2012-2013 sezonu transfer dedikoduları

Başlatan yilmazselcuk55, 16 Haziran 2012, 14:50:02

« önceki - sonraki »

babasamsunlu

"Babam eskiden Sosyalist Parti üyesiydi. Ortodoks bir Marksistti. Her şeyi sisteme bağlamak yerine bana insan olmayı öğretti. Dolayısıyla, Karl Marx'ı babamdan öğrendim. Ve Marx, daha 150 yıl önce, kapitalizmin çelişkilerini görmüş ve paranın dünyaya zarar verdiğini anlamıştı. Para, futbola da zarar veriyor. Ben de konformist bir futbolcu olmak istemiyorum."
Bu sözler; Bursaspor'un üç yıl önce belki de en önemli transferi, İsviçre'nin FC Basel takımından gelen İvan Ergiç'e ait. Futbolcunun önemli özellikleri arasında, paranın egemenliğine karşı çıkması ve Karl Marx'tan etkilendiğini açıkça söylemesi geliyor.
Ergiç, 2007 yılındaki bir röportajda, Juventus ile ilgili olarak şunları söylemişti: "Büyük takımlardaki pek çok futbolcuyu tanıyorum. Benim de Juventus deneyimim olmuştu. İşlerin nasıl dönebildiğini görmüştüm. (...) Juventus, yolsuzluk nedeniyle ikinci lige düşürüldü. Bu beni şaşırtmadı. Bunu öngörmek mümkündü. Futbolun kirli tarafının, o dönemde hastalanmama yol açan nedenlerden biri olabileceğini düşünüyorum. Şu anda hapishanede olan kişilerle doğrudan bağlantılarım vardı. Futbol, acımasız bir sektör. Bense saftım. Olup bitenleri biliyordum, ama bunu hiçbir zaman benimsemedim. (...) Benim açımdan, hilesiz bir şekilde mücadele etmek, başarıdan önemli. Bu, hiçbir zaman terk etmemek istediğim kişisel devrimci düşüncem." Bunları söyleyerek, şu günlerde İtalya ve Türkiye'deki futbol gündemini meşgul eden şike dedikodularına yeni bir ivme kazandırmıştı. Kısaca, kimilerinin hayranlık beslediği kimilerinin ise siyasi görüşünden dolayı sevmediği endüstriyel futbola teslim olmayan bir futbolcu! İVAN ERGİÇ..

cezayir55

mesela istanbul büyükşehir belediyede 1o yabancı var  yabancı kontejanımız boşalırsa edin visca kiralık olarak bizde iyi iş yapabailr

ahmetsefa55

edin visca mı dedi ?

bu sezon arsenal takip ediyomuş diye haberi çıkmıştı.

300 max diyoruz visca diyor adam

samsunluerhan

takıma ofansif orta saha alınması istiyorlar  arkadaslar ama takımın sağ ve sol beki varmı?

sosaka

Samsunspor, Güngören Belediespor'dan forvet oyuncusu Uğur ile bugün Nuri Asan'da sözleşme imzalayacak.

Murat Sandıkçı twitter

teksas3455

Alıntı yapılan: sosaka - 13 Ağustos 2012, 14:57:22
Samsunspor, Güngören Belediespor'dan forvet oyuncusu Uğur ile bugün Nuri Asan'da sözleşme imzalayacak.

Murat Sandıkçı twitter

Takıma hayırlı olsun. Oyuncu hakkında bilgisi olan var mı acaba?

Ollivanders

Mehmet uğur tülümen'i gbb de iken izlemiştim. Bana vasat bir santrafor gibi gelmişti. Hayırlısı olsun.Şartlar bunu gerektiriyor. Yapacak bir şey de yok.

teksas3455

Geçen sene 20 maç oynamış 2 gol atmış. İnşallah bizde faydalı olur ne diyelim.

http://www.mackolik.com/Futbolcu/66/Mehmet-Ugur-Tulumen

sersa

Maç Kategorisi   Toplam Maç     Toplam Gol
Türkiye Kupası      10                  3
TFF 3. Lig              62                 11
Özel Maçlar               3                  0
Bank Asya 1. Lig      99                  14
A2 Ligi              43                  13

teksas3455

Alıntı yapılan: King1965 - 13 Ağustos 2012, 11:59:11

Bu haber doğru demek ki. Bence Uğur'u kadro zenginliği için aldılar. Asıl forvet transferi
bu habere göre Önder olacak herhalde ya da İnşallah öyledir :)

Jnr.Serkan

Adamın ligde attığı gol sayısı maksimum 5 kariyerinde.Bilemedim ne desem.Eğer aldıysak hayırlı olsun

ibrakadabra55

Alıntı yapılan: cezayir55 - 13 Ağustos 2012, 13:49:21
mesela istanbul büyükşehir belediyede 1o yabancı var  yabancı kontejanımız boşalırsa edin visca kiralık olarak bizde iyi iş yapabailr

Kardeş sen bizim takımı Kayserispor felan sandın heralde Ergic'ten giriyorsun Visca'dan çıkıyorsun ama biz yıllık max. 300 veriyoruz :(.

cezayir55

zenkede bize gelmeden önce doğru dürüst gol atamamıştı hadi hayırlısı

özkan

Alıntı yapılan: ibrakadabra55 - 13 Ağustos 2012, 15:25:01
Kardeş sen bizim takımı Kayserispor felan sandın heralde Ergic'ten giriyorsun Visca'dan çıkıyorsun ama biz yıllık max. 300 veriyoruz :(.
Kardeşim ergic 250 bin tl  ;)

babasamsunlu

alın da gelin daa o zaman kardeşim.
Madem o kadar ucuz.
Ergiç bizi uçurur.. :)