55. Eurovision Sarki Yarismasi

Başlatan europe_55, 28 Mayıs 2010, 17:24:44

« önceki - sonraki »

europe_55

AlıntıVe Manga Finalde
55. Eurovision Şarkı Yarışması'nda ülkemizi temsil eden Manga finale yükseldi. Final, 29 Mayıs Cumartesi akşamı...

'We Could Be the Same' Finalde...

Norveç'in başkenti Oslo'da yapılan 55'inci Eurovision Şarkı Yarışması'nın ikinci yarı finalinde Türkiye'yi temsil eden Manga grubu ilk 10'a girerek, finalde yarışmaya hak kazandı.

Manga, başarılı bir yarı finalin ardından büyük finalde yarışmaya hak kazandı.

Manga, Finalin Favorileri Arasında...

29 Mayıs Cumartesi gecesi yapılacak büyük finalin favorileri arasındaki temsilcimiz, bu geceki performansıyla salonda bulunan 16 bin kişiden büyük alkış aldı.

Yarışmadaki tek rock grubu Manga, Türk geleneksel müziği ile modern ve Batı müziğini karıştırarak sunduğu sahne gösterisiyle başarılı bir şov yaptı.

Grubun dansçılarından Natalie Marrable'ın, lazer ışıkları ile donanmış 70 kiloluk kostümü büyük ilgiyle izlendi.

Bu büyük heyecan, dünya genelinde 120 milyon insana ulaştı.

İkinci yarı finalde Türkiye ile birlikte Gürcistan, Ukrayna, İsrail, İrlanda, Kıbrıs Rum Kesimi, Azerbaycan, Romanya, Ermenistan ve Danimarka da final heyecanını yaşayacak ülkeler arasına girmeyi başardı.

İlk yarı final gecesinde de Arnavutluk, Belçika, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, İzlanda, Moldova, Portekiz, Rusya, Sırbistan ve Yunanistan finale kalmıştı.

Final, 29 Mayıs'ta Telenor Arena'da
Manga, Cumartesi günü 23 bin kişilik Kuzey Avrupa'daki en büyük kapalı stadyum olan Telenor Arena'daki finalde yarışacak.

Manga, sahneye 14'üncü sırada çıkacak.

Finale, ev sahibi Norveç'in yanısıra, Eurovision'un kurucu ülkeleri Almanya, Fransa, İspanya ve İngiltere ile iki yarı finali geçen 20 ülke katılacak.

Kaynak:www.trt.net.tr

Umarim 55. Yarisma bize ugurlu gelir ve 2003 te oldugu gibi kazaniriz...
Ama bunun icin ülkelere degil de sarkilara oy verilmesi gerekir...

Iste Eurovision Sarkimiz:

Eurovision TURKEY 2010 Semi-Final Live (maNga - We could be the Same)

Ollivanders

ilk 5 te olacagımıza inanıyorum

Fecr_55

Tüm hatlardan atacagimiz 3'er oy, Almanya'dan 12 puan getirecek..
Ve Sertab'dan bu yana en iyi dereceyi yapariz diye düsünüyorum..

celebi

Alıntı yapılan: 35ama55 - 29 Mayıs 2010, 18:47:42
Ermeniler şarkılarında bize sallıyorlar, bizimkiler de hala kıçıkırık bir yarışmanın peşinde.

mehmet yılmaz

Açıkçası Türkçe'yi dünyanın en güzel lisanı olarak kabul eden birisi olarak bazı şeyleri anlamıyorum. Mesela Manga grubu, çok zekice sözleri olan Dünyanın Sonunu ben de çok beğenerek dinliyorum ama gruba bakıyorum, şekil şemal adeta Amerikalı, İngiliz... Sözler İngilizce, müzik Batılı... Tipler acayip acayip... Ee..Uluslararası bir yarışmada Türk'e, Türkiye'ye, Türklüğe dair hiç birşey yok. Kimse kusura bakmasın ama taklitle gelecek, Türkçemin olmadığı bir başarının benim nezdimde itibarı yok, olana da saygı duyarım o kadar...

Sercan

Türk Halk Müziği ile Batı Müziği enstrümanlarının sentezinden öyle harika şeyler ortaya çıkıyor ki.Buna bütün dünya hayran kalır.Ama tutturmuşuz bir ingilizce şarkı sevdası gidiyoruz...

gurbetçi55

ingilizce şarkıyla çıkıp 1.olçağıma  türkçe şarkıyla çıkıp sonuncu olmayı yeğlerim. ermenistan bi sıkımlık halin kaldı hala o... peşindesin

erkutdem55

2. olduk,büyük bir başarı.Almanyanın parçası gerçekten güzeldi,biraz daha lobisi olan bir ülke olsak,eurovizyonu seneye yine burada yapardık.

Burak

almanya haketti ama fasa fiso bir yarışma körler sağırlar birbirini ağırlar ispanya portekize portekiz ispanyaya kıbrıs yunanistana yunanistan kıbrısa gereksiz bir yarışma

Pergani 55

saçma bir yarışma. zaten herkes begendiğine degil başarılı olmasını istediğine veriyor