Yüksel Yıldırım - Başkan

Başlatan _SoN_, 01 Mart 2020, 17:23:33

« önceki - sonraki »

defansif orta saha

Alıntı yapılan: defansif orta saha - 21 Nisan 2021, 22:06:48Maalesef "Yılport" Samsunspor gitgide antipatik bir kulüp olma yolunda ilerliyor. Bunda Yüksel Başkan kadar biraz da başkanın peşinden koşan twitter tayfanın etkisi olduğunu düşünüyorum.
(...)
Bu söylemler çok yanlış. Artık olması gereken, kalan maçları kazanmaya bakıp rakiplerden puan kaybı beklemek, olmazsa da play-off'tan çıkmayı kovalamak.
Burada antipatiklikten kastettiğim biraz da şuydu: Hani hep diyoruz ya "Falanca takım, rakiplerine karşı gevşek oynuyor ama bize gelince nedense aslan kesiliyor" diye. Sebebi (benim görüşüm) biraz da burada yatıyor. Teşvik olsa bile her şeyin para ile satın alınamayacağı, "hatır/gönül işlerinin" devreye gireceği günler de gelecek. Herkesle papaz olursanız gün gelir ihtiyacınız olduğunda yanınızda kimseyi bulamazsınız. Peki, bize maç mı satsınlar? Bunu savunmuyorum, yarın öbür gün bir transfer yaparken bile eski defterler açılır. En basiti Ahmet'e Mehmet'e 3 liraya verilecek topçuyu bile size 13 liraya vermek isterler.

"Ben 34'te 34 yaparım, benim takımım taş gibi" derseniz eyvallah ama gerçekler öyle değil. Bu seneki gibi son 3 hafta rakiplere muhtaç olursanız "kanuni işlemler yapacağını söyleyen" Menemenspor'a kümede kalma yolunda, "sizi kınayan ve özür bekleyen" Tuzla'ya ise "üzüntünüzü belirtip" playoff yolunda başarılar dilersiniz.

Ortada 9 puan var, Tuzlaspor playoff'a 6 puan uzakta, Menemenspor ise düşme hattının 5 puan üstünde. Gerçekçi olalım, ne Menemenspor'un düşme ihtimali mevcut (peşinden gelen Akhisarspor, Giresun ve Altay ile oynayacak) ne de Tuzlaspor playoff'a kalabilir (peş peşe ADS, Altınordu, Giresun maçları var). Ben Menemenspor'un ve Tuzlaspor'un yerinde olsam bizim açıklamaların üzerine bu saatten sonra gelecek sezon yapılanması için(!) as oyuncuları dinlendirir, gençlere falan şans veririm.

Bir de sen maçlara 11 kişi çıkarken teşvik alan takım (eğer aldıysa) sahaya 15 kişi mi çıkıyor? Senin takımın daha kaliteli değil mi? Senin takımında yıldızlar(!) yok mu? Senin oyuncun da koşsaydı, senin topçun da top oynasaydı. Rakip seni oynatmaz, tekme tokat dalar, kemik kırmak için atlar da oyuncuları sindirir, anlarım. Gördüğümüz kadarıyla maçlarda öyle bir durum da olmadı. Başarısızlığı üstlenmek yerine bahane aranması hayatın hiçbir alanında hoşuma gitmiyor.

Son olarak düşüncemin arkasındayım. Yüksel başkanın sivri açıklamalarının kulübün bugününden çok geleceğine zarar verdiğini düşünüyorum.

eprianu

Altınordu maçında her şey yolunda giderken 2 oyuncusu kırmızı kart görerek maçı saboten eden, Giresunspor maçında rakip 70 küsur dakika boyunca tek pozisyon dahi bulamamışken yine 2 oyuncusu kırmızı kart görerek maçı bitiren, ilk 20 dakika korkudan kendi yarı alanını geçemeyen Menemenspor'a karşı öne geçmişken geri düşen ve bir puanı zor kurtaran bir takımın, başkanın, hocanın, taraftarın bu tür şeyleri dile getirmesi, "teşvik var" demesi kendisini avutmaktan başka bir şey değildir.

Bugün Yüksel Yıldırım'ın "teşvik primi veriyorlar" diye imada bulunduğu Adana Demirspor birkaç hafta önce bizim 10 puan gerimizdeydi. Kimse ADS'yi şampiyonluk hesabına dahil etmiyordu. Şampiyonluğa oynadığını iddia ettiği halde 4 maçta 2 puan alan bir takımın bugün bu tür olayları konuşması acizlikten başka bir şey değildir.

Her zaman diyorum; iğneyi başkasına, çuvaldızı kendimize...

Sercan

Başkan çoğu zaman gereksiz konuşuyor ama teşvik konusunda yaptığı açıklamalar muhataplarını iyice gocundurdu. Peş peşe kulüplerden gelen açıklamalar ve ads başkanının yaptığı hareket bunu doğrular nitelikte. Şimdi hem Altınordu, hem Tuzla dikkatlerin tamamının kendilerinde olduğunun farkındalar.

Ne yazık ki biz kendi işimizi yapıp, kazanmamız gereken maçları kazanamadık. Yoksa hiç bunlarla uğraşmayacaktık ama olan oldu. Sosyal medya üzerinden de bu iddiaları gündemde tutmak gerekiyor. Başkan konuşurken şöyle bir cümle söyledi; "her maç ortalama 7 bin tl prim veren Tuzlaspor, bizim maç için 25 bin tl prim açıklamış. İnanmıyorsanız Taner Taşkın'a da sorabilirsiniz." Tuzla'nın böyle bir bütçesi mi var?

Yani tamam başkanı eleştirelim de, adamlar arka planda her haltı yiyor ama başkan bunu açıklayınca antipatik oluyor öyle mi(?) Kimse kusura bakmasın da bu tarz söylemler olmasa kimse dikkati o yöne çekemeyecek..

beşnumara

Başkanın son açıklamaları gayet doğru hareketti. Sempatik olup milyonlar çöpe gidip bu ligde en az bir yıl daha kalmak daha mı iyi?
Giden para kimsenin değil başkanın parası. Adam sonuna kadar haklı. İsim vermedi ama ads camiası üstüne aldı.
Şimdi dikkatler tuzlanın adsye karşı oynayacağı futbolda. Adamın üslubu konuşmasının içeriği eleştirilebilir ama son açıklaması gayet doğru bir açıklama.

Tiryakiler55

Bizi mutlu edemezsin arkadas. Ya Trabzonlu oldugu icin elestirilir, ya maddiyai konustugu icin elestirilir. Ya koskoca kulüpler para pesinde oldugu icin Avrupa Süper Ligi kurma hayalindeler. Hadi bazi veya cogu aciklamalar gereksiz diyelim, biz niye gereksiz yere kendi kulübümüze emek veren kisileri elestiriyoruz. Yüksel Yildirim bir, Ertugrul Saglam iki. Kirk yilda rahatlikla kurulan kadro ile karsi karsiyayiz yine yaranamiyor kimse bize. Ya kac sene transfer yasaklariyla ugrastik, simdi yapilan transferler elstiriliyor. Bende begenmiyorum bazi transferleri, ama sonucta yavas yavas toparlandigimiz icin mutluyum umutluyum. Cok cabuk büyük beklentilere kapiliyoruz. Bu kulübün basina Abramovich gelse bize yine yaranamaz.

Kaya

İyi niyetliler ile kötü niyetlileri ayırt edebilme yetisine birçoğumuz sahibiz çok şükür. Bu öyle çok zor bir şey de değil, belli eder kendini zaten Sadece Samsunspor diyenler.

Takımını hayatının merkezine koymuş , herhangi bir olumsuzlukta gece gözüne uyku girmeyen gerçek Samsunsporluların haklı eleştirileri ile çift takımlı ve amacı sadece yıkıcı faaliyetler olan kötü niyetlilerin sözlerini de bir zahmet aynı kefeye koymayacaksınız.

Sahtesine hallenip gerçeğine çatmaya kalktığın an tuzağa düştüğün andır. O zaman sorarlar adama , maksat üzüm yemek değil de bağcıyı dövmek mi diye !

Yüksel Yıldırım başarılı olmak mı istiyor ; yapacağı tek şey Sadece Samsunspor diyenlere sarılmak ve onlarla yürümek olmalıdır.

Herkesin seveceği ve herkesin ikinci takımı olacak dediği Samsunspor stratejisi ve o stratejinin oluşturduğu taraftar (!) topluluğunun durumunu hepimiz çok güzel gördük.

Stoper

Yüksel Yıldırım Samsun'a gelmiş.
Yine biri mikrofon uzatacak.
Başlayacak bombalara.

ugurozkan

Alıntı yapılan: Stoper - 30 Nisan 2021, 20:50:38Yüksel Yıldırım Samsun'a gelmiş.
Yine biri mikrofon uzatacak.
Başlayacak bombalara.

uzattılar: https://www.youtube.com/watch?v=lD3_TXNLSDs

Sadece Samsunspor

30 Nisan 2021, 21:15:26 #158 Son düzenlenme: 30 Nisan 2021, 21:53:31 Sadece Samsunspor
Adsye salladi taraftar sokmak ile ilgili. Ben isim vermedim atladilar a getirdi. Biz sampiyonlugu masa basinda kaybettik dedi ama sonucta ads veya giresundan 1 puan alsak ilk 2deydik. Fb maci tekrar edilirse bende tffye giderim kime hizmet ediyorsunuz diye sorarim dedi.
Suleyman soylunun ogluna salladi biraz. Ads macina girmis. Ben taraftarimi sokamiyorum orda herkes giriyor dedi. Su duzende sulayman soylu icin laf soylemek kimse cesaret edemez. O konuda takdir ettim yalniz bu duzende bizi uzerler

maviay55

30 Nisan 2021, 23:33:48 #159 Son düzenlenme: 01 Mayıs 2021, 00:08:57 maviay55
edit : Samsunspor üzerinden boy boy reklam yapanlara sağlam giydirmiş helal olsun ağzına sağlık.

oguz_5528

An itibariyle Twitter'dan desteğimizi yaptık

KocumVolkan

ugurozkan

başkan, haklılığın getirdiği özgüvenle konuşuyor. toplumsal kutuplaşmanın bu kadar yoğun olduğu bir dönemde soylu'ya planlı bir şekilde çattığını düşünmüyorum ama kişilik özelliği çok hesap yapmadan konuşmak zaten.
bu akşam balıkesir'in verilmeyen golü, ads ve giresun'un seyirci alması, tuzla'nın tekrar as kadroyla maça çıkması...
kamuoyu arkasındayken ve haklılığı bu kadar kesinken hem geri adım atmaz hem de daha da motive olur bence.
adam, iki haftada sakatlıktan dönmüş yıldız futbolcu etkisi yarattı. helal olsun.

ata55

02 Mayıs 2021, 01:31:19 #163 Son düzenlenme: 02 Mayıs 2021, 02:08:21 ata55
Başkana sana çok uyuz oluyorum, tarzı hiç hoşuma gitmiyor. Ancak sonuna kadar yanındayım.
İhaleci yandaşlara ve çifte standartçı bakanlara karşı sen taviz verme başkan.
İnsanla dalga geçer gibi, göz göre göre bu işleri yapıyorlar. Yapacaklar da.
Ülke babalarının çiftliğine dönmüş.  Ancak Allah'ın izniyle Play Off'tan da olsa bu takım yardırarak çıkacaktır.

Üsttekileri yazdıktan 15-20 dakika sonra maalesef Yüksel Yıldırım'ın geri vitesi geldi.

Sana güvenip de kavgaya girilmez Yüksel Yıldırım! Yazık. 

Sadece Samsunspor

02 Mayıs 2021, 11:26:41 #164 Son düzenlenme: 02 Mayıs 2021, 11:32:33 Sadece Samsunspor
Arkadaslar duzen bu. Baskan isteyerek yazmadi o yaziyi eminim. Ama bu duzende o yaziyi yazmaz inat edersen elinden herseyi alirlar. Kafadan hemen pazartesi sirketlerine 100 tane mufettis gider. Yurtdisi isleri arastirilir. Colugunun cocugunun ustune gidilir. 1900lerden kalma bi olay ortaya cikirilir. Yani isterlerse adami oynatirlar. Baskan ozur dilese bile o laflari soylemek bile bu duzends bi cok insana vay bee helal olsun dedirtmistir cesaret vermistir. En son bi aydin dogan kafasini cikartmisti 300milyon dolar mi ne vergi cezasi kestiler. Yani tek basinada govde gosterrisi yetmiyor.