TFF 1.LİG 2020-2021 22. HAFTA | İstanbulspor 0-1 SAMSUNSPOR'umuz

Başlatan ata55, 14 Şubat 2021, 22:25:50

« önceki - sonraki »

Sadece Samsunspor

Orta hakem sari kart veriyor. 4.hakem uyariyor kirmiziyi cikariyor. Ortada 2.sari gosterme falan yok yani. Algi yapiyorlar 2.saridan atti diye

eprianu

Pozisyon TRT Spor'daki Stadyum programında konuşulmuş. Yüksel Yıldırım, Ersin Düzen'e mesaj göndermiş. Olay tahmin ettiğimiz gibi. Orta hakem sarı kart çıkarıyor. Ancak 4. hakem "İhraç" diyerek orta hakemi uyarıyor ve bunun üzerine de orta hakem kartı kırmızıya çeviriyor. Muhtemelen İstanbulspor camiası yalan söylüyor ve 3 haftalık kötü gidişlerini algı yönetimiyle kapatmaya çalışıyor. Hiçbir şey olmaz Allah'ın izniyle. Ayrıca Salim Yıldız da aynı şeyi söyledi. Hakemlerin konuşmaları muhtemelen kaydediliyordur. Yalnız şunu belirtmekte fayda var; hakem eliyle bir çarpı işareti yapıp sarı kartı iptal ettiğini bildirmeliydi. Futbol maalesef çok kötü bir noktaya doğru gidiyor bu ülkede.

mehmet yılmaz

55__Gurbet__55

21 Şubat 2021, 02:46:55 #108 Son düzenlenme: 21 Şubat 2021, 02:54:23 55__Gurbet__55
https://www.tff.org/Default.aspx?pageId=29&macId=219582

Doğrudan kırmızı vermiş.Boşuna ortalığı karıştıdılar. Neyse önümüze bakalım...

ata55

Alıntı yapılan: ata55 - 14 Şubat 2021, 22:25:50Geçen yılki Manisa FK maçı gibi olur. Bas da gel Samsunspor'um...

Bastık geliyoruz... :)))

Sadece Samsunspor

Federasyon resmi site 2.56 itibariyle kart bilgilerini girdi direkt kirmizi ;)

Sol Açık

Alıntı yapılan: Sol Açık - 15 Şubat 2021, 17:18:35Arkadaşlar çok net; sezonun final maçlarından birisine çıkıyoruz. Fazla iddialı bir yorum olacak ama kazanırsak %75 süper ligdeyiz.

...

İstanbul kaybederse krize girer, kazanırsa iddiasını yeniler.

Bizde ise durum farklı. Kazanırsak, bu maç "sezonun maçı" olacak. Kaybedersek de sorun yok, "lig daha yeni başladı" diyeceğiz...
Hiç uzatmayalım, Cumartesi günü "evimize döneceğimizi" dosta düşmana duyuralım!

Daha önce de yazdım, çok hayati bir maçtı ve kazandık. Artık %75 Süper ligdeyiz. Önümüzdeki 6 maçın sonunda, Nisan başında, matematiksel olarak da garantileyeceğimizi ve şampiyon çıkacağımızı düşünüyorum.

Ama dün ilk 35 dakikadan sonraki ve özellikle 2.yarıdaki oyunu kabullenmekte zorlanıyorum. Ertuğrul hocanın elindeki kadroya rağmen takımı bu kadar geri çekmesini anlaşılır bulmuyorum. Bahsettiğim skor değil, beklentim net bir galibiyetti. Beklentim; alacağımız galibiyetle sadece puan farkını açmak değil, tüm rakiplerimizi şampiyonluğumuza ikna etmekti. Çünkü bunu yapabilecek bir kalite ve takım var elimizde. Son dediğim dün itibariyle olmadı, net bir galibiyet alamadık ama olsun... Şampiyonluk yürüyüşümüzde çok çok büyük bir adım attık, bundan sonrası çok daha kolay olacak.

eprianu

Alıntı yapılan: Sol Açık - 21 Şubat 2021, 09:23:41Ama dün ilk 35 dakikadan sonraki ve özellikle 2.yarıdaki oyunu kabullenmekte zorlanıyorum. Ertuğrul hocanın elindeki kadroya rağmen takımı bu kadar geri çekmesini anlaşılır bulmuyorum.

İlk başta ben de aynı şeyleri düşündüm ancak hocanın elindeki kadro 5 haftalık sayılır. O yüzden çok da kızamıyorum. Ayrıca Savicevic'in Oğuz gibi mücadele sergileyememesi de bize büyük sıkıntı verdi. Dünkü maçta kırılma noktamız orta alandaki düşüşümüz oldu. Djedje'nin yanında onun gibi mücadele eden, topu oyuna sokabilen bir futbolcumuz olaydı işin rengi değişirdi. Olmayınca maalesef topu rakibe vermiş olduk.

Büyük çoğunluk Nadir'in girişini eleştirmiş. Ben maç esnasında doğru bulmuştum. Biz Nadir'i bugüne kadar neden eleştiriyorduk? Çok fazla geri geliyor, atak başlangıçlarına yardım ediyor diye. Ayrıca Nadir'in en iyi yaptığı şey neydi; top saklamak. Ertuğrul Hoca tahminen bunları yapsın diye aldı oyuna. Ancak Savicevic'ten sonra Nadir de bekleneni veremeyince orta alan çöktü. Haliyle hücum da çöktü.

Stoper

Çok ekstra birşey olmazsa genelde stoper değişikliği yapılmaz.
Ertuğrul hoca, Boli- Veli değişikliği ile faydalı hamle yaptı.

Hem sarı kartı vardı, hem de yandan gelen bütün kafa toplarında rakibe vurdurdu, rahat oynattı. İstanbul'un yakaladığı en net pozisyonun içinde yine Boli vardı. Güven vermedi.

Bu maç hocanın planlaması ve ön hazırlığı ile kazanıldı. İkinci yarı skoru koruma güdüsü, takımı komple etkiledi. Ne olursa olsun kazanmaya baktılar. Tam bir final havasında geçti ve kazandık.

adige73

Dün Ferhat in sakat olması da etkiledi bizi muhtemelen hoca ikinci yarı savicevici değil de Ferhat i tercih ederdi orada ve daha mücadeleci bir orta sahamız olurdu diye düşünüyorum

55.hakan

Oğuz iyi oynuyordu niye çıkardı belli değil Saviçeviç Oğuz a göre kötüydü dün, bir de değişikliklerin hepsini erken bitirince son dakika sakatlıklarında sıkıntı oldu.

evolution55

muhtelemen ikinci yarı ile birlikte rakibin bastıracağını bildiği için soktu oyuna, bana göre erken soktu oyuna. ikinci yarı ilk 15 dklık baskıyı oğuz dje dje ile rakibin direncini kırıp saviçeviçi oyuna soksa daha iyi olurdu. saviçeviçin böyle oynayacağını bilse oyuna sokar mı allah aşkına, akhisar maçında değişiklikler tuttu. bu maç tutmadı. saviçeviç bir kaç güzel ara pas atmış olsaydı bir üstüne olmaz da olursa asist yapmış olsa bu sefer niye oğuzla başladın oyuna diyecektik. sezon sonu yollarız yoksa süper ligte incitirler saviyi :)

sonuç olarak iyi bir seri ile şampiyonluğa gidiyoruz, küçük ömere basmışız, keyfini çıkaralım daa :)

önümüzde eskişehir sonra da keçiören deplasmanı, önemli maçlar devam ediyor. tam gaz devam

brigand

Hoca kafasında sadece 3 puanla gelmiş bu maça. Golün olduğu 20 dakikalık bölüm ile sonrası bize bunu çok net aktarıyor. Eğer golü bulamasaydık, aynı tempo ile bulana kadar basmaya devam edecektik. Golü erken bulunca, tüm planı topun arkasına geçip skoru tutmak olarak belirledik ve Nurullah'ın performansıyla beraber fena da yapmadık bu işi. Hızlı hücum aksiyonları için yeterli fırsatlar da geçti ancak belki de hocanın da çizdiği hızlı geçişleri yapamadık. Ancak bu maç özelinde de maçın açık ara en iyisini yazmamız gerekiyor. Djedje, adeta iki kaplan gücünde, ciğersiz gibi oyun oynamaya devam ediyor. Sürekli maaşallah demekten kendimi alamıyorum. Onun o müthiş enerjisiyle birlikte ortasahada eksik kalacağımız bir takım olmadığını da görüyoruz.

Diğer yandan, istediğimizi fazlasıyla aldık bu haftadan. Eskişehir maçını da kazanırsak 10 maç 9 galibiyet 1 beraberlik gibi bir seri yakalamış olacağız.
Daha sağlam ve daha özgüvenli yola devam ediyoruz. Daha gidecek yol var ve bu yüzden rehavete kapılma lüksümüz yok. Takıma da bunu hissettirmemiz gerekiyor.

_SoN_

Maçı kazandık,çok önemli, belki de sezonun 3 puanını aldık, bunun için emeği geçenleri kutluyorum, ancak ikinci yarıda oynadığımız oyun bize yakışmadı. Maç öyle bir hal aldı ki, biz ileri uçtaki burak- gökhan karadeniz-yasin- mathias ile övünüp, bu ileri ucu, bu ligte kimsenin durduramayacağını düşünürken, yine Forvette Nadire çarpan topların tekrar defansımıza kadar geldiğini şahit olduk, maça başlayan kadro ve oyuncu değişiklikleri bana göre bu maç için doğru tercihler değildi,bunu bu güzel haftada fazla abartıp hocayı eleştirmek istemiyorum, çok değerli bir maçı kazandık.

Hoca'nın hep övündüğü "bazen kadroya bile almadığımız oyuncu,yeri geliyor ilk 11 başlıyor" mantığı bana göre doğru bir mantık değil, kazanan ve birbiri ile oynamaya alışan 11 çok önemli sakatlık veya ceza olmadıkça bozulmamalı, ama kazanan her zaman haklı olduğu için,bu önemli husus hep geri planda kalıyor,önemli olan kazanmak yeterki bu şekilde kazanmaya devam edelim.

Önümüzde rakibin zayıf olmasını dikkate alıp, kendi kadromuzda değişiklik yapmamalı, aynı 11 ile maça çıkmalı, aynı ciddiyette mücadele edip 3 puanı almalıyız ki, böyle İstanbul maçı gibi zorlu müsabakaların değeri daha anlamlı olsun, gidip İstanbul'u yenip, Eskişehire puan kaybedersek yazık olur bunca emeğe.

Tekrar tekrar tebrikler SAMSUNSPOR.

ali ihsan

Maçın kırılma anı Boli-Veli değişikliğiydi.Çok yerinde bir hamleydi kesinlikle.2.devre rakibin baskısını kırmak için oyuna aldığımız Saviçeviç-Nadir ikilisi beklentinin altında kaldı maalesef.özellikle Nadir arkadaşlarını sabote etti kesinlikle.Zor maçı zor da olsa 3 puanla geçtik.Artık önümüz açık.