7-Georgios Samaras

Başlatan Kaya, 09 Ağustos 2017, 02:07:06

« önceki - sonraki »

Clint_Eastwood

Son 2 sezon fazla maç yapamamasına rağmen temposunu buldu. Kesinlikle bu ligin üstünde futbol bilgisi ve zekasına sahip. Maalesef takım arkadaşları ve teknik direktör Samaras'a ayak uyduramıyor. Haftalardır yanlış mevkide şans buluyor. Forvet arkası çok daha faydalı olacağını gösterdi. Bundan sonra lige ağırlığını koyacaktır. Seneye de takımda kalması sağlanmalı diye düşünüyorum.

Kaya

O mevkide kendisi oynamak istiyor.Kariyeri boyunca hep sol forvet oynadı.Hatta bununla ilgili şimdi linki bulamadığım bir açıklaması da var.

sadece55

Son maçlarda ortaya doğru kaçmaya başladı. Gördüğüm en üst düzey pas yeteneğine sahip isim. 2. devre bize keyif verecek gibi görünüyor.

ngonge

Samaras son maçta solda oyuncu kurucu vazifesi gördü. Arada alan boşaltsa da arkadaşları o bölgeyi doldurmalı. Çok örneği olan bir model değil, TFF 1.lig bunu alışık değil. Paslarına uyum sağlayacak 1-2 oyuncu olsa şölen olur. Bu arada takım onun fiziksel zayıflığını kapatmak için ekstra gayret göstermeli.

Shane_Falco

Alıntı yapılan: Shane_Falco - 13 Aralık 2017, 10:33:25
Bu adamı ya forvet ya da forvet arkası oynatmak gerekiyordu. Hüseyin Kalpar'ın Musa Aydın'dan faydalandığı gibi faydalanmak lazımdı. Ayakları iyi pası, ver kaçı güzel yapıyor. Bu yaştan bu fizikten sonra kanatta oynatmak hiç mantıklı değil.

1.5 ay önce söylemiştim. Kesinlikle forvet arkası oynaması gerekiyor. Maalesef sol kanatta kaldığı sürece rakip o kanadı çok iyi işkiyor. Tekniğinden, tecrübesinden, futbol aklından mümkün oldukça faydalanmamız gerekiyor.

mehmet yılmaz

Futbol bilgisi, zekası çok üst düzey. Sorunu fizik kapasitesi idi. Manisa maçında Samaras gibi oynadı, çok sevindik, çok iyi oynadı.

Sadece Samsunspor

Adamin yuzde yuz golunu yediler

sadece55

Bu maçta bence yine en büyük kozumuz olacak. Orta sahada topu onla buluşturmalıyız.

oguz_5528

Güldür yüzümüzü be Samaras...Takımda güvendiğim tek kişi

Sadece Samsunspor

Hayatimda canli gozle bu kadar rahat oynayan teknik bi adam gormedim. Cok sogukkanli. Son dklarda gol yemediysek dklar gectiyse onun sayesinde. Cok akilli. Resmen superligde bile boyle sogukkanli rahat adam gecen adam yok bence. Cok net parliyor ben burdayim diye. Cildirdi erzurumlu oyuncular. Topu kapip orta sahayi one cikartiyor bu cok buyuk bir arti

celebi

Biz Samarastan yıllarca istifade etmeliyiz

55.hakan

Ne yapıp edip parasını da ödeyip elimizde tutmamız lazım.Akbabaların şimdiden ağzı sulanmıştır muhtemelen.

Sol Açık

Her maç farklı bir şekilde "futbol" öğretiyor. Son maçta 2 örneğini gördüm:
1. Erzurum kalecisi aldığı yan topları üst üste 2 kez, kendi sol açıklarına çok düzgün uzun toplarla değerlendirdi, kontra yedik. Sonraki 3 pozisyonda kaleci topu aldığında tüm oyuncularımız savunmaya koşarken, Samaras kalecinin üzerine koştu ve topu kullanmasına izin vermedi. Ondan sonra da kaleci bir daha uzun top denemedi.
2. Özellikle ilk yarıda rakip ortasahanın kendi bölümünde topu çevirirken şok presler başlattı. Onun presini gören başta Göksu olmak üzere bir dizi oyuncumuz da hemen katıldı. Bu şekilde bir dizi top kaptık.

Özetle, adam futbolu cidden biliyor ve her maçta yeni bir zeka ürünü sergiliyor...

ali ihsan

Erzurum maçında statta onu takip ettim diyebillirim.Oyun zekası ve futbol bilgisi üst düzey.Sıfır top kaybı ile oynadı.Golün hazırlayıcısı oydu.Takımı rahatlattı,oyuna yön verdi.Keyif aldım fazlasıyla onu izlerken.Biraz daha güç kazanması halinde tadından yenmez.

sadece55

Futbolu bırakınca kesinlikle kitap yazmalı. O kadar değişik bir futbol anlayışı var ki