32 - Theofanis Gekas

Başlatan ahmetsefa55, 06 Ocak 2012, 21:24:14

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Adam kral...
Tavrı, tarzı, hareketleri...
Tribünden onu izlemek bir keyif.
Büyük futbolcu.

fanatik samsunsporlu

inşallah futbolcularımızı düzene sokacak gekas

FaTiH_HaN

Daha düne kadar çelidzeyi, savaşı izliyorduk 19 Mayısta şimdi ise dünya çapında bir golcüyü izliyoruz, hep sıkıntılı dönemler yaşıyoruz ama geçmişe dönüp baktığımızda hep yükselmişiz, eski günlerimize dönmemiz yakındır, bu sene ligde kaldığımız taktirde ben seneye çok çok iyi olacağımızı düşünüyorum. Ahh keşke sezon başında getirebilseydik Gekası..

babasamsunlu

sezon başında gelse gençler ile puan puana olurduk ;)

samsunluhakan

2.yarı en az 10 golü var gekasın tabi ekingo gibi yapmazlarsa bomboş adam gerine kaleye vurmak gibi

fanatik samsunsporlu

gekas sen kurtaracaksın bizi.bağır çağır pas iste gerekirse tokatla ekighoyu

Turuncu

Gekas: Daha çok Yunan Türkiye'ye gelmeli

Samsunspor ara transfer döneminde kadrosuna kattığı Theofanis Gekas Türkiye, yeni takımı Samsunspor ve Süper Lig'le ilgili çok özel açıklamalar yaptı. Gekas, "Yunan futbolcuların Türkiye'de oynaması için bir öncü olmayı umuyorum" dedi.

Ara transfer döneminde Samsunspor'la anlaşan Yunanistan futbolunun yetiştirdiği en önemli forvetlerden biri olan Theofanis Gekas, Eleuftheros Typos'tan Tasos Tsolkas'la çok özel bir röportaj yaptı.

Türkiye futbolu, Süper Lig ve Samsunspor'la ilgili çok özel sözler sarfeden yıldız oyuncunun röportajının tamamı Türkiye'de ilk kez Eurosport.com Türkiye'de!

- Türkiye'de oynayan ilk Yunan futbolcu olmaktan dolayı kendini nasıl hissediyorsun?
Bu durumdan gurur duyuyorum. Türkiye'ye ayağımı bastığım ilk andan itibaren herkes tarafından kucaklandım. Bu, daha önce hiç deneyimlemediğim bir duygu. Daha önceki tecbrübelerimden tamamen farklı.

- Sonuçta insan olarak birçok benzer yönümüz var değil mi?
Açıkçası bunlar çok önemli benzerlikler. Tahmin ettiğimden daha fazla. Mesela hemen hemen aynı yemeklere sahibiz. Buraya geldiğim günden bu yana Yunanistan'da yediklerimle hemen hemen aynı şeyleri yiyorum. Asla arada bir fark görmüyorum. Ayrıca aynı kültüre, aynı düşünce yapısına ve çoğu olaya karşı aynı yaklaşıma sahibiz. Bir diğer örnek de müzik. O da hemen hemen aynı. Sadece sözleri farklı.

- Yaşadığın şehir nasıl bir yer?
Samsun nispeten küçük bir şehir. Yaklaşık beşyüz bin nüfusu var. Mesela İzmir beş milyonluk bir nüfusa sahip. Gerilimsiz, yorucu olmayan, sessiz bir şehir. Burada fakirlik de var ancak insanlar zorluklarla başa çıkmayı öğrenmiş. Genel olarak, Türkiye'nin gelişme gösteren ekonomisiyle birlikte sadece Avrupa'nın değil, dünyanın en önemli güçlerinden biri olduğunu düşünüyorum.

- Türk insanı hakkında ne düşünüyorsun. Seni nasıl karşıladılar?
Türkiye gibi bir ülkeden bahsedince, benim için çok tuhaf olduğunu söyleyebilirim. Sokakta yürürken beni durdurup imza istemeleri hiç de alışık olmadığım bir durum. Benzer şeyler Yunanistan ve Almanya'da da oluyordu fakat Türkiye'deki durum çok başka. Bu benim için çok önemli. Türkiye'deki insanlar tarafından kabul görmek benim için çok önemli. Bu durum benim buraya adapte olmama katkı sağladı. İnanıyorum ki her şey çok daha iyi olacak.

- Ligin seviyesi nasıl? Rekabet var mı?
İngiltere, Almanya veya İspanya seviyesinde değil. Fakat bu, kesinlikle kötü bir lig anlamına gelmiyor. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe çok büyük isim yapmışlar çok güçlüler. Diğer yanda ise, onlarla mücadele etmeye çalışan daha küçük kulüpler var. Burada beni en çok etkileyen şey, takımların çok parası olması. Bunu yaptıkları transferlerden de görebilirsiniz. Seviye iyi. Küçük bir takım fark yaratıp sürpriz sonuçlar alabiliyor.

- Takımının durumu nasıl?
Puan olarak rahat bir yerde değiliz ancak takımdaki hava iyi. Özellikle son iki sonuçtan sonra takım içindeki hava daha da iyi duruma geldi. Aynı hedef için mücadele ettiğimiz Orduspor karşısındaki zaferimiz ve Manisaspor'a karşı aldığımız beraberlik iyi sonuçlardı. Oynadığımız oyunu iyi buluyoruz. Ligde kalmak için şansımız olduğunu düşünüyorum. Çok dikkatli olmamız gerek.

- Stadyumdaki atmosfer nasıl?
Stadyum biraz küçük. Yaklaşık 20 bin kişilik. Fakat takımın ihtiyacını karşılıyor. Maçlara ortalama 10-15 bin kişi geliyor. Tam olarak dolmamasına rağmen güzel bir atmosfere sahip. Samsunspor Türkiye'nin en büyük kulübü değil ancak deneyim için uygun bir yer.

- Her şey iyi gider ve ligde kalırsanız ne yapmayı düşünüyorsun?
Geride kalan günlerde iyi zaman geçirdim. Takım beni isterse kalacağıma inanıyorum. Samsunspor'da kiralık değilim. Yaza kadar sözleşme imzaladım. Sezon bitince geleceğim hakkında konuşacağız. Özellikle ligde kalırsak, yeni bir arayış içine girmem için bir sebep kalmaz. Genel olarak Türkiye'de bir problem yaşamıyorum.

- Daha önce Türkiye'den başka takımlardan teklif almış mıydın?
Tabii ki. Üç yıl önce Galatasaray'dan teklif almıştım ancak bu transfer gerçekleşmemişti. Sadece Galatasaray değil. En son olarak Trabzonspor, Bursaspor ve Eskişehirspor tarafından istendim. O zamanki teknik direktörleri Michael Skibbe beni Almanya'dan tanıyordu.

- Yunan futbolcuların Türkiye'de oynamalarını tavsiye ediyor musun?
Açıkça evet. Daha önce söyledim, yine söyleyeceğim. Başka Yunan futbolcuların Türkiye'de oynaması için bir öncü olmayı umuyorum. Buraya gelmek benim için bir mutluluk ve başkaları da bunu keşfetmeli. Burada her şey iyi gidiyor.

- Yunanistan'a dönmeyi düşünüyor musun? Yunan takımlarından hiç teklif aldın mı?
Açıkçası bunu düşünüyorum ve bu konuda iyimserim. Fakat bu durum tekliflere bağlı. Şu ana kadar Yunanistan'a dönmem için resmi bir teklif almadım. Sadece Panathinaikos'un bir ilgisi vardı. Fakat bu sadece bir ilgiydi ve daha ileri gitmedi. Kişisel olarak kariyerimi Larissa'da tamamlamak istiyorum. Bir teklif gelse de gelmese de sorun değil. Şu an Türkiye'deyim. Daha sonra Rusya veya Katar'da da oynayabilirim. Benim için problem değil.

- Başka bir ülkede yaşıyorsun fakat Yunanistan'daki ekonomik krizden haberdarsın. Türkiye'de bu duruma ne diyorlar?
Yunanistan'da neler olduğunu ve ekonomik krizin nelere yol açtığını çok iyi anlıyorlar. Daha önce de söylediğim gibi, insan olarak birbirimize çok benziyoruz. Neler olduğunu Türkler çok iyi biliyor çünkü birkaç yıl önce bir benzerini de onlar yaşamış. Fakat şimdi ayaklarının üzerinde daha iyi duruyorlar. Şu anda Türkiye'de bir kriz dönemi olduğunu söyleyemeyiz. Her ülkede olduğu gibi zenginler ve fakirler var ancak bir kriz yok.

- Senden Yunanistan Milli Takımı hakkında bir yorum istiyorum. Bu seneki Avrupa Şampiyonası, Euro 2008 ve Dünya Kupası'nın ardından, Yunanistan'ın katılacağı üst üste üçüncü büyük turnuva. Ne düşünüyorsun?
İlk hedef Avrupa Şampiyonası'na katılabilmekti. Bu hedefin ardından baraj maçı oynamadan, maceraya girmeden, grubu ilk sırada tamamlayarak şampiyonayı katılma hakkı kazanmayı hedefledik. Bu kez hedef sadece katılmak değil. Grubu en rahat şekilde geçmek ve en azından çeyrek finale kalmak istiyoruz. Buna ulaşabilecek bir takımımız var ve bence başaracağız.

- Yunanistan Milli Takımı'nın başarısının sırrı takımdaki iyi ortam diyebilir miyiz?
Takımdaki hava mükemmel. Her şey harika. Bu, aynı zamanda bizi yeni başarılar için motive eden bir etken.

http://tr.eurosport.com/futbol/spor-toto-super-lig/2011-2012/gekas-la-cok-ozel_sto3128878/story.shtml

berusa55

Adamsin Gekas... Yine canla basla gayret ettin cirpindin durdun takimi oynatabilmek icin. Golunu de yazdin. Umarim ruh sagligini korursun.

GökhanÇağlar

çok top ezdin ama golünü de yazdın.

samuray

ya bu adama yarım pas atsalar golyapacak ama nerde bizde o beyinsizler ama herşeye ramen yine attı golünü kedi olalı bi fare tutan dominguezin asistiylel

fanatik samsunsporlu

golünü attın ama bugün çok ta kaçırdın.istekli olman yeter

cany

Elinden geleni yapıyo adam helal valla.bugün bi kaç pozisyon kaçırdı ama her atakta gol atacak diye bi şey yok

AllydeenleaR

kaç senedir futbol oynayan adamlara maç içinde pozisyon öğretiyo daha ne denir ki

samet_55

saha içinde antrenör gibi .çokt gayretli istekli.ama hep tek başına..ilk gölümüzden sonra topu santraya kadar getirip oyun hemen başlatmak istemesi..vs vs adamsın gekas

Kaya

Ülkemizde genelde,kazanan takım taraftarları tarafından tribüne çağırılır.Kaybedildiğinde futbolcular koşarak sahayı terk eder..Gekas taraftarın çektiği cefayı anlamış olacak ki maçtan sonra takımı toplayıp seyirciyi alkışlattı..Teşekkürler Gekas  >l<  >l<