32 - Theofanis Gekas

Başlatan ahmetsefa55, 06 Ocak 2012, 21:24:14

« önceki - sonraki »

Theofanis Gekas

isa55

Devamını Antep maçında bekliyorum Gekasss

55_OrHaN_55

gekas=3 fenerbahçe=1. theofanis gekas, guiza'nın 1 sezonda attığı toplam golü 75 dakikaya sığdırdı. adam sürekli attı efendim durduramadık.

(dalyarrock, 02.02.2012 20:33)

yabancı damat theofanis gekas samsun'da ki maçta, canı sıkıldıkça fenerbahçe'ye gol atıyor! sirtakine kurban olduğum. fenerliysen eğer;maça 1-0 önde başlayıp sevinmeye heveslenirsen, gekas diye biri çıkar bursa'dan pardon samsun'dan 3 gol haberi sana getirir.

(dalyarrock, 02.02.2012 20:34)

arkadaş bu adam niye türkiye'ye geldi hadi geldi niye samsunspor'a geldi ya. ilk geldiği günden beri kafamda bu soru dolanıyor. yazdım sanıyordum baktım yazmamışım. bu konu araştır.

itüsözlükte Gekas hakkında yazılan birkaç yazı :)

lucarelli

Alıntı yapılan: Serpico - 03 Mart 2012, 02:10:48
2 golu var Gekas'ın . Aha buraya yazıyorum!

gollerden 1 tanesi antep maçına kaldı

Ollivanders

İnşallah abi. O atamazsa biz atarız!

europe_55

Kralsin Gekas!!!!!  :kanka:  >l<

kalptenþimþek

Gekas'ın Sakıncaları.. bir kardeşimiz hazırlamış :D
Sigara Öldürür Gekas Kötü Yola Düşürür

FaTiH_HaN

Stelea

En iyisi Gekas
[ 05.03.2012 ]

Yunan oyuncu Gekas 9 maçta attığı 8 golle, Süper Lig'in yıldızları Almeida, Alex ve Elmander'i şimdiden solladı. Maç başına 0.88 gol ortalamasıyla oynayan Gekas, forma giydiği 24 maçta ortalama 1.2 gol atan Burak Yılmaz'ın ardından en golcü futbolcu

YILMAZ'LA ÇEKİŞİYOR

Kırmızı- Beyazlıların Yunanlı golcüsü Theofanis Gekas, Antalyaspor maçında penaltıdan fileleri havalandırarak ligdeki gol sayısını 8'e yükseltti. Gekas, Süper Lig'in gol krallığı sıralamasında 13. basamakta yer alırken, maç başına gol ortalamasıyla da birçok önemli yıldızı geride bıraktı. Oynadığı 9 maçta 8 gole imza atan Gekas maç başına 0.88 gol ortalamasıyla oynuyor. Gekas, bu istatistiğiyle Trabzonspor'un maç başına 1.2 gol atan 29 gollü oyuncusu Burak Yılmaz'ın ardından ise ikinci sırada yer alıyor.

FENER'E 3, ORDU'YA 2 GOL

Spor Toto Süper Lig'de Beşiktaş'ın Portekizli golcüsü Almeida 18 maçta 8 (0.44), Fenerbahçe'nin Brezilyalı oyuncusu Alex De Souza 26 maçta 11 (0.42), Galatasaray'ın golcüsü Johan Elmander 26 maçta 11 (0.42), İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu Webo ise 24 maçta 11 (0.45) gol atarak maç başına gol sıralamasında Gekas'ın gerisinde kaldı. Kırmızı- Beyazlı taraftarların da sevgilisi haline dönen Gekas, ligde oynadığı maçlarda sadece Trabzonspor'a gol atamazken, Ordu (2), İstanbul Bld. (Fenerbahçe (3), Eskişehir ve Antalyaspor ağlarını sarstı.

Gekas'ın gölgesindeler

Maç başına 0.88 gol ortalamasıyla oynayan Gekas, Beşiktaşlı Almeida, Fenerbahçeli Alex ve Galatasaraylı Elmander'i geride bıraktı.

http://habergazetesi.com.tr/haberdetay.php?katID=1&id=85743

Kaya

Yunan Gekas'tan, Türkiye yorumları..

5 yıl aradan sonra yeniden yükseldiği Süper Lig'de sezon başından bu yana başarılı bir grafik çizemeyen Samsunspor'un sezonun ikinci yarısında ligin alt sıralarından kurtulmak için transfer ettiği Yunanlı golcü futbolcu Theofanis Gekas, verdiği karardan çok memnun olduğunu söyleyerek, gördüğü ilgiden dolayı memnun olduğunu söyledi.

Türkiye'ye gelirken herhangi bir endişesi olmadığını söyleyen Theofanis Gekas, "Samsun'a gelmem son derece normal bir süreçti. Oturduk, konuştuk, anlaştık. Herhangi bir endişem yoktu, sadece bende merak ediyordum nasıl olacak diye. Ama endişe edecek bir durum yoktu benim için. Türk taraftarlarını milli maçlardan biliyorum. Samsun'da henüz çok yeniyim. Birkaç maç oldu, ama seyircinin tribünleri doldurduğunu gördüm. Aşırı destek veriyorlar takımlarına, Samsunspor'u çok seviyorlar" dedi.

Samsunspor'a transfer olmadan önce kulüple ilgili bilgisinin olup olmadığı sorusuna cevap veren Theofanis Gekas, "Balkan Kupası şampiyonluğunu biliyordum. Onun dışında bu sezen lige yeni çıktığını ve puan olarak altlarda olduğunu biliyordum. Ancak benim için en iyi seçim yaptığımı düşünüyorum ve burada kafam çok rahat" diye konuştu.

İlk lig maçını Trabzonspor'a karşı deplasmanda oynayan Gekas, "Trabzonspor maçı bizim için derbiydi. Ben Yunanistan'da da buna benzer atmosferleri çok yaşadım. Hayatım boyunca çok derbi oynadım, orada da o akşam derbi havası vardı. Ancak biz istediğimiz oyunu tutturamadık, kötü bir sonuç aldık. Orada bulunan taraftarlarımız için en kötü 1 puan almak isterdik. Çünkü oldukça kalabalık gelmişler ve bir hediyeyi hak etmişlerdi ama olmadı" şeklinde konuştu.

Gekas; Samsunspor'un ligde kalıp kalmayacağı konusundaki soruya şu şekilde cevap verdi: "Golleri takım olarak atmamız gerekiyor. Benim futbol anlayışımda golü atandan çok attıranlar önemli. Sadece benim gol atmam ligde kalmamız için yeterli değil, takım olmalıyız. Birlikte yapabiliriz bunu. Benim görüşüme göre ben gol atmayayım ama takımımız kazansın, buna razıyım ben. Şuan kafamdaki tek hedef takımın ligde kalması. Önceliğimiz bu, bunu gerçekleştirdikten sonra neler olacağını bilemem. Ama verdiğim karardan ve Samsun'da bulunmaktan dolayı çok memnunum. İnsanların bana yaklaşımı çok iyi. Gerçekten ilgililer. Türkiye'deki ilk Yunanlı oyuncuyum ama bire bir görüştüğüm arkadaşlarıma da söylüyorum, basına da söylüyorum, Yunan futbolcular Türkiye'ye gelsinler."

Futbolcu olmadan önce güreşçi olduğunu belirten Gekas, Samsun hakkında da şu ifadeleri kullandı: "Şampiyonluklarım bile var güreşte. Benim futboluma katkısı olduğunu düşünüyorum. Fiziki rakiplerle boğuşurken güreş yapmış olmamın faydalarını gördüğümü hissediyorum. Samsun çok sakin bir şehir, huzurlu ve güzel. Beğendim Samsun'u. Samsun pidesini yedim. Açık ve yumurtalı olanı beğendim, güzeldi gerçekten."

Yunan milli takımının santrfor oyuncusu olan ve Yunanistan'ın dışında Almanya'da da gol krallığı yaşayan Gekas eşi ve çocuklarının Yunanistan'da bulunduğunu belirterek, "İkizlerimi çok seviyorum ve özledim onları" dedi.

babasamsunlu

Bursa maçında misafirlerimizi deplasman tribününe getirdiğimde bir minibüs dolusu Samsunspor formalı çocuk haykırıyordu.
Efsane efsane ne efsanesi ... bordo mavisi diye..
"La ne oldu " dedim, hepsi bir ağızdan "trabzona koyduk abi" dediler.
İşte bu daha 14 yaşında bile olmayan gençlerden bir kaç tanesini profesyonel takıma çıkarırsak eğer o maçların havası bambaşka olur tekrar.
Gekas baba bile bunu hissetmiş.Ama o gün sahada ruhsuzlar ordusu farkedememişti.

Armasının,formasının,taratarının değerini anlayabilen gençleri yetiştiren alt yapı hocalarımız olmalı.
Ki ben U14 takımının hocası kimse tebrik ediyorum.
O havayı vermiş çocuklara.
İnşallah bir kaçtanesi başarılı olur Samsunsporumuza faydalı olur.

cgr

8) 8)
Nokta transferler!
Spor Toto Süper Ligin 29. haftası geride kalırken, ara transferde umut bağlanan bir çok isim bekleneni veremezken, bazı futbolcular ise şimdiden lige damgasını vurdu.

Daha yarım sezonu tamamlamadan, istatistik olarak fark yaratan bu isimler takımlarının üst sıralara tırmanmasını ya da liderliği perçinlemesini sağladılar.

Ligde fark yaratan isimlerin başında gelen ilk isim kuşkusuz, Samsunspor'un, Almanya'nın Eintracht Frankfurt takımından transfer ettiği Yunan futbolcu attığı gollerle bir anda Türk futbolunun ilgi odağı oldu Samsunspor formasıyla çıktığı 9 maçta 8 gol ve bir asist yapan Gekas, farkını ortaya koyduğu gibi, Samsunspor'un daha fazla gol atan bir takım olmasını da sağladı.

Kaynak : ligtv.com.tr

HoliganSamSunLu

gekas antep maçında yaz golleri koçum

Jnr.Serkan

Aramızda yunanca bilen birisi vardı galiba twitter'da gekasla ilgili birşeye rastladım ama çözemedim
http://www.sportsmen.gr/gekas-elate-stin-turkey/   

FaTiH_HaN

Alıntı yapılan: Jnr.Serkan - 07 Mart 2012, 14:22:17
Aramızda yunanca bilen birisi vardı galiba twitter'da gekasla ilgili birşeye rastladım ama çözemedim
http://www.sportsmen.gr/gekas-elate-stin-turkey/    

YUNANLILAR TÜRKİYE'YE GELİP.

Koşulları memnun Türkiye , aynı zamanda nasıl komşu tedavisinde dedi Fanis Gekas . Nitekim, Yunan forvet ve oyun gitmek için ülkemize gelen diğer oyuncuları çağırdı Türkiye'de .

Türk medyasında bir röportajda, şunları söyledi:

"Benim için Samsun'a gelmek için süreç çok normaldi. Biz oyuncular ile masaya oturdu ve ekibi kabul etti. Ben sadece benim için yeni bir tecrübe, merak ediyorum nasıl bir kaygım vardı. Ben Türk milli takımının oyun takipçileri ne kadar sıcak önceden biliyordu. Ama bizim evde oynanan oyun bizi inanılmaz Samsounspor destekleyen hayranları ile standları doldurdu. Onlar da takımı seviyorum. Ben en iyi seçim yaptığımı düşünüyorum ve ben şehir ve takım çok rahat hissediyorum. "

Gekas Trabzonspor merkezi (15/1) derbi Samsounspor Karadeniz'de yaptığı ilk yaptı: "Ben sıcak ortamlarda Yunan derbisinde deneyimi vardı. Bu Trabzon'da aynıydı. Biz 4-0 kaybetti ve puan almak istiyordu hayranları hayal kırıklığına uğratmak. Biz hediye hak etmiyorum. "

(S.s uzakta kurtuluşu ile 29 sayı ve beş puanla 16. olan) kategorisinde kalmaya Samsounspor çaba ilgili olarak, Gekas dedi: "Bu, kolektif bir çaba olmalıdır. Değil sadece kendi hedefleri ikamet hedefe ulaşmak için. Birlikte elde edebilirsiniz.

Hadi kazanan takım ve bizi çok puan etmeyelim. Ekibi kurtarmak için nasıl Sadece ne kafamda var. Dünya çok güzel beni tedavi ve reel faiz olarak gösteriyor. Türkiye'de ilk Yunan öyleyim, ama arkadaşlarla buluşmak ve Yunan basınına konuştuğunda, Türkiye'ye gelmelerini söyle. "

Google amcadan çevirdim  :)