Ender GÜR Bırakmadım, Bıraktırıldım

Başlatan yilmazselcuk55, 26 Ağustos 2015, 17:39:58

« önceki - sonraki »

yilmazselcuk55

Anons görevini neden bıraktınız sorusuna cevap veren Ender Gür bu soruya cevap verecek olan aslında ben değilim. Çünkü ben o işi kendim bırakmadım,bıraktırıldım,yönetimin kararıdır şeklinde konuştu.
Bu çok basit bir mesele. Samsunspor'un bunca sorunu varken bunlarla kamuoyunu meşgul etmenin manası yok. Ama insanlar yanlış bilmesin ve çağrılarına cevap vermememi saygısızlık kabul etmesin diye konuşuyorum,dedi ve sorularımızı şu şekilde yanıtladı.
"Geçen sezon da aynı durumun yaşandığına dikkat çeken Gür geçen yıl yeni yönetim göreve gelir gelmez böyle bir karar aldı.İlk maçta daha biz başkasıyla devam edeceğiz sen gelme şeklinde tarafıma mesaj gönderildi.Yanlış anlaşılmasın,bu kararı tartışmadım hatta saygı duydum.O dönemde sadece kırıldım.Çünkü karar bana bir muhatap tarafından açıkça bildirilebilirdi." SÖYLEYİN GELMESİN" tarzı ve tavrına içerledim açıkçası.Ve bunu da şık olmamıştır şeklinde cevapladım. Bir müddet sonra taraftarımızdan çeşitli ortamlarda,televizyon programlarında ,sosyal medyada istekler yüksek sesle dillendirildi hatta kampanyaya dönüştü.Tam o sıralarda çok sevdiğim ve saygı duyduğum bir yönetim kurulu üyemiz beni arayarak geri dönmemi istedi.Kırıldığımı,bu işin artık gerçek mecralardan çıkıp polemik konusu yapıldığını, kampanyaya dönüştürenleri benim kışkırtıp organize ettiğim şeklinde gayrı ahlaki yorumlar yapıldığını söyleyerek nazikçe reddettim. O yöneticimiz de bana takım play offa yürüyor. Bu hafta da koreografi var. Takıma sahip çıkma zamanı. Yaşananları bırakalım ve bu takım için fedakarlık yapalım dedi.Bu sözler üzerine kıramadım ve döndüm. İşte o hafta geri döndüm ve hayatımın en onur verici günlerinden birini yaşadım. Çünkü 5,000'e yakın taraftar ENDER HOCA şeklinde tezahürat yaptı. Buna inanamadım ve çok duygulandım. Böyle bir şey belki de dünyada ilk kez yaşanmıştır. Ben inanıyorum ki taraftarımızla aramızda oluşan bağın bir sonucuydu bu. Benim geri dönmemi bile eleştirenler oldu"tükürdüğünü yaladı"dediler. Aldırmadım" dedi.
Bu sezon için de böyle bir talebim yine olmadı. Sezon açılış maçında Rize maçında benden anons konusunda yardımcı olup olamayacağımı sorduklarında hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Ama daha o gün öğrendim ki başka bir yönetici Rize maçı ve sezon boyunca anons için bir arkadaşımızı görevlendirmiş. Bu da şık olmadı. Madem biriyle görüşüp sözleştiniz beni niye bu işe tekrar çektiniz.
Bunu da iki yöneticimize maç günü söyledim ve beni istemediğini düşündüğüm yöneticiye de mesaj yolladım. Bu haftadan itibaren de yokum.
Olay bu şekildedir. Gelelim olayın istenmeme boyutuna. Sizi neden istemiyor olabilirler şeklindeki sorumuza da Ender Gür şöyle cevap verdi.
"Biliyorsunuz ben aynı zamanda basın içinde yer alan biriyim. Asli işim gazetecilik değil belki ama 1996 yılından itibaren tv programcılığı ve aralıklarla da köşe yazarlığı yapıyorum. O işle anons işini de hiç karıştırmadım. İkisi de farklı şeyler. Ama benim yorumlarımı ve yazılarımı beğenmeyen bir güruh o yöneticiyi dolduruyor. Çeşitli propagandalar yapıyor. O güruhtan biri bana o yöneticiyle yaptığı ses kayıtlarını dinletti. Çünkü talimatı o yöneticiden alan bir güruh bu. Ellerine geçirdikleri fırsatlarla da sözde Samsunspor'a destek adı altında pofpoflama görevlerini ifa ediyorlar. Biz onu yapmadığımızdan hatta doğru kabul ettiğimiz şeyleri konuşup yazdığımızdan dolayı işlerine gelen, kolay yönlendirebilecekleri biri olmadığımızdan dolayı istenmeyen adam ilan ediliyoruz. Benim Samsunspor'a destek anlayışım şudur: Yanlış gördüğüm şeyleri söyleyip insanlara ufuk açmak. Ama bunu bizi eleştiriyor, biz ne fedakarlıklar yapıyoruz, şunun konuştuklarına bak şeklinde algılarsanız olmaz. Olayın bir başka trajikomik yanı da statta çalınan müzik olayı. Birileri Samsunspor'a marş yapma peşinde. Samsunspor'un marşı var zaten. İnsanlar bunu da yapabilir. İyi niyetle de yapabilir rant elde etmek için de .Komik yanı şu: Siz bir kulübün sorumlu yöneticisi olarak birilerinin statta çalınmasını istediği parçaları anons görevlisine flash bellekle verip bunu çal diyebiliyorsanız çok basit işlerle uğraşıyorsunuz demektir. Samsunspor'un marşı varken bu kulübe tekrar ne diye marş peşindesiniz? Statta  çalınan müzik şu olsa ne olur bu olsa ne olur? Ne kadar basit işler bunlar?" ifadelerini kullandı.
Peki bu hafta yine geri dön çağrıları başladı. Bu çağrılar karşılık bulacak mı yine geçen seneki gibi?
"Asla. Çünkü iş şirazeden çıktı. Farklı boyutlara geldi. Taraftarın enerjisini bu tür işlerle harcamamak gerekir. Kulübün bunca sorunu varken bir de bu basit mesele gündem oluşturmasın.Bu konuda her gün yüzlerce mesaj ve telefon alıyorum. İlgi gösteren herkese teşekkür ediyorum. Ama ben yokum. İnsanların sapla samanı karıştırdıkları bir ortamda olmam. Ayrıca ben birilerinin gel-gel,git-git şeklinde davranacakları biri değilim. O yönetici birilerinin istediği parçaları çalabilecek birini bulsun. Kimse de vazgeçilmez değildir. Büyük taraftara saygılarımı sunuyorum" diye sözlerini tamamladı.

http://www.samsunsporluyuz.com/birakmadim-biraktirildim-asla-donmem.html?utm_source=twitterfeed&utm_medium=twitter

beşnumara

Ender Gür geçen sezon döndüğünde takımın puanı silinmis camia kenetlenmeye başladığı için kendine bir görev edinerek dönmüştü.

Karabudun

emrullah

@neverMind Sorunumuz sadece anonsçu değil ama ENDER GÜR bu işi layıkıyla yapan biriydi. Bizleri anonslarıyla çoşturuyordu . Şu an ki anonsçu takım kadrolarını okumayı beceremiyor :) @ellibeş e şahıs ismi verme insanlara yem etme diyorsun mustafa nın ismini sen vererek aynı hataya sen kendin düşüyorsun .

emrullah

ne sıvazladığını bilmiyorum anonsculuğunu beğendiğimi söyledim sadece ayrıca sana yamamın nedeni isim verme konusuydu

beşnumara

Yönetime yapılan hatası söylenince suç olmamalı söyleyen de suç işlemiş olmuyor. Ortada bir hata varsa tabii ki söylenecek. Hakaret ederek küfür ederek mi söyledi bu hakareti.
İsim verildi diye tepki koyan sen mustafanin ismini kullanan yine sen. Mustafa çıksa bu anonscunun benle alakası yok dese ispatlayabilecek misin?
Ender gür Türkiye'nin en iyi anonscularindan biridir  heralde. İşini de gayet düzgün yapıyordu. Yeni anonscu ne kontenjanindan oraya gelmiş araştırırsaniz görürsünüz.

desperate1

Ender Gür aynı zamanda Fenerbahçe'yi de tutan birisi.Bi gün maça giderken tesadüfen arabasına bindiğim Atilla Cebeci söylemişti bunu.
İşini iyi yapıyordur orası ayrı tabi.

yilmazselcuk55

3-4 hafta önce sadece ender gür değil tüm taraftar eleştirmiyormuydu yanlış mı hatırlıyorum. Ki Ender Gür Yönetim Kim Olursa olsun İyiye iyi kötüye kötü demiştir bunda anonstayken demiştir. Yönetimde birkaç kişi istemiyor evet ama çoğunluğu istiyor ender hocayı. Bu olayın başlangıcı geçen sene manisaspor maçından sonra o zaman kanal 55 te şimdi haber aks de olan programda yapılan yorumlardır.

yilmazselcuk55

Ender Hocanın dönecek olmasına çok sevindim en doğrusu buydu zaten ;)