Samsun'da Araç Sayısı

Başlatan berusa55, 27 Ağustos 2010, 16:20:53

« önceki - sonraki »

Burak

Alıntı yapılan: AtAKuMLu55 - 01 Eylül 2010, 18:08:32
evet Ersin abi bu kazaydı arac carptıktan sonra kactıydı vede yakaladıkları halde serbest bırakmıslar bu nasıl bir istir
gencecik cocuk hayatını kaybediyor ve bunu yapan kisi serbest bırakılıyor canın hic bir degeri kalmamıs demekki...

ama kardeşim suçun kimde olduğunu da bilmek lazım yayalarımızda çok dikkatsiz sürücülerimizde belki yaya kırmızı da geçti nerden geçti yaya geçidimiydi he yok araba kırmızıda geçip vurduysa niye serbest kaldı bir soru sorulabilir haber de hiç ayrıntı yok özellikle yerel gazetelere yargısız infaz yaptıkları için uyuz oluyorum . örneğin sadece kızın ifadesine dayanarak bir insana sapık damgası vurabiliyorlar bu tarz haberlerin cezası olmalı bence

Atakumlu

Alıntı yapılan: Burak - 01 Eylül 2010, 20:30:11
ama kardeşim suçun kimde olduğunu da bilmek lazım yayalarımızda çok dikkatsiz sürücülerimizde belki yaya kırmızı da geçti nerden geçti yaya geçidimiydi he yok araba kırmızıda geçip vurduysa niye serbest kaldı bir soru sorulabilir haber de hiç ayrıntı yok özellikle yerel gazetelere yargısız infaz yaptıkları için uyuz oluyorum . örneğin sadece kızın ifadesine dayanarak bir insana sapık damgası vurabiliyorlar bu tarz haberlerin cezası olmalı bence

sucun kimde oldugunu biliyorum arac kırmızıda gecti...

ayrıyetten suc yayada olsa bile sen arabanla vurup kacamazsın ortada bir can var, haklılık olayına gelincede basıma gelen bir olayda haklı oldugum halde 70-80 yas civarında bir bayan icin ( ALLAH rahmet eylesin ) kan parası odedik...

Burak

Alıntı yapılan: AtAKuMLu55 - 01 Eylül 2010, 23:40:02
sucun kimde oldugunu biliyorum arac kırmızıda gecti...

ayrıyetten suc yayada olsa bile sen arabanla vurup kacamazsın ortada bir can var, haklılık olayına gelincede basıma gelen bir olayda haklı oldugum halde 70-80 yas civarında bir bayan icin ( ALLAH rahmet eylesin ) kan parası odedik...

gördüysen söylecek birşeyim de yok

epçeli köylü

55 H 3bin küsür plakalı arabalar gördüm.4 haneliye geçilmiş zannedersem.

berusa55

Alıntı yapılan: epçeli köylü - 02 Eylül 2010, 12:00:36
55 H 3bin küsür plakalı arabalar gördüm.4 haneliye geçilmiş zannedersem.

3 haneli derken harflerin sayısından bahsediliyor epçeli dostum.

Alıntı yapılan: eLLis - 01 Eylül 2010, 13:04:36
3 haneli plakaya ne zaman geçicez acaba

Samsun'umuzda şu antek harf verilmeye başlandı zaten. 55 XXX 55 türü plakaya geçilmesi için biraz daha bekleyeceğiz aşağıdaki tabloya bakarsak:

celebi

o zaman yeni araba alırsam memeleketten alacağız desene

epçeli köylü

yani 131000 tane dahamı plaka alınması lazımmış? Cahiliz kardeş kusura bakma merak ettimde.

berusa55

Alıntı yapılan: epçeli köylü - 03 Eylül 2010, 14:37:24
yani 131000 tane dahamı plaka alınması lazımmış? Cahiliz kardeş kusura bakma merak ettimde.

Estağfurullah dostum ne cahilliği... Evet aynen öyle daha 3 harfli seriye geçmek için çok var. Daha tek harfliler yeni başlıyor merkezde.

eLLis

Şaşırdım Aydınla Denizli bizden öncemi geçecek 3 harfliye özellikle Aydın merkezinin toplamı 170 bin :)

berusa55

Evet ilçeleri büyük olan illerin özellikle turizm bölgelerinde araç çok var o yüzden onlarda plaka daha hızlı ilerliyor. Örneğin Muğla hem il hem de merkez nüfusu Samsun'un çok altında olduğu halde araç sayısı bizden fazla...

eLLis

Aydının Nazilli Söke Kuşadası gibi 3 büyük ilçesi var doğru ama Aydın ili hala 1 milyonu bulmadı diye biliyorum demek kişi başına düşen araç fazla

yesil55

araç yogunlugu olarak samsun ilk üçte bulunuyor..

Ayberk

Alıntı yapılan: eLLis - 03 Eylül 2010, 15:17:16
Şaşırdım Aydınla Denizli bizden öncemi geçecek 3 harfliye özellikle Aydın merkezinin toplamı 170 bin :)

Abi adamların turistik mekanlarında cayır cayır kiralık oto var ;)

epçeli köylü

Plaka sayısını güncellesek? 3 harfliye ne kadar kaldı  acaba?

masbene

ben nufus sayısı kadar arac var zannediyordum