Yurtiçi veya Yurtdışı Turistik Gezi Yerleri ; Tavsiyeleriniz, Anılarınız

Başlatan ahmetsefa55, 10 Haziran 2011, 14:54:41

« önceki - sonraki »

CurvaSs

muhalif kardeşim, barcelona'ya gittin veya gideceksin galiba. benden nacizane tavsiye, istek, dilek, arzu, ne dersen de ama "la sagrada familia" katedraline gitmelisin. gitmezsen çok şey kaybedersin. hee gittiysen, geldiğinde konuşalım. :D

celebi

ahmetsefa55

Alıntı yapılan: CurvaSs - 17 Ağustos 2011, 17:26:57
muhalif kardeşim, barcelona'ya gittin veya gideceksin galiba. benden nacizane tavsiye, istek, dilek, arzu, ne dersen de ama "la sagrada familia" katedraline gitmelisin. gitmezsen çok şey kaybedersin. hee gittiysen, geldiğinde konuşalım. :D
gereken yapildi kardesim raad ol  ;)

Burak

Nasreddin Hoca : 12 .YY.

"Çevreden bir grup insan, Nasreddin Hoca'yı çevirip 'Hocam size bir sorumuz var' demişler: "Hocam, dünyanın ortası neresi?''... Hoca, beş on adım ilerlemiş, bastonunu yere saplamış. "Dünyanın ortası burasıdır'' demiş. Şaşkın şaşkın bakan kişiler, "Nasıl olur Hocam'' demişler. Hoca da "İnanmazsanız ölçün...'' diye cevap vermiş.

Türk Patent Enstitüsü, derneğin başvurusu üzerine Markaların Korunması Hakkında 556 Sayılı Kanun Hükmündeki Kararname'ye göre, "Dünyanın Ortası Akşehir'' şeklinde tescil belgesi verdi. (:

ahmetsefa55

fotolarla detaylı bır calısma yapacam bu konu hakkında.
bosuna acılmadı bu baslık  :D

Burak

Stoper

Birçok defa gittiğim,sevilesi,gezilesi şehir.
Şehzadeler şehri Amasya.

emre__ss

Kudüs'e gidin imkanınız olursa renkdaşlar gerçekten güzel yerler o topraklar hep beygamberlerin kabirleriyle dolu hz musa,hz ibrahim,hz yakup ve sayamadığım bir dünya mübarek insan hepsinin kabri var.Ancak oraya gittiğimde beni en çok etkileyen olay el-halil(sürekli olayların ve patlamaların olduğu yer) kentinde hz ibrahim'in ve hz ismail di yanılmıyorsam bu mübarek insanların kabrini içinde olduğu camiyi kansız yahudiler bombalamışlar ve o caminin yarısını sinagog yapmışlar biz akşam namazını kılarken orada namussuzlar tepine tepine şarkılar söylediler o adamlar o sığınmacılar bir dünya adamdı ve camide neredeyse bizden başka hiç kimse yoktu.artık Filistin halkı biraz o baskıyı kabullenmiş orada maalesef biz bunu gördük yani burada mavi marmara falan gemiler gidiyor ama orada bir kesimin işgal falan umurunda değil hayatlarından memnunlar.birde misal mescid-i aksa gibi mübarek bir mekanın namazlarda tıklım tıklım olması lazım ama maalesef HİÇ DE ÖYLE DEĞİL. Ancak birde namazdan çıkarken yaşlı bir amcanın Türk olduğumuzu öğrenince "siz osmanlı torunlarısınız halimizi görüyorsunuz bizi siz kurtaracaksınız"demesi hepimizi duygulandırmaya yetmişti.sonuç olarak güzel yerler.

BigBadMama5552

Çarşamba günü günübirlik Gaziantep'e gidiyorum. Yani sabah gidip akşam döneceğim. Gaziantep'te neresi gezilir, ne yenir ne içilir, nasıl vakit geçirilir? Bilen varsa mutlu olurum.  :)

CurvaSs

Alıntı yapılan: BigBadMama5552 - 07 Nisan 2012, 12:16:51
Çarşamba günü günübirlik Gaziantep'e gidiyorum. Yani sabah gidip akşam döneceğim. Gaziantep'te neresi gezilir, ne yenir ne içilir, nasıl vakit geçirilir? Bilen varsa mutlu olurum.  :)

sercan nickli arkadaşımız antep'te okuyor, görürse birkaç öneride bulunur diye düşünüyorum.

silopilimuhsin

lato

Muğla- Akyaka güzel yerdir. Hem deniz hem yeşillik, piknik alanı hoş yerler. Muğla'da Bodrum, Marmaris'e göre çok daha hoşuma giden bir yerdir. Konaklama olarak çok fazla apart var. Maliyet açısından da uygundur. Ayrıca Muğla merkezden dolmuş otobüs kalkıyor. Yaklaşık 25-30 dakikalık mesafe.
İzmir-Çeşme: 4 sene İzmir'de okudum ama nedense İzmir'i hiç sevemedim. Tek sevdiğim yer Çeşme'dir heralde. Yüzmek isteyen için Foça ve Urla'ya göre bin basar bence. Ayrıca rüzgarlı havası sayesinde sıcak adamı bunaltmıyor. Çeşme-Ilıca plajı çok hoş. Bana hep Atakum'u andırıyordu ama denizi çok daha temiz tabi :evet:

brigand

Muğla merkezden Bodrum 1 - 1,5 saat arası sürer otobüs dolmuşlarla. Bir de Ilıca plajı bence çok kötü be hacı : ( 
Çeşme'de denize sadece Aya Yorgi' de girilir. Ki orası da eksiksiz deniz : )

Burak

Alıntı yapılan: lato - 15 Temmuz 2013, 04:14:52
Muğla- Akyaka güzel yerdir. Hem deniz hem yeşillik, piknik alanı hoş yerler. Muğla'da Bodrum, Marmaris'e göre çok daha hoşuma giden bir yerdir. Konaklama olarak çok fazla apart var. Maliyet açısından da uygundur. Ayrıca Muğla merkezden dolmuş otobüs kalkıyor. Yaklaşık 25-30 dakikalık mesafe.
İzmir-Çeşme: 4 sene İzmir'de okudum ama nedense İzmir'i hiç sevemedim. Tek sevdiğim yer Çeşme'dir heralde. Yüzmek isteyen için Foça ve Urla'ya göre bin basar bence. Ayrıca rüzgarlı havası sayesinde sıcak adamı bunaltmıyor. Çeşme-Ilıca plajı çok hoş. Bana hep Atakum'u andırıyordu ama denizi çok daha temiz tabi :evet:

5 sene Muğla'da yaşadım 1 senede gidip geldim o akyaka da hiç gitmesem belki 200 gün geçirmişimdir halada her sene tatilde bir gün ayrırım brigandi de iyi bilir oraları söylediğin yerlerden daha yeni geldim :)  Eğer Bodrum'a giderseniz yarım veya tam pansiyon biryer seçin derim ben dışarıda yemek çok pahalıdır ayrıca Muğla - Bodrum arası brigand 'ın dediği gibi özel araçla bile 1 saat 15 dakika sürüyorki Muğla'daki yarım otobüslerle en az 2 saat çünkü Ege bölgesinin coğrafyası nedeniyle yollar çok virajlı. Eğer denizi seviyorsanız Bodrum eğlenmeyi seviyorsanız Marmaris barlar sokağına derim .  Ama tatilimin büyük kısmını geçirdiğim Fethiye'de çok fazla organizasyon var ve yemekler Samsundakilerle aynı fiyat Fethiye Merkez normal bir şehir görünümüde ve 90.000 nüfusuyla Muğla'nın en büyük ilçesi ve Muğla'dan da büyük :) . En meşhuru tabii Ölüdeniz Yamaç paraşütü (165-180 tl) daha sonra Jeep Safari gelirki Fethiye'nin en meşhur organizasyonudur(40-45 tl yemekli).Dalyan turuna çıkıp Caretta Carettaları görebilir Mavi Yengeç yiyebilirsiniz , Göcek 12 adalar turu (30-35 tl yemekli) , Ölüdeniz tekne turu , At safari , Atv safari  vs.vs hemde konaklama diğer muadillerine gröe çok ucuz oda kahvaltılı 75 tl 'ye iki kişi kaldık daha ucuzları kesinlikle vardır ama gece hayatı aramayın boşuna :)

Serkan