32 - Theofanis Gekas

Başlatan ahmetsefa55, 06 Ocak 2012, 21:24:14

« önceki - sonraki »

emre

evet o da aklıma geldi,öyle de anlaşılabiliyor ama bence o kadar da değil,iyi niyetle yazılmış ve Samsun'un hassasiyeti vurgulanıyor bence.Bence ters yorumlayacağımız bir durum yok.

kalptenþimþek

sadece yazı için söylemedim..Son zamanlarda bu konu fazla gereksiz malzeme edildi..Atatürk'ün şehri Samsun'da Yunan, Sırp, Bulgar, Ermeni, Rus hepsi gönül rahatlığıyla yaşar..hem de İstanbul'da, İzmir'de, Kayseri'de  yaşayabileceklerinden çok daha rahat yaşar..

twitter

şöyle bir t-shirt yakışır gekas'a

hatta ben yaptırıp deneyebilirim fakat resimleri ayarlamak gerekiyor ilkten

emre

Alıntı yapılan: kalptenşimşek - 04 Şubat 2012, 16:09:41
sadece yazı için söylemedim..Son zamanlarda bu konu fazla gereksiz malzeme edildi..Atatürk'ün şehri Samsun'da Yunan, Sırp, Bulgar, Ermeni, Rus hepsi gönül rahatlığıyla yaşar..hem de İstanbul'da, İzmir'de, Kayseri'de  yaşayabileceklerinden çok daha rahat yaşar..

evet abi medyaya böyle şeyler lazım yokluyorlar ama hem Gekas hem de yönetim bu zamana kadar bu oyuna düşmediler.Çünkü ne söylesen her yöne çekilebilecek hassas bir konu.

kuzey55

cenk tosunla gekası karşılaştırmakta bizim basının yapacağı bir iş zaten.adamın yaşı kaç olmuş profesyonel ve adam kendini kanıtlamış tam bir golcü cenk kim Allah aşkına?

ngonge

Alıntı yapılan: kuzey55 - 04 Şubat 2012, 16:46:39
cenk tosunla gekası karşılaştırmakta bizim basının yapacağı bir iş zaten.adamın yaşı kaç olmuş profesyonel ve adam kendini kanıtlamış tam bir golcü cenk kim Allah aşkına?

İkincisi ligin en fit takımlarından biriyiz, istatistiklerde en çok koşan takımların başındayız.
Şu anda da Mesut Hoca'nın ekibinde 2 alman kondisyoner var. Yazmadan önce biraz araştırsalar komik duruma düşmeyecekler ama işte.

Sercan

Alıntı yapılan: ngonge - 04 Şubat 2012, 17:09:31
İkincisi ligin en fit takımlarından biriyiz, istatistiklerde en çok koşan takımların başındayız.
Şu anda da Mesut Hoca'nın ekibinde 2 alman kondisyoner var. Yazmadan önce biraz araştırsalar komik duruma düşmeyecekler ama işte.

Aynen abi benimde aklıma o gelmişti, eğer Gekas İstanbul takımlarından birisine transfer olsaydı neler konuşurlardu kim bilir?

Sol Açık

Mehmet Demirkol'un yazılarını ve yorumlarını çok beğenirim, ülkenin en önemli futbol yorumcusu olduğunu düşünürüm. Ama bu maçla ilgili yorumu çok anlamsız olmuştu. Genelde Mehmet Demirkol, maçta yaşanan bir durumu alır ve genelleştirir, bu şekilde bir maçtan genel olarak futbola dair anlam çıkartıp ufuk açar. Ama bu maçtaki olmamış, becerememiş, basit kaçmış.

Bazı örnekler genellenemez, istisnadır. Gekas pek çok açıdan özel ve önemli. Yunanlı olması, kim ne derse desin özel. Benim Yunanlı arkadaşlarım var, evimde kaldılar, ben Yunanistan'a gittim vs. Çok sevdiğim insanlar ve özeller, çünkü Yunanlılar. Hiçbir yabancıya (özellikle de Avrupalıya) benzemiyorlar, neredeyse bizi bize yabancı hissettirecek kadar "bizden"ler. Bizlere öğretilenlerle çelişiyorlar, ondan dolayı özeller.

Gekas'ın Samsun'a gelmesi duruma daha da bir özel yan katıyor. Çünkü Samsun'un Türkiye için özgünlüğü Atatürk'ten geliyor.

Herneyse, ben Gekas-Yunanlılık-Samsun-Atatürk zincirinden (içine Sirtakiyi, dostluğu ve adamlığı eklediğimizde) hiç rahatsız olmuyorum, hatta hoşuma gidiyor. Mehmet Demirkol'un ise yorumunu tembel işi buldum, Gekas örneği özel ve genelleştirilemez, kendi içinde incelenmeli...  ;)

Sercan

Yunanistan'a halk oyunları vasıtasıyla gidip, iki haftaya yakın kalmıştık. Tipleri, hareketleri, şakalaşmaları, sinirlenmeleri, misafirperverlikleri kısacası her şeyleri (sadece boyunlarındaki haçlar hariç) bizimle kesinlikle aynı. En ufak zorluk çekmemiştik, sanki onların akrabaları imişiz gibi ağırladılar bizleri,hatta Türkiye'ye dönerken onlarda, bizde ağlamıştık. Bende Gekas-Türk-Yunan üçlüsünün sürekli kötü olaylarla gündeme getirilmesine iyice gıcık oldum.

Burak

Yukarıda ki yorumlara katılmamak mümkün değil ben gidip görmedim ama hikayeleri çok izledik dinledik okuduk Ramazan Bayramlarında Rumların Müslümanları ziyaret etmesi Müslümanların Paskalya Noel gibi bayramlarda karşılıklı olarak iyiniyet göstermesi özellikle adalarda dostluk içinde yaşadıkları yıllarca anlatılırdı .Düğünlerini gösteriyor Tv'lerde konsept aynı oyunlar melodiler. Uzo-Rakı , Baklava , Dolma Sercan'ın dediği gibi din hariç herşeyimiz aynı bence Gekas Türk-Yunan dostluğu için bir iyilik elçisi olarak kullanılabilir

Ayberk

işin ilginç yanı son 5-6 senedir Ege'de "it dalaşı" haberi bile duymaz olduk, Yunanistan kendi derdine düşmüşken, tarihin derinliklerinden çıkarıp da ortaya sanki kanlı bıçaklıymışız gibi sürülmesinin ne alemi var? Bunu yapan da özellikle bizim Türk basını. İlk Yunan futbolcu olabilir de, burada da kabahat yine bizde. Yetenekli futbolcuları vardı, burnumuzun dibinde hem de. Yaşam tarzı yemekler iklim vs bu kadar benzerken ben olsam gidip Afrika'dan almam yani futbolcuyu ;) Bulgaristan-Yunanistan'a falan bakarım önce. ;)

saim55

99 depreminden beri düzelmekte olan ilişkiler bu günlerde zirvede desek yeridir. Tarih boyunca hiç bundan daha iyi olmamıştı ilişkiler. Gekas da çok iyi bir dönemde bize geldi ve bu ilişkilerin iyiye gitme noktasında çok olumlu şeyler gerçekleştirdi.
Yukarıda arkadaşlarımızın da söylediği gibi din hariç her şeyimiz aynı. Artık biz de farklı düşünüyoruz. Bizler için Yunan "öcü" değil. Bizden biri.

samuray

ah ah petkoya bu kadar sabretmeseydik gekası sezon başında alsaydık şim küme düşmemeyi değil ilk sekiz hesapların yapıyor olacaktık 15 16 golü bulur gekas ama önemli olan kümede kalmamız

Burak

oguz_5528