Samsunspor.biz Genel Sohbet Odası

Başlatan berusa55, 09 Ağustos 2008, 14:50:52

« önceki - sonraki »

eprianu

Dokuz haftayı yani ligin dörtte birini geride bıraktık. Süper Lig'e yükseldiğimiz sezon bile böyle iyi bir başlangıç yapamamıştık. Devre arasına kadar böyle götürebilirsek birkaç takviye ile bu iş olacak İnşallah. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.  :D ;)

551

Belki İsmail Uyanık bile buraları okuyordur bi ihtimal ya da yönetimden okuyan ve ya oraya iletecek birileri vardır.

Lütfen ama lütfen maraton tribününde grup bırakmayın iki grup biri bi kaleye diğeri bi kaleye geçsin stadı kim yönetebiliyorsa yönetsin ama LÜTFEN MARATONA GRUP ALMAYIN.

Samsunspor munferitleri maça gelmiyor küsüyor nefret ediyor.

maço

Taner hoca , ya zemin olmuş çamur , sen hala İrfan'ı alıp Kubilay'ı sağa çekiyorsun.
Alışmış aynı değişikliğe . İyice yumuşuyor ortasaha. Önümüzdeki maçlar yağmurlu artık bu huydan vazgeçmesi lazım.

Beşir'i öven AKS tv spiker ve yorumcusuna ne demeli.
Adamlar bir de Bein'de maç anlatıyolar gibi objektif takılıyorlar. Siz Samsun kanalısınız. Samsunspor'a takımımız deyin arkadaş.
Bir o kadar da Beşir girecekken alkışlayan taraftar  :-X . Bu kadar mı futboldan uzaksınız.

Maratonda bence bağıran taraftar olmalı . Sahaya etkisi çok oluyor.
Keşke kale arkasındaki arkadaşlar maratonda olsa. Diğer türlüsüne gerek yok.

Neyse güzel 3 puan.
Bayrampaşa'ya yüksek konsantre gidilmeli. Seriye devam.

Desiqner

Stadyum şartnameye uygun teslim edilse bile birsürü yapılması gereken işimiz olacak.
Muhtemelen stadyum dışında otopark çıkışlarına yeni düzenlemeler, otopark alanlarına su tahliyesi için altyapı kurulması,stad içi kantin alanlarının genişletilmesi , mescitlerin büyütülmesi ve yeniden düzenlenmesi , stadyum zemininin sıfırdan yapılması, stadyum içi çıkışların genişletilmesi vs. gibi durumlara muhatap olacağız anlaşılan.
Bu stadyumların yapımından sorumlu olan insanlar bu rezillikleri görüp yarın ahirette hesaba çekilmekten hiç mi korkmuyorlar ? Kendi evlerine küçücük bir tadilat yaptırırken ustanın en iyisini seçen insanların milyonlarca insanın ortak hazinesinden para harcayarak yaptırdığı tesisin her tarafı dökülüyor.İlginç olan bunu yapan firma hala rahat rahat takılabiliyor.Eksiklikler giderilip ne zaman teslim alınacak bu stad ?

ata55

Alıntı yapılan: maço - 22 Ekim 2018, 10:18:13

Beşir'i öven AKS tv spiker ve yorumcusuna ne demeli.
Adamlar bir de Bein'de maç anlatıyolar gibi objektif takılıyorlar. Siz Samsun kanalısınız. Samsunspor'a takımımız deyin arkadaş.

doğru tespit. geçen maç iki takımada başarılar dileriz demişti o spiker.  >:(
lütfü özelin parasını Samsunspor ödüyormuş, buna rağmen objektif takılma çabaları filan komik bencede

Sadece Samsunspor

Tanju adsden kovulmus. Burda kahvede millete salliyordu kendi gitti

maço

Store web hizmeti ne zaman açılacak bilgisi olan var mı ?

eprianu

23 Ekim 2018, 21:31:34 #46972 Son düzenlenme: 23 Ekim 2018, 21:37:13 eprianu
Herkese hayırlı akşamlar.

Gerek başkan olmadan önce gerek adaylık süresince gerekse de başkan olduktan sonra İsmail Uyanık'ın katıldığı tüm programları dinledim.

Başkan dün akşam da Samsun Canlı Haber'e konuk olmuş. İki saat süren programın 1.5 saati başkanla röportaj şeklinde geçmiş. Aldığım bazı notları sizinle paylaşmak istedim.

* Başkan 5 yıl sonraki hedefi %70'i alt yapıdan yetişen oyunculardan oluşan bir ekip kurmak olarak belirlemiş.

* Altyapıyla ilgili hedef büyük olunca malum tesisleşmenin de iyi olması gerekiyor. İsmail Başkan, tesisleşme ile ilgili önemli hedeflerden bahsetti. Altınordu'nun ülke içinde 50'ye yakın tesisi varmış. Yine Gençlerbirliği'nin 4 farklı şehirde tesisi varmış ama bizdeki tesis sayısı oldukça düşükmüş.

* 10 adet futbol sahasının bulunacağı tesis için yer arıyorlarmış. Gençlik Spor Bakanlığı'ndan Dursun Türk, yerel belediye yöneticieri ve Orman Genel Müdürü ile bu konu üzerinde görüşmüşler. Nereyi söylediğini tam olarak anlamadım ama şu andaki tesislere yakın bir yerde, sahil kenarında, dolgu alanı varmış. Buraya hafriyat dökülüyormuş. Düz bir arazı olduğu ve dolgu sahası olması nedeniyle ev yapılamayacağı için burayı almak istiyorlarmış.

* Alt yapının başına getirmek için birkaç kişiyle görüşmüşler ama tesisleşme çok zayıf olduğu için kimse yanaşmamış. Bu yüzden başkan, önce tesisleşme problemini çözmek istediklerini söyledi.

* Stadyuma şu anda reklam almıyorlarmış. LED reklam panoları yerleştirilmeden de reklam almayı düşünmüyoruz dedi. LED panoların ardından reklam alınacakmış. Dursun Türk ile bu konu görüşülmüş, Dursun Türk Samsun'a geldiği zaman bu konu üzerinde detaylı görüşeceklermiş. İnce bir detay; şu ana kadar kulüp olarak Dursun Türk'e hep para istemek için gitmişiz. Tesisleşme için ilk defa kapısını çalmışız :)

* Alt yapı için henüz büyük çaplı (master) bir plan yapılmamış. Daha doğrusu zaman bulunamamış. Ancak eskiden olduğu gibi Kadıköyspor tarzı bir pilot takım almak/oluşturmak istediklerini söyledi. Çünkü alt yapı oyuncularının oynayacağı bir tampon takım ihtiyacı doğacakmış ilerleyen zamanlarda. Bal Liginde veya 3. ligde bu şekilde oyuncuların oynatılacağı takıma ihtiyacımız olacak dedi.

* Eski başkanların alacakları TFF gelirlerinden ödeniyormuş. Ancak, yakın zamanda İçişleri Bakanlığı'ndan gelen müfettişler eski dönemlerle ilgili olarak sorunlar tespit etmişler. Bu sıkıntıları da göz önünde bulundurarak kendileriyle görüşülecekmiş. Sanırım evraklardaki bu sıkıntılardan dolayı, eski başkanlardan indirim yapılması istenecek. Anladığım bu, tamamen benim yorumum :)

* İsim sponsorluğu için (Yılport) 3 Milyon TL gelir elde edilmiş.

* Bayrampaşa maçı için 2 seçenek gündemimizde dedi. İlki maçın daha büyük bir stadyumda oynanması için Bayrampaşa kulübü ile görüşülecekmiş. Bu konuyla ilgili olarak Berat Bey ve Kaya Aşçı, Bayrampaşa Belediyesi'nden randevu almışlar. Bayrampaşa Kulübü başkanı, belediye başkan yardımcısıymış. Uyanık, Kaya Bey ve Berat Bey bu işi çözer dedi. İkinci seçecek olaraksa %5 olarak ayrılan deplasman tribününü %10'a çıkarmak teklif edilecekmiş. Neden %10 derseniz, TFF en fazla %10'a izin veriyormuş. Şu anda 125 kişilik yer ayrılmış. Bu ihtimal gerçekleşir ise 250 kişilik yer ayrılacakmış. Stadyum 2500 kişilikmiş.

* Son maçte SBÇ tribünündeki kavgayı başkan görmüş. Kavga edenler arasında alkollü taraftarlar varmış. Bu konuyla ilgili olarak Emniyet ile özel görüşme yapacağız dedi. Gözümüz aydın, maratondan gruplar kaldırılabilir :)

* Stadyumun ordaki bilet gişelerinin olduğu konteyner kulüp tarafından yapılmış. Başkan PassoLig kullanmayanlara sitem etti. Kağıt bilet kulübe sürekli külfet oluşturuyormuş. Emir büyük yerden PassoLig'e geçsek mi ne? :)

* Transfer sezonu için şimdiden hazırlıklar başlamış. Ayrıca sezon sonu sözleşmesi bitecek oyuncular olan Ercan, Furkan, Oğuz gibi oyuncularla ön görüşme yapılmış.

* Yıldırım Holding'in Kolombiya'da ciddi yatırımları varmış. Buradan bir futbol takımı alınması gündemdeymiş. Celil Sağır bu iş için oraya gitmiş. Ancak sadece kulüp almaktan ibaret değilmiş durum. Bi menajer adı söyledi, onun da aracılığıyla uluslararası bir turnuvaya katılmak gündemdeymiş.

* Gurbetçi oyuncular ile ilgili hazırlıklar yapılıyormuş. Özellikle 14-16 yaş genç oyuncuları takıma kazandırmak istiyoruz dedi.

* En çok güldüğüm anlardan biriydi, başkana "Bu kadar eski oyuncuyu bir araya getirmek çok zor olsa gerek" diye sordular. Başkan "Yoo çok kolay oldu, hepsiyle zaten daha önce birlikte çalışmıştık" dedi.

* Eski stadyum ve maratonun yıkılmaması soruldu. Başkan bu konuda daha önce söylediklerini tekrarladı. Bundan daha önemli bir husus var, o da Samsunspor'un tek kuruş almadan 20 yıllık sözleşmeyi fesih etmesi ve eli boş burayı terk etmesi dedi. Sunuculardan birinin sorduğu "Bu işi kim yapmış olabilir" sorusuna "Buraya proje yapacak olan kimse, Samsunspor'a para vermek istemeyen kimse odur" dedi. Eyvallahı çekti :)

* Yeni stadımızın olduğu yerin arkasından zamanında arazi tahsis edilmiş, tesisleşme için. Ancak Yusuf Ziya Yılmaz, fuar alanında yer alan Yıldırım Holding'e ait kömür depolarını şehir içinden taşımak için, bizim Tekkeköy'deki arazimizi Yıldırım Holding'e vermiş, fuar alanına da park yapılmış. İşin daha da acısı tüm bunlar 46 Bin TL'lik vergi borcumuz olduğu için gerçekleşmiş.

* Başkan son noktayı "Hatada devam edenler ve Samsunspor'a kin güdenlerle hesabımız bitmedi" diyerek koydu. O anki yüz ifadesini görmeliydiniz. Allah kendisine yardım etsin.

Defalarca konuşmasını dinledim başkanın. Biliyoruz ama tekrar etmekte fayda var; gerçekten çok önemli, vizyon sahibi, tutarlı, hesabını kitabını çok iyi yapan büyük bir değer kendisi. Allah yardımcısı olsun.

Zamanı bulunan arkadaşların/abilerin dinlemesini tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=TqjQdWJS1BQ

adige73

tesisleşme ile ilgili bahsedilen yer sanırım petrol ofisinin arkasındaki dolgu alanı

ata55

Adama boşuna efsane demiyoruz  ;D :D

http://www.samsunspor.org.tr/haberDetay.php?id=3838

Bir öğretmenin koyu bir Galatasaray taraftarı olduğunu belirterek, Anadolu takımlarının genellikle ligde iniş çıkışlı grafik çizdiğini, Avrupa'da başarı gösteremediklerini belirterek bunun sebebini sordu. Başkan İsmail Uyanık'da kendisine, "Sıkıntı ekonomik sebeplerden dolayı, çarpık dernekler statüsünden dolayı Anadolu kulüpleri süreklilik sağlayamadılar. Kurumsal bir hafıza olmadı. Ancak şirketleşerek başarılı olmak yoluna yavaş yavaş gideceğiz. İleriki günlerde de Samsunspor'u da bu başarılı kulvarlarda göreceğiz. Ama bende size bir Galatasaraylı olarak soruyorum. Bu ülkenin bütün kaynaklarını, bütün imtiyazlarını, devletin bütün kıyakçılıklarını aldığınız halde Avrupa'da senelerdir ilk turda elendiğiniz halde nasıl halen ısrarla 'Galatasaraylıyım' diyorsunuz" diye cevap verdi.

Karabudun

Hocam, başkanın ifadesini haklı buluyorum. Nitekim paylaşımını da beğendim. Ancak bunun için başlık açmaya lüzum olmadığını düşünüyorum.

ata55

Eskiden forumda pek çok konuya başlık açılırdı. Böylece kalıcı olurdu.
Başkandan şampiyonluktan çok böyle goller bekliyordum. Kalıcı olsun, hatırlansın istedim.
Başlık lüzumsuzsa adminler silebilir.

heryerdesamsunlu

Arkadaşlar yeni otobüs vardı ne oldu van da hazırlanıyordu. Geldide benmi göremedim acaba merak ediyorum bilgisi olan var mı

samsun 55

Alıntı yapılan: heryerdesamsunlu - 25 Ekim 2018, 21:16:44
Arkadaşlar yeni otobüs vardı ne oldu van da hazırlanıyordu. Geldide benmi göremedim acaba merak ediyorum bilgisi olan var mı

Almanya da hazırlanıyormuş 2.devreye yetişecekmiş.

futbolcu

Ben Münihte MAN'de çalışıyorum.
Geçende kırmızı bir otobüs çıktı fabrikanın servis yerinden. O muydu acaba
Otobüsleri MAN Ankara'da üretiyor aslında.
FC Bayern Münih'in otobüsünü çok gördüm burda