Felix-Michel N'Gonge

Başlatan timofte, 03 Aralık 2007, 13:29:52

« önceki - sonraki »

mehmet yılmaz

AlıntıN'Gonge sürpriz yaptı...

Samsunspor'umuzun 1996-98 sezonlarında formasını başarılı bir şekilde giyen ve taraftarın sevgisini kazanan Michel Felix N'Gonge, kulübümüzü ziyaret etti. N'gonge yıllar sonra Nuri Asan Tesisleri'mizde başkanımız Emin Kar, Basın Sözcümüz Mehmet Yılmaz ve kulüp personelimizle hasret giderdi. N'gonge, Kere ve N'Sumbu ile de bir süre görüştü. Takımın idmanını da izleyen N'gonge,"Samsunspor'da çok güzel günlerim geçti. Burada dostlarım var. Samsunspor'u ise hiç unutamam. 12 yıl aradan sonra tekrar buralara geldim. Çok sevinçliyim. Başkanımız Emin Kar da benim dönemimde görev yapmıştı. Şimdi başkan oldu. Bunada çok sevidim. Artık sık sık gelip dostlarımla sohbet edeceğim. Samsunspor'u ise hiç unutamıyorum" dedi. Başkanımız Emin Kar, N'gonge'ye Samsunspor forması hediye ederek,"Demek ki iyi duygularla ayrılmış. Bizi ziyaret etmesi onun ne kadar düzgün birisi olduğunu gösteriyor. Camiamız adına kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

Samsunspor Lige Kenetlendi

Cüneyt Yaşar-Haberexen.com

Nuri Asan Tesisleri'nde saat 16:00'da başlayan idmanın süprizi ise Samsunspor'un efsanevi oyuncularından Michel Felix Ngonge'nin kulübü ziyaret etmesi oldu.

Ptt 1. Lig'in beşinci haftasında deplasmanda Çaykur Rizespor ile karşılaşacak olan Samsunspor çalışmalarına ara vermeden devam etti. Teknik direktör Erhan Altın ve Yardımcı Antrenör Taner Gülleri gözetiminde gerçekleşen idman topla düz koşu ile başlerken, çift kale maç ile devam etti. Ziraat Türkiye Kupası'nda oynayan oyuncular takımdan ayrı düz koşu yaparken kaleciler Soner Şahin ve Furkan Köse ise kaleci antrenörü Şenol Odabaşı eşliğinde çalıştılar.

Ben Samsunluyum, Türküm

1996-99 sezonları arasında Samsunspor forması giyen efsanevi oyuncu Michel Felix Ngonge bugün kulübü ziyaret etti. İlk olarak Başkan Emin Kar ve yöneticilerle görüşen Ngonge daha sonrasında kendi döneminde de görevli olan kulüb çalışanlarıyla hasret giderdi.

Sempatik hareketleriyle dikkat çeken Ngonge "Samsunspor'da oynadığım yılları unutamıyorum. Buradan ayrıldıktan sonra da Samsun'u takip etmeyi bırakmadım. Beraber oynadığım arkadaşlarım
futbolu bırakana kadar Samsunspor'u takip etmeye devam ettim. Kendimi bir Samsunlu olarak görüyorum" diyerek Samsun'a olan özlemini dile getirdi.

Türkiye'deki en büyük dostu olan Atilla Sedan ile kulübe gelen Felix Ngonge "Atilla abi benim babam gibidir. Bana Türkçe konuşmayı bile o öğretti. Burada yaşarken bana çok yardımcı oldu. Ailecek hala görüşmeye devam ediyoruz." dedi.

Belçika'daki Samsunspor Elçimiz

Ngonge'nin kulübe süpriz ziyareti üzerine oldukça eğlenceli dakikalar yaşanırken Samsunspor Basın Sözcüsü Mehmet Yılmaz efsanevi oyuncuya "Samsunspor Kırmızı Beyaz Siyah" adlı kitabını imzalayarak hediye etti. Ngonge'nin Belçika'daki Samsunspor elçisi olduğunu belirten Yılmaz futbolcunun ayrıldıktan sonra uzun bir süre Samsunspor'u takip ettiğini belirtti.

Eski Dostlar Buluştu

Ngonge'nin Samsunspor'da forma giydiği dönemde alt yapıdan As takıma yeni çıkan Musa Aydın ise efsanevi oyuncu ile sohbet edip hasret giderdi. Ngonge'nin oynadı dönemde çok süratli olduğu söyleyen Musa ise eski takım arkadaşıyla bir süre sohbet etti.

Ngonge kendi oynadığı dönemde de Samsunspor'da çalışan tesis görevlilerinden Metin Yıldırım ile de hasret giderdi. İki eski dostun buluşması ise görülmeye değerdi.

http://www.haberexen.com/samsunspor-lige-kenetlendi--121447h.htm

mehmet yılmaz

Michel'le bugün tanıştık, epey sohbet ettik.
Bir kere şunu söyleyeyim, Hürriyet'te çıkan haberdeki sözleri söyleyebilecek birisi asla değil. Çünkü Samsun'u ve Türkleri çok seviyor. Adeta bir Türk olmuş. Şakır şakır Türkçe konuşuyor. Karnıyarık, kuşburnu, etli dolma yemek tercihkeri. Samsun'a adeta aşık. Tesislerdeki personelle, başkanımız Emin abiyle, eski takım arkadaşı İmdat abiyle diyaloglarını görseniz zaten anlarsınız hemen durumu. Ayağımıza kadar gelmişken dergi için de bir röportaj yaptırdık. Ancak kasım sayısında çıkacak.

samsunmania

Ah ulan. Eski günler geldi aklıma. Buldozer gibiydi N'gonge.

Desiqner

Şöyle vefalı adamlar bulamadığımız için artık bu durumdayız galiba...

cgr

Yağmurdan donuma kadar ıslandığım bi trabzon maçı vardı...

Maç 1-1. İsmet, orta saha'dan yaslamış bi tane...Son dakika sağdan yardıra yardıra geliyor N'gonge...

Mükemmel orta, Serkan Aykut uçarak vuruyor kafayı ve çaat top ağlarda...

Ulan ne günlerdi bee....

burakbas

Alıntı yapılan: cgr - 28 Eylül 2012, 01:45:09

geçen sezon itoş deplasmanı  :( :(

Desiqner

Aynen trabzon deplasmanından sonra bir haftam yatakta geçti :) ne yağmur yedik :)

lucarelli

olayı kaçırmayın. ana fikir yağmurlu maç değil, ngonge orta serkan kafa ve 2-1'lik trabzon galibiyeti  :D :D :D

mehmet yılmaz

Çok güzel bir röportaj yapıldı N'Gonge ile. Bu 2-1'lik Trabzon maçını, Bursa'daki 3-2'lik Bursa maçını, Kadıköy Mahallesinde niye oturduğunu anlattı. Emin Abi ve İMdat abi ile olan anıları da çok komikti. Ama hepsi Resmi Derginin bir ay sonraki sayısında :)

##kdc##

Adam Kadıköy'ün değerini gidince anlamış beyler, bana öyle dedi  :)

Shane_Falco

Sanırım 41 yaşında ama hala fit görünüyor.Sadece biraz göbek yapmış şimdi başlasa sezonun 2.yarısına yetiştiririz :P  :holey:

samsunsporlu1994

100 kilo vardır o adam. Boyu uzun olduğu için göstermiyor. Futbol oynaması için 15 kilo atması lazım. 41 yaşında adam düşer bayılır sahanın ortasında. Teknik ekibe almak lazım onu.  :) :) :)

atakan

timofte,oruma ve ngonge.unutulmayacak yabancılarımızdan.bi ara sitemızde ngonge nıckıyle yazan bır arkadaşımız vardı.gayet de güzel yorumları vardı.artık yok sanıırm.

özkan

Alıntı yapılan: atakan - 28 Eylül 2012, 17:24:24
timofte,oruma ve ngonge.unutulmayacak yabancılarımızdan.bi ara sitemızde ngonge nıckıyle yazan bır arkadaşımız vardı.gayet de güzel yorumları vardı.artık yok sanıırm.
eskiler yazmıyor zaten  :kafa:

kumköylü ahmet

Alıntı yapılan: cgr - 28 Eylül 2012, 01:45:09

Maç 1-1. İsmet, orta saha'dan yaslamış bi tane...Son dakika sağdan yardıra yardıra geliyor N'gonge...

Mükemmel orta, Serkan Aykut uçarak vuruyor kafayı ve çaat top ağlarda...

Ulan ne günlerdi bee....

bu maca trabzonlularin kahvesinde bakmisdim.ilk golu ts atmis kahveyi yikmislardi sonra ismetin mukkemml goluyle tek basima Kahveyi yikdim.son dakikda ngongenin ortasinda serkan aykutun kafasinda ise kahvede yer yerinden oynamisdi oratligi yikmis kendimden tamamen gecmisdim agzima ne gelirse soyluyodum trabzona hic birinde ses yok ulen ne macdi beee hayatimda unutamadigim bir mac anisi olmusdu bu mac...
okdar tslinin icinde ve tslilerin kahvesinde bunu yapmak yurek isterdi..Bende epeyy fanatikmisim haaa :-))