Hakkı Yeşilyurt - Hayallerin Takımı

Başlatan hasselbaink, 10 Temmuz 2007, 14:46:13

« önceki - sonraki »

hasselbaink

Yerel medyanın okunası üç-beş spor yazarından birisi olan Hakkı Yeşilyurt'tan güzel bir Adnan Güngör yazısı, biraz geç oldu ama paylaşayım istedim...

Hayallerin Takımı  

Bir özür yazısı bu, gecikmiş bir özür... Adnan'ın Trabzonspor'a imza atmasının ardından kaleme alınması gereken, ama çeşitli nedenlerle bu güne sarkan bir yazı.
   Konu hakkında daha öncesinde şu vurguda bulunmuştum:
   "...Adnan'ın, Trabzonspor ile söz kestiği resmi bir bilgi. Sözleşmesi bitmiş olsa da, giderken, Samsunspor'a para kazandırabilmek için kulübüyle mukavele imzalayacağı ise benim edindiğim bir istihbarat..."
   Edindiğim istihbaratı, Adnan'ın bu yönde verdiği söze -o dönemki Başkan Mazhar Başoğlu ve Genel Menajer Ercüment Coşkundere'nin bulunduğu ortamda- ve ona olan güvenime istinaden ifade etmiştim.
   Ama, aynı Adnan'ın söylem ve eylemleri örtüşmedi. Sözleşme imzalamadan, dolayısıyla kulübüne para kazandırmadan Trabzon'un yolunu tuttu.
   Görüldü ki, benim yaptığım safdillikten öte bir şey değilmiş.
   Zamansız ve gereksiz bir övgüye yönelerek, camiayı yanlış bilgilendirmiş ve yönlendirmişim.
   İstemeyerek ve halisane duygular ile yapmış olsam da, şimdi boynumda bir özür borcu var ve bu özrü tüm mahcubiyetim ile diliyorum.
   Dahası da var...
   Sevgili Adnan, Trabzonspor'a imza atarken şu cümleyi sarfetmiş. Belki, Trabzonspor camiasından bir şirinlik payı kapabilmek, belki de yıllardır bastırdığı duygu ile; "Hayallerimin takımına geldim..."
   Söz, hayallerin takından açılmışken, size bir nostalji turu attırmak isterim.
   Geçmiş zaman!
   Lig şampiyonunun belirleneceği maçta, Galatasaray ve Fenerbahçe oynamaktadır.Galatasaray'ın ilk onbirinde bizden bir isim de vardır; Nuri Asan. Sarı-kırmızılılar o maçı Metin Oktay'ın fileleri yırtarak attığı o unutulmaz golle 1-0 kazanır. Ama rövanşı 4-0 alan Fenerbahçe şampiyonluğa ulaşan taraf olur.
   Mevzumuz tabi ki o tarihi maçlar değil; Samsunspor'un kurulduğu yıllara denk gelen o maçlarda forma ıslatan Samsunlu Nuri Asan...
   O dönemlerde Galatasaray'da forma giyen ve istese daha uzun yıllar bu formayı giyebilecek Nuri Asan'ın; Samsunspor'un kurulmasının ardından koşarak bu takıma gelmesi ve gelirken bir ders niteliğinde kulaklara küpe olması gereken sözleri...
   "Samsun benim memleketim. Samsunspor'da benim hayalim. Hayallerimin takımı varken, bir başka takımda oynamam olmaz."
   Belki tam olarak bu şekilde söylemese bile, bu mealde sözler.
   Dünkü Nuri Asan'dan, bugünkü Adnan Güngör'e...
   Hayallerinin takımı Samsunspor'a gelmek için Galatasaray'ı elinin tersi ile iten Nuri Asan'ın ismi, Samsunspor Tesisleri'nde ölümsüzleşmiş durumda.
   Hayallerinin takımı Trabzonspor'a giden Adnan Güngör'ün ismini de, Trabzonspor Tesisleri'nde görmek ise nasip olur mu, bilinmez.
   Bilinen birşey var ki; Samsun ve Samsunspor, bir sembol olmayı tercih eden Nuri Asan ismini sonsuza kadar hiç ama hiç unutmayacak.

Not : Bu bilgi, Nuri Asan ve Samsunspor üzerine çok ciddi ve samimi araştırmalar yapan Zaman Gazetesi yazarı sevgili Mehmet Yılmaz'dan alınmıştır.

celebi

Çok güzel yazı yazmış adam ya.tebrik ediyorum yüreğine zihnine kalemine sağlık

veis

bu yazıyı adanan trabzon göre okutmak gerekiyor aslında hayellerinin takımında inşallah başarı namına hiçbirşeyi yakalayamazsın sayın trabzonlu adnan güngör.gerçi başarılı olamazsan hayellerinin diger takımı akçaabatsebata gidersin dimi adnannn

Stoper

10 Temmuz 2007'de paylaşılmış bir yazı.

Bugün 10 Temmuz 2013

ve bu şehirde roller hiç değişmedi..

Bu yönetim b.kunda boncuk buldu transfer etti seni.. ama taraftar son sözünü söylemedi.

Hayırlısı bakalım.

teksas3455

Bunu yazan adamın heykelini dikmek lazım Samsun'a. Taraftar son sözünü çok güzel söyleyecek. Bence herkes yaptıklarının sonucuna katlanmaya hazır olsun. Taraftarı bir kıvılcım bekliyor.

julioschneider

11 Mayıs 2022, 05:20:18 #5 Son düzenlenme: 11 Mayıs 2022, 17:50:25 julioschneider
Çok güzel bir yazı, bir futbolcu hakkında güzel bir hikaye, takımın her zaman birçok şampiyonluk kazanmasını dilerim https://modsuper.com/tr/inat-tv-pro