TFF 1.LİG 2020-2021 25. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz 0 - 2 Adana Demirspor

Başlatan ata55, 01 Mart 2021, 17:44:34

« önceki - sonraki »

ata55

TFF 1.LİG 2020-2021 25. HAFTA | SAMSUNSPOR'umuz - Adana Demirspor

Tarih: 06. Mart. 2021
Saat: 19:00
25. Hafta
Yeni 19 Mayıs Stadyumu
TRT Spor - Beinsport

Şampiyonluk yolunda yine çok önemli bir maç daha. ADS ile genelde berabere kalıyoruz. İlk yarı da öyle oldu. Ancak bu kez öyle olmaz, kazanırız diye düşünüyorum.

jean

Ads tff ye ciktigindan beri galibiyetimiz yok adamlara karsi 1 puan bile isimize yaramaz ne yapip edip almaliyiz aksi takdirde stres panik baslicak takimda 2.sirayi kaybedebiliriz

cembaba

SSKLA

Guido da Burak da gerçekten olumlu katkı sağlıyorlar ancak bazı şeylerin değişmesi için de artık hocanın bu vefakarlıktan vazgeçmesi kanısındayım. Derseniz ki kim oynasın kanatta, keçi maçına kadar Hamroun derdim lakin bu maçta gerçekten çok soru işareti şekilde oynadı bu sebepten ötürü akhisar maçının ikinci yarısındaki formasyon daha çok katkı sağlar bize diye düşünüyorum. Yani bize katkı sağlayabilcek ileri hat şudur:

Nadir
Yasin            Gökhan
        Kubilay
Bu ileri hat gerçekten üretken ve nadir sayesinde basan özelliğe de sahip olur.

Bir diğer hussus ise Djedje. Keçi maçı ile 3. sarıya ulaştı, Giresun maçında ondan yoksun olmaktansa altınordu maçında ondan yoksun olmayı dilerim, o yüzden eğer sarı kart görecekse bu iki haftadan birinde o da bu hafta olsun.

Diğer bir nokta ise bekler ve yalçın. Keremcan ile hep biraz eksik hissediyorum maçı izlerken, Erkam ise takdir etmeme rağmen kesinlikle bek değil. Bu iki oyuncu buralarda oynayınca ise takımımızı atak üstünlüğünden düşürüyor. Yalçın ise galibiyetlerin kredisini kullandı yoksa Altay maçı hariç her maçta bize kötü etki verdiği kanısındayım, örneğin akhisar maçında yediğimiz gol veya bandırma maçında ayağının altından kaçırdığı top gibi.

Oğuz'a gelecek olursak, aslında iyi denebilecek bir performans sergiliyor ama oğuzlu orta saha ile vukanlı orta sahayı karşılaştırınca da ciddi bir dinamizim kaybı göze çarpıyor. Sanırım beğensek de beğenmesek de vukan yaptığı işler ile oyunun iki yönünü de rahatlatıyor. Sonuçta pivot kameradan maç izliyoruz bir oyuncuyu yeterince göremiyorsun bu sebeple.

Yani toparlarsak olmasını istediğim ama olmayacak kadro şudur:

Nadir

Yasin         Kubilay        Gökhan

Vukan        Djedje

Mücahit                     Erkam(Caner'i de yazamadım o da çok kötüydü...)
         Boli       Veli

Nurullah

Sol Açık

Hocanın takımı orta saha ve ileride aşağıdaki şekilde sahaya süreceğini düşünüyorum:
Djedje - Saviçeviç - Gökhan Karadeniz - Yasin - Burak Çalık - Coureur

Bu kadro ADS'yi yenmeye yeterli olur. Djedje - Saviçeviç orta ikilisinin çok dirençli, özellikle takım halinde baskı yaptığımızda tüm gedikleri dolduran ve oyun kurulumunda da basit ama üretken bir ikili olduğunu düşünüyorum. Bu orta alan desteği ile ilerideki 4'lümüz işi çözecektir...

adige73

Elyesa

Sadece Samsunspor

Ads altinordu giresun pespese kritik maclar. Adsyi yenip gaza basmaliyiz

mehmet yılmaz

Adana Demirspor ile 43. Randevu

Samsunspor, bu hafta sonu Adana Demirspor ile tarihindeki 43. lig maçına çıkacak.

Samsunspor ile Adana Demirspor, cumartesi akşamı Spor Toto 1. Lig'in kritik maçında Samsun'da karşı karşıya gelecekler. Her iki takımın ligler tarihinde oynadığı maçlara baktığımızda 43. kez karşilaşacaklarını görüyoruz.

Bugüne kadar oynanan 42 maçta durum birbirine yakın görünüyor. Samsunspor'un 13, Adana Demirspor'un ise 14 galibiyeti var. 14 maç ise berabere bitmiş. Ancak kırmızı-beyazlılar gol sayısında 48-38 önde görünüyor. İki takım arasında 1965-66 sezonunda başlayan rekabette Samsunspor rakibini 5-1 ve 4-0 gibi farklı skorlarla mağlup ederken Adana Demirspor'un en farklı galibiyeti 3-0 olmuş.

Her iki takım da kendi evinde bariz bir üstünlük kurmuş durumda. Samsun'da 11'e 3 ev sahibi, Adana'da ise 11'e 2 yine ev sahibi takımın üstünlüğü görünüyor. Bir başka ilginç istatistik ise Samsunspor'un rakibini son 11 maçta mağlup edememiş olması. Bu maçların 7'si berabere bitmiş. İki takım arasında ilk yarıda Adana'da oynanan maç da 1-1 sona ermişti. Temsilcimiz hafta sonu maçı kazanarak pek çok kazancı da elde etmek istiyor.

_SoN_

Takımımızın iki farklı oyun tarzı var, kırmızı (atak ve rakibe baskı kuran topun hakimiyetinin bizde olduğu) beyaz ( topun arkasına geçip kendi sahamızda rakibi kabul ettiğimiz, genel 0-0 a yattığımız deplasman oyunu)

Kendi sahaımızda ve özellikle kötü oynanan haftalardan sonra "kırmızı" oyun anlayışı ile oynayacağımızı ve bu maçı kazanacağımızı düşünüyorum, aksini düşünmek bile istemiyorum.

Kadro beklentim, kanatlarda ne kadar aksasakta Hocanın tercihlerini değiştirmeyeği yönünde , erkam ve kerem ilk 11 başlar büyük ihtimalle yine, ortada yalçın ve boli olur, save siz oynadığımız maçlarda nedense takımımız iyi görüntü vermedi hoca bunu düşünerek save ve dje defansif ortasahayı yine oynatacaktır.

Asıl mesele ön dörtlü, burada bence guido tercihini değiştirmeli ve takımı tecrübe ve kaliteye bırakmalı, özellikle solda yasin, sağda burak çalık olmalı, ortada yine gökhan karadeniz, hala nadir'i ilk 11 e yazan arkadaşları anlamıyorum, bu takımda mathias varken forvete başka isim yazılmaz, yazılmamalı, nadir'i bize forvet diye ilk 11 e yazdıranlarıda ayrıca kutlamak lazım.

Maçın ilerleyen dakikalarında hamroun ve kubilay tercihleride oyuna olumlu katkı sunabilir.

Kısaca iki farklı oyun yapısına sahip takımımız "kırmızı"ile tabir ettiğim oyun anlayışı ile bu maçı altta verdiğim kadro ile çıkarsa,kazanacağımızı düşünüyorum, takımımıza başarılar.

SSKLA

Mathias geldiğinden beri nasıl bir fayda sağladı hocam, bandırma maçının ikinci yarısı bi faliyet gösterdi ama biraz gerçekleri konuşalım. Pozisyon bilgisi yok, pres yok, hız-şut fena değil ama kullanabilceği pozisyonlarda olmuyor genellikle, takımın formatına uygun değil, forvet değil. Bu fikirlere ben Altay maçında 10 dakika izleyince vardım, yanıltmasını çok istedim ama ne yazık ki aradığımız forvet değil çok belli. Bizi ilerde tutamıyor, sürekli atak yaptığımızda bile topla buluşamıyor. Biz nadir'e neden sövdük bütün yarı? Sürekli şansları kaçırmasından ötürü ama görüldüğü üzere bir şekilde topla buluşabiliyor. Mathias topla buluşamıyor buluşsa da pek makul şeyler yapmıyor, yine bir instat faciasından öte bir şey değil, ama evet şutları iyi...

Devre arası kapanmadan dedim, hala diyorum forvetimiz yok. Bu arada derdimiz iyi şut çeken forvetse Yasin veya gökhan karadeniz bunu mathias'tan daha iyi başaracaktır...

_SoN_

Mathias'ı izlediğimiz o deplasmanda ezildiğimiz maçları baz alarak konuşmak doğru olmaz, kanatlarda ve özellikle on numara pozisyonunda iyi oynar ve ona top taşıyabilirsek kalitesini o zaman göreceğiz, birkaç maçta bunu gördük, ayrıca mesele Mathias'ın ne kadar iyi olduğu değil, oynayan bir Samsunspor'da şua aşamada alternatifin olmadığı, mathias'ın futbolcularımız adlı katekoride başlığını ben açtım, orada videoyu da ekledim,attığı goller ve oynadığı oyuna örneklere bakabilirsiniz, ilerde etkili olduğumuzda aynı futbolu gösterecektir.Tekrar söylüyorum , bize Nadir'i forvet diye alanlara ve onu burada bize polemik malzemesi yaptıranlara HELAL OLSUN.

maço

Bizim ekibi iyi analiz etmişse Samet Aybaba sol tarafımızın sıkıntılı olduğunu görmüştür.
Keremcan'ın düşük kalitesi , Yalçın'ın arkaya kaçırması. İleri hattı hızlı adamları koyacaktır. Yunus , Ezeh , Dibba , Emircan ...

Belki de bu maça Caner Boli Erkam Mücahit dörtlüsüyle çıkmamız gerekecek.

Golcülerimizin gününde olması çok kritik .

Alalım şu maçı.

Stoper

Temkinli başlayacağız ama bir şekilde golü bulup kazanmamız lazım.
Şeytanın bacağını dalağını, ne var ne yok hepsini kırıp atmamız lazım.