80'li Yıllar Çizgi Filmleri

Başlatan SSBiz Gençlik, 22 Nisan 2010, 14:11:24

« önceki - sonraki »

YaşarDoğu

Çocukluğunu  niye yaşayamadın Beşnumero , hayırdır? ;D

gurbetçi55

90 yıllarda aynı  cizgi filmler tvde oynuyodu br kacı haric

Sercan

Alıntı yapılan: YaşarDoğu - 22 Nisan 2010, 16:12:40
Çocukluğunu  niye yaşayamadın Beşnumero , hayırdır? ;D

İnşaat'a topu kaçmış abi :) :)

AntZ

22 Nisan 2010, 20:14:59 #18 Son düzenlenme: 22 Nisan 2010, 20:17:15 Ant55
Bizim nesil Voltran'ı, bizden sonrakiler transformers ı bilir... İkisinde de birbiriyle kaynaşan :D robotlar daha güçlü bir robot haline gelirdi. Tarzlar hemen hemen aynı olsa da biz Voltran kartları ile büyüdük, sonrakiler Transformers robotlarıyla. Ama bu kartlar bile transformers robotlarıyla büyüyen çocuklardan daha mutlu ederdi bizi. 80 lerde çocuk olmak küçük şeylerden mutlu olabilmekti ya da hep daha fazlasını istememekti belki de.

(Çizgi filmden Okan Bayülgen'e bağlamışım konuyu kusura bakmayın  :D)

YaşarDoğu

Alıntı yapılan: Ant55 - 22 Nisan 2010, 20:14:59
80 lerde çocuk olmak küçük şeylerden mutlu olabilmekti ya da hep daha fazlasını istememekti belki de.

celebi

Alıntı yapılan: Ant55 - 22 Nisan 2010, 20:14:59
Bizim nesil Voltran'ı, bizden sonrakiler transformers ı bilir... İkisinde de birbiriyle kaynaşan :D robotlar daha güçlü bir robot haline gelirdi. Tarzlar hemen hemen aynı olsa da biz Voltran kartları ile büyüdük, sonrakiler Transformers robotlarıyla. Ama bu kartlar bile transformers robotlarıyla büyüyen çocuklardan daha mutlu ederdi bizi. 80 lerde çocuk olmak küçük şeylerden mutlu olabilmekti ya da hep daha fazlasını istememekti belki de.

(Çizgi filmden Okan Bayülgen'e bağlamışım konuyu kusura bakmayın  :D)

kaç tane aslandı onlar 7 tane miydi. ulan harbi harbi voltran mannyağı ididk. hoş o zamanlar bu zamanlar gibi çok kanal ve çizgi film yoktu. ama bize yeterdi. şimdiki gençlik bir he-manı bir titreği bilmezler. hey gidi günler hey. küçük ev dizisi dallas dizisi arjantin meksika ve brezilya dizileri aman Allahım olmaz böyle bir şey 8)

55Bafra55

Çizgi filmleri artı olarak hiç kaçırmadığımız Japon dizisi Samuray'ın İntikamı filmi vardı TV1'de.(TRT 1,TV1 idi sanırım o zamanlar)Skinoski kılıç darbesiyle ağacı ikiye böler,biz heyecanlanır film bittiğinde sokağa dalar,tahta kılıçlarla hepimiz skinoski olurduk :D
Rahmetli Hikmet ŞİMŞEK'in Pazar Konserini de- bu diziyi izleyeceğimizden- zorunlu olarak izlerdik.

maraton

site çocukluğuna dönüyor.. ;) ben çelebiyi çocuk olarak düşünemiyorum, bana hep 30 yaşında olmuş gibi geliyor sevgili çelebi.. bi de voltran aslanları 5 tane olup şu meşhur dialog ile birleşmelerini tamamlarlar; "bende başını oluşturacam..........."  :D

celebi

Alıntı yapılan: 55Bafra55 - 23 Nisan 2010, 11:44:53
Çizgi filmleri artı olarak hiç kaçırmadığımız Japon dizisi Samuray'ın İntikamı filmi vardı TV1'de.(TRT 1,TV1 idi sanırım o zamanlar)Skinoski kılıç darbesiyle ağacı ikiye böler,biz heyecanlanır film bittiğinde sokağa dalar,tahta kılıçlarla hepimiz skinoski olurduk :D
Rahmetli Hikmet ŞİMŞEK'in Pazar Konserini de- bu diziyi izleyeceğimizden- zorunlu olarak izlerdik.

o hikmet şimşek ömrümüzü yedi be kardeşim :D

celebi

Alıntı yapılan: maraton - 23 Nisan 2010, 11:52:17
site çocukluğuna dönüyor.. ;) ben çelebiyi çocuk olarak düşünemiyorum, bana hep 30 yaşında olmuş gibi geliyor sevgili çelebi.. bi de voltran aslanları 5 tane olup şu meşhur dialog ile birleşmelerini tamamlarlar; "bende başını oluşturacam..........."  :D

birde o aslanların kendilerine ait yerrleri vardı. bir haykırışla yerlerine geçerlerdi. Aman Allahım o neydi öyle ya 8)

**KaR6**

bi de gökten eşya yağsa ütü bulurum, voltran'ı oluştursak mabadı olurum diye bi söz var kardeşim, demek o da ordan geliyomuş ;D ;D ;D

Mustee13

23 Nisan 2010, 14:05:30 #26 Son düzenlenme: 23 Nisan 2010, 14:18:58 Mustee13
Ülkemizde Show TV tarafından yayınlanmış "Gol" isimli çizgi film...

Ne Tsubasa sı bizim zamanımızda Benjamin, Eric, Sezar vardı... :)
Benjamin - Kartal Vuruşu, Eric - Serap Vuruşu, Sezar - Magnum Vuruşu...

http://www.guba.com/watch/3000013030/ecole-des-champions-epi-1
bu ilk bölümü..o meşhur sahne 16:41 de...  >l<

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/8827/
bu da hafızalarımıza yer etmiş "Kartal-Serap-Magnum vuruşu" kombosu.

celebi

zaten bu çizgi filmler dünyanın yuvarlak olduğu ispatlarcasına sahnelerle dolu idi. topu bir alıyor kahramanımız önce kalenin üst direkleri gözüküyor ardından yavaş yavaş kalenin tamamın :D

AntZ

23 Nisan 2010, 21:57:32 #28 Son düzenlenme: 24 Nisan 2010, 20:15:36 Ant55
Alıntı yapılan: 55Bafra55 - 23 Nisan 2010, 11:44:53

Benim Samuray'ın İntikamı'nı yaşım kurtarmıyor ama bizden öncesi ve bizim nesil Hikmet Şimşek şanssızlığı konusunda ortak. Hatta sırf Hikmet Şimşek yüzünden bir sonraki nesilden olmak isterdim.  :P Biz de Kara Şimşek başlayacak diye oturur zorunlu olarak 2 saat müzik kültürümüzü artırma faaliyetine katılır, Hikmet Amcayı dinlerdik. Hatta bütün yaşıtlarım nerdeyse aynı kültürel faaliyete katılırdı. Ama nedense bizim nesil arabeskçi oldu çıktı  :D TRT de Cengiz, Orhan, Ferdi, Müslüm, haftada 2 saat ütüleme pardon kültürel program yapan Hikmen amcayı sildi süpürdü. Ne biz TRT yi anlayabildik ne TRT bizi.

mehmet yılmaz

23 Nisan 2010, 22:22:39 #29 Son düzenlenme: 23 Nisan 2010, 22:24:47 mehmet yýlmaz
Ne başlıkmış bu birader, ömr-ü hayatı alıntıyla geçmiş olan celebi de voltran bile uzun uzun cümllelr yazmış arkadaş... :)

Bay Meraklı demek, Pazar Stüdyosunun arasında stadyumlara bağlanıp maç izlemek demekti ve şampiyonluğa koşan Samsunspor demekti.

En uyuz olduğum çizgi film Esteban diye birşey vardı, aynen oydu... En sevdiğim ise Red Kit...

Bir de Hikmet Şimşek'in programının adı Pazar Konseri değil Pazar Kanseriydi. :) :) 12 Eylül darbesi sonrası Cezaevlerindekilere gerekli işkenceyi yapan komuta sistemi, dışarıda kalanlara da Pazar Konseri vesilesiyle tek kanaldan işkence yapıyordu...  :D ;D :P