DVD Film Tavsiyesi

Başlatan edmontdante, 25 Şubat 2009, 12:51:42

« önceki - sonraki »

Lusage

26 Mayıs 2012, 10:01:55 #795 Son düzenlenme: 26 Mayıs 2012, 10:05:32 Lusage
Alıntı

6 Şubat 1958... Münih Faciası... Tarihin en iyi futbol takımlarından birinin paramparça olması...
Manchester United'ın Kızılyıldız mücadelesi dönüşü Münich Havalimanı semalarında yaşadığı trajik kazayı ele alan film dramatik yapısı ile aslında ''The Busby Babes'' 'e saygı duruşu gösteriyor. Bobby Charlton'un takıma katılması ile başlayan film, 1958 yılı FA Cup finali ile son bulurken; kazayı öncesi ve sonrası ile beraber anlatması ile şimdiden benim kült futbol filmleri listemde üst sıralarda kendisine yer edindi.
Matt Busby'nin yaşadığı pişmanlık, Bobby Charlton'un futbolu bırakma noktası gelmesi, kazadan sonra Jimmy Murphy'nin Manchester United'ı tarihin tozlu sayfalarında yerini almasını engellemesi... Film başından sonuna o dönemi tüm gerçekliği ve sıkıntıları ile ortaya koyuyor.

İyi seyirler.

Fragman = http://www.imdb.com/rg/VIDEO_PLAY/LINK//video/screenplay/vi1073783577/

United... Başına gelmeyen bilmez. Gözyaşları içinde izledim. 20 Ocak'ı anarak  :'(

Tufan

Kavşak [2010]

imdb: 5.7/10
http://www.imdb.com/title/tt1671465/

AlıntıBirçok ödüllü reklam filmi ve Bıçak Sırtı dizisiyle adını duyuran, Anlat İstanbul'un yönetmenlerinden Selim Demirdelen, ilk sinema filmi Kavşak'ta bir muhasebe şirketinde şef olarak çalışan Güven'in hikâyesini anlatıyor. Mutlu bir evliliği olan Güven'in rutin hayatı, yeni bölüm şefi Arzu'nun odasına taşınmasıyla sarsılmaya başlar. Öte yanda ev sahibinin oğlu, oturdukları evi yıktırmak üzere bir müteahhitle anlaşmaya çalışmakta, muhasebe elemanı Haydar ise şirket paralarını zimmetine geçirmektedir. Güven'in hayatıyla ilgili verdiği küçük bir açık ve Arzu'nun dizginlenemeyen merakıyla olaylar çorap söküğü gibi gelişir ve Güven köşeye sıkışmaya başlar.

Oyunculuk oldukça güzel puanına aldanmayın sağlam dram izletiyor kendisini.

hurcan55

IMDB Puanı: 4.6-/10
Yapım: 2010 - Türkiye,
Tür: Dram
Süre: 95 dakika
Yönetmen: Suat Oktay şenocak,
Oyuncular: Rıza Sönmez, Günay Güney, Cahit Kaşıkçılar, Suat Oktay şenocak, Ramiz çiçekdağ, Doğa Ceren Yedikardeş, Burhan Narınç, Altuğ Görgü, Arzu Tan Bayraktutan, Murat Liman, Ahmet Beydüz, Bülent Uçar, Yunus Emre Kılınç,
Görüntü Y.: Serdar Güven,
Senaryo: Suat Oktay şenocak, R.zafer Yılmaz,
Yapımcı: Suat Oktay şenocak, Mehmet Ali Arslan,

Filmin Konusu: Bir akrabasının yanında camcı kalfası olarak çalışan Metin, her şeyigöze alarak Bursaspor´un hiçbir maçını kaçırmamaktadır.Eşi Esma, 2 yaşındaki oğlu Murat ve babası Hacı Ferik ile kiradayaşayan Camcı Metin´in bu durumu ve Bursaspor´a aşırı tutkusu,karısıyla sürekli tartışmasına vesile olur. Metin´in babası yıllar önce Yugoslavya´dan Türkiye´ye göç etmiş inatçı bir Arnavut´tur. HacıFerik, Metin Oktay´a hayranlığından ötürü oğluna Metin adınıkoymuştur. Metin gençlik yıllarında başarılı bir futbolcuyken ayağıkırılıp futbolu bırakmak zorunda kalmıştır. Geçmişte yaşananbazı özel ve kötü anılar Metin´in hayatında derin yaralar açmıştır.Metin, arkadaşı ve (tribün lideri) Amigo Sinan´a çok güvenmektedir ve çok sıkı arkadaştırlar. Sinan´ın bir takım işlere bulaşması başlarını derde sokacaktır. Nereli olduğu ve ne iş yaptığı belli olamayan, modern(!) mafyagörünümlü, lüks arabaya sahip Atilla´nın, Sinan´ıkandırması ve bir takım işlerde kullanmaya çalışması sorunu büyütür.Sinan, Atilla´nın teklifiyle yüklü miktarda paraya kavuşur. Sinanparayı aldıktan sonra pişman olur ve kendisini satılmış hisseder.Bundan vazgeçip parayı iade etmeye karar verir. Parayı Atilla´nın adamlarına iade ederler. Ancak beladankurtulduklarını sandıkları bir anda, deplasmana giderken onları çokdaha acı bir sürpriz beklemektedir.[/b][/b]

Film fazlasıyla amatör ama ben ilgimi çekti izledim. İzleyecek olanlara iyi seyirler..

buonanotte

imdb:6.8  http://www.imdb.com/title/tt0385705/

John King'in kitabından uyarlanan film, İngiltere'de ve aslında dünyanın pek çok ülkesinde futbolla iç içe geçen şiddet ve erkek kültürü üzerine çarpıcı bir yapım. Hafta sonları seks, bira, uyuşturucu ve bunların yetmediği noktalarda birilerini dövmek için yaşayan 20'li yaşlardaki Tommy'nin çevresinde gelişen film, neredeyse belgesel tadında bir gerçeklikle hikayesini perdeye taşıyor

Burak

Goodfellas, 1990 yılında çekilen, Martin Scorsese'nin yönettiği, Nicholas Pileggi'nin Wiseguy adlı kitabından uyarlanmış, Henry Hill adında bir gangsterin gerçek hikâyesini anlatan filmdir.

Filmin oyuncuları Ray Liotta (Henry Hill) , Robert De Niro (Jimmy Conway), Joe Pesci (Tommy DeVito), Lorraine Bracco (Hill'in karısı) ve Paul Sorvino (Paulie Cicero)'dur. Film 6 farklı dalda Oscar'a aday gösterilmiş, en iyi yardımcı aktör dalında Joe Pesci ödül almıştır. Ayrıca BAFTA Ödüllerinde iyi film ödülünü almıştır.

Goodfellas, dünyaca ünlü sinema sitesi IMDB'nin tüm zamanların en iyi filmlerinin yer aldığı Top 250 listesinde 15. sırada, Empire Dergisi'nin 2008'de yayınlamış olduğu Top 500 listesinde 6. sırada[1] ve Amerikan Film Enstitüsü'nün 1998'de yayınladığı ve 2007 yılında tekrar güncellediği Top 100 listesinde 92. sırada yer almaktadır.

"Sıkı Dostlar", 2000 yılında Amerika Birleşik Devletleri Kongre Kütüphanesi tarafından "kültürel, tarihi ve estetik olarak önemli" filmler arasına seçilerek ABD Ulusal Film Arşivi'nde muhafaza edilmesine karar verilmiştir. [2]

film gayet güzel bir dille anlatılmış gerçek bir hikaye oldukça beğendim yaşanmış hikayeler her zaman daha çok ilgimi çekmiştir. Film yavaş ilerliyor pek hızlanmasını beklemeyin zaten çokta yazmaya gerek yok klasik bir film

ahmetsefa55

george clooney 'nin oynadığı The American filmini izledim.

hiç beğenmedim.

buonanotte

ACAB ingilizce alt yazılı olarak var.Şu filmi türkçeye çevirecek mübarek insan yok mu? :P
http://www.movshare.net/video/zryzacxn5mimm

cembaba

Filmin Adı: 71 into the Fire
Filmin Süresi : 120 dk.
imdb puanı: 10/7.1

Gerçek bir savaş hikayesine dayanan film Kore Savaşı sırasında yüzlerce Kuzey Kore askerine karşı şavaşan 71  Güney Koreli öğrencinin hikayesini anlatıyor.

İzlerken hiç sıkılmadım. Gerçek bir olaydan alınmış olması da filmi izlemem için için yetti. Güzeldi gayet.

edmontdante

SAVAŞ ATI-WAR HORSE-2011
Emıly WATSON-Jeremy IRVINE
Yönetmen:Steven SPIELBERG
İMDB Puanı:7.2/10

İngiltere kırsalı ve Avrupa'da geçen film, I. Dünya Savaşı sırasında Jeremy Irvine'ın canlandırdığı Albert'ın ve onun çok sevdiği atı Joey'in öyküsünü anlatıyor. Evcilleştirip eğittiği atının satılıp, savaşta sipere gönderilmesi iki dostu ayırsa da, yaşadıkları olaylar pek çok hayatı değiştirecek epik bir maceraya dönüşecektir. Arka planda savaşın olduğu bu dostluk öyküsü, aslında serüven dolu uzun bir yol filmi...

Benim hoşuma gitti.Bazı noktalar geçiştirilmiş ama savaş görüntüleri,olaylar,mekanlar güzel tavsiye ederim.

Ajan

Acab düşmüş bekleyenlerin gözü aydın gece izlemeyi düşünüyorum izledikten sonra yazarım bir şeyler izlemek isteyenler için http://www.hdfilmsitesi.com/a-c-a-b-all-cops-are-bastards-tr-altyazili-izle-2012.html

buonanotte

17 Haziran 2012, 01:18:34 #805 Son düzenlenme: 17 Haziran 2012, 01:53:19 buonanotte
Alıntı yapılan: Ajan - 17 Haziran 2012, 01:04:57
Acab düşmüş bekleyenlerin gözü aydın gece izlemeyi düşünüyorum izledikten sonra yazarım bir şeyler izlemek isteyenler için http://www.hdfilmsitesi.com/a-c-a-b-all-cops-are-bastards-tr-altyazili-izle-2012.html

Futbolla veya holiganizmle alakalı pek fazla birşey yok.Geneli ırkçılık ve göçmen sorunları üzerine kurulmuş bir film.Beklediğimin film bu şekilde değildi açıkçası.

Tufan

Alıntı yapılan: edmontdante - 06 Haziran 2012, 21:56:08
SAVAŞ ATI-WAR HORSE-2011
Emıly WATSON-Jeremy IRVINE
Yönetmen:Steven SPIELBERG
İMDB Puanı:7.2/10

Benim hoşuma gitti.Bazı noktalar geçiştirilmiş ama savaş görüntüleri,olaylar,mekanlar güzel tavsiye ederim.

Hem savaş hem at işin içine girince sanırım beklentimi yüksek tuttum. Güzel film, sıkılmadan izlenesi ama at konusunda bir Hidalgo değil gözümde.

buonanotte

BENİM ADIM KHAN
İMDB Puanı:7.3/10

Rizwan Khan Otizm türü rahatsızlığı olan sperger sendromu hastasıdır. Mandira isimli güzel bir kadınla evlidir. Mandira daha önceden evlenmiş boşanmış ve Amerika'nın San Fransisco eyaletinde ikamet etmektedirler. İkiz kulelere yapılan intihar saldırısı tüm dünyada oldukca yankı uyandırmıştır. O dönemde Rizwan, Los Angeles havaalanındayken şüpheli bulunur ve içeri alınır. Yaşadıgı bu tatsız olaydan sonra Radha isimli bir terapist ile tanışır. Bu kişi rahatsızlıgında kendisine yardımcı olacaktır..
Milyonerden sonra hoşuma giden tek hint filmi.Forrest Gamp ile benzer yönleri çok.Bollywoodun Forrest Gampı diyolar hatta.Ama dediğim gibi film gayt başarılı izlenmeli.

cembaba

Filmin Adı: Man On A Ledge | 2012
Filmin Süresi: 90 dk.
imdb puanı: 10/6.6

Filmin Konusu: Görevden ihraç edilmiş eski bir polis olan Nick Cassidy (Sam Worthington), Manhattan'da bir otelin çatı katına çıkarak masumiyetini kanıtlamak için intihar girişiminde bulunur. Bir kadının çığlığı üzerine New York Polis Departmanı'ndan görevlendirilen bir ekip olay yerine gelir ve psikolog polis memuru Lydia Anderson (Elizabeth Banks), Nick'i ikna edip indirmesi için görevlendirilir. Bu arada Nick ana caddeye basınla birlikte büyük bir kalabalık toplayıp, ilgi çekmeyi de başarmıştır.

Filmde saçma olan bir iki sahne dışında gayet iyi kurgulanmış bir polisiye. Konuşmalar çok güzeldi. Empati kurduğunuzda, insanda gerilim yapıyor. Bu imbd puanını doğrusu hak etmiyor. Ben çok beğendim. Tavsiye edilir.

FaTiH_HaN

Bu imdb'ler çoğu zaman gerçeği yansıtmıyor, imdb:6 olan filmler çokta güzel çıkabiliyor. Geçen imdb:8 küsür yazıyor diye Hugo diye bi film izledim, zaman israfından başka bişe değil, sırf sanat filmi diye puanı yüksek yazmışlar  :)