Uğur Dağdelen

Başlatan Stoper, 02 Haziran 2011, 23:55:08

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

Çok üzücü bir durum. İnsan ne diyeceğini şaşırıyor. :(
Allah rahmet eylesin, kalanlara sabır diliyorum.

Uğur Dağdelen Vefat Etti

Samsunsporlu eski futbolcu Uğur Dağdelen'in vefat ettiği öğrenildi.

1995-2001 yılları arasında Samsunspor forması giyen Uğur Dağdelen'in memleketi Merzifon'da vefat ettiği öğrenildi.

1973 yılında dünyaya gelen Uğur Dağdelen, Merzifonspor'daki başarısının ardından K.Karabükspor'a transfer olmuştu. 1994-95 sezonunu Bursaspor'da geçiren golcü oyuncu 1995-96 sezonunda Samsunspor'a transfer oldu. Kiralık olarak Kayserispor'da geçirdiği 1997-98 sezonu dışında 2001 yılına kadar Samsunspor'da oynayan Uğur, çok sayıda gole imza atmıştı. İnter Toto Kupası'nda Crystal Palace ağlarını da sarsan Uğur Dağdelen henüz 29 yaşında iken futbolu bırakma kararı almıştı.

İlk gelen bilgiler ise Uğur Dağdelen'in psikolojik tedavi gördüğü ve intihar ettiği yönünde. Eski futbolcularının vefatı Samsunspor camiasında büyük bir üzüntüye sebep olurken bir dönem birlikte futbol oynadığı arkadaşlarından Celil Sağır gibi isimler de sosyal medya hesabından üzüntülerini dile getirdiler.

özkan

Stoper

Orta okulumun tam karşısında evi vardı.Sürekli evinin,garajının önünden geçerdik. Garajında silahıyla intihar ettiğini öğrenince gözümde canlandı o garajı,her gün siyah jipini park ettiği yer hayatına son verdiği mekan oldu.2 defa canlı izlemiştim maçını.Bir Ankaragücü maçı vardı ki , uzaktan çektiği enfes şutu kaleci güçlükle çıkarmıştı.Sonra oyunda çıktı yerini İlhan Mansız'a bıraktı.Futbola devam etse farklı bir hayatı,dünyası olurdu.. Babam aracılığıyla da tanışmıştım.O dönem amatör olarak futbolla ilgileniyorum. Bir gün babamla beraber maçıma geldiler. Babam benim maçı kameraya çekmeye çalışıyor ama biraz amatör olduğu için Uğur abi devralıyor. Ülke gündemi,spor her şeyin konuşulduğu bir maç yayını yapıyorlar.Arada kendilerini çekiyorlar.O maç CD'sini buldum,izledim biraz önce kötü oldum.Allah kimseyi boşluğa düşürmesin.

ondestan_11

Uğur dağdelen ismini duyunca aklıma direkt samsunspor geldi.. kendisini hatırlamadım ama ismi çağrışım yapmıştı.. mekanı cennet olsun

KotuCocuk55

Vay be başkan..sana kendi ellerimle yedirdiğim höpür höpür yuttuğun baklavalar,yavaş ye abi takıma kalmadı diye gülüşmelerimiz hala aklımda..
Kayseride multezcuyla birlikte ne coşmuştu o sezon..
Mekanı cennet olsun..