kadar baslicakti calismalar ne bicim temelmis arkadas super lige ciktigimizdan beri temel atilacak

cany

1-10 temmuz temel atılacaktı. suat amcadan ses yok heralde hala

55ertan

Alıntı yapılan: cany - 14 Temmuz 2013, 15:03:08
1-10 temmuz temel atılacaktı. suat amcadan ses yok heralde hala

Belki zemin calismalari ertelemisdir

Samsun stadının yer teslimi 18 Ocak tarihinde yapılıdı. Yer teslimi sonrası zeminle ilgili ufak sorunlar yaşadık. Zemin çalışması yaptık, zemin burada herşeyi etkiliyor.

Cheregi

Zeminle ilgili çalışmalar gerçekten uzun sürebiliyor, bunu Piazza'da gördük ve uzun süren zemin çalışmalarının ardından hızlı bir şekilde bitirdiler. Zemin çalışmaları başladıysa fiilen çalışmalar başlamış demektir, temelin ne zaman atılacağının çokta önemi yok, formalite bir tören. İlk kazma vurulurkende temel atma töreni yapılabiliyor, zemine beton döküldükten sonrada. Temel atma töreni tarihinden çok bundan sonra ödenek sıkıntısı çekilmemesi önemli.

Ahmeti

Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nun temeli 4 Ağustos'ta
atılacak. Temel atma törenine geniş bir katılım
bekleniyor.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10151759756130568&id=9218885567&refid=8&_ft_=qid.5904122504889687697%3Amf_story_key.153691225353796637

jean

ismail

Alıntı yapılan: Ahmeti - 24 Temmuz 2013, 13:18:14
Yeni 19 Mayıs Stadyumu'nun temeli 4 Ağustos'ta
atılacak. Temel atma törenine geniş bir katılım
bekleniyor.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10151759756130568&id=9218885567&refid=8&_ft_=qid.5904122504889687697%3Amf_story_key.153691225353796637

facedeki yorumlara hastayım  :)

mimar55

Cok isterdim bu stadda çalışmayı cok içten söylüyorum bittikten sonra bu stadda terim var demeyi

teksas3455

Nedense hiç heyecanlandırmıyor beni bu stad. Seyirci sayısı kafadan düşecek.
Şehrin göbeğinde, merkeze yürüme 20-30 dakika uzaklıkta stadımız gidiyor, şehir dışına stadımız yapılıyor seviniyoruz.

Bursaya gittim ben. Bursanın şu anki stadından yeni stadyum görünüyor. Adamlar ortalığı ayağa kaldırdı
niye uzağa yapılıyor diye. Sen gel bir de bizimkini gör diyesi geliyor adamın.
Gittiler Trabzonluların içine stad yaptılar.  

Ayberk

valla kusura bakmayın da maça gelecek olan sen ben yine gideriz yani. yoldan gelip geçerken sesi duyup maç mı var diye gelen de gelmesin. çoluk çocuk nasıl gelecek derseniz illaki bi şekil yapılır. nasıl ki şuanda atakumdan gelenler oluyorsa yine geleceklerdir. düşününce ben ilk başlarda düşündüğüm gibi stadın çok uzağa yapıldığını düşünmüyorum, gelişme potansiyeli yüksek bir bölgeye yapıldı bence. bir 30 yıl sonra burası çok değerlendi kalkın gidin demezlerse iyi hatta.(şimdi olduğu gibi) ;) ulaşım sıkıntısı yaşanmayacaksa ve illa ki bu stad taşınacaksa şuanki yer bence mantıklı abiler, en azından şimdilik

teksas3455

Tartışma için biraz geç kaldık ama Canik'in arka taraflarında şu anki stadyuma 5-10 dakika uzaklıkta bir sürü boş arazi vardı oraya yapılabilirdi. Ama olan olmuş. Tabi ki giden her türlü gidecek ama gençleri de düşünmek lazım. Ücretsiz otobüslerin kaldırılması lazım yoksa bilet parası kadar yol parası da vermek zorunda kalacaklar.

cany

ts nin yeni stadıda bizim merkezden terme kadar mesafedeymiş arkadaş dedi. bizim yine iyi, buna da şükür

hacettepeli

stadın yeri iyi ya boşverin. Samsunumuza ne güzel yatırım yapılıyor stad konusunda sevineceğimiz yerde eleştiriyoruz.

Ayberk

Alıntı yapılan: teksas3455 - 26 Temmuz 2013, 03:39:39
Tartışma için biraz geç kaldık ama Canik'in arka taraflarında şu anki stadyuma 5-10 dakika uzaklıkta bir sürü boş arazi vardı oraya yapılabilirdi. Ama olan olmuş. Tabi ki giden her türlü gidecek ama gençleri de düşünmek lazım. Ücretsiz otobüslerin kaldırılması lazım yoksa bilet parası kadar yol parası da vermek zorunda kalacaklar.

yapmayın abi ücretsiz kalkmasa da 1 lira olur 1,5 lira olur. belki çok klişe ama; "cebinde marlboro var, Samsunspor maçına geldim mi 5 lira vermezler" Kaldı ki diyelim altımızda araba gidiyoruz stada, yanda atkılı formalı çocuklar var, durup almaz mıyız? Bence de evet şimdiki yeri gibi asla olamaz, olamayacak da ama ilk başlarda gözümüzde büyüttüğümüz gibi olmayacak.

Ertuğrul Sağlam

Şimdi bize diyorlar raylı sistem stada kadar gidecek o yüzden ulaşım problemi olmayacak buraya kadar tamam. Buradan sonra devreye klasik Türk zihniyeti giriyor, Stad biter ulaşım sorunu başlar baktılar olmayacak raylı sistemin stada ulaşması için çalışmalar başlar stad bittikten 3-5 sene sonra raylı sistem stada ulaşır.
Ne olur bir defa da değişik birşey yapın raylı sistem stad ile başlasın ve bitsin insanlar stad açılışına tranvayla gidebilsin.